-- X 2014 --

privy / 2014-10-10 11:34
Wygląda na to, że daksy idą na 20% korekty a wigwamowi się gumka naciąga. Dax docelowo 8170, na 8500 trochę się zakurzy. Krótkie odreagowanie w okolicach 8750-70 w kierunku na 8950. Tak to na razie widzę.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2014-10-23 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podwójny szczyt na H1 na S&P500-future? Celem mogłoby być 1889p.,lub niżej...gdyby tak się zdarzyło to może być prospadkowa XABCD...bo 1889p. to 38,6 fibo...na stałej siatce od początku spadków,od września. następnym ruchem byłoby D=1970,6p.(78,6fibo)...i zjazd-pogrom! Ale to wszystko spekulacje na temat:co będzie,jeśli się dzisiaj na Staśku nie wybronią.Jeśli im się uda...zapominamy o tym i patrzymy na następny cel...a byłyby nim okolice właśnie 1970,6 p....opór+78,6 fibo.Ale to byłby już inny układ.
privy / 2014-10-23 15:53 / Tysiącznik na forum
Dla mnie zamknięcie f.staśka pow 1955 to będzie zmiana układu sił i do 1970 szukanie szczęścia na małych interwałach. Na dax takim poziomem jest 9100.
Zeus52 / 2014-10-23 16:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
U mnie to samo...poczekać na 1970...wcześniej nie ma co nogi podstawiać...tylko na krótko i na małych interwałach.
Zeus52 / 2014-10-21 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Planują 1936,48 = 61,8 fibo na kontraktach S&P500...pasowałoby czasowo na jutro...na odczyt CPI ???
privy / 2014-10-22 11:47 / Tysiącznik na forum
Jakie by nie było będzie źle. W krótkim terminie deflacja powinna jednak rynkom pomóc.
Zeus52 / 2014-10-22 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
FED dba o inflację...chociaż pamiętam stare czasy,gdy banki centralne z inflacją walczyły,a nie o nią dbały.Ale faktycznie,to stare czasy. Cóż...zbytnich zaskoczeń nie ma...tylko myślałem,że jajo zniosę dzisiaj na Staśku. Faktycznie,zaliczył fibo...nawet nieco wcześniej,jeszcze wczoraj po sesji...i zasnął do rana.Później się zaczęła kołomyja...jak rollercaster....najpierw pod fibo,później nieco ponad...bo dziś nawet nadbił nieco fibona w pierwszej fazie sesji u Jankesów...nie mógł się odkleić od niego. No a chwilowe naruszenie,jak widać się nie opłacało...własnie został sprowadzony na własciwą drogę...:)
privy / 2014-10-22 19:03 / Tysiącznik na forum
Na to właśnie liczyłem. Deflacja oznacza potencjalne uruchomienie QE4.
Zeus52 / 2014-10-22 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rok do roku jest 1,7%...tyle,że CPI core też 1,7%...No to nieciekawie to wygląda,chyba nie o taką inflację im chodziło. I tak byłem zdumiony i pełen podziwu dla Staśka,gdy po odczycie poleciał naruszyć fibona.No...szatan,nie kogut...jak by powiedziała kura przejechana przez walec :) Po PPI chyba liczono na jeszcze gorszy odczyt,niż ten prorokowany przez analityków...stąd pewnie ten dynamiczny podjazd.Z resztą ED chyba własnie tak się zachował,jakby liczył na gorszy odczyt...a tu pewien zawód.Odczyt zły,ale gdy się liczy na gorszy,to jednak zawód. Obawy miałem co do Staśka...bo mógł się zachować dowolnie...choć ostatnio Stasiek reagował na dane wprost,a nie pod kątem przedłużenia QE3,lub ewentualnie rozpoczęcia QE4...a jeśli złożyć to z poziomem fibo oraz wykupieniem na wskaźnikach+ timing akuratnie pasował...więc to wszystko razem grało.z resztą odczyt CPI można w tym wypadku potraktować jako pretekst,impuls. Co innego waluty...ta powinna zareagować.Tyle,że zareagowała inaczej...chyba jednak liczono na jeszcze gorszy wynik.
Zeus52 / 2014-10-17 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie czuję się już tak osamotniony,czy raczej w mniejszości....wczoraj wsparł mnie Bullard,mówiąc właściwie dokładnie to samo,co już było tu omawiane w tym,a także jeszcze w poprzednim wątku:"FOMC powinien nie tylko nie zmieniać retoryki w stosunku do podwyżek stóp...powinien w ogóle wstrzymać wygaszanie QE3"...lub ewentualnie ZWIĘKSZYĆ skup w grudniu,jak nawet sugeruje Bullard. Bullard co prawda nie ma prawa głosu w FOMC,ale znamienne jest to,że jest to człowiek,który jeszcze do nie dawna miał całkiem odmienne zapatrywania.
privy / 2014-10-15 14:08 / Tysiącznik na forum
Te 2400 na wigwamie to jakaś ''Częstochowa''. Jak puści to parę % w jeden dzień poleci.
Zeus52 / 2014-10-15 16:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coraz więcej członków FOMC mówi w rozmowach,wywiadach o możliwym zwiększeniu skupu obligacji...
Zeus52 / 2014-10-15 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co za "wystrzałowe" dane u Jankesów! :) Spadek inflacji PPI do 1,6 R/R i do -0,2 M/M...mamy deflację PPI.Spadek sprzedaży det. bez ś.t. (-0,2%)...no i nasz "nieszczęsny"(mój"ulubiony" w ostatnich wpisach przemysł) przemysłowy Empire State spadek z 27,54 do 6,17... Oj FOMC będzie miał wiele do przemyślenia. :)
privy / 2014-10-15 15:08 / Tysiącznik na forum
Prawdopodobnie to, że jego działania nic już nie dają, co najwyżej odsuwają to co nieuniknione. Rynek musi się chyba wyleczyć sam.
Zeus52 / 2014-10-15 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wchodzą do tego skutki geopolityki...
privy / 2014-10-16 21:31 / Tysiącznik na forum
Wigwam testował dziś silne wsparcie 2350. Jeśli spadki mają być kontynuowane 2430 musi się obronić.
Zeus52 / 2014-10-13 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak by to powiedzieć...indeksy spadają=USD/JPY też=a na EUR/USD nie mogę narzekać...:)
privy / 2014-10-13 22:13 / Tysiącznik na forum
Do 1,29 może dojechać, ale potem zjazd nawet o 8 figur. Tak to na razie widzę.
Zeus52 / 2014-10-14 02:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...indeksy u Jankesów z impetem przeleciały przez MA200...ja mam wskazania np dla S&P500 poziom w okolicach 1600p.(20% w dół)...Groźna jest aktualna od pewnego czasu ucieczka w obligacje.Nie tylko u Jankesów.Jeden z naszych analityków ze stooq.pl zawczasu.jeszcze w połowie września,zwrócił uwagę na duże spadkowe obroty na bankach...co zwykle,jak przypomniał,jest początkiem poważnych kłopotów,bo oznacza,że duży kapitał(a to on siedzi na bankach, zmienia nastawienie na niedźwiedzie...po prostu ktoś przestawia wajchę.I wypada,że miał rację. Posiedzenie,minutki z posiedzenia FOMC...cóż...oni w czasie posiedzenia nie znali przecież późniejszych danych.Dlatego tam dyskutowali o terminie podwyżek stóp,zmianie komunikatu...te jedno zdanie,którego nie było,a którego niektórzy spodziewają się po następnym posiedzeniu...Ale czy na pewno?Jeśli spada tempo wzrostu zamówień,do tego walą się o prawie 12% zamówienia w przemyśle..to przecież nie dane wsteczne,ale na przyszłość...to jak będzie z rynkiem pracy? Wskaźniki nastroju też się obsunęły,a za nimi pójdą wydatki konsumentów...teraz obsuną się jeszcze bardziej...taka spirala,albo efekt śnieżnej kuli.To czy FOMC będzie skłonny do podwyżek stóp,a nie zaskoczy wszystkich i nawet nie zetnie skupu obligacji tym razem? Kurna,jakoś nikt z ekonomistów nie brał chyba pod uwagę ścisłego powiązania gospodarki z giełdą w Jankesowie...jak to,wszak gospodarka Stanów jest tak silna,że nikt i nic jej nie zaszkodzi...a to wszak bardzo istotne,bo mały kamyczek może spowodować samonapędzającą się lawinę,zwłaszcza przy tak ekstremalnych poziomach indeksów.
Zeus52 / 2014-10-13 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kontrakty na amerykańskie indeksy otworzyły się potężnymi lujami bessy,widocznymi nawet na wykresach w kompresji tygodniowej(weekly). no nic...jedziemy nadal na long na EUR/USD
privy / 2014-10-13 06:58 / Tysiącznik na forum
Wygląda na to, że odreagowanie będzie prawdopodobnie symboliczne lub w formie konsolidacji. Jedynie zakończenie dzisiejszych notowań na ''+'' może dać szansę na coś mocniejszego.
Zeus52 / 2014-10-13 07:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie pod tym kątem zabezpieczyłem ED przeciwną-short(zamrożenie transakcji)...takie tam,gierki :)
Zeus52 / 2014-10-10 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś wygląda na to,że można zapomnieć o RGR i prawym ramieniu(weekly)...no może jeszcze na S&P500...ale Nasdaq właśnie wyłamał w dół potencjalną LS...co dodało mu jeszcze rozpędu i jakie od razu wydłużenie gromnicy. Ten początkowy 2-szczyt na daily jednak wystarczył.Co teraz...MA200 na odreagowanie? Problem w tym,że Nasdaq własnie swoją MA200 wyłamuje
privy / 2014-10-10 22:02 / Tysiącznik na forum
Na dax week masz rgr jak malowanie. Stasiek nie zdążył, a jego kontrakty stoją na ma200. Zdarzały się zejścia nawet 4% pod tą ma200 a następnie powrót do trendu. Ale teraz kroplówka jest off.
Zeus52 / 2014-10-10 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Liczyłem na prawe ramię RGR na Staśku(vide: poprzedni wątek)...z powodu MA200,ale i Keltnera. Na Staśku i Nasdaq mieliśmy jakiś czas temu naruszenie dolnej bandy...po czymś takim zwykle jest wyskok do góry...taki łabędzi śpiew,a dopiero po tym powrót do solnej bandy,a w razie jej ponownego przebicia...już jazda w dół bez trzymanki i hamulców.Owszem,proba odbicia była,ale zakończyła się na średniej Keltnera...to takze poziom MA50,więc można traktować tę próbę(próby,bo parę ich było)jako ruch powrotny do MA50. Dzisiaj dowalił także MFW...własciwie to,co wiemy z poprzedniego wątku...jest źle...drukować,drukować! To skrótowe ujęcie wniosków MFW. :)
Zeus52 / 2014-10-10 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakieś odreagowanie może być z powodów choćby politycznych,gdy rynki dowiedzą się,że właśnie pomiędzy Ukrainą,a DNR podpisano porozumienie w sprawie linii demarkacyjnej pomiędzy tymi podmiotami. Ukrainie pozostaje Mariupol,ale wycofają się z przysiółka Pieski,skąd od tygodnia armia ukraińska bezskutecznie próbowała odbić aeroport doniecki. To oznaczałoby zażegnanie na dłuższy czas konfliktu(wątpię,czy trwale,ale może do wiosny). Na razie nie widzę potwierdzenia tej informacji,ani w necie,ani w mediach...ale jeśli nastąpi...to ważne,bo pozostanie tylko czysta spekulacja na temat danych,ect.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy