Forum Forum inwestycyjneFundusze

01.06 - 05.06 mBank

01.06 - 05.06 mBank

u2mart / 2009-06-01 19:57
Sorki za bałagan, poprzedni wątek który założyłem pominąć najlepiej milczeniem bo zapomniałem dodać mBank
Wyświetlaj:
ebi / 2009-06-06 09:15 / Łoś giełdowy
Witajcie

Które z TFI w mBanku kompensuje zyski i straty w funduszach parasolowych?
Chodzi mi kompensację poziomą.
Skarbiec chyba ostatnio pisał o takiej opcji,ale wcześniej bodajże Allianz chyba korzystnie rozliczał podatek.
kazumi / 2009-06-06 10:19 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Co to jest zasada kompensacji zysków i strat i jakie TFI ją stosują?

Zasada kompensacji zysków i strat dotyczy transakcji zamiany i odkupień jednostek uczestnictwa w ramach funduszy parasolowego. Możemy wyróżnić dwa rodzaje kompensacji:
1. kompensacja pozioma - dotyczy transakcji zamiany subfunduszy. Jeśli Klient stracił na inwestycji w jednym subfunduszu a jednocześnie zyskał na inwestycji w drugim subfunduszu w ramach funduszu parasolowego, przy wypłacie środków z funduszu parasolowego "podatek Belki" zostanie naliczony wyłącznie od kwoty zysku po potrąceniu poniesionej straty;
2. kompensacja pionowa - dotyczy transakcji odkupień jednostek uczestnictwa subfunduszu. W tym przypadku podatek od zysków kapitałowych potrącany jest osobno od każdego subfunduszu, tzn. jeśli Klient wpłacał w pewnym okresie środki na dany subfundusz i dokona odkupienia a zakładamy, że na części inwestycji Klient stracił a na części zyskał, to agent transferowy dokona kompensacji zysków i strat na tym subfunduszu i podatek zostanie naliczony tylko od różnicy na jednym subfunduszu (rejestrze).
Spośród Towarzystw znajdujących się na platformie mBanku zasada kompensacji zysków i strat nie jest stosowana przez SKARBIEC TFI S.A., AIG TFI S.A. w przypadku "zwykłych" funduszy FIO, DWS Polska TFI S.A., Legg Mason TFI S.A., TFI PZU S.A., IDEA TFI S.A. a także WIOF.
Zasadę kompensacji zysków i strat natomiast stosują:
- kompensację pionową stosują: AIG TFI S.A. (dla subfunduszy), Union Investmnet TFI S.A., Millennium TFI S.A., BPH TFI S.A.
- PKO/CS TFI S.A. stosuje kompensację pionową dla "zwykłych" funduszy (FIO) oraz kompensację poziomą, w przypadku fuduszu parasolowego.
- SEB TFI S.A. stosuje kompensację poziomą, a każdą pojedynczą wpłatę liczą oddzielnie. tzn jeśli Klient dokonuje kilku wpłat to kompensowane są one między funduszami każda oddzielnie.
Źródło mBank
ebi / 2009-06-06 10:58 / Łoś giełdowy
No tak. Wkleiłeś przedruk z mBanku. a te newsy są często nieświeże.Błędy w terminach zleceń itp. to rzecz naturalna w mbanku,dlatego pytam o praktyczną stronę.
Nic nie pisze natomiast o Allianz.
A tutaj znalazłem news z Skarbca o kompensacji,ale o tym w mBanku nic nie znalazłem.No chyba ,że źle szukałem.
http://www.skarbiec.pl/o_nas/media/materialy_dla_mediow
kazumi / 2009-06-06 12:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Co ja mogę powiedzieć: tylko tyle że mogliby szybciej uaktualniać i że obrałeś słuszną drogę szukając potwierdzenia tego co jest na stronie mBanku z tym co aktualnie podają TFI.
Pozdr
ebi / 2009-06-06 12:33 / Łoś giełdowy
Dzięki

pozdr....
kazumi / 2009-06-05 22:59 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Są w trakcie przetważania wniosku, czyli na dniach powinni mi uaktywnić.

Emakler aktywny,
U2mart, jako już doświadczony, polecisz mi jakąś spółkę która dobrze rokuje?
;-)))))))))
u2mart / 2009-06-06 09:07 / Tysiącznik na forum
No za pózno ta co miała 6700% w jeden dzień już tylko w dół może iść ))
A poważnie to kupiłem Mercor w piątek ale za to moja Kruszwica już mnie denerwuje.
kazumi / 2009-06-06 10:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Kruszwica już mnie denerwuje

No coż, co nie ma siły rosnąć musi spadać ;-))))
A ustawiasz na posiadanych spółkach STOP LOSS lub STOP LIMIT?
u2mart / 2009-06-06 10:46 / Tysiącznik na forum
No mercor jeszcze nie posiada takowych ale kruszwica ma i już nie wiele jej brakuje do sprzedaży.
A i tak się zastanawiam czy nie opchnąć jej w pn. z rana i nie dokupić unidolara
A ty dalej na gotówce widzę?
kazumi / 2009-06-06 11:11 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Żeby zarobić na UniDolarze to wiadomo co by się musiało stać: dłuższa korekta na giełdach i surowcach a co za tym idzie wyłamanie z średnioterminowego trendu wzrostowego na EUR/USD.
A co do mnie to pewnie kupię coś zapewne w natępnym tygodniu...Jest parę opcji...
u2mart / 2009-06-06 11:19 / Tysiącznik na forum

Jest parę
opcji...

No to mam nadzieję że podzielisz się info, zawsze możemy pisać szyfrem żeby grubasy nie załapały o co chodzi
Czyli Bora Bora dalej możliwe hehe
kazumi / 2009-06-06 11:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

żeby grubasy nie załapały o co chodzi

Niech się połapio kiedy wchodzimy przecież kogoś musimy obdoić, ktoś musi zostać dawcą kapitału ;-))))))
hehehe
kazumi / 2009-06-05 22:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Od 2-3 miesięcy obserwujemy wzrosty na WIG-u 20. Najważniejsze jest to, że pękła bariera 1900 punktów. Na wykresie można się dopatrzeć formacji odwróconej głowy z wieloma ramionami, która teoretycznie zapowiada wzrost indeksu do przynajmniej 2550 punktów. To blisko tego, o czym już mówiłem - 2700 punktów na jesieni - tak sytuację na GPW komentuje Piotr Kuczyński.
Łooo, proszę...;-)))
I jak tu się nie słuchać analityków;-)))))
kazumi / 2009-06-05 22:22 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
"Sytuacja na Łotwie nie powinna mieć wpływu na złotego, ponieważ włożyliśmy dużo pracy, by odróżniano nas od całego regionu, by pozytywnie odróżniano Polskę także na tle rynków wschodzących. Uważam, że rynki to zrozumiały, zwłaszcza, ze w dalszym ciągu pokazujemy dodatni wzrost gospodarczy" - powiedział dziennikarzom w kuluarach konferencji NBP Skrzypek
Oby, panie Skrzypek ;-)))
kazumi / 2009-06-05 21:57 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy Goldman Sachs podwyższyli wczoraj prognozę ceny amerykańskiej benchmarkowej ropy WTI do 85 USD za baryłkę na koniec 2009 r. z 65 USD za baryłkę i spodziewają się dalszych wzrostów cen w przyszłym roku.
Oczywiście do takich prognoz należy podchodzić z rozsądkiem. Niemniej jednak obecna sytuacja wygląda jakby na ropie następowała powtórka z historii i rozpoczęło się pompowanie bańki spekulacyjnej.
Barny / 195.205.24.* / 2009-06-05 10:04
Popłyną na krótkich ???
Oby !!!
kazumi / 2009-06-04 22:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2009-06-03 17:28:04 | u2mart [ Laikowy postrach giełd, fundów i forów ]

A dragowski to pikuś. Widziałeś dziś FON +6700% eghh a
mogłobyć Bora Bora już od jutra ale kto wiedział i co
się stało że taki wzrost .
Na razie nic nie wyczytałem o nim

