Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Instytut Matki i Dziecka ma nowoczesną pracownię rentgenowską

0
Podziel się:

Nowoczesny, cyfrowy aparat do badań
rentgenowskich został oddany w środę do użytku w warszawskim
Instytucie Matki i Dziecka. Wraz z nim uruchomiony został
unikatowy system służący do zarządzania danymi pacjenta.

Nowoczesny, cyfrowy aparat do badań rentgenowskich został oddany w środę do użytku w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka. Wraz z nim uruchomiony został unikatowy system służący do zarządzania danymi pacjenta.

Nowe urządzenie ułatwia prowadzenie diagnostyki rutynowej w Instytucie Matki i Dziecka. Dzięki niemu można nie tylko wykonywać badania radiograficzne, a także oglądać obraz z rentgena na ekranie monitora.

"Nasz nowy aparat pozwala na znaczne skrócenie czasu trwania badania, przez co staje się ono mniej stresujące dla naszych małych pacjentów" - wyjaśnił dyrektor Instytutu, Sławomir Janus.

Nowy aparat rentgenowski połączony jest z systemem, który pozwala na gromadzenie i archiwizowanie danych pacjentów, planowanie badań i szybkie tworzenie ich dokumentacji oraz prowadzenie niezbędnych statystyk. Specjaliści z Instytutu, a także konsultanci z zewnątrz, mają do nich dostęp także przez internet. System wyposażony jest dodatkowo w funkcje umożliwiające automatyczne przekazywanie obrazów do stacji diagnostycznych. Rozwiązania te ułatwią lekarzom przeglądanie i analizowanie danych, a także wzajemną konsultację.

"Dzięki temu systemowi zoptymalizowana zostanie praca pracowni rentgenodiagnostyki, klisze zastąpione zostaną obrazami cyfrowymi. Jest to i szybsze, i tańsze" - przekonywał Janus.

Zależało nam nie tylko na zakupie nowoczesnego urządzenia umożliwiającego szybkie i skuteczne diagnozowanie, ale także na stworzeniu przyjaznych warunków do badań dzieci - mówią pracownicy Instytutu. Warunki te ma zapewnić m.in. kolorowy wystrój nowej pracowni.

Instytut Matki i Dziecka istnieje od 1948 roku. Zapewnia opiekę zarówno dzieciom, jak i ich matkom. Rocznie w jego poradniach specjalistycznych leczy się ponad 100 tys. małych pacjentów, ok. 14 tys. jest hospitalizowanych.(PAP)

mkr/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)