zakładam firme w Wielkiej Brytani
micha1983
/ 89.174.128.* / 2010-07-08 23:31
Witam Proszę o poradę chce otworzyć działalność w Wielkiej Brytanii ale świadczyć usługi w Polsce wystawiam jedną fv na miesiąc polskiej firmie za usługę sprzedaży jego towaru. czy w takim wypadku wszystko było by zgodne z prawem. ewentualnie czy jest w Polsce jakaś instytucja która może mi pomoc .
goo
/ 62.121.94.* / 2010-07-13 14:45
Musiałbyś zatroszczyć się o rezydencję podatkową w GB. Wtedy będziesz płacić podatki tam. Inaczej złapiesz się na umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Jednak można temu przeciwdziałać tyle, że średnio legalnie, choć pewnie skutecznie, zatrudniając w GB dyrektorów do swojej firmy, którzy formalnie będą nią zarządzać.
Ty masz ich rezygnacje podpisane i bez daty - tak na wszelki wypadek.
Faktycznie zarządzasz wtedy ty, ale formalnie oni. Czy to do obronienia w razie kłopotów?
Lepiej spytać się specjalisty.
micha1983
/ 89.174.128.* / 2010-07-14 23:42
Witam Będę miał swój National Insurance Number, adres gdzie będę miał zarejestrowaną firmę także wszystko legalnie. W Polsce zamykam działalność wypisuje się z ZUSU . Fakturę wystawiam jedną w miesiącu polskiej firmie za usługę pośrednictwa sprzedaży na terenie polski na podstawie umowy, podatki wszystkie będę płacił w Anglii zus też. W Anglii też wystawie czasami fv i będę tam miał koszty. Vatowcem raczej będę musiał być ponieważ firma w polsce jest vatowcem. Co to znaczy że mogę być podwójnie opodatkowany i jak tego uniknąć. Dziękuje za Pomoc.
Bez brytyjskiej rezydencji podatkowej podlegasz 'nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu', co polega na tym, że obowiązkiem podatkowym objęte są zarówno dochody ze źródeł krajowych, jak i zagranicznych. Oznacza to obowiązek płacenia podatku od wszelkich dochodów osiąganych przez podatnika bez względu na miejsce położenia ich źródła. Powyższa kwestia jest uregulowana w dwóch aktach prawnych: polskiej ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w polsko-brytyjskiej umowie w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. W tej drugiej określona jest metoda opodatkowania dochodów uzyskiwanych za granicą.W umowie tej wskazano, że przy obliczaniu podatku należy stosować metodę wyłączenia z progresją.
Jej istotą jest wyłączenie z podstawy opodatkowania w Polsce dochodu osiągniętego za granicą. Niestety w celu ustalenia stawki podatku od dochodu uzyskanego w Polsce, stosuje się stawkę podatku właściwą dla całego dochodu, jaki podatnik osiągnął – a więc sumuje się dochód osiągnięty w Polsce oraz za granicą.
Algorytm postępowania jest następujący: do dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym osiągniętych w Polsce dodajemy dochody osiągnięte za granicą i od sumy tych dochodów obliczamy podatek wg obowiązującej skali. Następnie musimy ustalić stopę procentową, jako stosunek kwoty podatku obliczonego wg skali podatkowej do łącznych dochodów uzyskanych przez podatnika (czyli sumy dochodu osiągniętego w Polsce oraz poza granicami kraju). Tak obliczoną stopę procentową stosujemy do dochodu osiągniętego w Polsce. Ważną informacją jest, że przy takim ustalaniu podatku.
UK
/ 86.177.130.* / 2010-07-13 11:34
z tego co wiem w UK nie ma
VAT na uslugi sprzedawane zagranice, a firma w UK to i podatek od zyskow w UK, to i ZUS w UK, sam sie interesowalem podobnym schematem, np. mozna byc zatrudnionym w Polsce na kontrakcie w firmie, a kontrakt z EnglandXXX sole trader czy LTD (inna stawka podatku bedzie w UK, LTD to 27% w nastepnym roku,ale zus tylko 102 futny na rok).
akh
/ 78.88.152.* / 2010-07-13 12:51
dowiedz sie co znaczy termin zakład zagraniczny oraz kiedy i jak zostaje sie płatnikem VAT, a pozniej przejdz do umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania. w tym przypadku pewnie najlepiej jest pójsc do doradcy podakowego.
dr groove
/ 78.88.152.* / 2010-07-12 13:15
po 12 miesiaca swiadczneia usług bedzie miał "zakład" w polsce wg zasad oecd i umowy o unikaniu podwojengo opodatkowania. Czyli bedziesz musial sie zglosic po nip dla angielskiej dzialalnosci oraz zaplacisz wszystkie podatki (nie wiem jak obrot czyli moze unikniesza VAT) jako podatek wsteczny = skonczysz marnie. Jedyna sznasa to co 12 mce zakladac inna spolkę LTD.
ZulkaM
/ 2010-07-09 16:09
/
Bywalec forum
Jak najbardziej możesz założyć firmę w Anglii, a świadczyć usługi w Polsce - mniejsze podatki i ubezpieczenie.