Zmniejszenie liczby komisji etycznych wydających zgody na badania na zwierzętach, oraz uzupełnienie ich składu o przedstawicieli organizacji pozarządowych - m.in. takie zmiany wprowadza ustawa o ochronie zwierząt doświadczalnych, która w środę wchodzi w życie.
Wtorkowe publikacje pokrywają większość dziedzin amerykańskiej gospodarki od przemysłu przez konsumpcję po rynek mieszkaniowy.
W ubiegłym roku obuwnicza spółka zarobiła rekordowe 420 mln złotych.
Na Dzień Dziecka niespodziankę przygotuje 80 proc. konsumentów. Dlatego na zabawki wydajemy 2 mld zł - donosi "Rzeczpospolita".
Połączenie ogólnej niechęci do sektora finansowego z naszymi lokalnymi strachami, może skutkować jeszcze mocniejszą niż wczoraj przeceną akcji banków.
Władze PKP twierdzą, że pieniędzmi z prywatyzacji spółek kolejowych źle zarządzano - informuje "Gazeta Wyborcza".
Kobietom w Polsce nie trudno jest zrobić karierę. Jeśli jednak przeanalizować sytuację głębiej, to okaże się, że jest wiele przeszkód i barier i rzadko osiągają najwyższe stanowiska - takie wnioski płyną z raportu firmy doradczej Grant Thornton.
Dolar amerykański znajduje się w stosunku do złotego najwyżej od ponad miesiąca.
Rynek paliw zachowuje się trochę nerwowo przed posiedzeniem Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej.
Urzędnicze związki zawodowe nie będą walczyć w sądach o odmrożenie płac, bo uważają, że takie akcje nie przynoszą żadnego skutku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Teraz jednak będzie musiał zrezygnował z posłowania w Brukseli, a co za tym idzie z płynących z tego tytułu pokaźnych benefitów.
Na zmienność nie wpłynął brak sesji w USA. Obchodzono tam Dzień Pamięci.
Polskie drukarnie nie tylko zaopatrują nasze księgarnie, ale też wielu krajów Europy Zachodniej. Rynek dynamicznie rośnie.
Polacy coraz chętniej sięgają po wołowinę dobrej jakości. Nawet rosnące ceny to nie problem dla spragnionych steków.
Spółka przenosi swoje znaki towarowe ponownie do naszego kraju. Oznacza to, że przestaje korzystać z usług rajów podatkowych.
Od lat obserwujemy w samorządach gigantomanię: niekontrolowane mnożenie etatów i rozrastanie jednostek organizacyjnych - mówi PAP ekonomista prof. Witold Kieżun. "To jest całkowicie nieuzasadnione rozwojem gospodarczym" - podkreśla ekspert. I postuluje likwidację powiatów.
Projekt Kodeksu budowlanego trafił do konsultacji społecznych i międzyresortowych - poinformowała w poniedziałek szefowa MIR Maria Wasiak.
Obawy przed przejęciem przez lewicę władzy w większości miast i regionów zaniepokoiły rynki finansowe. Wartość akcji na hiszpańskiej giełdzie spadła dzisiaj średnio o dwa procent.
- System emerytalny Grecji jest w wielu przypadkach wciąż zbyt hojny, jest też zbyt wielu pracowników w sektorze publicznym - mówi główny ekonomista Funduszu.
Premier Wielkiej Brytanii chce przeprowadzić szereg konsultacji z przywódcami krajów unijnych na temat formuły funkcjonowania Wspólnoty. Warszawa jest pierwszą stolicą, którą odwiedzi.
Bronisław Komorowski żegna się ze swoimi urzędnikami. Zobacz, na jak wysokie odprawy mogą liczyć.
Dokumenty z sądowego archiwum można co prawda skopiować, ale trzeba się liczyć ze sporymi kosztami.
- Przyjdzie taki moment, w którym zaczniemy liczyć koszt - mówi w rozmowie z Money.pl prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, były wiceminister finansów.
W ofercie "Tanie czytanie" znajda się bardzo różne książki - od pozycji dla dzieci przez beletrystykę po książki historyczne i słowniki.