Na podstawie § 2 ust. 1 i 4 oraz § 85 ust. 2 pkt 1 Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, po rozpatrzeniu wniosku spółki FON S.A., Zarząd Krajowego Depozytu postanawia określić, w związku ze zmianą wartości nominalnej akcji spółki FON S.A. z 0,01 zł (jeden grosz) na 0,50 zł (pięćdziesiąt groszy), dzień 2 czerwca 2009 r. jako dzień wymiany 1.637.040.350 (jeden miliard sześćset trzydzieści siedem milionów czterdzieści tysięcy trzysta pięćdziesiąt) akcji spółki FON S.A. oznaczonych kodem PLCASPL00019 na 32.740.807 (trzydzieści dwa miliony siedemset czterdzieści tysięcy osiemset siedem) akcji spółki FON S.A. o wartości nominalnej 0,50 zł (pięćdziesiąt groszy) każda.
kazumi / 2009-06-04 22:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zrobili siup z połączeniem akcji
FON jest na liście alertów a wiadomo co to oznacza.
Kapitał spekulacyjny rządzi na takich spółkach i można bardzo dużo zarobić i pamiętać o ustawieniu wysoko stop loss-ów bo można nieźle popłynąć
u2mart / 2009-06-04 22:44 / Tysiącznik na forum
Czyli na chlopski rozum to że nic bym nie zarobił na tej ich zmianie czy jak.
Chyba widzisz jaki mam opis LAIKOWY.... tak więc nie do końca rozumiem ten prawniczy bełkot )))
u2mart / 2009-06-04 22:46 / Tysiącznik na forum
A Kazumi najważniejsze...)))
Maklerek już jest ???
I co myslisz ogólnie .
Janki robią co mogą. Jakby jutro Europa na zielono to im do 945 nie wiele brakuje ale kto ich tam wie co zrobią
kazumi / 2009-06-04 23:24 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Maklerek już jest ???

Są w trakcie przetważania wniosku, czyli na dniach powinni mi uaktywnić. A co chcesz mi polecić jakąś spółkę?
A co do szulerni. Tak to wygląda jakby nie chciało za bardzo spadać. GPW zachowuje się lepiej niż ameryka czy euroland (prawdopodobnie powodem jest dobry klimat wokół Polski - wyróżniamy się chociażby, tym że PKB r/r +0,8%). Już było w tym roku tak że gpw była w czołówce wzrostów na świecie, potem się zachowywała gorzej i się ,,wyrównało". Jak S&P przełamie 950pkt to 2000pkt na W20 nie powinno być większym problemem. Na surowcach robią bańkę (a ponoć historia miała czegoś nauczyć, jak widać nie nauczyła). Wzrost rentowności amerykańskich obligacji pokazuje że kapitał skupia się obecnie gdzieś indziej (akcje, surowce itp)
EUR/USD jest w trendzie wzrostowym co potwierdza obecne nastroje nastawione na dalszą jazdę na północ. ECB pozostawił stopy proc. bez zmian i chyba nie zapowiedział zmian w najbliższym czasie także nie dał powodu do jakiś większym zmian na tej parze.
Jutro najważniejszym punktem powinny być dane z USA o stopie bezrobocia
Ogólnie wygląda jakby miało rosnąć, a do tego jak będą napływały dane lepsze od oczekiwań z realnej gospodarki a nie o nasrojach, to moża być optymistą.
Ażeby nie było tak różowo to powiem że ostatnio słyszałem jak jeden z anali mówił że w szczycie hossy też się wszystkim wydawało że będzie tylko rosnąć. Ryzyko zrealizowania zysków przez grubasa jest oczywiście.
u2mart / 2009-06-03 17:47 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś też może złożył zlecenie na Skarbiec Surowce ???
Znów zrealizowali mi dzień za szybko i mam zakup za wczorajszy dzień grrrr czyli dziś zaczynam od minusaaa
2pac / 2009-06-05 18:31 / portfel
Mi też zlecenie zrealizowali dzień wcześniej niż jest to zapisane w tabeli zleceń konwersji. mBank: "Tabela realizacji zleceń konwersji zawiera najbardziej prawdopodobne terminy realizacji transakcji oraz ich wycen w zależności od daty złożenia dyspozycji"
Szkoda bo juz na starcie: -1,58%. Ciekawe jaka będzie wycena jutro rano? Idea Surowcowa dzisiaj ponad 2,68% na +.
u2mart / 2009-06-06 09:09 / Tysiącznik na forum

Idea
Surowcowa dzisiaj ponad 2,68%

A i skarbiec surowce też dokładnie +2.68%
2pac / 2009-06-03 21:12 / portfel
Dałem wczoraj przed 15.30, czyli realizacja powinna być jutro. Pożyjemy zobaczymy.
devil000 / 2009-06-03 18:41 / Bywalec forum
to widze ze masz taka samo jak ja tyle ze ja sprzedalem uni dolara kilka dni temu i zrealizowali mi wczesniej i stracilem kilka 2% nie wiesz czy mozna sladac reklamacje odnosnie takiego przypadku
u2mart / 2009-06-03 18:45 / Tysiącznik na forum
Nie bo jak powiedzieli na infolini to wina fundów a nie ich.
Co prawda powiedziałem że w regulaminie mają adnotację o możliwych opóznieniach ale o szybszej realizacji słowa nie ma .
Ale o reklamacji nawet słyszeć nie chcieli
devil000 / 2009-06-03 19:11 / Bywalec forum
w morde zawsze jak ma byc gorej to jest gorzej nigdy nie wchodzi zeby czlowiek ciut wiecej mial na starcie grubasy pilnuja procentow:)
inny / 2009-06-03 19:03 / Bywalec forum
Naprawdę, trzeba przyznac, że tę etykietę LPGFiF to nieźle sobie dobrałeś. Na tym forum wymiatasz wszystkich. Postrachem to może tu nie jesteś, ale popłoch to siejesz niezły.
Gratulacje za poczucie humoru. :-)

P.S. Wykonałem już setki konwersji w SFI chyba wszystkich dostepnych polskich TFI (w tym wiele Skarbca) i nie zdażyło się jeszcze, by jakaś konwersja była wykonana za szybko. A szkoda, bo nieraz by sie przydało.
Ty to masz szczęście ;-)
I jeszcze narzekasz.
u2mart / 2009-06-03 19:50 / Tysiącznik na forum
No widzisz a mi się już drugi raz zdarza.
Przykład: Zlecenie jak w poście gdzieś poniżej złożyłem w nocy z 1 na 2 czerwca.
Zgodnie z tabelą powinno być z wyceną za 3 bm. a widoczne jutro albo pojutrze.
Dostałem po cenie zakupu wczorajszej, widoczne dziś (
No i z unidolarem miałem to samo nie dawno.

Postrachem to może tu nie jesteś, ale popłoch to
siejesz niezły

Dzięki )))
Jak już będę miał taką wiedzę jak co niektórzy tutaj to zmienię na "Wymiatacz parkietu i postrach grubasów z Morgana " albo coś w ten deseń
Pzdr
inny / 2009-06-03 20:27 / Bywalec forum
Nie zrozumiałeś mojej ironii, jeśli chodzi o terminy konwersji. Wszystko oczywiście zrobili ci ok. TFI NIGDY nie robi konwersji wcześniej. Co najwyżej zdarzają się niestety opóźnienia, zwykle na niekorzyśc klienta.
Tabela mbanku nie ma żadnego znaczenia. Chyba z połowa terminów jest tam brana spod dużego palca. Liczą się statuty TFI.
tomek zielony / 2009-06-03 19:11 / Bywalec forum
co innego jest by się przydało a co innego jak jest do ... w plecy :|
max1224 / 2009-06-02 19:13 / Tysiącznik na forum
funduszowi unikają zbędnego ryzyka czasem człek nie wytrzyma albo jest nie do końca świadom zagrożenia i lezie po bandzie cud że ostatnio się udaje ale nie demonizujcie tego co robię czysty fuks a co do wczoraj to ocenimy jak zamkniemy tę transakcję pozdr
kazumi / 2009-06-02 19:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

