-- X 2014 --

privy / 2014-10-10 11:34
Wygląda na to, że daksy idą na 20% korekty a wigwamowi się gumka naciąga. Dax docelowo 8170, na 8500 trochę się zakurzy. Krótkie odreagowanie w okolicach 8750-70 w kierunku na 8950. Tak to na razie widzę.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2014-10-31 07:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...nie wiem,co Kuroda naobiecywał,ale nikkey ma nowy rekord, jest już powyżej maximum z kilku ostatnich lat...i będzie robił przymiarki do ataku na maxima wszechczasów. Stasiek-future właśnie jednym ruchem zaliczył tegoroczne maximum...a nawet lekko je naruszył...na razie max to 2015,03p. Ale kto wie,czy na tym się skończy. Problem tylko taki...że jeśli jankesi obudzą się z takim poziomem....to zjazd będzie równie spektakularny...
Zeus52 / 2014-10-30 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
I b-uy pod finalny wyjazd zamknięte...gołe sell na szczycie oczywiście zostaje...może będa jeszcze po byczemu cudować...ale pamiętajmy,co mamy nad głową.Oczywiście wszystko dzieje sie intra...tylko na jakiś czas...gdyby ktoś miał niewłaściwe zrozumienie sytuacji. W dłuższym terminie,owszem...możliwa jest korekta...ale po ogólnym oglądzie sytuacji nastawienie zmieniło się ostatnio na bycze...w dłuższym terminie...po ewentualnej korekcie....to jest wliczone w rozklad jazdy.
privy / 2014-10-30 22:11 / Tysiącznik na forum
Mam wrażenie, że ze spadkami trzeba się na obecną chwilę pożegnać. Pewne analogie dają nawet 2 miechy wzrostów. Ja bawię się daxem ale stasiek dziś tak samo czytelny. Sądzę, że z początkiem listopada czeka nas mała korekta a następnie wybijanie szczytów na staśku. Fed dał możliwość spokojnej dystrybucji. spadki były by zbyt oczywiste.
Zeus52 / 2014-10-30 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już od pewnego czasu przestałem liczyć na trwalsze spadki....jedynie poluję na korektę obecnego podejścia. Stąd częste próby shortów....ale i longami nie gardzę....choć w zamyśle(na tych poziomach)są one jako zabezpieczające...to w każdej chwili mogą pozostać. I vice versa...po prostu często moiwam pozycje przeciwstawne....odpowiedni stop/loss...i jedna z pozycji dominuje.
privy / 2014-10-30 23:15 / Tysiącznik na forum
Nie szkoda swap?
Zeus52 / 2014-10-30 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego,że na indeksach na Bossie nie mam punktów swapowych odejmowanych(lub dodawanych) po północy,fajnie się gra...można przetrzymać do woli...tylko czysta zmiana kursu!
Zeus52 / 2014-10-30 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na indeksach nie mam swapu...idzie na czysto Swapy tylko na walutacgh...no i kontrakty na akcje polskie...też prowizja+swap.Ale indeksy nie.
Zeus52 / 2014-10-30 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Priv...nie muszę Ci chyba mówić,co poszło w chwili dotknięcia 1992,15p.....ale przed chwilą,drugie,prawie dokładne uderzenie w lokalne dno, poszło też odwrotne"b_uy"...tak na wszelki wypadek....urobek zabezpieczony....zobaczymy,co dalej.
Zeus52 / 2014-10-30 11:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,jak przewidywalny był ten spadek"nastrojów"...wykres celowo ścisnąłem,by uwydatnić szczegóły wskaźnika RSI na H4: http://www.bankfotek.pl/view/1809089 z resztą wysłalem Ci to w mailu.
Zeus52 / 2014-10-29 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za godzinę FED...GDYBY tak Staśko skonsolidował się w obecnej okolicy na tę godzinę...byłaby ciekawa sytuacja...dwa przeciwne zlecenia...można by każde obstawić względnie ciasnym stop/loss...long poniżej konsoli...short powyżej...przy nawet bardzo szybkim ruchu automat zrobi swoje...którąś pozycję zamknie.A później pościg pozostałym stop/lossem...kursor,mysz i złap-przeciągnij-upuść-złap...itd. Chociaż...to byłaby zbyt idealna okazja...racze niemożliwe,by tyle czasu wyczekiwali w tej okolicy...tyle,że poziom jest idealny do przyczajki...więc pewnie co by nie robili...to tuż przed FED-em i tak wróca i znajdą się na obecnym poziomie. Nic,pożyjemy,zobaczymy....a reakcja będzie zależna od akcji.
Zeus52 / 2014-10-29 18:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak to bylo wczoraj gadane? A...że Stasiek...co by nie zrobić,trafnie,czy mniej...to bez większego znaczenia...bo on i tak wróci :)
Zeus52 / 2014-10-28 16:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie radzą sobie...1968,15 na kontraktach odrzuca byki"z automatu" w dół...precyzyjnie do setnej punkta...
privy / 2014-10-28 18:36 / Tysiącznik na forum
Na razie nic nie pozwala grać mi spokojnie na krótko.
Zeus52 / 2014-10-28 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na kresce pokazującej max z 30 września na razie stanęło(trochę tym razem nie doszło,co niepokoi...mogą spróbować ją zaliczyć)...takich kresek mam wiele...no i zamknięte tymczasowo,zarobione"b-uy"...pracuje gołe"sell"(które cały czas było)...zmniejsza minus...co juz samo w sobie jest zyskiem w portfelu.Ta pozycja nie musi być nawet dodatnia,by powstał zysk. W razie przegiecia i ruchu w góre...możemy jeszcze podpompować zabezpieczającym longiem...ale coś mi sie zdaje,że na razie się jednak byki wyprztykały. Z resztą...nieco wyżej mam kreskę z 26 września...a to bardziej solidna przeszkoda...górny cień białej świecy
privy / 2014-10-28 21:20 / Tysiącznik na forum
Ciekawie się robi. To są poziomy, z których może zadziać się już wszystko.
Zeus52 / 2014-10-28 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i miałem nosa z tym zamknięciem zabezpieczającego longa i pozostawieniem gołego"sell" z dodatkową dokładką.Nawet na H1 mamy po ponownym otwarciu piękną lukę bessy. nic...przypilnujemy jeszcze nieco...
Zeus52 / 2014-10-30 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zauważyłem poniżej przejęzyczenie...jest na P&F 2290p.(nie 1290!)...ale pewnie każdy kto chciał,sam znalazł.
Zeus52 / 2014-10-28 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najciekawszy jest poziom docelowy na Staśku,jaki pokazał automat P&F...1290p. Tak,że jest"mała" zmiana. Ale pograć można w obie strony.Mój wykres na platformie przypomina zeszyt w linie...na każdej coś jednak się dzieje.Nie wszystko okazuje się przyszłościowe...ale wtedy...do następnej linijki jedziemy z zabezpieczeniem(zamrożeniem portfela)...i zwolnienie longa przy jej dotknięciu...odbija wiarygodnie w górę...znowu long. I tak w kółko. Za którymś razem,jak nastąpi mocniejsza korekta...pozycja"stratna",zacznie się robić mniej "stratna"...a przy takim jechaniu to już zysk(mimo minusu na jednej pozycji). Teraz,w finale znowu zostało gołe"sell" z dokładką. Zobaczymy,przypilnujemy...jakoś będzie. Śmiesznie wypadło,bo gram na sell,a w ostatnich godzinach mam wiele pozamykanych z zyskiem longów...te,które miały być jako zabezpieczające.
Zeus52 / 2014-10-28 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
I już pracuje przeciwstawna"b-uy"...i pędzimy za nią sto-lossem na minutówkach.Jak się wypsztykają...wróca jeszcze pod fibo...jak nie zaraz,to w nocy.
