02.VI - 06.VI

tedchom / 2012-07-01 22:23
Cóż pierwszy tydzień wakacji, miejsce do oporów jeszcze jest więc mam dalej bycze nastawienie.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-07-08 09:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś ważnego dla wszystkich...do poczytania+wykres Tomka Gessnera z BDM... http://stooq.pl/gessner/?type=15&id=100800 I nie muszę chyba dodawać,że moje prognozy długoterminowe na tym właśnie się opierały(i nadal tak pozostaje,jako scenariusz bazowy)...stąd moje 3000p.na przełom roku i następne,równie okrągłe poziomy później...ja wspominałem jedynie o nadbiciu szczytu wszechczasów na Wig20,a więc następny"okrągły"poziom 4000p.na Wig20...ale też z zaznaczeniem,że to dopiero wstęp do jazdy na następne lata...2013,2014... A początek ruchu? A no właśnie...jak coś nie może,nie chce już spadać...w takiej sytuacji,w takim otoczeniu....dlatego parę razy przypominałem na forum,tak w formie pytania do maxa...co sądzi o Bat Pattern XABCD(+) na Wig20weekly? Właściwie pytanie retoryczne. Bo to się powtarza od bardzo dawna,wiele razy...jako finał drugiego strzału bessy... Ale cóż...zapraszam do lektury,bo Tomasz to wszystko dość zgrabnie opisał,także powtarzające się XABCD(+) ma ładnie zaznaczone. Dodam tylko,że ta opcja uzyskuje niezależne potwierdzenie. Niezależne,bo na podstawie prognoz dla par PLN...jeśli ktoś pamięta(a nadal to podtrzymuję)to pary PLN powinny mocno się obsunąć do końca roku 2,94 dla dolara i 4,00-4,10 dla euro. W 2013 euro po 3,80 w następnym w okolicach obecnej ceny dolara w PLN...3,40 jako maximum ceny za euro. A dolar...2,20 i niekoniecznie te wsparcie wytrzyma. Może pęknąć. To z niezależnych prognoz dla PLN... A to potwierdza zakres 5000p.-6000p. na Wig20 w tym czasie. A czy ten ruch już się zaczął? No właśnie,tu można się spierać...ale już od początku roku twierdzę,że tak...już się zaczął. Ale,jak każdy,mogę się mylić. Gessner też ma dwie opcje...ale jeśli nie teraz,to co najwyżej wszystko nieco się opóźni i tyle. Jeszcze raz zapraszam do lektury.
matkapolka / 83.7.172.* / 2012-07-08 14:47
Ten artykuł to kompletne bzdury

Jak większość anali gość popełnia ten sam błąd: analizuje wykresy indeksów akcji w oderwaniu od fundamentów globalnej gospodarki a więc możesz te rozważania zwyczajnie wyrzucić do kosza

Kasyna w końcu zawsze muszą wycenić gospodarkę (a ta jest w coraz gorszym stanie i to dopiero początek) i nie mogą wiecznie żyć plotkami o dodruku, którego zresztą nie ma

Draghi w zeszłym tygodniu znów powiedział, że żadnego dodruku nie będzie a nawet jakby Draghi go chciał zrobić to nie pozwolą na to Niemcy i ich konstytucja

A nawet jakby był dodruk to akcje nie będą rosnąć przy coraz gorszych wynikach spółek spowodowanych coraz gorszą sytuacją gospodarczą na świecie i nigdy nie było inaczej

W USA były dwa QE a gospodarka i tak jest w najgorszym stanie od 1945 roku i wpływ każdego QE był coraz słabszy

ISM globalny Markitu i ISM dla USA spadł dopiero co poniżej 50 a więc cykl kurczenia gospodarek dopiero się rozpoczyna i o hossie możesz zapomnieć na długo, zwłaszcza przy szalejącej u nas inflacji i wysokich stopach procentowych

Ciekawe, że wszystkim się wydaje, że od razu po bessie musi nastąpić hossa co jest bzdurnym założeniem bo wcale tak nie musi być. W Japonii bessa rozpoczęła się 20 lat temu i trwa nadal i żadna hossa od razu po bessie tam nie nastąpił
Zeus52 / 2012-07-08 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mogę to samo powiedzieć...ten wpis powyźej to kompletne bzdury i nonsensy...dlaczego? Otóż to....jeśli w końcu zobaczysz polepszenie w makrodanych...to już będzie za późno,o wiele za późno...bo rynek będzie już w trakcie hossy...bardzo wysoko.