czysty fuks

Nie sądzę, za duża skuteczność, za dobre wyniki ;-))))
Pozdrawiam
max1224 / 2009-06-02 19:45 / Tysiącznik na forum
za ostatnie pół roku z hakiem owszem ale wcześniej różnie bywało i cały czas podkreślam że się uczę choć tak naprawdę to efekty nauki widać znacząco większe u kilku kolegów z forum
kazumi / 2009-06-02 21:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Max ja wiem że Ty nie jesteś alfą i omegą a tym bardziej wróżką, zapodajesz sygnały a ostateczną decyzję każdy podejmuje sam.;-))
max1224 / 2009-06-02 23:04 / Tysiącznik na forum
to nawet nie sygnały tylko faktyczne ruchy z własną kasą
u2mart / 2009-06-02 19:20 / Tysiącznik na forum
Czysty fuks hehe to można by o lotto powiedzieć
No a póki co trzymam kciuki
u2mart / 2009-06-02 00:12 / Tysiącznik na forum
Co będzie to będzie. Właśnie poszło zlecenie na :
Alianz Akcji Plus 35%
Skarbiec rynków surowcowych 20%
Unisektor Nieruchomości NE 20 %
I mam jeszcze 10% Unidolar Obligacje
I niecałe 10 % akcje Kruszwicy
kazumi / 2009-06-02 19:03 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2009-05-08 21:45:07 | | kazumi
Re: 04,05, mBank
No tak. Allianz Akcji Plus podał mi we wtorek za poniedziałkową sesję wynik +1,1% przy W20 ponad +4% i WIG-u 3,4%. Pomyślałem sobie co do ch***, zanim wszedłem w ten fundusz przeanalizowałem wyniki i od początku tej korekty wzrostowej było bardzo dobrze choć dało się zauważyć ,,lekki spadek formy" w ostatnich kilkunasu dniach. Jednak za wtorek, środę i wczoraj pokazali dobry lub bardzo dobry wynik na tle konkurencji i chyba odrobili tą wpadkę za poniedziałek.

Przekazuje własne doświadczenia, uważaj bo jak wziąłeś, być może na krótko, może przyprawić o palpitację serca. Ja bym wziął Allianz Akcji (benchmark W20), bo tu są największe ruchy, co nie znaczy że bym zrobił lepiej.
u2mart / 2009-06-02 19:18 / Tysiącznik na forum
Zastanawiałem się nad AA i AA+ i uznałem że mimo wszystko mniej ryzykuję przy AA+
W razie zwałki WIG 20 zawsze szybciej zanurkuję a AA dobrze go oddaje czyli dużo wzrasta ale dużo tez może polecieć (przynajmniej tak mi się wydaję )
Jak wiesz będzie też Unisektor Nieruchomości i Surowce a gdybając dalej jeśliby Janki przebili opory które my już mamy za sobą to dorzucę Arkę
kazumi / 2009-06-02 19:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
WIG wczoraj +4,97% a Allianz Akcji Plus +1,18% i co Ty na to?
kazumi / 2009-06-02 21:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Inwestując w krótkim terminie trzeba się niestety liczyć z takimi wynikami za poszczególne sesje.
kazumi / 2009-06-02 17:59 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam po dłuższej przerwie. Doczytałem się na wątku Skandii że boss, czyli max, zapodał wczoraj sygnał do kupna funduszy. Ten spryciasz u2mart szybko to ,,przełożył" na fundy dostępne w SFI. Trafionych inwestycji - życzę.
u2mart / 2009-06-02 18:06 / Tysiącznik na forum
No się rozpisałeś.
Zazwyczaj jak wpadasz to analiza sytuacji na pół strony a tu cisza normalnie.
Rozumiem że dalej taki pokerek uprawiamy bo na funduszowych też nic nie wymyślili, szczerze nie za bardzo wiedzą co się dzieję.
Ale widzę że ty dalej na gotówce siedzisz
Ps. emaklerek już jest???
kazumi / 2009-06-02 18:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

emaklerek już jest???

No właśnie nie. Chyba coś jest nie tak bo umowę wysłałem poleconym już jakiś czas temu i dalej cisza w eterze. A Tobie po jakim czasie aktywowali po wysłaniu umowy??? A pociąg jedzie coraz szybciej a ja zostałem na peronie hehe, a może się między stacjami wykolei?
u2mart / 2009-06-02 18:35 / Tysiącznik na forum
Ja zakładając konto podpisałem kwity o emaklera ale po jakim czasie był aktywowany nie pamiętam dokładnie ale chyba szybko w miare.
A co do pociągu to może lepiej żeby się nie wykoleił bo strach się bać.
Czekasz na rozwój sytuacji czy coś innego planujesz czy może masz już dość całej tej szulerni?
kazumi / 2009-06-02 19:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

masz już dość całej tej szulerni?

Aż tak to nie. Na dniach pewnie coś kupie.
u2mart / 2009-06-02 19:23 / Tysiącznik na forum

Na dniach pewnie coś kupie.

Jak ci maklera aktywują )))
A poważnie to mam nadzieję że jak będziesz kupował to wrzucisz do portfela money co by mart widział co Kazumi robi i żebym mógł sprzedać info grubasom z Morgana i wtedy Bora Bora jak co niektórzy już )))))
kazumi / 2009-06-02 19:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Jak ci maklera aktywują )))

Mam jeszcze SFI na szczęście, chyba ;-)))))

żebym mógł sprzedać
info grubasom z Morgana i wtedy Bora Bora jak co niektórzy już )))))

To się uśmiałem hehehehehe
u2mart / 2009-06-02 22:05 / Tysiącznik na forum
Pośmiejemy się razem jak się spotkamy na tym Bora Bora bo np.Kazumi miał w Portfelu Dragowskiego ( 500% z hakiem za 3 mce) a ja zamiast sprzedać grubasom też dokupiłem ))
kazumi / 2009-06-02 22:16 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Powaga, kupiłeś Drągowski?
A po wiela masz Kruszwicę
u2mart / 2009-06-04 16:53 / Tysiącznik na forum
A mogłem kupić Dragowskiego (od 3 dni w czołówce wzrostu ) ale będzie i dzień że zaliczy minus 30 na bank
u2mart / 2009-06-02 22:25 / Tysiącznik na forum
Nie po wiela ale już na małym minusie. Kupiłem po 54.65
A Dragowskiego nie mam bo to straszny poker ale przyznam się że myślałem bo jak będzie kontynuował marsz na swoje maxima sprzed kilku chwil to można ładnie na nim pojechać.
Ale można też zlecieć z hukiem
kazumi / 2009-06-02 22:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Bujają nim, co i rusz jest a to w najbardziej rosnących a to najbardziej spadających na grajdole. Kapitał spekulacyjny ma pole do popisu.
u2mart / 2009-06-03 17:28 / Tysiącznik na forum
A dragowski to pikuś. Widziałeś dziś FON +6700% eghh a mogłobyć Bora Bora już od jutra ale kto wiedział i co się stało że taki wzrost .
Na razie nic nie wyczytałem o nim
Hogi / 2009-06-05 13:32 / Pierwszy milion;-)
Z 90 tyś. zrobiło się 6.030.000 ;-)

