W nowy giełdowy tydzień wkraczamy w kiepskich nastrojach mimo pozytywnej końcówki poprzedniego tygodnia na naszym parkiecie. Jednak na świecie koniunktura jest wciąż zła, co na dłuższą metę będzie ciążyć naszej giełdzie.
Zdaniem znanego finansisty Stany Zjednoczone i Europa stoją na skraju recesji.
Początek tygodnia przynosi kontynuację trendu na eurodolarze. Dziś z handlu wyłączone są Stany Zjednoczone. Może to mieć wpływ na złotego, który może z tego względu nieco tracić.
Była posłanka PO uważa, że agenci CBA złamali prawo.
Gwiazdor Hollywood oświadczył, że 71-letni senator McCain jest za stary by zostać prezydentem USA.
Tydzień na rynku eurodolara rozpoczął się od zdecydowanego spadku. O godzinie 10:10 para ta testowała poziom 1,4504 dolara, wobec 1,4617 w piątek na zamknięciu.
W ścisłej czołówce konkursu Blog Roku 2007 znalazł się blog Lege Artis Olgierda Rudaka z Money.pl.
Ceny ropy cały czas pozostają pod wpływem wydarzeń na światowych rynkach akcji. Dopóki sytuacja się nie uspokoi ropie trudno będzie utrzymać wysokie poziomy, a wszystko za sprawą spowolnienia amerykańskiej gospodarki a może nawet nadchodzącej recesji.
W niektórych szpitalach pielęgniarki na dwie godziny odeszły od łóżek. Domagają się radykalnych podwyżek.
Ubiegły tydzień zakończył się umiarkowanym umocnieniem dolara względem większości głównych walut. Mocno tracił na wartości funt brytyjski. Działo się tak za sprawą gorszych od oczekiwań danych na temat sprzedaży detalicznej.
Opcje put na eurodolarze podrożały do poziomu niewidzianego od prawie 3 lat. Znaczy to tyle, że traderzy zaczynają coraz poważniej liczyć się z ryzykiem spadków tej pary.
Szef polskiego MSZ rozmawia w Moskwie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem.
Dziś swój raport z wynikami za IV kwartał zaprezentuje Bank Millennium - jako pierwsza spółka z naszej giełdy. Publikacja może pomóc w ocenie w zatrzymaniu przeceny na GPW.
Zysk netto Banku Millennium w IV kwartale 2007 roku wyniósł 122 mln zł. Zysk okazał się lepszy od oczekiwań analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 111 mln złotych.
Pierwsza sesja nowego tygodnia przynosi kontynuację procesu dynamicznego osłabiania polskiej waluty.
Nowy tydzień na światowych rynkach giełdowych rozpoczął się fatalnie. W poniedziałek indeksy w Azji silnie poszły w dół, a europejskie parkiety otworzyły się na dużych minusach.
Sfinks Polska, operator sieci casual dining, zawarła umowy nabycia 100% udziałów w spółce Shanghai Express prowadzącej restauracje kuchni chińskiej pod nazwą Wook.
Poniedziałkowa sesja zapowiada kolejny zły tydzień dla inwestorów giełdowych. WIG20 po południu tracił ponad 4 procent.
W nielegalnej kopalni węgla w środkowych Chinach eksplodował gaz.
W poniedziałek mocne spadki indeksów w Azji. Chiński indeks benczmarkowy CSI 300 spadł na zamknięciu o 5 procent.
Sztorm w zatoce meksykańskiej przyczynił się do czasowego zamknięcia kilku terminali eksportowych, co przełożyło się na wzrost cen ropy i jednocześnie pomogło obronić dotychczasowe poziomy wsparcia.
Po ubiegłym tygodniu, podczas którego najważniejsze indeksy WGPW spadły ponad 6 proc., inwestorzy mieli nadzieję na korektę spadków.
Mniejsza ilość danych makroekonomicznych nie koniecznie oznaczać będzie nudę na rynku walutowym. Do takich sugestii skłania rozwój wydarzeń z minionego tygodnia.
Piątek przed przedłużonym weekendem (w poniedziałek giełdy amerykańskie są zamknięte z powodu Dnia Martina Lutera Kinga) z góry zapowiadał się jako dzień bez większych wydarzeń. Były w zasadzie dwa punkty programu, które mogły mocniej poruszyć inwestorami.
Po sześciu tygodniach niemal nieprzerwanych spadków nerwy inwestorów są w strzępach. Ale w czwartek i piątek przed weekendem pojawiło się światełko w tunelu.
"Podczas "Białego szczytu" wszystkie strony powinny stworzyć listę priorytetów" - mówi szef doradców premiera.
Za spadkami na światowych giełdach kryją się oczywiście obawy o możliwość stoczenia się gospodarki USA w recesję. Paradoksalnie więc wygląda sytuacja na rynku EURUSD, gdzie dolar pomimo perspektywy cięcia stóp przez FED umacnia się
Adwokaci Kaczmarka sądzą, że prokuratorzy, którzy postawili mu zarzuty, nie mieli do tego uprawnień.
Prezydent Sarkozy po raz pierwszy jest niżej notowany od premiera Francois Fillona.
Donald Tusk powołał szefów ABW i SWW bez opinii prezydenta.
Co czwarty pacjent płaci za wizyty u specjalistów - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego.
Na statku, który zatonął u wybrzeży Jemenu było 140 somalijskich uchodźców.
Mimo spadków na giełdzie, fundusze akcji zakończą ten rok na plusie.
W ocenie sytuacji w gospodarce amerykańskiej nie została zachowana w ostatnich tygodniach trzeźwość osądu i profesjonalizm oceny.
Rosja przyrzekła Iranowi ogółem 85 ton paliwa dla elektrowni w Buszerze.
W zamian za zgodę na bazę tarczy antyrakietowej, USA mają przekazać nam system obrony przed atakiem powietrznym.
Pełen wachlarz kwartalnych sprawozdań finansowych amerykańskich spółek będzie ozdobą nadchodzącego tygodnia. Brak natomiast będzie publikacji makroekonomicznych z USA.