Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Poznaniu kilkanaście możliwych miejsc spotkań w czasie prezydencji Polski w UE

0
Podziel się:

Kilkanaście miejsc, które mogłyby gościć
oficjalne wydarzenia polityczne związane z przewodnictwem Polski w
UE, obejrzeli w Poznaniu przedstawiciele specjalnie powołanej
komisji międzyresortowej.

Kilkanaście miejsc, które mogłyby gościć oficjalne wydarzenia polityczne związane z przewodnictwem Polski w UE, obejrzeli w Poznaniu przedstawiciele specjalnie powołanej komisji międzyresortowej.

"Urzędnicy przyglądali się terenom targowym, gościli w Pałacu Górków, w Pałacu Działyńskich, auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza czy salach Muzeum Narodowego i Centrum Kultury Zamek" - poinformował PAP Tomasz Stube z biura prasowego wojewody Wielkopolskiego.

Pałac Górków zbudowany w XVI wieku jest siedzibą Muzeum Archeologicznego, dysponuje zadaszonym dziedzińcem dla 130 osób oraz salą konferencyjną na 100 osób.

Pałac Działyńskich to historyczna rezydencja miejska z drugiej połowy XVIII wieku zbudowana w stylu barokowym jest własnością Biblioteki Kórnickiej PAN, znajduje się na poznańskim Starym Rynku. Dysponuje salą konferencyjną na 150 osób.

Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse mają tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, które w grudniu 2008 roku gościły największą do tej pory międzynarodową imprezę polityczną w Polsce - Szczyt Klimatyczny ONZ COP 14.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - mają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. m kw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Międzyresortowa komisja wstępnie oceniająca wybrane obiekty, która w Poznaniu była pod koniec marca, zakończyła prace pod koniec kwietnia. W wyniku jej prac powstaje raport, zawierający rekomendacje dotyczące wizytowanych obiektów w regionach. Trafi on do pełnomocnika rządu do spraw przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez RP przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, szefa UKIE Mikołaja Dowgielewicza.

Ostateczną decyzję w sprawie wyboru miejsc, w których będą się odbywały międzynarodowe spotkania w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej, podejmie rząd pod koniec maja.(PAP)

kpr/ bba/ par/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)