Bora Bora powiadacie? ;-
ventulier1 / 2009-06-01 20:11 / portfel / Swieżak na forum
dobra powiedzcie mi gdzie te spodziewane spadki bo jakoś ich nie widzę
inwestor krotkoterminowy / 92.237.52.* / 2009-06-01 22:15
maly offtopic
wczoraj zlecilem nabycie jednostek
DWS ROSJA SUBFUNDUsz
DWS AMERYKA LACINSKA SUBFUNDUSZ
SKARBIEC RYNKOW SUROWCOWYCH SUBF
czy zalapalem sie na dzisiejsze wrosty?
devil000 / 2009-06-01 22:36 / Bywalec forum
czasem tabela ma niewiele wspolnego z realziacja dajac wieczorem fundy wchodza z dniem nastpenym mimo iz w tabeli jest to przewidziane dzien pozniej jednak napewno nie zalapiesz sie na wrosty jak juz to zakupo po dzisiejszych cenach
u2mart / 2009-06-01 22:19 / Tysiącznik na forum
Zobacz tabele realizacji zleceń nabycia bądz konwersji w zależności co dałeś.
Alę wątpliwe raczej załapiesz się na zakup po wycenach z dziś albo jutro (
u2mart / 2009-06-01 20:18 / Tysiącznik na forum
Ano nie ma póki co mega hossa więc lepiej zastanówmy się w co wejść
devil000 / 2009-06-01 20:49 / Bywalec forum
ja dolacze sie do tego co max napisal jesli on ml6 to my oczywiscie idea surowce jesli on sch2 (fund inwestuje w nieruchomosci) to my moze unisektor nieruchomosci nowa europ no i polskie fundy ze wzgldu na szybkie wyjscie wejscie proponuje krakowiaka lub AiG slucham innych propozycji.......
romuald_z / 2009-06-01 20:42 / Bywalec forum
Witam. Dziś ostatnie 13% kapitału przerzuciłem w akcje (na wszelki wypadek metodą Zeusa gdyby jutro miało się odwrócić). Po połowie PKO/CS akcje polskie i nowej europy.
u2mart / 2009-06-01 20:49 / Tysiącznik na forum
Ja obecnie plany w proszku ale coś koło tego:
Arka Akcji
HSBC GIF EG
Skarbiec Surowcowy ( nie jestem pewien jeszcze )
DWS Sektora Nieruchomości i Budownictwa bądz UniSektor Nieruchomości: Nowa
Europa
Co do Arki to nie mbank ale mam możliwość jej zakupu
paweł77 / 2009-06-01 21:25 / Bywalec forum
HSBC GIF Euroland Growth - czy chodzi o ten fund z hsbc?
u2mart / 2009-06-01 21:50 / Tysiącznik na forum
HSBC GIF Emerging Europe Equity
devil000 / 2009-06-01 21:04 / Bywalec forum
u2mart a co z alianzem wypadl z obiegu ladnie sobie radzil czemu chcesz sie pakowac w ark? co do skarbac surowcowego mialem kiedys wraz z idea surowce lepiej radzi sobie idea bardziej skorelowana z ropa, a co do nieruchomosci chyba lepiej wypada uniSektor to tak po mojemu i nie wiadomo czy nie bedziemy spieprzac z tego za kilka sesji :)
u2mart / 2009-06-01 21:09 / Tysiącznik na forum
Alianz jest super ale jak napisałem mam możliwość inwestowania w Arkę więc spróbuję ją też.Co do nieruchomości to definitywnie Unisektor Nieruchomości (przeceniony jest niesamowicie)
A jeśli chodzi o surowce hmm ropa już ma niedaleko do 70 za baryłkę a potem to nie wiadomo.
No i na fali tego dorzucę jakiś procent HSBC GIF EG powinna dać parę procent.
Poczekam jeszcze na raport z funduszowych ale pewnie się w to wepcham dziś
Zresztą mamy czas więc na pewno jakieś zlecenia wyjdą jeszcze dziś wieczorem
No i gdzie się podziewa Kazumi ???????????
devil000 / 2009-06-01 21:21 / Bywalec forum
ja tez UniSektor idea skusze sie na tego HSBC z racji tego ze siedze w jednym z nich i do tego dorzuce albo alianza albo krakowiaka szybkie wejscie i wyjscie a tobie kiedy arka wejdzie po jutrejszej wycenie?
u2mart / 2009-06-01 21:23 / Tysiącznik na forum
Jeśli dziś złoże zlecenie to po jutrzejszej .
No ale jeszcze poczekamy jak się Janki zamkną.
Najbardziej mnie napawa optymizmem chyba Unisektor Nieruchomości
devil000 / 2009-06-01 22:05 / Bywalec forum
ale unisektor od 01.03.09 nabil 50% to nie wiem czy on taki wykupiony:) pozyjemy zobaczymy oby sie nie wpier.... na gorce bo podjazd moze jeszcze potrwac ze 100 pk i jazda w dol ktos to wykozysta napewno jak zwykle:)
romuald_z / 2009-06-01 20:56 / Bywalec forum
Z tego co inwestowałem w maju to HSBC Indie, DWS i WIOF Chiny i po 20 maja Idea surowce
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy