Forum Forum finansoweKarty

rozliczanie transkacji odrzuconej

rozliczanie transkacji odrzuconej

s_m / 195.95.144.* / 2010-08-02 14:18
Jak to jest z rozliczaniem transakcji odrzuconej? Chodzi o przypadek gdy, jedna z dwóch transakcji kartą płatniczą, po potwierdzeniu kodem PIN, na wskutek jakiegoś błędu terminala, zostaje odrzucona, a kolejna przechodzi bez problemu. Bank zablokował mi kwotę transakcji dwukrotnie. Jedną z nich, tą zakończoną pomyślnie rozliczył i zaksięgował na koncie z datą 1.08. (niedziela), czyli księgowanie było automatyczne. Natomiast ta pierwsza, odrzucona transakcja nadal wisi i blokuje mi środki na rachunku. Bank tłumaczy się, że nie dostał od sklepu potwierdzenia odrzucenia tej transakcji. Mi się jednak wydaje, że wszystkie transakcje wysyłane są w jednej paczce i bank po prostu coś ściemnia i będzie ściemniał do ostatniego dnia blokady. No i w ogóle czy powinien zablokować kwotę, jeżeli nie dostał potwierdzenia z terminala, że transakcja zakończyła się pomyślnie? Przecież w taki sposób przy "odrobinie szczęścia" to można całą kasę zablokować na koncie i zostać bez kasy i zakupów :/
Jak to powinno się odbywać?
Wyświetlaj:
mdiao / 109.243.98.* / 2010-09-14 03:46
zobacz tutaj:

http://dobra-karta-kredytowa.blogspot.com/
** kiriii / 193.109.225.* / 2010-08-03 16:53
Sytuacja jest dość standardowa. Czas na rozliczenie transakcji kartowej to 7 dni zgodnie z regulaminem. Problem jest właśnie w tym , że najprawdopodobniej nastąpiła przerwa na łączach telekomunikacyjnych i bank nie otrzymał ani informacji o prawidłowym wykonaniu transakcji, ani o jej nie wykonaniu. Dlatego jest wprowadzona blokada, bank w tym czasie sprawdza informacje. Najczęściej blokada spada automatycznie. W czasie obowiązywania blokady środki są oprocentowane standardowo.

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: