Puste sejmowe ławy podczas debaty o pomyśle PSL dotyczącym zrezygnowania z opodatkowania emerytów. "Nie spoczniemy. Ten projekt będzie wprowadzony, albo w tej, albo w następnej kadencji".
Posłowie mają za sobą pracowity dzień. Zagłosowali m.in. za ponownym podwyższeniem podatku VAT czy zawieszeniu tzw. Podatku handlowego. Nie zgodzili się również na wprowadzenie ulg dla instalacji produkujących energię elektryczną z odnawialnych źródeł.
Głosowania nad projektem ustawy likwidującej obowiązek szczepień oraz rządową reformą podatków. To plan na dziś w Sejmie. Oprócz tego na tapecie dowody osobiste, rolnictwo oraz Prawo energetyczne. Na deser natomiast informacja szefa MSWiA na temat protestu funkcjonariuszy służb mundurowych.
Ruszyły prace drugiej w tej kadencji komisji śledczej. Choć posłowie na razie zajmują się kwestiami proceduralnymi, to już wiadomo, że jako pierwszy w ogniu pytań znajdzie się… prof. Witold Modzelewski.
Ryszard Petru ma tłumaczyć się agentom Centralnego Biura Antykorupcyjnego ze zdjęcia z osobą, której postawiono zarzuty. W tym samym czasie skarbówka sprawdza faktury wystawiane przez polityka.
W najbliższą środę Sejm zajmie się zmianami w przepisach dotyczących gospodarki odpadami. To odpowiedź na plagę pożarów wysypisk, które w maju i czerwcu miały miejsce w różnych regionach Polski.
Ministerstwo Obrony Narodowej tłumaczy się z wynajęcia amerykańskiej firmy, która pracowała również dla Raytheon. Właśnie tę firmę wybrano jako dostawcę systemu przeciwrakietowego dla Sił Zbrojnych RP.
Kukiz’15 chce sprawdzenia prywatnych schronisk dla zwierząt, czy aby nie prowadzą one działalności niezgodnej z prawem. W tle jest spór o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt i przyszłość polskiego przemysłu futrzarskiego.
Kukiz’15 chce powiązania pensji polityków z płacą minimalną. Posłowie i inni pobierający wynagrodzenie z budżetu zarabialiby mnożniki, czyli wielokrotności, najniższego ustawowego wynagrodzenia.
Według projektu dochody państwa wyniosą 355,7 mld zł, a wydatki 397,2 mld zł. W projekcie założono deficyt sektora finansów publicznych w 2018 r. w wysokości 2,7 proc. PKB.