Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polkomtel wejdzie na GPW?

0
Podziel się:

Polscy akcjonariusze Polkomtela: KGHM Polska Miedź, PSE oraz PKN Orlen przystąpili do prac nad porozumieniem dotyczącym wprowadzenia Polkomtela na GPW - poinformował w środę wiceprezes KGHM Andrzej Krug.

"W ostatnim okresie odbyliśmy dwa spotkania z PKN Orlen na szczeblu prezesów. Po zapoznaniu się z opinią Ministerstwa Skarbu Państwa przygotowujemy nowe porozumienie dotyczące wprowadzenia akcji Polkomtela na giełdę" - powiedział Krug.

"Nie ma rozbieżności co do tego kierunku, ale aby zrealizować ten projekt musi na to wyrazić zgodę jeden z zagranicznych akcjonariuszy" - dodał.

Polscy akcjonariusze Polkomtela, kontrolujący łącznie około 60 proc. kapitału, od wielu miesięcy poszukują sposobu sprzedaży posiadanych przez siebie akcji operatora sieci Plus.

Za wprowadzeniem Polkomtela na GPW opowiedział się w niedawnym wywiadzie dla PAP minister skarbu Jacek Socha.

Polskimi akcjonariuszami Polkomtela są: KGHM (19,61 proc.), PKN Orlen (19,61 proc.), PSE (16,05 proc.), Węglokoks (4 proc.), Tel-Energo (1,01 proc.) i TelBank (0,50 proc.).

Zagraniczni akcjonariusze Polkomtela: duński TeleDanmark A/S i brytyjski Vodafone Americas Asia, mają po 19,61 proc. akcji operatora. Firmy te wielokrotnie informowały o chęci zwiększenia posiadanego pakietu akcji polskiego operatora komórkowego.

Inny członek zarządu KGHM Marek Szczerbiak poinformował w środę, że ostateczne decyzje dotyczące losów należącego do miedziowego koncernu Dialogu zapadną w listopadzie, a w najgorszym wypadku w grudniu tego roku.

Dodał, że pod uwagę brane są dwie opcje: oddłużenie Dialogu lub dokapitalizowanie go.

"Możliwe też jest połączenie tych dwóch wersji działań, czyli w części oddłużenie, a w części dokapitalizowanie" - powiedział Szczerbiak.

Zainteresowanie kupnem Dialogu od dłuższego czasu deklaruje Netia. Przedstawiciele KGHM nie wykluczają jednak, że Dialog zostanie wprowadzony na warszawską giełdę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)