Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tom Clancy nie żyje. Autor "Polowania na Czerwony Październik" miał 66 lat

0
Podziel się:

Znany amerykański pisarz, autor powieści szpiegowskich i thrillerów politycznych, Tom Clancy zmarł w nocy w wieku 66 lat.

Tom Clancy nie żyje. Autor "Polowania na Czerwony Październik" miał 66 lat
(PAP/EPA)

Znany amerykański pisarz, autor powieści szpiegowskich i thrillerów politycznych, Tom Clancy zmarł w nocy w wieku 66 lat - podają amerykańskie media. Międzynarodową sławę przyniosła mu już pierwsza książka _ Polowanie na Czerwony Październik _.

Według tygodnika _ Time _ pisarz zmarł w szpitalu w rodzinnym mieście Baltimore. Był autorem licznych powieści i wielu bestsellerów. Już pierwsza z jego powieści, opublikowane w 1984 roku _ Polowanie na Czerwony Październik _, została sprzedana w 5 milionach egzemplarzy. Na jej podstawie powstał kasowy film pod tym samym tytułem.

Akcja jego powieści toczyła się wokół zimnej wojny i jej następstw. Bestsellery Clancy'ego stały się wielomilionowym biznesem, obejmującym również ekranizacje jego powieści i luźno oparte na jego książkach gry wideo - pisze _ Time _.

Pisarz, który wyznaczył nowe standardy precyzyjnych technicznie powieści militarnych - pisze o Clancym _ New York Daily News _. Wśród najbardziej znanych jego książek są także: _ Suma wszystkich strachów _, _ Czas patriotów _ i _ Stan zagrożenia _.

Czytaj więcej w Money.pl
Paulo Coelho był buntownikiem, ale... zdyscyplinowanym Zapisał się na studia prawnicze, ale szybko je rzucił i został hipisem. Później zbił fortunę pisząc słowa piosenek dla brazylijskiego rockmena.
Szkocki pisarz Iain Banks zmarł w wieku 59 lat na raka Jedną z jego najbardziej znanych książek jest debiutancka powieść z r. 1984 Fabryka os (The Wasp Factory). Banks tworzył także science fiction.
Zmarł pisarz i dziennikarz. Miał 83 lata Napisał kilkanaście książek, m.in. Chłopiec gwiżdżący Mozarta, Kołysanka na bęben, Rysunki niecenzuralne.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)