Forum Forum finansoweKonta

Zamknięcie konta Student w PKO a kredyt studencki.

Zamknięcie konta Student w PKO a kredyt studencki.

Karolka_000123 / 86.111.97.* / 2010-11-14 22:58
Witam :)
Mam takie pytanko. Tydzień temu złozyłam wniosek o kredyt studencki w PKO. Pracownica banku zdziwiła się, że mam konto w ING, że przez to będą mi zabierać jakąś kasę przy ew wpłatach kredytu a jak założe u nich konto to wszystko przez pół roku będę miała za darmo itd. Więc założyłam konto Student. Teraz jak czytam ile będę płacić po upływie 6 m-cy to jestem zła na siebie, że się dałam wrobić.
I tu mam pytanie - kiedy będę mogła zamknąć to konto? Czy będę miała dużo problemów z "przestawieniem" kredytu na inne konto?
Wyświetlaj:
fsdfaf / 193.109.225.* / 2010-11-27 12:58
To straszne ile będziesz płacić - AŻ 2,50 zł miesięcznie
OlaAAA / 87.96.124.* / 2010-12-08 22:03
Ojj niestety w PKO to nie jest tylko 2,50zł miesięcznie... do tego dochodzi obsługa za ipko ( 1 zł), skorzystaj z debetu masz odsetki w wartości 3 - 4 zł do tego 20 zł rocznie za karte i już się uzbierała całkiem ładna kwota. Aaaa zapomniałam jeszcze o prowizji za przelewy z zagranicy w kwocie 8 zl ! Zdzieraja i tyle, przeszłam do BZ WBK i jestem zadowolona bo nie płace za nic!
j4zz / 79.186.107.* / 2012-10-23 15:09
Jasne.. przez wakacje nie korzystałam z konta w WBK wcale, bo zostało mi na nim ok. 7 zł - gdy w listopadzie przelano mi 100 zł na to konto, zostało 80 - bo w międzyczasie były opłaty za nieużywanie karty, prowadzenie konta, odsetki od debetu.. który mi sami zrobili :/
davia / 2010-12-09 10:09
Śmieszna argumentacja - jeśli chcesz korzystać z debetu to normalne, że będziesz płacić odsetki - przecież to nic innego jak kredyt w rachunku. A o przelewach zagranicznych radzę sobie jeszcze poczytać i zrozumieć, od czego uzależniona jest opłata.
OlaAAA / 46.134.44.* / 2010-12-09 15:55
Jeżeli chodzi Ci o to że opłata jest uzależniona od tego czy nadawca ją pokrywa czy nie to wyobraź sobie że pokrywa i płaci całkiem sporą sumę, a potem mi i tak zostaje pobrana prowizja bez względu na kwotę wpłaty, więc jest to zdzierstwo bo bank i tak przewalutowuje pieniądze z korzyścia dla siebie a dodatkowo i tak popierają prowizję. Co do debetu to racja, ale to i tak nie zmienia faktu, że inne banki oferują konta dla studentów za darmo. Bardzo proszę nie nazywać mnie śmieszną bo wiem o czym pisze, z własnego doświadczenia.
davia / 2010-12-14 17:17
Nie powiedziałam, że Ty jesteś śmieszna, tylko Twoja argumentacja - nie mam zamiaru nikogo obrażać.
A co do przelewów zagranicznych to opłata jest złożona z kilku składników. Jeśli tak jak piszesz, nadawca płaci za przelew i Ty również, to oznacza, że nadawca wybrał klauzulę kosztową SHA, czyli zleceniodawca pokrywa koszty swojego banku, a Odbiorca koszty banków trzecich. Gdyby wybrał klauzulę OUR Ty nie poniosłabyś żadnych kosztów za przyjęcie przelewu.
Natomiast przewalutowanie w takim przypadku dokonywane jest automatycznie, zgodnie z kursami prezentowanymi na stronie PKO BP.
OlaAAA / 178.56.124.* / 2010-12-15 21:23
Jednak dalej bym się upierała, że nadawca pokrywa WSZYSTKIE koszta związane z przelewem. Robiąc przelew do BZ WBK w identyczny sposób, prowizji już nie ma ... jestem pewna, że sposób dokonywania przelewu jest identyczny...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: