Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KOL
|
Materiał partnera: Impact'21

Ludzie Impact’21: Ann Rosenberg – innowatorka i liderka w swojej branży

3
Podziel się:

Świat, w którym żyjemy, potrzebuje bardziej zrównoważonej i ekologicznej infrastruktury właściwie na wczoraj. Już wiemy, że funkcjonujemy w gospodarce ograniczonych zasobów, ale nadal chcemy się rozwijać. Aby to było możliwe, a jednocześnie nie szkodziło środowisku i klimatowi, potrzebna jest bardzo rzetelna wiedza i propagowanie innowacyjnych rozwiązań.

Ludzie Impact’21: Ann Rosenberg – innowatorka i liderka w swojej branży
Ann Rosenberg ma na swoim koncie kilka nieprzeciętnych dokonań. Zainicjowała chociażby inicjatywę SDG Ambition podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. (Materiały prasowe)

Właśnie popularyzacją i wprowadzaniem w życie know-how w zakresie tworzenia zielonej infrastruktury zajmuje się Ann Rosenberg, ekspertka w dziedzinie polityk publicznych i zrównoważonego rozwoju.

Ta światowej klasy specjalistka doradza chociażby Światowemu Forum Ekonomicznemu i współpracuje z Organizacją Narodów Zjednoczonych. W ramach inicjatywy ONZ Global Compact, jest mentorką dla młodych innowatorów, którzy chcą przeciwdziałać zmianom klimatu. A już w październiku gościć będzie na jesiennej scenie Impact'21 w Poznaniu.

Ann Rosenberg pochodzi z Danii i mieszka w Los Angeles, ale czuje się obywatelką świata. Musi więc doskonale odnajdywać się w firmie, w której pełni rolę wiceprezeski ds. zrównoważonego rozwoju, czyli działającej w ponad 60 krajach spółce Wood plc. Ta firma, zatrudniająca już ponad 40 tysięcy ludzi, od 160 lat jest specjalistą w zakresie konsultingu i inżynierii projektów infrastrukturalnych.

Odpowiadając na wyzwania współczesności, Wood Plc dzisiaj doradza innym firmom, jak wykorzystywać technologię i rozwiązania cyfrowe, czynić swoje projekty bardziej zrównoważonymi i przeprowadzać transformację energetyczną. Na polskim rynku doradza w zakresie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

25 lat doświadczenia w kierowaniu zrównoważonym rozwojem

Ann Rosenberg ma na swoim koncie kilka nieprzeciętnych dokonań. Zainicjowała chociażby inicjatywę SDG Ambition podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Projekt ten to jednocześnie wyzwanie i wsparcie dla firm, które chcą bardziej metodycznie realizować cele klimatyczne i opierać się na ramach ESG.

Pierwszym i najważniejszym zadaniem w ramach inicjatywy jest podjęcie przez przedsiębiorstwa działań, które przyczynią się do łagodzenia zmian klimatycznych. Obejmuje to rozliczanie emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu produkcji firmy, księgowanie emisji oraz precyzyjne obliczanie śladu węglowego.

Niedawno Ann Rosenberg uruchomiła również SAP Purpose Network Live. Ten projekt miał połączyć społeczność osób zaangażowanych w rozwiązywanie problemów wywołanych przez pandemię Covid-19.

Współpraca z liderami branży

Do Wood plc Ann Rosenberg dołączyła w styczniu 2021 roku. Specjalistka od zrównoważonego rozwoju ma wesprzeć firmę w tworzeniu bardziej ekologicznych rozwiązań dla branży.

Wiedza, którą posiada Ann Rosenberg, pomogą spółce zapewniać najlepsze rozwiązania dla klientów, którzy chcą wdrożyć strategię ESG. Jej wizja "przyspieszy przejście do bardziej zrównoważonej przyszłości" – uważa Joe Sczurko, dyrektor wykonawczy w Wood’s Consulting Business.

Sama Ann Rosenberg w ten sposób komentuje swoją nową rolę:

"Wood plc to firma zaangażowana w wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zespołu. Tworzymy rozwiązania, które mogą pomóc pokonać bariery w szybkości i skali osiągania celów zrównoważonego rozwoju.

Jestem naprawdę podekscytowana możliwością pomocy firmom w ponownym zdefiniowaniu i przemyśleniu sposobu, w jaki działają, aby złagodzić skutki zmian klimatycznych, jednocześnie odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważoną energetykę i infrastrukturę".

Jedną z okazji, gdzie Ann Rosenberg będzie mogła podzielić się swoją wiedzą na temat zapobiegania zmianom klimatu za pomocą odpowiedniej strategii rozwoju jest jesienna konferencja Impact’21.

Podczas tego wydarzenia, będącego polem do wymiany myśli i rozwiązań w obszarze istotnych problemów współczesności, specjalistka z Wood plc weźmie udział m.in. w dyskusji moderowanej pt. "Jak zmienić gospodarkę w świecie kurczących się zasobów i rosnących gór odpadów?".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Materiał partner Impact'21

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
W starych
3 lata temu
książkach kucharskich Dowiesz się jak wykorzystać każdą część roślin, czy drobiu aby nic się nie zmarnowało i to jest zrównoważony rozwój. Bieda zmusza do zrównoważonego rozwoju. Teraz zmuszą nas drogie surowce i produkty, czyli też bieda bo brak kasy na ich zakup.
Wielcy
3 lata temu
specjaliści. Na małych, biednych wioskach z małymi polami zrównoważony rozwój był od wieków. Tyle, że nie było wody, ziemii i powietrza skażonego przez wielki pzremysł i duże gospodarstwa. Dopóki będą reklamowane koncumpcja i wzrost gospodarczy do zamiast zrónoważonego rozwoju będzie biznes na nim robiony i nic więcej.
Wielcy
3 lata temu
uczeni. Zrównoważony rozwój był zawsze na małych wioskach w gospodarstwach z małymi polami. Z tą różnicą, że powietrze, ziemia i woda nie były skażone przez wielki przemysł i wielkie gospodarstwa. Dopóki promuje się konsumpcję i wzrost gospodarczy dopóty nie będzie zrównoważonego rozwoju tylko biznes na zrównoważonym rozwoju. Pozdrowienie dla "kumatych" i tych co chcą odpocząć w na koniec tygodnia, który rozpoczyna się w niedzielę a nie w poniedziałek - jakby ktoś nie wiedział :-)