max1224 / 2012-07-08 22:52 / Tysiącznik na forum
Roubinich ci u nas dostatek ... ale jak się ktoś naczytał
http://stooq.pl/n/?f=625105
to może mieć zupełnie przeciwne zdanie, nikt nie wie co będzie dalej
Zeus52 / 2012-07-09 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chciałem nic złego powiedzieć...ktoś napisał,co myśli...być może pod wpływem tzw"Roubinich"...ale nie można zarzucać Gessnerowi,że bzdury pisze,bo to co pisze ma właśnie sens. Przecież przedstawia także opcję"B",czyli efekt końcowy ten sam(5000p.-6000p.),a nawet wyższy(opóźnienie ruchu=wyżej położona górna banda kanału wzrostowego),ale start z niższego pułapu 1500-1600p.. Poza tym...wyniki spółek...a czyż wyceny spółek nie są właśnie adekwatne do wyników? Więc co z tego,że wyniki i prognozy słabe...to właśnie jest w cenach. Ktoś chyba nie doczytał i przez to nie zrozumiał sensu takich przewidywań. Właśnie dlatego,że dane i ogólna sytuacja wygląda tak czarno...a mimo to ceny nie chcą spadać,a na dodatek budują się formacje prowzrostowe...w tym właśnie cały sens...a więc cały,najczarniejszy scenariusz jest w obecnych wycenach. Nawet więcej,biorąc pod uwagę wyprzedzenie minimum półroczne,to w obecnych cenach są dużo gorsze wydarzenia...które być może nie nastąpią. A jeśli nastąpią,to jedynie zmuszą polityków do radykalniejszych działań...Oznaki recesji,kłopoty zadłużenia...brak impulsów do hossy...O rany!!! Dzięki,że ktoś o tym przypomniał...bo pewnie,jak większość inwestorów,nie wiedziałem o tym... :)) Czy może jest ktoś jeszcze,kto o tym,a także o czarniejszych scenariuszach jeszcze nie wie? A mimo to...wystarczy zerknąć na wykresy. Musiałbym być niezwykle zadufanym w sobie,by dojść do wniosku,że jak dane makro zaczną iść w górę...to ja jedyny to zauważę...rynek nie,on nadal będzie spadał,nie widząc co się dzieje. Wtedy JA sobie wejdę,w samiutkim dołku...i nikt nie zauważy,bo pewnie wszystkim odetną internet,kablówkę,zamkną prasę...nikt nie będzie wiedział,poza MNĄ,że dane są już lepsze ect...dla mnie sposób myślenia giełdowego...istne kuriozum! To coś takiego,co nazywam myśleniem ekonomisty,a nie gracza giełdowego. Tyle,że ekonomiści pierwsi idą na giełdach z torbami. Albo ich"klienci". Przykład? Właśnie Rubini i jego klienci,nabici przez swego guru w butelkę na miliardy. Właśnie Roubini!
matkapolka / 83.7.172.* / 2012-07-08 14:51
Over recent weeks, a motley collection of chain stores, steel producers and technology titans have warned of slowing profits. They all point to similar culprits — flagging sales to Europe and slower economic growth in China

http://triblive.com/home/2164454-74/companies-earnings-profits-percent-500-dollar-europe-oil-china-economy

Indeksy w USA na 4-letnich szczytach i VIX na poziomie ze szczytów z hossy 2007 - a teraz wszyscy czekają na dalszą hossę, która "na pewno" będzie
privy / 2012-07-08 16:39 / Tysiącznik na forum
Piękne czarnowidztwo, ale trudno się z tym nie zgodzić. Fundamentalnie to ja generalnie patrzę na wydatki konsumenckie, kredyty konsumenckie i wtórny rynek nieruchomości. To wszystko jest generalnie od roku w defensywie więc o szalonej hossie nie ma co marzyć, na razie nie ma jej na czym budować. Co do VIX fakt, po takim tiku jaki maił miejsce niedawno max okres do jego wzrostu to czas do ok 5 miesięcy. Osobiście spodziewam się nowej odsłony wojny walutowej Europa zrzuciła stopy do ''0'' janki będą musiały odpowiedzieć i zrobią to przy pomocy QE3. Jeśli zrobią to najpóźniej do końca sierpnia układanka vix-owa się ułoży i od najdalej przyszłego roku na bazie dodatkowo słabnących wyników globalnych firm zobaczymy nową odsłonę spadków. Tak przynajmniej by się to układało. A jak będzie hmm. Dla mnie 1380 sygnałem kontynuacji wzrostu / odwrócenia, czyli teraz to co niby za pół roku. Na razie opcja spadkowa z kierunkiem poniżej 1200, następnie wejście QE3 korekta wyborcza i właściwe załamanie. Tak mi na dzisiaj moja fantazja podpowiada.
