04.01. - 08.01

u2mart / 2010-01-03 16:19
Korzystając że Kinia gdzieś po sylwestrze jeszcze dopija drinki na Bora Bora otworzę nowy wątek w nowym roku )
I zasadnicze pytanie - czy warto zakupić zielonego jutro ?
Wyświetlaj:
axatest / 2010-01-03 18:58 / Bywalec forum
Czy to aby nie trójkącik na XAU?
http://img136.imageshack.us/img136/3044/xautriangle.jpg
Zeus52 / 2010-01-04 01:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli tak,to trójkącik po spadku źle wróży...zwykle pokazuje kierunek zgodny z przed jego powstania,czyli kontynuację spadku. Ale wszystko,co powstało w okresie świątecznym weźmy z lekkim przymrużeniem oka.
max1224 / 2010-01-04 12:23 / Tysiącznik na forum
racja jest jeszcze inna rzecz każdy widzi co innego dla mnie zwłaszcza po tym jak dzisiejsza swieczka wygląda to bardziej na lokalne W tyle że do wieczora bardzo daleko a z jankami nigdy nic nie wiadomo
Zeus52 / 2010-01-04 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie dobrze żre. I ciekawe,że złoto jakby poszło w ślad innych surowców,czyli ma w 4 literach edka...no i także te figury wyrysowane przy małym handlu świątecznym,o wolumenie na poziomie poniżej 50% zwykłego...Co do spółek,to widziałem,jak Newcrest(10%ML5) potwierdzał wybicie z "W",czyli poszedł ponad linię szyi o ponad 2 krotną głębokość"W"....
max1224 / 2010-01-04 13:03 / Tysiącznik na forum
wobec tego wypada chyba ogłosić 5 na złocie zasięg jak przed świętami podałem
Zeus52 / 2010-01-04 14:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,patrząc w/g stółek,to już kiedyś mówiłem...XAU doszedł do linii trendu,więc pewnie up! Ale ciągle myli mnie ta korelacja gold z edkiem i nie daje spokoju. Dla reszty surowców zdaje mi się,że to rozgryzłem dość sprawnie,a z gold gorzej. A te świąteczne wygibasy,układane figury...chyba faktycznie należy na to patrzeć z lekko przymrużonym okiem. Tak też patrzyłem na tę "gwiazdę" na miedzi...nawet nie chciało mi się o niej pisać...ładna przystankowa szpulka.
max1224 / 2010-01-04 14:35 / Tysiącznik na forum
się to nazywa Wind of chance;-))
Zeus52 / 2010-01-04 15:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli starzy nasi znajomi,starzy bo połowa pochodzi z"Omegi"od naszych bratanków.
Zeus52 / 2010-01-04 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam też dwa ujęcia wykresu dla PLN/$...na obu w pobliżu górnej krawędzi kanału,tylko że na jednym ponad nią,a na drugim poniżej(prześlę Ci)...chyba pozostanie obserwować opory i wsparcia poziome. Miedź wypracowała ładne załamanie na kagi,ale to podnosi poziom docelowy z około 345Ec/funt,na 255 Ec/funt. To i tak nie zmienia na razie niczego. I tak ten tydzień był planowany w agresywnych surowcowych. A patrząc na wykres świecowy,to ta szpulka na miedzi,z tym dunajskim górnym cieniem przypomina tę,która była na gold. Ostrzeżenie,ale zaraz po nim wyjazd na maksymalne szczyty przed zwałką. Z resztą,już to pisałem kiedyś,że na miedzi wszystko przypomina sytuację na gold,tylko miedź powtarza to,co gold robiło miesiąc wcześniej.
Zeus52 / 2010-01-04 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna! Poziom docelowy na miedzi podniósł się do 355 Ec/funt. Dobre sobie,ale mi wypadło 255...no nie. 3 razy:tfu...przez lewe ramię. Tzn 255 też za jakiś czas będzie,ale to na razie nie w obecnym temacie.
tedchom / 2010-01-04 14:50 / Tysiącznik na forum
co do złota to na spółkach xau/usd nie doszedł do wsparcia ale samo złoto to chyba nie będzie teraz za bardzo zależało od edka a raczej od popytu, z tego co kiedyś gadaliśmy popyt jest do stycznia no może lutego więc jeśli up to już nie za długo
tedchom / 2010-01-04 14:55 / Tysiącznik na forum
chodziło mi o wsparcie na linii trendu
Zeus52 / 2010-01-04 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mówiłem o lini trendu na interwale tygodniowym,na stockcharts.com,więc to minimalnie może się różnić.
max1224 / 2010-01-04 14:58 / Tysiącznik na forum
po prostu 5 musi się na złocie wykonać i tyle
Zeus52 / 2010-01-04 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale nie moźe poczekać? Ale byłoby fajnie. Gold urosło...siup w ropę i miedź. Teraz miedź powtarza z miesięcznym opóźnieniem ruchy gold,więc byłoby znowu,gdy miedź urosła...siup w gold! Kurna,ale nie! Nie chce poczekać. Za pięknie by było.
Zeus52 / 2010-01-03 17:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdybym miał jechać w/g wcześniejszych założeń,to powinienem wejść w dolca na jakiś czas. Ale z założeniami tak bywa,że trzeba najpierw w nie uwierzyć,że to już czas.To tak,jak w ubiegłym roku. Wiesz,mówię o tym wykresie,który Ci przesłałem...rok temu też nie było to takie proste. Niby wykres był,a i tak człowiek zaczął wierzyć,że idzie w/g tego scenariusza opóźnieniem. To,co teraz Ci pisałem...powinienem się tego trzymać. Czyli liczę jeszcze na ten tydzień w agresywnych,ale już powinienem się wynosić. A później łapać dołek,jeszcze w styczniu...
tedchom / 2010-01-04 01:32 / Tysiącznik na forum
fajny link znalazłem z zakładem odnośnie kryzysu:) http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=DpHZ-c3kw98
Zeus52 / 2010-01-04 04:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jeden powód,dlaczego powinienem już szykować się do ucieczki. Miedź zrobiła właśnie następny roczny rekord ceny...ale zbliża się do pułapu,który sobie wyznaczyłem:342-45 Ec/funt. Jest już tylko 3eurocenty/funt poniżej pierwszego sensownego oporu,a biorąc pod uwagę drogę,jaką przebyła od wejścia(nieco ponad 300Ec/funt)...można przyjąć,że plan już zrealizowała. Nie wiem,czy jest sens łasić się na te ewentualne 3-6 Ec. Po drugie,ewentualna zwałka może być spektakularna i niedaleka. A to dlatego,że miedź,choć ciągle idzie w kanale trendu,to rośnie po linii trendu,tworząc wewnątrz głównego kanału,jakby drugi,wąski,tuż przy linii trendu. Takie grupowanie się w tym zakresie sugeruje chęć wyłamania się dołem i to w najmniej spodziewanym momencie. Tak mi się przynajmniej wydaje...
Zeus52 / 2010-01-04 03:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zarąbista sprawa. Gorąco polecam,bo na dłuższą metę to nadal jest aktualne,mimo obecnego i jeszcze przyszłego odbicia w górę. Najbardziej dotyczy to dolara...jak wspominałem,mamy teraz antrakt przed następnymi aktami dramatu pt"Dolar" i to dramatu rozpisanego na lata.5-6 lat zjazdu dolca przed nami. Dotąd to była dopiero połowa. 6 lat up,później 6 lat w dół,później 6 lat konsolidacji i teraz następne 6 lat w dół,jak to w technice po konsoli(zostało jeszcze 5 ciężkich dla dolara lat). Warto obejrzeć i posłuchać. Ostro poszli. To było dobre: "Jeszcze nie widziałem tylu naraz błędów w argumentacji". Odpowiedź:"Widocznie nigdy pan siebie nie słuchał!".
tedchom / 2010-01-04 09:07 / Tysiącznik na forum
też mi się podobało dlatego to tutaj dałęm:)
Zeus52 / 2010-01-04 01:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do dolara,to wobec złotówki jest wyraźny sygnał zakupu...wybicie z kanału spadkowego w górę. Później był ruch powrotny,trochę wymuszony. Ale teraz już dolar/PLN właściwie nie ma gdzie spadać. Może minimalnie,ale do kanału raczej nie wróci. Do tego ta doji(porzucone dziecko) pokazuje dla dolara up! Więc jeśli już nie ma gdzie spadać,to czemu w niego nie wejść? Z tym,że liczę jeszcze na dolarowe i eurowe fundy surowcowe. Ale na krótko,max tydzień i z palcem na spuście.
nena / 82.123.242.* / 2010-01-04 10:17
Wyszlam z ING ROSJA 5 miesiecy temu.....mysle o powrocie w lutym.Co myslicie ?????
Zeus52 / 2010-01-04 13:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko właściwie już opisałem...nie zapytam,dlaczego 5 miesięcy temu było wyjście,czemu tyle czasu poza akcyjnymi? Widocznie tak wypadło... Nie wiem,czy O.K. będzie w lutym,cz w końcu stycznia. Nie tyle daty są istotne,ale poziomy. Daty podałem tylko tak schematycznie,żeby w przybliżeniu wiadomo było o co chodzi. Poziomy korekty...to będziemy obserwować.Przebity poziom 38,2 fibo i MA89 na S&P500.
Zeus52 / 2010-01-04 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o wykres weekly(interwał tygodniowy) i używaną średnią kroczącą MA w tym "Sc.2".
nena / 82.123.242.* / 2010-01-04 16:01
Dziekuje Zeusowi52.....Przygotowuje sie na wejscie KSANTYPY....zarobilam na INg ruskie mysle , ze powtorze manewr.
Zeus52 / 2010-01-04 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem za co te"dzięki", nie bardzo wiem o co chodzi. Na temat wchodzenia teraz się nie wypowiadam,bo to trudna sprawa... Teraz,jak sądzę większość tutaj,siedzi w akcyjnych,surowcowych...ML6,SCH1,a także ML5 i próbujemy zmaksymalizować zyski,ale tak żeby na czas zwiać w bezpieczne,albo raczej dolara. Czyli łapiemy,co się da jeszcze przed korektą. Więc myślimy już o momencie WYJŚCIA. Ci,którzy stale obserwują wątek,wiedzą o co chodzi...to finałowe dopięcie inwestycji!!! Nie początek,nie wchodzenie. Takie jest założenie. Ale jak wyjdzie to się okaże. Jednak nadal idzie to w/g planu więc przypuszczam,że korekta też może nadejść zgodnie z nim. Choć,jak zwykle,głowy nie dam. Dopiero po korekcie myślę o PONOWNYM wejściu....nie chciałbym,aby ktoś coś źle zrozumiał. Także termin jest prowizoryczny,wszystko,jak mówiłem zależy od poziomów,więc termin może się zmienić. A do tego czasu wiele rzeczy może jeszcze pójść inaczej. Tak,że żadnych dat,to tylko orientacyjnie,dla zobrazowania pewnego schematu.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy