Wtorkowe przedpołudnie przynosi osłabienie złotego do głównych walut. To przede wszystkim efekt obserwowanej dziś realizacji zysków na głównych europejskich giełdach, prowadzącej do lekkiego spadku apetytu na ryzyko.
O nadużyciach świadczy liczba głosujących kobiet. Jest ich za dużo.
Ministerstwo Skarbu Państwa w 2009 roku chce sprzedać przez GPW wszystkie posiadane resztówki spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.
Prawdopodobnie przyczyną wypadku na pasie do lądowania była zła pogoda.
Bank zapowiedział dalsze konserwatywne zarządzanie ryzykiem kredytowym.
Wtorkowy handel na złotym na krajowym rynku międzybankowym rozpoczyna się od minimalnego osłabienia się naszej waluty względem poziomów z poniedziałkowego popołudnia.
UBS szczególnie mocno odczuwa skutki kryzysu kredytowego.
Mocnym akcentem rozpoczęły tydzień europejskie parkiety. Wzrosty były głownie wynikiem optymizmu z pierwszej połowy sesji, ale choć potem nastąpiło uspokojenie, to główne indeksy nie cofały się mocniej i panowała względna stabilizacja.
Na rynku walutowym możliwa jest lekka korekta wczorajszego wyraźnego umocnienia złotego.
II połowa roku powinna przynieść większą stabilizację rynku.
W poniedziałek, podobnie zresztą jak w ciągu kilkunastu ostatnich dni, utrzymywał się pozytywny klimat inwestycyjny na giełdach zagranicznych.
Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Szanghaju do najwyższego poziomu od 10 miesięcy na fali optymizmu, że recesja w gospodarce światowej zbliża się ku końcowi, co wpłynie na popyt na surowce.
Sierpień rozpoczął się w wyjątkowo dobrych nastrojach. Od rana na rynek napływały pozytywne informacje makro (lepsze wyniki indeksu PMI i ISM dla przemysłu), co po słabym odczycie dynamiki PKB w USA przywróciło nadzieje na rychłe ożywienie gospodarcze.
Podczas wczorajszej sesji indeks S&P500 znalazł się pierwszy raz od listopada ubiegłego roku ponad poziomem tysiąca punktów, ustanawiając szczyt 2009 roku na wysokości 1002,63 punktu.
Wojas otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości do 12.024 tys. zł na projekt inwestycyjny Innowacyjna technologia produkcji obuwia z antypoślizgową wielofunkcyjną podeszwą trójwarstwową w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.4.
Wczorajsze dane okazały się mocnym argumentem w rękach zwolenników teorii w miarę szybkiego powrotu globalnej gospodarki na ścieżkę wzrostu gospodarczego.
W dniu wczorajszym za sprawą pozytywnych odczytów indeksów PMI główna para walutowa kontynuowała zwyżkę.
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły wtorkowe notowania od spadków. Rynek kasowy może pójść tą samą ścieżką.
Bank Pekao SA miał 1,18 mld zł skonsolidowanego zysku netto.
Poniedziałkowe notowania przyniosły kontynuację pozytywnego trendu na warszawskim parkiecie.
Kolejny tydzień wszystkie rynki rozpoczęły od wyraźnego umocnienia. Indeksy w Stanach od początku rosły, co częściowo można było przypisać dobrym danym makro.
Ceny ropy naftowej utrzymują się powyżej 70 dolarów za baryłkę.
Pracodawca nie musi dawać się oszukiwać pracownikom. Jeśli podejrzewa, że jego podwładny jest na fałszywym zwolnieniu lekarskim, sam może go skontrolować.
Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje z rynkiem na temat zasadności przeprowadzenia rozdziału funkcjonalnego Telekomunikacji Polskiej - poinformował UKE na stronach internetowych.
Zarabiających do 45 tys. złotych rocznie jest mniej o 2,5 procent.
Nie wszystkie gminy zapewniają sześciolatkom bezpłatne zerówki.
Jeśli się nie uda, jeden z banków rozważa złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości Katowickiego Holdingu Węglowego.
Władze spodziewają się, że liczba ofiar jeszcze wzrośnie.
Niegdyś atrakcją sezonu ogórkowego był potwór z Loch Ness. Później - tak narysował to Andrzej Mleczko - stworzenie to popadło w depresję, bo pojawił się Jacek Kurski.
Niemiecki koncern zaoszczędzi nie tylko na rezygnacji z Formuły1. Jaki ma plan przetrwania kryzysu?
Guardian rozważa zamknięcie najstarszej gazety niedzielnej na świecie.
S&P500 pokonał granicę 1000 pkt i jest najwyżej od listopada 2008 roku.
Ewa Kopacz chce przeznaczyć na ratowanie szpitali 2,6 mld złotych. Póki co, nie wydano ani złotówki.
To drugi amerykański eksprezydent, odwiedzający Koreę Północną.