Zeus52 / 2012-07-07 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmmm...ten dolny cień u Janków może i nie wygląda tak solidnie,jak w formie życzenia pisałem...ale już po sesji,z tego czarnego korpusu została ledwie połowa...tak,że biorąc pod uwagę handel posesyjny,to dolny cień wygląda już o wiele solidniej.
Zeus52 / 2012-07-06 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym,że(do tego poniżej)...to nie jest prognoza...jedynie stwierdzenie,że dobrze by było,aby Jankesi zrobili solidny dolny cień. Bo w przeciwnym wypadku,celem stanie się dolna banda wzrostowego kanału-flagi(-)...a to źle będzie wyglądało w dłuższym terminie. Jednak sezon wyników+szanse na FED mogą ten zły scenariusz oddalić. Sezon już od nowego tygodnia.
Zeus52 / 2012-07-06 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś złotówka nadal była silna...ale do czasu. Długo się broniła,nawet po słabym otwarciu u Janków...aż w końcu padła. Ale nadal nie jest to jakieś załamanie na PLN,ciągle możliwy jest scenariusz gwałtownego umocnienia PLN. Pozostają na dziś Janki...solidny czarny korpus...dobrze by było,gdyby zrobili z niego solidny dolny cień...tak,do miniszpulki,albo doji. Nic to,pożyjemy,zobaczymy.
Zeus52 / 2012-07-05 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uważam,że należy baczniej przyjrzeć się złotówce...to do tego,o czym tam w dole pisałem...złotówka zachowuje się bardzo silnie i to od dłuższego czasu(właśnie na zjazdach par PLN nawet nieźle mi szło na FRX). Jeśli dzisiaj,przy tak silnym tąpnięciu na ED,złotówka niewiele traci...proszę porównać choćby ostatni tydzień. Porównać wykres ED z wykresami par złotowych. ED zszedł już wyraźnie poniżej ceny z czwartku ubiegłego tygodnia. A pary PLN gdzie są aktualnie? EUR/PLN zrobił odbicie zdechłego kota,czyli coś w rodzaju ruchu powrotnego(w górę),po wcześniejszym wyłamaniu....to co będzie w razie zwrotu na ED...Armagedon na parach PLN...I to może zacząć się nagle i bardzo gwałtownie,np luką bessy...nawet po którymś białym korpusie,otwarcie poniżej jego podstawy i jazda w dół czarną gromnicą...tak,jak w ubiegły piątek.
quasi_trader / 31.175.208.* / 2012-07-05 21:37
Teoria AT mówi też o fałszywych wybiciach. Jeśli na kilku najbliższych sesjach kierunek prowzrostowy nie będzie potwierdzony to marna nasza radość. Duża nadzieja dla wzrostów całej GPW jest w KGH, który ostatnio generuje połowę obrotów na W20 i ciągnie indeks w górę. Przynajmniej do 16.07 (dywidenda) sytuacja nie powinna się zmienić. Martwią natomiast waluty. Nie tyle mocny spadek EUR i umiarkowany PLN, ile wzrost USD. Dolar zawsze dobrze oddawał emocje, im więcej niepokoju i niepewności wśród inwestorów tym szerszy strumień kapitału płynął do USD. Może faktycznie się czegoś boją?
Zeus52 / 2012-07-03 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co się z tą stroną dzieje. Znowu nie wchodzą wpisy,albo znikają te,które były przez moment widoczne...kurna,sądziłem najpierw,że mój komp ma awarię i czegoś nie widzi...ale z innego to samo,podobnie z telefonu...jak tu o czymkolwiek dyskutować,jak tu jakiś kompletny bajzel się zrobił...
max1224 / 2012-07-05 21:41 / Tysiącznik na forum
czekam na potwierdzenie w mailu, ale pisz na forum będzie szybciej
max1224 / 2012-07-03 22:14 / Tysiącznik na forum
odważnie janki zagrali przed świętem, a to znaczy coś wiedzą ... tak zebrali by kasę z rynku:))
Zeus52 / 2012-07-05 13:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i...tak,jak Wen Jiabao zapowiadał.... mamy następne cięcie stóp w Chinach...
max1224 / 2012-07-05 15:45 / Tysiącznik na forum
dzis dobrze byłoby skończyć powyżej 2276 ... najlepiej kilka punktów
ad... / 62.21.44.* / 2012-07-05 15:57
nie sądzicie, ze potencjal do wzrostow sie konczy? ladnie zamknelibysmy dzis 5ta fale wzrostowa tym dlugim wasem w formie spadajacej gwiazdy
max1224 / 2012-07-05 16:05 / Tysiącznik na forum
trzeba zaczekać do zamknięcia
Zeus52 / 2012-07-05 16:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to jest racja. A jeśli nawet nic się nie zmieni...to co?
privy / 2012-07-05 16:21 / Tysiącznik na forum
Te bankowe sztuczki na nikogo już nie działają. To prawdopodobnie realizacja zysku. DAX wygenerował pułapkę na byka. Jak się jutro potwierdzi to na 90% mamy testy tegorocznych minimów.
Zeus52 / 2012-07-05 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co za pośpiech! Jestem pod wrażeniem... :)
privy / 2012-07-05 17:24 / Tysiącznik na forum
Okolice 1380 moim zdaniem zadecydują, czy to kontynuacja wzrostów czy gasimy światło.
max1224 / 2012-07-05 17:42 / Tysiącznik na forum
bardziej mnie martwi, ze rośniemy przy osłabiającym się złotym ... zagranica wychodzi a nasi naiwnie łapią górkę? ... oby nie
Zeus52 / 2012-07-05 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie no,coś nie tak...złotówka była dziś bardzo w porzo...może zmyliła Cię jedna para USD/PLN? Ja natomiast obserwowałem PLN do euro,do franka...bardzo silna złotówka wobec tak dużego spadku EUR/USD to wręcz złotówka wykazała się niebywałą siłą...właściwie nawet i na USD/PLN,biorąc pod uwagę wielkość obsuwy na ED,to ten ruch w górę USD/PLN to pikuś,właściwie nic. A na dodatek obserwowalem pary PLN,gdy pisano tu o nieco dziwnych w/g mnie rzeczach i właściwie z powodu ruchu par złotowych się włączyłem...bo właśnie wtedy złotówka stała się jeszcze silniejsza...rosła,i to wbrew ED-owi...właśnie,gdy Wig20 zjechał do minimum...nagle złotówka,wbrew ED zaczęła rosnąć. A efekt na Wig20...jak zwykle w takich wypadkach. I rosła jeszcze długo po fixingu. To coś na jutro. I właśnie finał kontraktów...zgadza się,LOP poleciał wraz z wyjazdem w górę...przypominam,że właśnie tydzień temu,też w czwartek tak było...i na tym bazując ustawiałem się w longach na S&P500(ta sama centrala) i na ED...a później "nastąpił piątek" :)
max1224 / 2012-07-05 19:48 / Tysiącznik na forum
wiesz tak patrzę na wykresy Dębowskiego i coś mi nie pasuje ... ten jego wariant optymistyczny, jest tam fala 3 zbliżona długością do fali 1, czyli powinna być fala 5 w postaci wydłużonej, albo tak jak oznaczyłem u siebie na blogu dwa dni temu
Zeus52 / 2012-07-05 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Założenie zawsze jest takie,że fala trzecia nie może być falą najkrótszą...to tak z teorii. A praktycznie...ja tam nigdy nie przywiązuję,tak ściśle,wagi do tego,jak to mają analitycy...to tylko jedna z opcji,a i tak tylko"po łebkach",tak W PRZYBLIŻENIU pasuje...a szczegółowo...nikt tego nie wie,jak wyjdzie.
max1224 / 2012-07-05 19:22 / Tysiącznik na forum
nie śledziłem dokładnie paradoksalnie zakręcony jestem jak nigdy dotąd o tej porze więc i mniej pisuję i mniej czytuję ... jeszcze tak do końca lipca
Zeus52 / 2012-07-05 20:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli grubas(silny wolumen) wyrzuca eski(spadek LOP przy ruchu w górę)...to albo wcześniej wciągnął w pułapkę niedźwiedzie,i o to mu chodziło...albo z jakichś,jemu znanych(a są lepiej poinformowani)zmienił zdanie,dochodząc do wniosku,że na eskach straci...do tego wzmacniająca się złotówka...i wyjazd w górę Wig20.
Zeus52 / 2012-07-05 17:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadza się...gasilibyśmy,ale na krótki czas...a tegoroczne minima...ho,ho,czy to nie byłaby lekka przesada. Poza tym chodziło mi o przedwczesny pośpiech w czasie,gdy Janki mają jeszcze wiele terenu w górę do zwiedzania,no i ta niby gwiazda u nas...która miała powstać..taki cień,zamiast korpusu,który tam POWINIEN być...czym byłby ten cień? Ano ruchem powrotnym intraday do wybitego już oporu...tylko sprawa rozbijała się o poziom zamknięcia...powyżej oporu(ruch powrotny),czy poniżej(nieudane,fałszywe wybicie)...taki mały drobiażdżek... A DAX? No co? Zajefajna świeca...i wolumen do tego. Fajna,jeśli się weźmie jej precyzyjne położenie...
ad... / 62.21.44.* / 2012-07-05 17:48
sztuczne to koncowe 15 min bylo, sadze ze w ten sposob zamkneli pozycje tym ktorzy mieli juz szorty
warto zauwazyc ze ostatnie podbicie bylo na spadajacym LOPie
Zeus52 / 2012-07-04 08:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,ze wskaźnikami dla Chin,to zależy kto je bada. Ten istotniejszy spadł,choć to i tak wysoko ponad 50p.
szalony inwestor / 2012-07-04 21:47 / Tysiącznik na forum
Nie działa?
Zeus52 / 2012-07-03 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
No zobacz...przede wszystkim surowce...ciekawe,że jakoś nie słyszałem,aby mówiono dziś o PMI-usługi w Chinach...a odczyt jest już znany,choć przed oficjalnym terminem...56,7p.!. Do tego jakoś nikt nie zwrócił uwagi na Wen Jibao,który wyraźnie stwierdził,że będą dalsze regulacje głownej stopy procentowej(to wczoraj)...Jankesi z pewnością tego nie przeoczyli,choć to też jakoś umknęło naszym. Tak,że teraz,to Jankesi spodziewają się zmasowanej akcji banków centralnych. To nie tylko FED,ale Chiny,ECB...wszak wszystko,działania poliyków, ku temu zmierza,by spuścić Draghi'ego ze smyczy. No i dochodzą raporty kwartalne. Już kiedyś pisałem,a Piotr to też podjął na blogu,że zaczął się sezon,ale sezon straszenia,zaniżania prognoz dla spółek...stara i znana zagrywka analityków NYSE...postraszyć,gremialnie obniżyć prognozy,by później,podczas właściwego sezonu spółki mogły się wykazać...wynikami...lepszymi od prognoz. A część pewnie i rzeczywiście będzie miała lepsze,co tym bardziej będzie dla byków...a o to chodzi.
max1224 / 2012-07-03 22:39 / Tysiącznik na forum
dokładnie ... choć nie będąc autorem nie chciałem przytaczać ... za to na blogu...
Zeus52 / 2012-07-03 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przytoczyłem,bo mój wpis jest na forum z datą,a po nim dopiero rozmawialem z Piotrem na ten temat...a późnie ukazał się tekst Piotra na blogu...26 czerwca,z taką datą jest na blogu ten jego temat...ogólnie o sytuacji,politykach. A jak sądzisz,dlaczego już tydzień przed szczytem zacząłem ćwiczyć na forexie..."na spadki ED już pewnie nie zdążę,ale muszę przećwiczyć to na sucho przed dużym przeciwnym ruchem. Bo coś takiego się święci"...jakoś tak wtedy pisałem. I to całkiem na poważnie. Później sam zawaliłem...choć głównie dlatego,że za późno ze Skandii kasa przyszła...sam wiesz,jak to jest. Oni mają dwa tygodnie,a ja liczyłem na szybciej. Cóż...taki piątek,jak ostatni"se ne vrati"...
Zeus52 / 2012-07-02 13:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie,na krótką metę niedźwiedzie ćwiczą jednak sell na ED i ropie...to na krótko.Natomiast już na najbliższe sesje sytuacja dopiero do rozstrzygnięcia...Wątpię,by Jankesi dużo ze zdobyczy piątkowych chcieli oddać. A może wcale im to nie w głowie...
max1224 / 2012-07-02 23:21 / Tysiącznik na forum
ciekawostka mam sygnał kupna DWS8 (Turcja), tymczasem wykres mocno straszy (dywergencja RSI)
Zeus52 / 2012-07-02 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na wykresie to na XU100 sygnał zakupu,to było jakiś miesiąc temu...sygnał na wskaźniku,dywergencja RSI(+).Tymczasem DWS8? Nie wiem,bierzesz pod uwagę PLN do dolara?
max1224 / 2012-07-02 23:52 / Tysiącznik na forum
nie sygnały nie są w żaden sposób powiązane z AT o tym było wielokrotnie np. przy podobnym dla HSBC4 też się dziwiłeś wtedy skąd mam ten sygnał okazał się być klapą ... dywergencja obecnie jest ale (-)
Zeus52 / 2012-07-02 23:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak,ja wiem skąd masz sygnały.Pisałeś o tych testach.Tylko przypomniałem sam wykres,dla porównania.XU100 ma opór nad głową...do tego obecny stan wskaźnika..To niekoniecznie musi oznaczać coś złego,może np cofnięcie i schłodzenie...większe cofnięcie(?)
max1224 / 2012-07-03 00:10 / Tysiącznik na forum
no właśnie to pokazuje, że łącząc mojego "Suflera" z AT można skutecznie unikać niepewnych i ryzykownych ruchów ... no i jasne, że miesiąc temu był super moment tylko mi pokazało wtedy QUE2, DWS8 nie miał na ten czas odpowiednich parametrów:))
Zeus52 / 2012-07-02 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rentowności włoskie już doszlusowały do hiszpańskich,wchodząc na linię jin. Zdaje się,że to podąża do założonej LS RGR...na hiszpańskich to 6,06%. Niedźwiedziom na ED też wystarczyło pary na parę godzin...na DAX aktywacje... Właściwie po dobrych danych z Australii,Japoni i Eurolandu to nie dziwi. Poza tym można grać pod ECB,bo jednak decyzje polityków prowadzą do spuszczenia Draghi'ego ze smyczy...poźniej raporty kwartalne.
tedchom / 2012-07-01 22:35 / Tysiącznik na forum
Mecz całkiem ładny, Włochy nie mają pomysłu by strzelić kontaktową bramkę. Raczej już nic się nie zmieni, to nie rynek by można było odrobić straty.
max1224 / 2012-07-01 23:44 / Tysiącznik na forum
ładny ładny mecz ... ale zauważyłeś Hiszpania drużyna bez klasycznego napastnika w wyjściowym składzie do przerwy 2:0 (sic!) to jest coś nowego w piłce
tedchom / 2012-07-02 00:04 / Tysiącznik na forum
A no widzisz, czasem jest tak na rynku trochę jak w meczu. Wydaje się że przeciwnik jest mocny nastawiasz się srogo a on oddaje Ci kasę bez walki. Innym razem lekko lekceważysz przeciwnika, a na to samo wychodzi. Czasem jednak bywa tak, że masz bojowe nastawienie wygląda na to że będziesz w finale a tu zong wyjdzie jak Niemcom;)
Zeus52 / 2012-07-01 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,na rynku też im gorzej idzie. Włoskie rentowności,mimo silnego spadku stale na sygnale zakupu na kagi,w odróżnieniu od hiszpańskich,które już od dawna,od tych 100 mld., idą linią jin (sygnał sprzedaży). :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy