Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nagrody i wyróżnienia w grze miejskiej o Powstaniu Warszawskim

0
Podziel się:

6 nagród, 9 wyróżnień i nagrodę specjalną
przyznano w fotograficznej grze miejskiej "Twoja klisza z
Powstania", której rozstrzygnięcie ogłoszono w stołecznym Muzeum
Powstania Warszawskiego.

6 nagród, 9 wyróżnień i nagrodę specjalną przyznano w fotograficznej grze miejskiej "Twoja klisza z Powstania", której rozstrzygnięcie ogłoszono w stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego.

Fotograficzna gra miejska "Twoja klisza z Powstania" odbyła się w dwóch etapach. W pierwszym, który miał miejsce 4 sierpnia w centrum Warszawy, uczestnicy wcielili się w role powstańców- reporterów, a ich zadaniem było odnaleźć i sfotografować wybrane punkty miasta, wystylizowane na powstańcze.

Drugim etapem projektu był konkurs fotograficzny on-line. Przez miesiąc internauci mogli oddać głos na najlepsze, ich zdaniem, zdjęcia wykonane podczas pierwszego etapu. Można było głosować w trzech kategoriach: zdjęcie wykonane aparatem komórkowym, kompaktowym i tzw. lustrzanką.

W kategorii zdjęć zrobionych aparatem komórkowym oraz za reportaż wykonany tą techniką nagrodzony został Piotr Ciechomski. W kategorii zdjęć zrobionych aparatem kompaktowym wygrała Beata Mazur, a za reportaż wykonany tą techniką nagrodzono Michała Koronę. W kategorii zdjęć zrobionych tzw. lustrzanką zwyciężył Rafał Steć, za reportaż wykonany tą techniką uhonorowano Macieja Strzelbickiego.

Przyznano również wyróżnienia: za zdjęcie zrobione aparatem komórkowym i za reportaż wykonany tą techniką - Markowi Korzanowi; za zdjęcie zrobione aparatem kompaktowym - Michałowi Koronie; za reportaż wykonany tą techniką - Beacie Mazur. Za zdjęcia zrobione tzw. lustrzanką wyróżniono Bartosza Czechowskiego i Aleksandrę Wieczorek, za reportaż wykonany tą techniką - Tomka Kaczora.

Nagrodę specjalną za reportaż, przyznaną przez dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, Jana Ołdakowskiego, otrzymał Piotr Grzywacz. W rozmowie z PAP laureat powiedział, że nie spodziewał się nagrody. "W grze wziąłem udział, ponieważ interesuję się zarówno fotografią, jak i historią II wojny światowej. Zdjęcia robiłem na własny użytek. Starałem się poprzez odpowiednie ujęcia i kadrowanie oddać niezwykły nastrój i klimat Powstania" - mówił Grzywacz.

Wręczający nagrody i wyróżnienia dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski zaznaczył, że pomysł gry zrodził się podczas przygotowywania albumu fotografii powstańczych Eugeniusza Lokajskiego. "To dzięki jego zdjęciom dzisiejsi młodzi ludzie mogą się utożsamiać z rówieśnikami z tamtych lat. Na fotografiach tych nie ma zwątpienia, grozy, przerażenia. W oczach tamtych młodych maluje się wiara w wartości, za które warto nawet oddać życie" - podsumował Ołdakowski.

Autorzy zdjęć otrzymali dyplomy i profesjonalny sprzęt fotograficzny. Wystawę nagrodzonych fotografii można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego.(PAP)

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)