Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

04.12.2006 - dygresja

04.12.2006 - dygresja

valjean / 2006-12-04 21:13
jeśli ktoś liznął ekonomię to zna prawo (i to nie jest teoria) które mówi że 5% ludzi włada 95% kapitału.
proponuję cieszyć się że możemy się podłączyć do trendu i pomyśleć REALNIE co będzie mogła zrobić "wielka rzesza indywidualnych" ze swoim kapitałem jeśli tamci stwierdzą że chwilowo im wystarczy. jakich mamy inwestorów obrazują pytania na forum, np dzisiaj dotyczące pp spray'a!!! daleko nie zajdziemy. chwilo trwaj, oby długo......................
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-12-05 00:21 / Uznany Bywalec forum i giełdy
5 dni nie pisałem na forum więc czas coś skrobnąć...
tydzień i 2 tygodnie temu pisałem o poziomie 3190 na W20 i 1.33 na EUR/USD
normalnie cuda się dzieją, bo jedno i drugie pokonane ;-) a do tego jeszcze mi się sprawdziło, że Brydzia nawet kilku dni bez pisania na forum nie wytrzyma (to akurat było proste ;-))
czekam jeszcze na Nasdaq powyżej 2470 - kwestia maks. 3 tygodni jak sądzę - oraz na W20 powyżej 3400 w pierwszym tygodniu grudnia (lokalne maksimum)
swoją drogą to tytuł profesora jakim mnie tu kiedyś obdarzono dobrze pasuje o tyle, że dużo teoretyzuję a biznes z tego żaden :-)
ale do konkretów...
myślę, że wzrosty na W20 będą kontynuowane - spokojne utrzymywanie się indeksu przez 2 m-ce w okolicach oporu 3190 i dość duże obroty przez ostatnie 4 tygodnie (zdejmowanie podaży) raczej przemawia za tym, że zeszłotygodniowe wyjście ponad 3190 będzie tym razem trwałe
można gdybać do jakich poziomów, ale to nie jest najważniejsze - wydaje mi się, że lepiej po prostu obserwować poziom euforii (określonej bezdusznymi wskaźnikami AT) i wyjść kiedy przekroczone zostaną wartości historycznie sprawdzone
Nasdaq powinien zwolnić tempo zwyżki i pooscylować trochę w okolicach 2450 - może jakiś ładny klin zwyżkujący
nam powinno to dać szanse na swoje 5 minut do Świąt
wydaje się, że powinno to się dziać przy dalej rosnącym eur/usd (może nawet 1.36) - co z kolei powinno zaoowocować lekkim spadkiem eur/pln
wcześniej sądziłem, że listopadowe dołki na eur/pln nie zostaną pogłębione, ale jednak chyba będzie inaczej - eur/pln mógłby spaść do okolic 3.76 (co jednak nie zostanie potwierdzone nowymi dołkami na macd i ult)
powszechnie mówi się, że grudzień jest bezpiecznym miesiącem do inwestowania - myślę jednak, że ostatni tydzień nie musi wcale być taki optymistyczny, a początek stycznia może przynieść niektórym pewne rozczarowanie (małą korektę) - co jednak umożliwi podciągnięcie W20 na wyższe poziomy (3800?) do okresu luty-kwiecień i wtedy razem zaśpiewamy:
"A kiedy przyjdzie na ciebie czas
A przyjdzie czas na ciebie
Porwie cię wtedy do góry tak
Wysoko cię uniesie
Lecz nagle możesz zacząć spadać w dół
To już nie to samo"
chris / 2006-12-05 19:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
może być i 3900 ;) ... po wybiciu z diamencika
a korekta - w ostatni tydzień grudnia lub pierwszy stycznia - w przypadku realizacji zysków do opodatkowania w 2007 a takich będzie ciut ciut - bardzo możliwa
eur/pln nie kwapi się do przejścia wsparcia na ok. 3,75 ... a te jest mocne ... ja dotąd i pewnie jeszcze będzie
pozdrawiam strokus
pisz częściej o ile możesz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy