Wczorajsza sesja zakończyła się spadkami głównych indeksów giełdowych. Tym razem najbardziej ucierpiał barometr dużych spółek WIG20, który zniżkował 0,73 procent, korygując tym samym wczorajszą silna zwyżkę.
Wczorajsza sesja na GPW w Warszawie miała raczej spokojny przebieg. Indeksy rozpoczęły sesję od niewielkich wzrostów, później górę wzięli jednak sprzedający i do końca notowań indeksy traciły na wartości.
Środowe spadki cen akcji - WIG20 zjechał o 0,7 proc., zaś mWIG o 0,3 proc. - nie były dla nikogo zaskoczeniem i nie popsuły zanadto inwestorskich nastrojów.
Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź spadła o 45 USD, czyli o 0,5 proc. do 8.255 USD za tonę ok. godz. 6.44 czasu londyńskiego.
Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem wartości kontraktu. Zamknięcie wypadło w pobliżu dziennego minimum. Kontrakt wyraźnie nie potrafi sobie w tej chwili poradzić z dosyć ważnym oporem w strefie 3780-3790 pkt.
Czwartek dzień jest dniem banków centralnych. Kwestię kosztu pieniądza będzie poruszał Bank Anglii oraz Europejski Bank Centralny. Decyzje zostaną opublikowane odpowiednio o godzinie 13-tej i 13:45.
Po wtorkowej pozytywnej odmianie, w środę powróciło znane od kilku tygodni, słabe oblicze rynku. WIG20 spadł przy dość sporym obrocie, co pokazuje, że obecnie wyższe poziomy cenowe i wyskoki spółek w górę są wykorzystywane do dystrybucji. Jednocześnie wciąż bardzo mały popyt na szerokim rynku wskazuje na to, że kluczowi gracze dalej wstrzymują się z kupnem.
Przywódcy państw koreańskich zapowiadają formalne zakończenie wojny z lat 1950-53.
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zapewnia, że jego kraj nie ma długów wobec rosyjskiego koncernu Gazprom z tytułu należności za gaz. Gazprom twierdzi jednak, że Kijów jest mu winien 1,3 mld dolarów.
Senator Hillary Clinton powiększyła przewagę nad swymi konkurentami w wyścigu do demokratycznej nominacji prezydenckiej - wskazuje najnowszy sondaż "Washington Post" i telewizji ABC News.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nie może rozpocząć wypłat 20 miliardów dotacji dla firm z unijnych funduszy
Wczorajsza sesja przyniosła realizację zysków, po silnym, bo aż 2,3 proc. wzroście indeksu WIG20 dzień wcześniej. Na zamknięciu środowej, dość nudnej i toczącej się przy małej aktywności rynku sesji, WIG20 miał wartość 3714,93 pkt., tracąc 0,7 proc.
Beata Sawicka, była posłanka PO, którą CBA zatrzymało podczas wręczenia łapówki, ściągnęła na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdy chwaliła się swoimi wpływami
Około miliard złotych - tyle Polskie Radio, TVP i Polkomtel wyłożą na wspólny projekt cyfrowej telewizji.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia znikną kontrole na granicach lądowych i morskich Polski z Unią. strefy Schengen.
Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła postępowanie w sprawie prywatyzacji Banku Zachodniego.
Komisja Nadzoru Bankowego na środowym posiedzeniu zgodziła się na podział Banku BPH - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Narodowego Banku Polskiego.
CBA będzie miało bezpośredni dostęp do informacji, jakie ZUS gromadzi o 25 milionach swoich płatników
W poprzednim komentarzu zapowiadałem wąską konsolidację na GPW. Po wczorajszej sesji obraz rynku nie uległ jak na razie zmianie. Nastąpiła korekta wzrostu z wtorku, niczym w podręczniku do analizy technicznej. Nadal jednak dla WIG20 obszar wahań ograniczają poziomy: 3660 - 3770 pkt.
Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, zawarli porozumienie z dyrekcją i wracają do pracy
Najwięcej pieniędzy z funduszy unijnych trafi do przedsiębiorców w Opolu, najmniej dostana firmy w województwach śląskim i pomorskim.
Zbigniew Ziobro powiedział w TV Trwam, ze za śmierć Blidy odpowiada środowisko SLD.