(2) Ukraina pokonała Mołdawię 2:1

0

piłka nożna - eliminacje mistrzostw świata - grupa H - Ukraina - Mołdawia

Ukraina pokonała w Odessie Mołdawię 2:1 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.
Po piątkowym zwycięstwie w Warszawie, Ukraińcy liczyli na kolejną wygraną w Odessie tak, aby można było mówić o serii zwycięstw. I tak się stało. Nie było to jednak proste. Jak podkreślają komentatorzy i trener ukraińskich piłkarzy - Mychajło Fomenko, mimo że mołdawska reprezentacja jest pozbawiona gwiazd, to jednak ma wielu dobrych zawodników, którzy grają w lidze rosyjskiej i ukraińskiej.
Na początku pierwszej połowy Mołdawianie powstrzymywali ataki Ukraińców grając defensywnie. Później przeszli do kontrataku. Znacznie rzadziej jednak atakowali ukraińską bramkę niż Ukraińcy mołdawską. Pierwszy gol padł dopiero w 61. minucie. Strzelił go Andrij Jarmołenko. W 70. minucie wynik podwyższył Evgen Khacheridi. Ukraińcy poczuli się tak komfortowo, że 10 minut później Mołdawianin Alexandr Suvorov strzelił gola. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1.
- Nie była to cudowna gra, ale zadanie zostało wykonane - tak mecz podsumowali ukraińscy komentatorzy.
Pojedynek odbywał się w trudnych warunkach. Przez większą część spotkania padał śnieg, którzy wykorzystali kibice 31-tysięcznego stadionu Czornomorec rzucając śnieżkami w mołdawskich piłkarzy. Boisko było jednak utrzymane w dobrym stanie.