Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spadki na WGPW

0
Podziel się:

Zdecydowane spadki na rynku trwały praktycznie bez przerwy przez trzy kwadranse. W tym czasie WIG20 zaliczył poziom niższy od wczorajszego o 1.5% / DM POLONIA NET SA /

Co dalej?. Takie pytanie zadają sobie inwestorzy na większości rynków giełdowych. I tak było wczoraj na nowojorskim parkiecie. Seria silnie wzrostowych sesji na razie chyba się zakończyła, chociaż nadal nie brakuje dobrych wieści makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki /choćby styczniowy spadek zapasów - trochę jednak mniejszy niż oczekiwano/.

Dane te po raz kolejny potwierdzają koniec recesji w tamtejszej gospodarce i początek ożywienia. Jednym z negatywnych czynników wpływających na decyzje inwestorów jest rozszerzający się konflikt palestyńsko-izraelski oraz zapowiedź dalszych działań amerykańskich w walce ze światowym terroryzmem /Irak?/. W odpowiedzi na te plany systematycznie drożeje ropa naftowa.

Wczorajsza sesja na nowojorskim parkiecie zakończyła się w zasadzie neutralnie. Nieco lepiej zachował się indeks Dow Jones, zyskując na wartości niemal 0.5%. Po fali silnych wzrostów na giełdzie w Tokio, dzisiejsza sesja zakończyła się tam zdecydowana korektą /spadek indeksu ponad 2.5%/. Bez większych zmian w Hongkongu. Od spadków rozpoczęły dzień rynki zachodnioeuropejskie. Po pół godzinie notowań indeksy większości z nich traciły na wartości w granicach 0.5-1.0%.

Można oczekiwać, ze z podobnymi spadkami będziemy mieli do czynienia na warszawskim parkiecie. Istotnych informacji ze spółek na razie brak. Kolejne opóźnienie w przekazie pieniędzy do OFE przez ZUS chyba już nikogo nie dziwi chociaż zawsze odbierane jest negatywnie.

Przez godzinę poprzedzającą notowania na rynku akcji kontrakty terminowe na WIG20 notowane były ponad 0.5% poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia. Początek notowań ciągłych przyniósł spadki chyba większe niż można było oczekiwać. Po 10 minutach WIG20 tracił na wartości ponad 1%, nieco mniej TECHWIG.

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły dzień spółki telekomunikacyjne. Z „wielkiej trójki” najsłabiej Elektrim, chwilami tracił na wartości ponad 2%. Połowę z tego walory TPSA /kurs spadł do 15.00 PLN/. Zdecydowane wzrosty notują akcje Netii, chwilami kurs jej akcji był wyższy ponad 4% od wczorajszego zamknięcia.

Spadkami rozpoczęła się również sesja dla akcji spółek informatycznych. W tej grupie przecena akcji wynosi w granicach 1.5%. Gorzej od sektora zachowują się akcje Sofbanku, chwilami traciły na wartości prawie 2.5% /kurs w okolicach 29.50 PLN/.

Przecena - z wyjątkami - nie ominęła sektora bankowego. Tym wyjątkiem są walory BRE /niewielki wzrost kursu/. Średni spadek cen bankowych walorów wynosi 1.5-2.0%. Niewielkie zmiany kursów /przy małej płynności/ na akcjach spółek budowlanych. Symboliczna korekta kursu na KGHM, nieco większa na PKNOrlenie.

Zdecydowane spadki na rynku trwały praktycznie bez przerwy przez trzy kwadranse. W tym czasie WIG20 zaliczył poziom niższy od wczorajszego o 1.5%. Ponad 1% spadek zaliczył TECHWIG.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.03.12 Godz: 11:47
Spółek notowanych: 146
Spółek z kursami rosnącymi: 14 co stanowi: 9.6% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 50 co stanowi: 34.2% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 82 co stanowi: 56.2% rynku.

Największe wzrosty: AMS /3.69%/, ATLANTIS /3.6%/, ECHO /3.37%/, NETIA /3.08%/

Największe spadki: APEXIM /-13.39%/, LUBAWA /-9.57%/, SIMPLE /-8.04%/, ENERGOPŁD /-4.29%/

Łączne dotychczasowe obroty: 58.52 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: TPSA które osiągnęły poziom: 10.02 mln PLN

Notowania jednolite nie zaskoczyły. Poziom obrotów na pierwszym fixingu bez zmian /około 200 tys. PLN/. Nieco większa płynność na Amerbanku, GPRD i Unimilu.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.03.12 Godz: 11:46
Spółek notowanych: 86
Spółek z kursami rosnącymi: 14 co stanowi: 16.3% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 56 co stanowi: 65.1% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 16 co stanowi: 18.6% rynku.

Największe wzrosty: LUKBUT /10%/, INVARBS /9.37%/, PAGED /6.67%/, ODLEWNIE /4%/

Największe spadki: CENSTALGD /-11.11%/, POLNA /-7.14%/, AGROS /-5.02%/, DB24 /-4.44%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.19 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: AMERBANK które osiągnęły poziom: 0.03 mln PLN.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)