Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowelizacja ustawy o RTV opinie

0
Podziel się:

Ireneusz Iwański, szef Konwentu Komercyjnych Stacji Radiowych, grupującego 75 stacji, powtórzył na antenie radiowych Sygnałów Dnia, że reprezentowani przez niego nadawcy są przeciwni poszerzeniu kompetencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w wyniku nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Iwański uważa, że proponowane w projekcie ustawy zmiany należy spokojnie i gruntownie przeanalizować i przedyskutować.

Włodzimierz Czarzasty, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tej samej audycji Polskiego Radia oświadczył, że reprezentowana przez niego instytucja opowiada się za umocnieniem publicznych nadawców oraz zagwarantowaniem im oraz stacjom komercyjnym pełnej niezależności. Czarzasty powiedział, że nie jest jeszcze przesądzony sposób finansowania publicznego radia i telewizji. Gość Polskiego Radia wyjaśnił, że jeśli po zwiększeniu skuteczności ściągania abonamentu okaże się, iż media publiczne mogą się z tego źródła utrzymać, to rada będzie przeciwna zamieszczaniu w nich płatnych reklam.
Trzeci gość Sygnałów Dnia, Stanisław Jędrzejewski z Biura Programowego Polskiego Radia argumentował, że w wielu krajach Unii Europejskiej publiczne media elektroniczne są finansowane z dwóch źródeł - z abonamentu oraz z reklam. Natomiast Włodzimierz Czarzasty uważa, że w obecnym stanie rzeczy publiczne radio i telewizja w Polsce są swego rodzaju efemerydami, bowiem korzystają i z abonamentu i z wpływów z reklam. Członek krajowej rady zastrzegł, że wpływy z reklam trzeba będzie zachować, gdyby okazało się, iż publiczne media nie mogą utrzymać sie w pełni abonamentu.

media
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)