04,05, mBank

romuald_z / 2009-05-04 13:33
Witam Jakie ruchy z fundami na "naszej platformie"? . Dałem zlecenie konwersji DWS euroobl. na Indie+Chiny. przymierzam sie do kupienia WIOFChiny, Indie. tak żeby mieć w tych fundach ok. 45% portfela. z pozostałą częścią chcę wejść na GPW. Ale decyzje dopiero przed 15. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
kazumi / 2009-05-08 21:45 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No tak. Allianz Akcji Plus podał mi we wtorek za poniedziałkową sesję wynik +1,1% przy W20 ponad +4% i WIG-u 3,4%. Pomyślałem sobie co do ch***, zanim wszedłem w ten fundusz przeanalizowałem wyniki i od początku tej korekty wzrostowej było bardzo dobrze choć dało się zauważyć ,,lekki spadek formy" w ostatnich kilkunasu dniach. Jednak za wtorek, środę i wczoraj pokazali dobry lub bardzo dobry wynik na tle konkurencji i chyba odrobili tą wpadkę za poniedziałek. Tak czy owak w środę zdecydowałem się na pozbycie tego funduszu z potfela z kilku powodów o których teraz niewarto chyba już pisać. Skończyło się symbolicznym zyskiem +3,03%.
Porównując fundusze akcyjne polskie w przypadku tych z SFI gdzie nie ma prowizji za nabycie jednostek to w zasadzie liczą się tylko wyniki historyczne. Gwarancji że ten fundusz który obecnie jest najlepszy będzie najlepszy w przyszłości nie ma żadnych, niestety.
devil000 / 2009-05-08 22:49 / Bywalec forum
a w ten allianz tak wierzylem masz jakies inne przemyslenia ktory fundusz nastepny ustrzelic pod wejscie za jakis czas Ps. moje dolce moze wkoncu odbijac zaczna tak na marginesie jak max pofatygowal sie wkoncu z wigu zwiac:)
kazumi / 2009-05-08 23:26 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

a w ten allianz tak wierzylem

Chyba nie straciłeś wiary przez mnie? Bo jakby nie było np. w pespektywie ostatnich 3 miesięcy allianz akcji plus, allianz akcji i allianz budownictwo 2012 najlepiej na rynku. Ja wyżej napisałem o jednym ,,wyskoku".

masz jakies inne przemyslenia ktory fundusz nastepny ustrzelic pod wejscie za jakis czas

to by zależało od kilku czynników m.in. ewentualnej perpektywy czasowej, aktualnych wtedy wyników, co już jest w potfelu itp.

moje dolce moze wkoncu odbijac zaczna

USD/PLN 3.1881 -2.19% na foreksie w dużej mierze pochodna tego co się dzieje na parze EUR/USD. Nim giełda pójdzie wyżej, nim złoty bardziej się umocni tym zagranicę bardziej będzie kusiła chęć wyjścia z polskiego rynku i zrealizowania podwójnego zysku na akcjach i na walutach. Ale jest jeszcze ogrom ważniejszych czynników które zdecydują o zachowaniu polskiego rynku
kazumi / 2009-05-07 22:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam. 1900pkt - jak widać ta bariera będzie kluczowa dla najbliższej przyszłości. Dzisiaj ją załapaliśmy a potem ostro w dół. Trwa taka wojna podjazdowa pomiędzy popytem a podażą. Ale myślę że rynek jest na tyle silny (widać to chociażby po obrotach) że istnieje duża szansa trwalszego przebicia tego poziomu. Podobnie było na S&P500 z 900 pkt - kilka razy się nie udawało aż w końcu opór został dynamicznie przełamany. Złoty się trzyma nieźle nie ma na tą chwilę wyprzedaży a to dobry sygnał dla giełdy.
Zobaczymy czy testy amerykańskich banków nie zestresują inwestorów heh
u2mart / 2009-05-07 22:16 / Tysiącznik na forum
No z tego co już wiadomo to wszyscy mają to gdzieś bo...
" W sumie będą one potrzebowały łącznie co najmniej 65 miliardów dolarów, a może nawet prawie 100 mld dolarów.
Oczekiwano, że będzie to kwota znacznie większa, i stąd przecieki z raportu w środę spowodowały wzrost optymizmu wśród inwestorów"
No więc 100mld już nie robi na nikim wrażenia bo dodrukować nie problem a jeszcze prościej .."część uprzywilejowanych akcji, które posiada rząd (45 mld USD) zostanie zamieniona na akcje zwykłe, co podniesie kapitał banku do wymaganego poziomu (takie są przepisy w USA). To, że ani jeden nowy dolar nie wpłynie do banku, a w razie problemów rząd będzie musiał znowu pomagać uszło jakoś uwadze graczy""
No szacher macher i po sprawie
Ale co i jak już za 45 minut
Pzdr
kazumi / 2009-05-07 22:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

uszło jakoś uwadze graczy

Narazie udają że nie widzą. Tylko że to wszystko wróci jak bumerang chociażby w postaci problemów z długiem publicznym USA, ale to melodia przyszłości i zupełnie oddzielny temat
U2mart jak tam Twoje inwestycje stoją ?
u2mart / 2009-05-07 22:37 / Tysiącznik na forum
eghh nie pytaj.
Z emaklerem klapa trochę.
Wszyscy wiedzą że nie ma się co spieszyć bo na wszystko przyjdzie czas no ale czasem to wciąga za bardzo a na chybił trafił kiepsko więc zysk z AA własciwie pożarła nauka emaklera.
Jak dobrze pójdzie to jutro będę widział w systemie LM więc od razu daję zlecenie odkupienia.Mam nadzieję że uda się to jutro bo w sobotę wyruszam na wakacje a wolałbym czas spędzać na plaży niz przed kompem zagryzać paznokcie.
Dlatego też nie chce mieć żadnych papierów tylko gotówkę na koncie.
No a Ty widzę dalej LM?
Jakieś plany na przyszłość?
kazumi / 2009-05-07 23:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Jakieś plany na przyszłość?

Wyciągnąć ile się da ze straganu hehe
A tak poważnie. Narazie LM zostawiłem. Swoją prognozę na straganie opisałem powyżej w dużym skrócie. Choć wiadomo to jest na tą chwilę - kto wie co będzie jutro itd. W każdym razie spokojnie obserwuję i w razie co dam nogę.

zagryzać paznokcie

Chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz??? Skoro tak jest to może rzeczywiście lepiej na odpoczynek wywalić i mieć spokojną głowę.
u2mart / 2009-05-07 22:39 / Tysiącznik na forum
A może jakieś przecieki masz kiedy dywidenta KGHM.
Fajnie byłoby wtedy posiadać ten papier )
kazumi / 2009-05-07 23:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Aż tak dokładnie się nie interesuję tą spółką, ale jakbym coś ,,usłyszał" to dam znać.
kazumi / 2009-05-07 23:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Z tego co doczytałem to chyba jeszcze nie ma konkretnych dat co do kiedy i jaka dokładnie wysokość dywidenty. Trzeba śledzić na bieżąco. Pozdrawiam
u2mart / 2009-05-07 23:47 / Tysiącznik na forum
Ano nie ma póki co ale ja raczej dam sobie spokój z akcjami na długi czas. No chyba że zjedziemy znów w okolice 1250 to wtedy zatankuje do pełna
Obecnie postanowiłem tylko fundy i nic samemu.
Bo w kupie siła !
3m się
kazumi / 2009-05-07 23:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

zjedziemy znów w okolice 1250

To chyba w natępnej bessie;-)))Oczywiście nigdy niczego nie można wykluczyć na straganie nawet ponownego zjazdu w te okolice.

dam sobie spokój z akcjami na długi czas.

;-((((
naraska
kazumi / 2009-05-06 13:02 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wywaliłem z potfela Allianz Akcji Plus.
ventulier1 / 2009-05-06 21:56 / portfel / Swieżak na forum
narazie nic nie robię czekam na jak będzie korekta to wywalam ostatni akcyjny fund :)
kazumi / 2009-05-04 21:17 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2009-04-28 22:58:19 | | u2mart

Re: 27.04 - 30.04
No i nie było tragedii za wczoraj na Allianz Akcji -0.64%
Od wejścia 2 kwietnia zakończyło się to dla mnie +16.1% i póki co to mój największy sukces

Trzeba było poczekać jeszcze parę dni, jakbyś wyskoczył razem ze mną to byś miał 19,37% a tak to tylko marne 16,1% hehe
u2mart / 2009-05-04 21:21 / Tysiącznik na forum
AAA tam o szczegóły się kłócić nie będziemy.
Pytanie co dalej robić, czekać na korektę i wskakiwać znów?
kazumi / 2009-05-04 22:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A masz jeszcze jakieś fundusze akcyjne w portfelu?
u2mart / 2009-05-04 22:08 / Tysiącznik na forum
Nie mam, LM wyszedłem po wycenie czwartkowej. Ale mam ok 30% wolnej kaski więc coś mogę na szybko organizować
kazumi / 2009-05-04 22:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Długo by pisać, za długo. Możesz coś kupić za niewielką kwotę, ale ja osobiście bym się narazie wstrzymał. Po ostatnich mocnych wzrostach coś skorekcić musi i być może wtedy będzie okazja. Sam się zastanawiam co będzie, na ile te wzrosty są trwałe itd. Poziomy o których pisałem już kilkukrotnie (1900-1950 na W20) są na wyciągnięcie ręki. I to one wydają się być kluczowe.
kazumi / 2009-05-04 22:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A może lepiej jakąś dobrą spółeczkę o dobrych fundamentach i perpektywach zamiast tych akcyjnych jednostek???
u2mart / 2009-05-04 22:55 / Tysiącznik na forum
A masz jakieś cudeńko?
Większość jest przeceniona nawet po 90% więc potencjał jest.
Dziś straciłem co prawda na WDM ale myślę ją zostawić na dłuższy czas.
W szczycie po 4 zeta obecnie 0.24 mam nadzieję że coś z niej będzie.
Nie wiem co robić, z jednej strony korekta by się przydała z drugiej byki silne
Może jeszcze rano coś na swieżo do głowy przyjdzie jak zobaczę wyniki Azji po nocy.
kazumi / 2009-05-04 23:05 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Na małych przecena niesamowita, nic dziwnego że fundusze od misiów tak dostały po łbie. Kupienie teraz (lub w ratach w pewnych odstępach czasowych) i przetrzymanie w dłuższym terminie może być znakomitą inwestycją. Pozdrawiam
u2mart / 2009-05-04 23:12 / Tysiącznik na forum
Też tak myślę
Chyba za bardzo udzieliła mi się euforia dzisiejszych wzrostów.
Najważniejsze żeby nie zapomnieć że nic na siłę i za szybko.
Nie udało się dziś zarobić to niekoniecznie uda się jutro ale za to może za tydzień albo miesiąc
pzdr
kazumi / 2009-05-04 23:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. To one rządzą nowymi graczami na gpw. Wieloktotnie o tym czytałem. Chęć szybkiego zarobku jest bardzo duża. Ale to nie jest taka prosta sprawa jak widać. Radzę zachować rozsądek. pozdr
romuald_z / 2009-05-04 21:42 / Bywalec forum
Ja przed 15 przekonwertowałem obligacyjne PKO/CS i ideę na akcyjne GPW
u2mart / 2009-05-04 13:38 / Tysiącznik na forum
Ja czekam na kaskę ze sprzedaży LM akcji , wycena za czwartek i AA wycena poszła jednak zgodnie z planem za ostatni poniedziałek (bo pisałem o małym problemie że opózniona realizacja ale jednak to zmienili i było zgodnie z planem)
Na razie czekam bo nie wiadomo co dalej z GPW , nie chcę się pchać znowu w to pchać bo górka już niedaleko a z korektą nie wiadomo.
Romuald czemu akurat Indie i Chiny?
romuald_z / 2009-05-04 14:48 / Bywalec forum
Poświęciłem ostatnio trochę czasu na analizę (w miarę swoich możliwości) indeksów z Hong Kongu, Szanghaju i Indii. Wszystkie były ostatnio w fazie konsolidacji a w piątek pojawiły się pierwsze sygnały o wybiciu. Dziś wszystkie trzy to potwierdziły.i to moim zdaniem bardzo wyraźnie. Przed konsolidacją każdy n nich zyskał po ok 40%. Jest więc szansa na znaczące wzrostu. Podobne wnioski wynikają z analizy jaką przedstawił Łukasz. Przy obecnej niepewności co do GPW wydaje mi się to sensowną alternatywą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy