Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
blyskawica / 213.192.67.* / 2006-07-01 09:00
Szczerze pisząc uważam, że to skandal, że w kraju, który (podobno) jest 'wolnorynkowy' nie mogę sama decydować o ryzyku jakie chcę podejmować.
tadek / 87.105.44.* / 2006-07-01 00:48
Znowu ktoś wie lepiej, co jest dla mnie najlepsze. Panowie z KNB się nudzą !! A jeszcze jest tyle lasów do posadzenia....
Pioo / 80.53.68.* / 2006-06-30 16:08
Następny przykład dziedziny która doskonale funkcjonowała aż do czasu gdy jakiś REGULATOR nie zechciał na siłę uszczęścliwić ludzi (vide: podatek od aut sprowadzanych z zagranicy).
usa / 62.69.192.* / 2006-06-30 10:42
ZRÓBMY REFERENDUM!!!
Każde referendum przygniecie to pazerne i zazdrosne LOBBY! Niech rządzą swoim i tak olbrzymim mocerstwem a nie zaglądają mniejszym w "zagrodę". Chciwość i zazdrość, że ktoś zaczyna być lepszy i bardziej przedsiębiorczy doprowadziła, znanych powszechnie, lobbystów do wykorzystania swoich wpływów.
Argumenty ich sa dla mnie niezrozumiałe. Hipotetyczne kłopoty kredytobiorców, szanowni Panowie Milionerzy, odbijecie sobie z nawiązką nabywając sobie prawa do tysięcy nieruchomości, które przez nastepne lata nabiorą na wartości. PRZEMYŚLCIE TEN ARGUMENT, a zaczniecie szybciutko się wycofywać z wszelkich rekomendacji i otworzycie się wielkim wachlarzem na kredytobiorców- oczywiście najpierw jednak musicie dotrzeć z tą koncepcją nie do zachowawczych zarządzających, tylko do rynkowo i spekulacyjnie myślących właścicieli banków
Janek Kortyczko / 83.19.50.* / 2006-06-30 01:04
Albo ludzie są wolni i decydują o swoich finansach sami , albo są niewolnikami a ich właściciel wie lepiej co dla nich dobre!!! POWIEDZ STOP SOCJALISTYCZNYM ROZWIAZANIOM!!!
Michelle Trabant / 83.20.170.* / 2006-06-29 20:26
NIE REKOMENDACJI S.
Argumenty KNB nietrafne.
Tak samo może nastąpić wzrost stopy procentowej kredytów udzielanych w walucie polskiej jak i zagranicznej. Dlaczego zatem KNB nie ustala jakiegoś buforu bezpieczeństwa dla kredytów w PLN?
Ryzyko kursowe - było, jest i będzie. Równie dobrze można zakazać gry na giełdzie, bo jakiś inwestor po stracie swoich oszczędności może wyrządzić krzywdę sobie i innym.
Im większe ryzyko, tym większa szansa na zysk !!!!!!!!!!!!
NIE REKOMENDACJI S. NIE. NIE. NIE

Autorytet KNB, GINB-u leci z dnia na dzień w gół, pikuje :(
Basia / 83.24.16.* / 2006-06-29 19:21
Przyłączm sie do protestu przeciwko kredytom złotowym ,
a co do banków to uważam że ktoś mocno szuka dużych pieniążków najchetniej od społeczenstwa - może mu się uda ? czas pokaże , ale mozemy stracic na tej operacji wszyscy , zyskają jednostki , dlatego brońmy się choć tak skromnie
Ryszard / 62.179.94.* / 2006-06-29 16:24
Cały czas mówi się nam o wolnym rynku, a co mamy. Nie życzę sobie by ktoś obojętnie, kim jest decydował za mnie, jaki mam wybrać kredyt. Bankom chodzi tylko o nabicie sobie kabzy. Chciałbym dożyć tego abyśmy mogli brać kredyty w zagranicznych bankach. To te, co są w Polsce padłyby jak ryba bez wody. Wara od decydowania za mnie.
DS71 / 213.155.166.* / 2006-06-29 15:14
Zdecydowanie popieram wolny wybór udzielanej waluty kredytu hipotecznego.
Próba narzucania mi waluty (tylko PLN) jest sterowaniem (zabezpieczaniem) centralnym potrzeb obywateli ("bo głupole nic wiedzą a JA... wiem najlepiej" - niestety co jest dla mnie lepsze a nie klienta banku).
Czy demokracja z wolnym rynkiem nie polega na zasadzie wolnego wyboru i ksztaltowania sytuacji rynkowej popyt-podaż?
Sądzę, że lepiej będzie gdy przeciętny Kowalski zostanie uświadomiony przed wzięciem kredytu hipotecznego o możliwościach i zagrożeniach a sam dokona wyboru.
Erę marionetek mamy już chyba za sobą. ?
