Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Koronawirus zbiera żniwo. Kolejna firma ogłasza zwolnienia grupowe

240
Podziel się:

Ponad 220 osób ma stracić pracę w podkarpackich zakładach lotniczych Goodrich, należących do amerykańskiego koncernu UTC. Powód? Kryzys wywołany koronawirusem, ale nie tylko.

Ponad 200 osób straci pracę w polskich fabrykach UTC, zajmujących się produkcją części lotniczych. Na zdjęciu silnik lotniczy
Ponad 200 osób straci pracę w polskich fabrykach UTC, zajmujących się produkcją części lotniczych. Na zdjęciu silnik lotniczy

Jak pisze rzeszowski oddział "Gazety Wyborczej", firma już poinformowała urząd pracy w Krośnie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Dotkną one dwóch zakładów, które należą do amerykańskiego giganta United Technologies (UTC) - w Krośnie oraz podrzeszowskiej Tajęcinie. W sumie pracę stracą tam odpowiednio 104 i 122 osoby, które już rozmawiają z urzędnikami na temat przysługujących im świadczeń.

Pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys w lotnictwie to tylko jeden z powodów zwolnień grupowych. Drugi to trudna sytuacja Boeinga. Wstrzymanie przez amerykańskiego giganta produkcji modelu 737 Max spowodowało, że zakłady na Podkarpaciu straciły odbiorcę, który odpowiadał za prawie połowę przychodów.

Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Zakłady w Tajęcinie i Krośnie zajmują się bowiem produkcją części i podzespołów do samolotów. Głównie Boeinga, ale również tych produkowanych przez Airbusa, Bombardiera. Lockheed Martin czy Gulfstream.

Początkowo Goodrich próbował ratować się obcinaniem etatów i nieprzedłużaniem wygasających umów pracownikom. Teraz jednak firma musi pójść o krok dalej i zdecydowała się na zwolnienia grupowe.

Pracę stracą przede wszystkim pracownicy produkcyjni: operatorzy CNC, monterzy czy lakiernicy. Redukcja może również dotknąć pracowników administracji i wsparcia produkcji. Firma zapewnia, że oprócz tradycyjnych odpraw wypłaci również dodatkowe świadczenia odchodzącym pracownikom.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(240)
smutne
4 lata temu
To nie koniec ze zwolnieniami w branży jeżeli chodzi o podkarpacie, mowi sie o 3 x takiej liczbie w samym Rzeszowie....Oby to była plotka!
@dam
4 lata temu
NBP oglosilo, ze spadek w 2020 bedzie 6% , nie jak mowili 4,3 %, a dopiero mamy polowe lipca , a do konca roku jeszcze troche czasu..😪😪😪
#luk
4 lata temu
Na podkarpaciu, panduda idzie w parze z pandemia..
aola
4 lata temu
ja sie z tego regionu wyprowadzilem przed 32 laty, i nawet na urlop nie przyjezdzam..nawet rodziny nie odwiedzam, bo wszyscy pisowcy..
@dolf
4 lata temu
na podkarpaciu, wiecej ukrainy, anizeli swoich..
...
Następna strona