Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komunikat z GPW - stan z godz. 11:46

0
Podziel się:

Początek notowań ciągłych przyniósł przewagę spadków kursów, w efekcie czego główne indeksy /WIG20, TECHWIG/ spadły do poziomu około 1% niższego od piątkowego zamkniecia

Bez większych emocji rozpoczyna się nowy tydzień na warszawskim parkiecie. Zakończenie ubiegłego rozbudziło trochę nadzieję na poprawę nastrojów, piątkowa sesja przyniosła ponad 1% wzrost podstawowych indeksów gełdowych. Nadzieje te pozostały w sprzeczności z atmosferą w jakiej przebiegła ostatnia tygodniowa sesja na nowojorskim parkieice. Tamtejsze rynki powróciły do spadków, których zresztą należało oczekiwać.

O realizację zysków - po silnych wzrostach we czwartek - pokusił się kapitał krótkoterminowy. Można przyjąć, ze spadki te miały więc charakter typowo korekcyjny. Sytuacja na tamtejszym rynku pozostaje jednak ciągle „napięta”. Inwestorzy oczekują impulsów, których może dostarczyc publikacja wyników kwartalnych największych spółek sektorów „nowych technologii”. Po udanym poprzednim tygodniu, od znaczącej przeceny rozpoczęła nowy giełda tokijska. Indeks tamtejszego rynku stracił na wartości ponad 4%. Znacznie lepiej dzisiejszą sesję rozpoczęły giełdy zachodnioeuropejskie. Indeksy najważniejszych z nich na otwarciu zyskały w granicach 0.5-1.0%. Powszechnym stało się oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych przez EBC. Tych nastrojów nie podzielają rodzimi inwestorzy.

Początek notowań ciągłych przyniósł przewagę spadków kursów, w efekcie czego główne indeksy /WIG20, TECHWIG/ spadły do poziomu około 1% niższego od piątkowego zamkniecia.

PRZEBIEG SESJI
Zdecydowanie gorzej od rynku zachowują się spółki sektora telekomunikacyjnego. Walory Elektrimu, Netii i TPSA tracą na wartości po około 2%. Obroty na walorach pierwszej z nich zaczynają wracać do „normy” ale wciąż należą do większych na rynku. Ze zmiennym szczęściem notowane są akcje społek informatycznych.

Wyrażnie lepiej od sektora zachowuje się kurs akcji Complandu i Softbanku, po wzrostach w ubiegłym tygodniu lekkie spadki notują walory Comarchu i Optimusa. Sytuacja na informatycznych walorach z upływem czasu wyraźnie się jednak poprawia. Słabiej zachowuje się sektor bankowy, chociaż spadki kursów bankowych akcji są raczej niewielkie. Bez wyraźnego trendu w budowlance. Lekkie spadki ceny notują akcje KGHM, Orbisu i PKNOrlenu. Na uwagę zasługują 2% wzrosty kursów akcji Okocimia i Stalexportu, ktore od kilku sesji należą do silniejszych walorów na parkiecie.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2001.04.09 Godz: 11:47
Spółek notowanych: 105
Spółek z kursami rosnącymi: 25 co stanowi: 23.8% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 16 co stanowi: 15.2% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 64 co stanowi: 61.0% rynku.

Największe wzrosty: BORYSZEW /3.44%/, STERPRO /2.65%/, AGORA /1.83%/, KĘTY /1.81%/

Największe spadki: IRENA /-6.83%/, WARTA /-5.56%/, LENTEX /-5.37%/, ELZAB /-4.55%/

Łączne dotychczasowe obroty: 53.5 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: TPSA które osiągęły poziom: 13.5 mln PLN

Przed zbliżającą się reorganizacją notowań, na razie nie poprawia się również płynność rynku notowań jednolitych. Największe zmiany kursów jak zwykle bez większego wolumenu /Caspol, Hutmen, Vistula, Nomi/. Znaczący obrót ponownie na akcjach Efektu. Z informacji jakie spółka publikowała wynika, że akcjonariusze mniejszościowi chcą zwołać NWZA i wprowadzić przedstawiciela do RN. Dzisiaj wlaściciela zmieniło ponad 8 tys. akcji spółki.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2001.04.09 Godz: 11:46
Spółek notowanych: 123
Spółek z kursami rosnącymi: 41 co stanowi: 33.3% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 44 co stanowi: 35.8% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 38 co stanowi: 30.9% rynku.

Największe wzrosty: CASPOL /15%/, HUTMEN /11.25%/, INSTAL /10.53%/, SANWIL /8.04%/

Największe spadki: NOMI /-9.65%/, VISTULA /-8.63%/, NAFTA /-7.89%/, PROCHNIK /-7.41%/

Łączne dotychczasowe obroty: 2.1 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: ORFE które osiągęły poziom: 0.4 mln PLN.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)