Zeus52 / 2014-10-28 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale można grać krótko na krótko...Stasiek pięknie,co do setnej punktu reaguje...odbija się od pociągniętych kresek z niesłychaną precyzją. Teraz poszło"sell" dokładnie w sekundzie,w ułamku sekundy dotknięcia 78,6 fibo...i wyżej nie poszedł nawet o jedną setną. To było absolutne maximum. A ruchy góra/dół,te niezdecydowanie, na Staśku mają jeszcze jeden plus...nie ma pozycji,nawet idiotycznie zajętej,z której nie da się wyjść jeszcze z zyskiem...kwestia chwilowego przyblokowania rachunku pozycją przeciwstawną...a jak się np byki wypsztykają,zamknięcie jej z zyskiem....i czekamy na powrót do poziomu wejścia"sell". A najlepiej poniżej. To plus tej szamotaniny na Staśku. Fakt,że trudno o wejście na dłużej...a o to mi chodziło na początku. Ale szybko zrezygnowałem. Krótkie ruchy...jak sam mówiłeś.
Zeus52 / 2014-10-28 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
cNo i jesteśmy na Staśku pod oporami.na razie zadziałał pierwszy...max z 9.X...nieco powyżej jest max z 6.X...a pomiędzy nimi 78,6fibo. No i mamy dane...dane do których uczepiłem się miesiąc temu...przyszłościowe,bo na temat zamówień....nooo...są jeszcze gorsze od tych sprzed miesiąca.Co na to eurodolar...on na to,jak na lato...wystrzał we właściwym kierunku,czyli w górę. Choć pewnie go przystopują i cofną...bo dopiero jutro posiedzenie FED.Zobaczymy,co z tego wyniknie.
Zeus52 / 2014-10-27 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,dopiero dzisiaj po południu ładnie poszło w dół...ale już jest long po 1946...tylko przeciwstawny,"zamrażający" urobek...sell z 1958 nadal jest jako podstawowy...przebili w dół linię lokalnego trendu wzrostowego,jakby nie było...poobserwujemy na spokojnie.
Zeus52 / 2014-10-24 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i Jankesi nie tylko się wybronili(wyglądało na to),ale iładnie poszli.I znowu poszło "sell" na sam finał...czekałem aż odpalą wrotki po wybiciu konsoli...a później do ostatnich sekund przed finałem. To się dotąd sprawdzało...ta euforia Jankesów,wyciągnięcie świecy w górę...i refleksja później... :) Tym bardziej,że na indeksie akcji mamy MA50. Nic,zobaczymy...w razie draki będziemy kombinować
Zeus52 / 2014-10-24 16:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi boją się,że Jankesi mogą spaść z linii trendu na H1/H4...no i fibo tuż pod spodem...ciągle w grze,nie mogą się odkleić.Tak prawdę powiedziawszy,to Jankesom nie wolno teraz się cofać...nawet dla odpoczynku...muszą przeć w górę,jeśli nie chcą zakończyć tej fazy całej wzrostowej korekty już dzisiaj. nie dziwię się więc naszym na GPW...mają zagwozdkę. Wygląda,jakby jankesi mieli sobie poradzić...ale zagrożenie istnieje...
Zeus52 / 2014-10-24 03:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak nie mogłem się powstrzymać pod tę niekształtną RGR na małych interwałach...tak,jak mówiłeś...i to było Boskie!!! Na razie wystarczy...idę się zdrzemnąć.Jutro też jest dzień...zarobiony jestem :)
Zeus52 / 2014-10-23 17:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z ostatnich informacji: nasze banki będą mogły inwestować na giełdzie. To"pocieszające"...dotąd kryzysy przychodziły do nas z zewnątrz...teraz będziemy mieli wreszcie własne!!! :))
Zeus52 / 2014-10-23 14:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obligacje jankeskie jak są ładnie pozycjonowane...dokladnie na krawędzi...albo drugie dno("W")na małych interwałach,albo spadek w przepaść(wzrost rentowności)...precyzyjnie,na minutowych(!)świeczkach.
Zeus52 / 2014-10-23 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozycjonują kontrakty na dane...no i jeszcze istotne wejście Jankesów za chwilę, o 14:00...
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy