Program dofinansowania miejsc pracy dla młodych Polaków, przygotowywany przez Kancelarię Prezydenta, ruszy najprawdopodobniej od stycznia 2016 r - poinformowała w piątek w sekretarz stanu w KPRP Irena Wóycicka.
Według śledczych zatrzymani wyłudzili co najmniej 183 mln zł pożyczek.
Od początku 2015 roku chińskim służbom udało się sprowadzić do kraju z zagranicy 150 osób podejrzewanych o korupcję.
Prezydent Stanów Zjednoczonych zapewnił w czwartek, że Waszyngton będzie wspierać państwa Zatoki Perskiej w obliczu zagrożeń zewnętrznych.
Sprawdź, jak minęła w czwartek sesja na nowojorskiej giełdzie.
Stowarzyszenie firm polskiego sektora elektroenergetycznego domaga się od Komisji Europejskiej przedstawienia oceny skutków wcześniejszego niż planowano utworzenia rezerwy stabilizacyjnej dla unijnego rynku pozwoleń na emisję CO2.
Ponad 16 tys. miejsc praktyk w 1500 urzędach i jednostkach administracji publicznej do końca roku - to oferta nowego rządowego programu, który umożliwi młodym zdobywanie doświadczenia zawodowego i ułatwi im start na rynku pracy.
Zwiększenie spożycia pomidorów i promocja ich wartości odżywczych mają być głównymi celami, jakie postawili przed sobą polscy producenci tych warzyw.
To część planu naprawczego państwowej spółki. Węglokoks kupić ma cztery zakłady.
Państwowa spółka energetyczna z Azerbejdżanu potajemnie sponsorowała w 2013 r. podróż na konferencję do Baku dziesięciu członków Kongresu USA i 32 urzędników - pisze w czwartek amerykański dziennik "Washington Post", powołując się na tajny raport Biura ds. Etyki.
Nieoczekiwana wygrana lewicowej Nowej Partii Demokratycznej (NDP) w kanadyjskiej prowincji Alberta jest od tygodnia przedmiotem nieustających spekulacji co do jej konsekwencji dla biznesu naftowego.
Zdaniem Ministerstwa Środowiska posłowie sejmowej podkomisji tak pracowali nad prawem łowieckim, że dziś działa ono tylko na ich korzyść. Cała siódemka parlamentarzystów jest myśliwymi.
Od 2009 r. w sześciu edycjach projektu zimą zbadano blisko 2,8 tys. budynków jednorodzinnych i 70 kamienic.
Już ponad 35 proc. faktur nie jest płaconych w terminie. Choć i tak w Polsce jest lepiej niż u sąsiadów, pociesza "Puls Biznesu" powołując się na badania firmy Atradius.
Dzięki ożywieniu na rynku firmy prawnicze odnotowują coraz wyższe obroty i powiększają zespoły, informuje "Rzeczpospolita" publikując najnowszy ranking kancelarii prawnych 2015 r.
"Konstytucja dla firm" powinna być przyjęta do końca kadencji i nie będzie przedmiotem politycznego sporu - uważa minister gospodarki, wicepremier Janusz Piechociński. Wg niego Prawo działalności gospodarczej jest w duchu tzw. ustawy Wilczka, która "wyzwoliła energię Polaków".
Zgodnie z projektem banki spółdzielcze będą mogły zrzeszać się przede wszystkim w systemach ochrony instytucjonalnej (IPS).
Ministerstwo Gospodarki chce dalej pomagać polskim firmom w zdobywaniu doświadczenia, wiedzy i partnerów biznesowych w Dolinie Krzemowej - zapewniła wiceminister Grażyna Henclewska podczas prezentacji działań resortu przed sejmową komisją innowacyjności.
Komisja zaproponowała w dokumencie m.in., by podatnikom dać uprawnienie do uzyskiwania z wielu źródeł informacji o charakterze urzędowym oraz ochronę, jeśli podatnik się do nich zastosuje.
Wiceminister gospodarki zaznaczył, że energetyka węglowa "to już w jakiejś mierze przeszłość".
Niemcy powinny zwiększyć wydatki na inwestycje publiczne, a Francja szybciej wprowadzać reformy - oceniła w środę Komisja Europejska.
Sejmowa komisja rolnictwa zajmowała się w środę poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Miałby ono odpowiadać na zapotrzebowanie w zakresie badań i rozwoju całej korporacji
Duda opowiedział się za obniżką podatku dla mikroprzedsiębiorstw do 15 proc., w przypadku, gdy firma zatrudnia co najmniej trzy osoby.
Ekonomista Credit Agricole ocenił, że zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu nie oznacza, że rząd zabierze się za np. obniżanie podatków.
UE, do której importuje się ponad 50 proc. energii, kładzie wielki nacisk na rozwój źródeł OZE, a przemysł związany z OZE jest jednym z najbardziej innowacyjnych i modernizacyjnych.
Zdaniem Szczurka bezpieczne finanse publiczne są ważne dla wszystkich Polaków, dzięki temu Polska może elastyczniej reagować na zagrożenia, np. katastrofy i zawirowania finansowe.
Realizacja pierwszego etapu budowy gdańskiego Terminalu Naftowego PERN "Przyjaźń" jest zaawansowana w 67 proc.
- Przecież suwerenem w Polsce mimo wszystko jest Sejm. To wcale nie jest tak, że Bruksela nam dyktowała, co Polska może zrobić, a co nie - zaznaczył.
Narodowy Fundusz Środowiska chce tym roku wydać 6,1 mld zł.