Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wieczory wyborcze w mediach

0
Podziel się:

Najświeższe wyniki sondaży, badania
frekwencji, a także komentarze politologów, socjologów i
publicystów - to wszystko można będzie zobaczyć i usłyszeć w
niedzielnych samorządowych wieczorach wyborczych, które
przygotowują radio i telewizja.

Najświeższe wyniki sondaży, badania frekwencji, a także komentarze politologów, socjologów i publicystów - to wszystko można będzie zobaczyć i usłyszeć w niedzielnych samorządowych wieczorach wyborczych, które przygotowują radio i telewizja.

W TVP wieczór wyborczy rozpocznie się o godz. 20, w Programie Pierwszym. Jak informuje stacja, widzowie będą mogli m.in. poznać najświeższe wyniki sondaży exit poll, które omówi Agnieszka Sora z Instytutu badawczego GFK Polonia. Wyniki komentować też będą m.in. dr Tomasz Żukowski, prof. Mirosława Grabowska, dr Radosław Markowski oraz publicyści Paweł Wroński i Rafał Ziemkiewicz.

W programie przewidziano ponadto liczne połączenia z ośrodkami terenowymi w miastach, które objęte zostały badaniami exit poll, a także miastami, w których prawdopodobnie prezydenci zostaną wybrani w I turze wyborów.

Pierwsza część wieczoru wyborczego w TVP1 potrwa od godziny 20 do 20.30, kontynuowany będzie na antenie TVP3, aż do godz. 22.30. Wieczór wyborczy w TVP zakończy się około godziny 22.30 ostatnimi komentarzami w trakcie wieczornego wydania "Panoramy".

Gospodarzami wieczoru wyborczego w TVP będą Dorota Gawryluk i Krzysztof Leski.

W TVN 24 studio wyborcze rozpocznie się o godz. 19.55 i jest ono przygotowywane wspólnie z "Gazetą Wyborczą" i tygodnikiem "Przekrój". W programie znajdą się m.in. wyniki sondaży exit poll, przygotowane przez Pracownię Badań Społecznych, a w studiu komentować je będą politycy, socjolodzy i publicyści. TVN24 zaprosił m.in. dr. Roberta Sobiecha, dr. Wojciecha Jabłońskiego, dr. Wojciecha Łukowskiego, red. naczelnego "Rzeczpospolitej" Pawła Lisickiego, red. naczelnego "Wprost" Piotra Gabryela, Seweryna Blumsztajna z "GW", Wojciecha Mazowieckiego z "Przekroju", Andrzeja Morozowskiego z TVN, Przemysława Gosiewskiego (PiS), Jana Rokitę (PO), Wojciecha Olejniczaka (SLD), a także kandydatów na prezydenta Warszawy: Hannę Gronkiewicz-Waltz (PO), Kazimierza Marcinkiewicza (PiS) i Marka Borowskiego (centrolewica).

Pierwsza część wieczoru wyborczego TVN24 potrwa do godz. 21.30 - poprowadzą ją Justyna Pochanke i Łukasz Grass, a druga od 23 do ok. 24 - poprowadzi ją Anita Werner. Po zakończeniu tego programu stacja planuje "noc wyborczą", w której reporterzy będą łączyć się na żywo z siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej i informować o cząstkowych wynikach wyborów, które sukcesywnie napływać będą z komisji wyborczych.

Wieczoru wyborczego nie przewiduje telewizja Polsat.

Wieczor wyborczy będzie też na antenach radiowych. W Programie I Polskiego Radia rozpocznie się o godz. 20.07 i potrwa do 22. Program poprowadzi Krzysztof Grzesiowski, a jego gośćmi - jak informuje radio - będą m.in. prof. Michał Kulesza, szef Informacyjnej Agencji Radiowej Maciej Łętowski, Robert Walenciak z "Przeglądu", Paweł Wroński z Gazety Wyborczej, dr Tomasz Żukowski, a telefonicznie - Robert Sobiech i dr Marek Migalski.

Zaproszeni goście rozmawiać będą o przewidywanych wynikach głosowania, ocenią przebieg wyborów i frekwencję.

W radiu TOK FM wieczór wyborczy potrwa od 20 do 24. W tej stacji pierwsze, wstępne wyniki wyborów skomentują publicyści: Mikołaj Lizut z "Gazety Wyborczej", Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego" i Jan Wróbel z "Dziennika" oraz eksperci m.in. politolog dr Wojciech Jabłoński oraz socjolog dr Robert Sobiech. Reporterzy TOK FM zrelacjonują też przebieg głosowania w największych miastach Polski.

Od 22.20 w TOK FM rozpocznie się specjalne wydanie programu "Full Contact", a jego gośćmi będą Grzegorz Napieralski (SLD), Julia Pitera (PO), Wojciech Wierzejski (LPR) oraz Artur Zawisza (PiS).

Wieczór wyborczy w TOK FM poprowadzą Marek Tejchman i Marcin Graczyk. (PAP)

js/ itm/ woj/

media
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)