Zanim wyruszymy w podróż, poznajmy kilka ważnych informacji na temat wypłat z bankomatów za granicą. Niestety, takie transakcje mogą nas sporo kosztować!
Bezrobocie w Polsce maleje, co powoduje trudności ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Próbując sobie poradzić z tym problemem pracodawcy do tej pory proponowali benefity pozapłacowe. Obecnie jednak duża konkurencja w walce o odpowiedni personel zmusza firmy do kolejnych działań. Rozwiązaniem jest import pracowników z zagranicy lub zwiększenie wynagrodzeń. Oto, na jakich stanowiskach można będzie niebawem liczyć na podwyżki.
Państwowa Inspekcja Pracy apeluje o czyszczenie urządzeń klimatyzacyjnych w miejscu pracy.
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, nie zmienił swojej wartości w czerwcu, od początku roku oscyluje wokół 160 pkt - poinformowało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Decyzja W. Brytanii o wyjściu z UE może doprowadzić do niestabilności na rynkach finansowych, ale nasza gospodarka jest na tyle silna, że poradzimy sobie z wyzwaniem, jakie przed nami stoi - oświadczył w poniedziałek brytyjski minister finansów George Osborne.
Nad ranem polska waluta traci ok. 0,7 proc. wobec większości zagranicznych dewiz, co wskazuje na utrzymanie podwyższonego poziomu awersji do ryzyka na rynkach.
Kondycja złotego nie jest teraz zbyt dobra. Również ogólna perspektywa jest raczej przeciw polskiej walucie.
Warto złożyć wniosek o 500 plus do 1 lipca, ponieważ otrzymamy wówczas świadczenie za kwiecień, maj i czerwiec; to ostatnia szansa, żeby świadczenie wypłacono z wyrównaniem - przypomina szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
Wprowadzenie 15-proc. CIT przyczyni się na pewno do wzrostu liczby spółek prawa handlowego. Będzie to efekt wyboru tej formy działalności przez osoby fizyczne dotychczas rozliczające się podatkiem PIT - mówi PAP Mariusz Cieśla z Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Inwestorzy obawiający się o perspektywy gospodarki światowej lokowali swoje aktywa na rynku dolara i w innych bezpiecznych aktywach.
W sektorze produkcyjnym przybywa etatów. Nie brakuje też ofert dla osób bez doświadczenia - informuje "Puls Biznesu".
Silny wzrost gospodarczy nie przekłada się na poprawę sytuacji w branży transportowej. Podwyżka cen paliw, wciąż duża konkurencja odbijają się na marżach przewoźników, którzy są coraz gorszymi płatnikami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Ministerstwo sprawiedliwości chce by osadzonych w zakładach karnych można było częściej wykorzystywać do darmowej pracy, nawet w spółkach skarbu państwa - informuje "Gazeta Wyborcza".
Rząd zajmie się projektem nowelizacji prawa bankowego. Zapozna się też z informacją na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Posiedzenie rady ministrów w tym tygodniu odbywa się wyjątkowo w poniedziałek.
Spór o Trybunał Konstytucyjny, propozycje przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich, groźba wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, która stała się faktem oraz perspektywa podwyżki stóp procentowych w USA sprawiły, że polski parkiet nie jest w ostatnim czasie w najlepszej kondycji. Na koniec maja 2016 roku 487 spółek notowanych na GPW było wartych w sumie 983 mld złotych, to oznacza, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z warszawskiego parkietu wyparowało około 350 mld złotych. Mimo tej tendencji, 10 największych spółek nadal stanowi około 25 proc. kapitalizacji całej GPW. Portal money.pl sprawdził, które z nich są najwięcej warte. Walory spółek oszacowano na podstawie wartości ich akcji na koniec czwartkowej sesji.
Polski Fundusz Rozwoju ma stać się polskim bankiem rozwojowym z prawdziwego zdarzenia. Rzecz tylko w tym, że to już nie pierwsze podejście do jego utworzenia. Dlaczego tym razem miałoby się udać? - Wcześniej brakowało jednolitych standardów działania - mówi w wywiadzie dla money.pl Paweł Borys, prezes PFR.