A myślałem że to wolny kraj :(.
sliniak69 / 2006-06-27 17:59
myślę że nasz rząd gówno zrobi w tej sprawie!!!BANDA ZŁODZIEJI I PRZEKRĘTÓW!mam tylko nadzieję że ktos kiedyś ujawni te hieny i pójdą p******** w pasiaki!!!!!!jak nie wezmę tego kredytu w CHF to oświadczam że nie dam wam zarobić !!!!!!!!!!Z Ł O D Z I E J E!!!!!!!!!!!!!!protestuję!!!!!!!!!! !!a sprawę tego korupcyjnego procederu trzeba oddać do trybunału konstytucyjnego!!!!!!NIE DAJMY SIĘ!ZASĄDŹMY ICH!!!DAMY RADĘ RAZEM!NIE BĘDĄ NAMI MANIPULOWAĆ!JESTEŚMY WOLNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żaba / 85.221.193.* / 2006-06-27 14:17
Jeśli tak dalej będzie to nie mam żadnej szansy na własny kąt i odrobinę prywatności, nie mówiąc już o rodzinie i dziecku! I jak tu zostać w Polsce??? Nasz kraj co raz mniej oferuje, jeśli będzie tak dalej nikt tu nie zostanie, bo po co?!
PROTESTUJĘ!!!
Walesa / 217.153.161.* / 2006-06-27 10:09
jestem za a nawet przeciw!! !! !!
hansiu / 83.17.8.* / 2006-06-27 00:19
To już opiera się o paranoję !!! Jak w tym kraju normalnie żyć ?? Jak ?? Skoro władza własnym rodakom kłody pod nogi podkłada zamiast pomagać. Drodzy forumowicze wraca do nas epoka władzy absolutnej. Chcą nas ograniczać. Weźmiesz taki kredyt na jaki dostaniesz pozwolenie od władzy, a nie taki jaki chcesz. Jeszcze troszkę to będziemy oglądać tylko te kanały TV jakie nam GÓRA pozwoli .... i tym podobne. Skąd my to znamy ?? To wszystko już byo ... Pilnowanie interesów garstki ludzi kosztem ogółu, to już przesada. Jesli bank nie potrafi się utrzymac na rynku to niech spada na drzewo ... niech wszystkie spadają na drzewo. Tym bardziej że większość banków nie jest już w polskich rękach. Szkoda słów normalnie........ Nie pozostaje nam nic innego jak wynosić się z własnego kraju. Wynosić się i zasilać swoją wiedzą, umiejętnościami i pracowitością gospodarki innych krajów. Wyemigrujmy więc może wszyscy i zostawmy naszych pokręconych polityków samym sobie. Ja się stąd wynoszę. Co mi po życiu tutaj w moim kochanym kraju jak nie mogę się tu dorobić własnego "M". Mam spłacać przez resztę życia własne "M" i jeść suchy chleb popijając wodą ?? Zarobki mamy 4 - 6 razy niższe niż np w irlandii a kredyt droższy niż innych krajach. Wyjeżdzam stąd. Na stałe. A w Polsce będe co najwyżej bywał jako "turysta".
Loki / 217.97.200.* / 2006-06-26 22:17
Duże banki umawiają się z instytucją która ma je nadzorować że od 1.07 będą formalnie ograniczać prawo do kredytu klientom , ograniczając im swobodę wyboru produktu poprzez narzucenie im przepisów jednoznacznie dla nich niekorzystnych.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o pieniądze . Prawda jest taka że na kredytach walutowych których teraz udziela się większość zarabiały głównie małe banki. Duże banki udzielajace kredytu głównie w złotym powiedziały teraz ku...a my!. A klient czyli ja?. Kredyt w franku szwajcarskim to oprocentowanie 2 do 3 % w złotym 6%.
Gdzie jest swoboda konkurencji i swoboda wyboru nieodłączny atrybut gospodarki rynkowej?.
Trzeba PROTESTOWAĆ, PROTESTOWAĆ i jeszcze raz PROTESTOWAĆ przeciwko tym zmianom.
Taiko2 / 148.81.190.* / 2006-06-26 08:32
To istny dom wariatów i nieważne, że niektórzy mówią, że są zdrowi. To Ci, którzy nie poszli na badania.
Po raz kolejny robi nam sie wodę z mózgu i wmawia, że kredyt w obcej walucie jest bardziej niebezpieczny niż w złotówkach. W 2004r wzięłam kredyt w CHF. W momencie wyliczania jakie raty przyjdzie mi spłacać okazało się, że różnica między kredytem w CHF, a złotówkowym wynosi 500zł na jednej racie. I ja mam uwierzyć, że to byłoby dla mnie lepsze, abym napychała komuś kieszenie lichwiarską stopą procentową???!!! Wzięłam w CHF i płacę o 200 - 300zł mniej niż mi wyliczono, bo kurs CHF przez ostatnie półtorej roku był niższy niż gdy brałam kredyt. (Spłacam go w złotówkach po przeliczeniu raty z CHF na złotego - liczy się kurs z dnia wpłaty, bo płacę w macieżystym banku.)
I niech mi nikt nie mówi, że ryzykuję, bo zawsze mogę przewalutować swoje zobowiązania.
A tak wogóle, to może ktoś mógłby wyjaśnić jak to jest z tymi kredytami w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej? Czy my, Polacy, jako członkowie Unii, mogący podróżować bez wiz i problemów i podejmować pracę w granicach Unii, możemy brać kredyty w Bankach poza granicami Polski. Może to jest wyjście i lekarstwo na durne pomysły naszych "rodzimych krwiopijców"!!!!
Głos z przyszłości / 46.77.124.* / 2015-03-20 09:08
Dalej jesteś taka zadowolona, czy może drzewa pysk żeby państwo pomogło 'frankowiczom'?
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: