04 VII - 09 VII

student_mel / 2010-07-03 12:44
Nie pozwalam max'owi na otwarcie wątku :)
Teraz czekamy na zielony tydzień....
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-07-08 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja już mam kandydata na stanowisko"otwieracza wątków". Kandydaturę oczywiście podda się pod głosowanie...rynku. Ale jak na razie sprawdza się na stanowisku P.O. Otwierającego. Oby tak dalej.
u2mart / 2010-07-07 22:25 / Tysiącznik na forum
No wieczór udany )
Hiszpania wygrała a Janki patrzę a tu ponad 3% na plus. Teraz czas na emerging markets mam nadzieję
max1224 / 2010-07-07 23:22 / Tysiącznik na forum
a mi tam niemców szkoda powiem tak hiszpańską fantazję niemców rozjechali z niemiecką precyzją hiszpanie ;-))
Zeus52 / 2010-07-08 00:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)))
student_mel / 2010-07-07 22:27 / Bywalec forum
i czas na złoto, niechaj budują te B :)
privy / 2010-07-07 19:33 / Tysiącznik na forum
Musze przyznac, ze gdybym mial sie uczyc zaleznosci na gieldzie w obecnym czasie to bym zglupial. Franek sie umacnia, zloto sie umacnia, yen sie umacnia, gieldy rosna. Cuda Panie, cuda.
Zeus52 / 2010-07-07 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo to na odwrót trzeba czasem,na odwrót....za niedługo w podręcznikach A.T. będą takie zwroty,jak"prowzrostowa RGR",albo "prospadkowa wschodząca gwiazda"...a wykresy to na odwróconym monitorze będziemy oglądali...Tylko,że akurat teraz nic w tym dziwnego. Pisaliśmy po sesji piątkowej,następnych. Wczoraj...sam potwierdziłeś,że myślisz o tym,co widać,zwłaszcza na Nasdaq,tak samo...czyli o zakryciu i to tym razem skutecznym,górnego cienia...był taki wywód dlaczego odbicie...napisałeś,że się obawiasz,że właśnie tak będzie. Więc tak całkiem po wariacku nie idzie...
student_mel / 2010-07-07 16:43 / Bywalec forum
DWS GOLD wyprawia co chce... lecą jeszcze lepiej niż samo złoto...
Zeus52 / 2010-07-07 20:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przestaną. Dziś w nocy Newcrest Mining dał:-2%...australijczycy też,widać,zwątpili. Może też go mają? Tak jak ML5? Poza tym ML5 też miał straty własne,ale na dodatek straty z dolara. Straty własne nie były straszne,ale w sumie,z dolcem...trochę trzepnęło o ścianę.
max1224 / 2010-07-07 21:15 / Tysiącznik na forum
pamiętasz nasze pogaduchy przemyślałem pokombinowałem i tak wyszło że skan2 zamieniłem jednak na ml3 zwłąszcza że dziś jeszcze na minusie w razie niemca ślad jest impulsem było macanie 1050 na staśku i te wyniki złotko zostawiam i czekam na te 177na xau wtedy się zobaczy
u2mart / 2010-07-07 22:33 / Tysiącznik na forum
To może i warto zamieniC unidolca na NE z jutrzejszą wyceną co myślisz Max?
max1224 / 2010-07-07 22:40 / Tysiącznik na forum
zrobiłem to przemeblowałem mbank unidolec poszedł w NE a pieniężny w uniakcje złoto jeszcze zostało
u2mart / 2010-07-07 22:52 / Tysiącznik na forum
No i ja dotankowałem z pieniężnego MISS i dolca w Unimax zagranica. Teraz NE z 40%, GPW 20%,MISS 10%, zagranica 10% , DWS Gold jakieś 10% a reszta to Tauron i KGHM którego dziś nabyłem.
Zapakowany na full agresywnie więc jakby coś walnęło to strach się bać
u2mart / 2010-07-07 23:01 / Tysiącznik na forum
Mała zmiana, dolca jednak zostawię w razie niemca, bo już jest 3.22, do 3.15 nie daleko może być już jutro więc coś mi się to wydaje wyjściem w dołku ale kto go tam wie
Zeus52 / 2010-07-08 00:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
To 3,15 to wynika z czegoś innego i jest problem. Bo na 3,22 jest linia szyi potencjalnej RGR,której zasięg rażenid to...2,92 Jeżeli więc znajdzie się na 3,15 to znaczy,że LS jest przebita i zaczyna realizować zasięg RGR. Tyle,że pewnie walka będzie ostra po drodze,tudzież ruch powrotny...więc faktycznie,nie czas chyba na ruch. Albo ciąć straty przy linii szyi,gdzie powinien jakiś czas zastopować? Chodzi o ten czas realizacji. Walka na LS daje czas.
max1224 / 2010-07-07 23:25 / Tysiącznik na forum
też się zastanawiałem ale tak na logikę wóz albo przewóz jak mają iść giełdy w górę to dolar raczej szans na to nie ma co najwyżej jakby odbił to pomoże dołek nie dołek trzeba iść tam gdzie większe szanse że urośnie
Zeus52 / 2010-07-07 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...o. A od niedowiarków czekam na"grabę". Dla Pań,już się poświęcę i wygolę na policzku miejsce na"cmok!". Ha,ha...
privy / 2010-07-07 22:53 / Tysiącznik na forum
Bomba poszla w gore.
max1224 / 2010-07-07 23:25 / Tysiącznik na forum
oby nie było falstartu
Zeus52 / 2010-07-07 23:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,wiem że to nie są takie czyste,książkowe formacje...ale takie rzadko się trafiają. I niektóre,jak"równe dno"rzadko występują(na dodatek to tylko ma taką wymowę,bo powinno być bez tak wielkich cieni). Ale powiedz mi:Jak zawodowy analityk,może nie zauważyć"trzech południowych gwiazd"? To jak on po pracy do domu trafia? Z psem przewodnikiem?
max1224 / 2010-07-08 00:40 / Tysiącznik na forum
sam nie wiem ale pamiętam jak niedawno dyskutowaliśmy o analitykach że coś więcej wiedzą że niektóre fakty ignorują i dopiero z opóźnieniem łapiemy dlaczego albo jak nam to wyjaśnią gdy spytamy i tego właśnie obawiam się najbardziej
Zeus52 / 2010-07-08 01:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właściwie to możesz mieć rację. Ale to i tak powinno być powiedziane:widać to i to,ale z powodów(tu powinno być:z jakich) uważam,że to nieistotne.
Zeus52 / 2010-07-07 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Spluń trzy razy przez lewe ramię. Ale ja się dziwię analitykom,nawet Kuczynowi,który strasznie wczoraj narzekał,marudził nad wczorajszą sesją. Kurna nie wiem...to my z privem rozmawiamy o nader pozytywnym wydźwięku wczorajszej sesji,jako o przegranej niędźwiedzi i raczej pewnym odpale dzisiaj...a"zawodowcy"stękają,marudzą...niedowiarki. Albo oślepiło ich słońce...nawet czegoś o wymowie"równego dna" na Nasdaq nie zauważyli. Dobra. O.K.,to żadko spotykane. Ale "trzech południowych gwiazd"na S&P500 nie zauważyć...obłęd. Albo upał dał im się we znaki.
max1224 / 2010-07-07 23:54 / Tysiącznik na forum
kurna zrypke od żony przez Ciebie dostałem za plucie po mieszkaniu tak odruchem jak czytałem wymskło się sorki
max1224 / 2010-07-07 23:52 / Tysiącznik na forum
w tvncnbc był z Brendotą z alior banku i jak Brendota wspomniał o gwiździe porannej to został przez Piotrusia wyśmiany i z podobną ironią poszło o całej serii widocznych na różnych wykresach formacji prawdopodobnie gdzieś ok północy powinna być powtórka jak masz jeszcze link to sam będziesz mógłó w powtórce zobaczyć to faktycznie dziwne zakładam że nie wiedzą o czymś o czym my nie wiemy
Zeus52 / 2010-07-08 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ to jest "gwiazda poranna",albo biorąc pod uwagę piątek/poniedziałek/wtorek...to"trzy południowe gwiazdy". Ale choć jeden,jak widać, do domu bez psa i laski wraca.
max1224 / 2010-07-08 00:27 / Tysiącznik na forum
no właśnie a ja sobie wtedy pomyślałem że może Pan Piotruś się zaniedbał bo ma takiego Zeusa co robotę za niego odwala to co się będzie wysilał i wpadł w taki błogostan że od śmiechu i zmróżonych przez to oczu po prostu nie zauważył bywa tej formacji co Ci wspominałem też nie widziano ale to się tworzy i może nie powstać ... a może to z tego zamieszania o którym pisałeś na górze że zmienić może się wymowa formacji tak się porobiło no naprawdę juz nie wiem;-))
student_mel / 2010-07-07 20:37 / Bywalec forum
ot taka zależność, jak spada to znaczy, że musi wzrosnąć :-}
Oby tylko o więcej rosło niż spadło. To 'dobrze' bo myślałem, że tylko w DWS tak coś się nie popisali ostatnio.
u2mart / 2010-07-07 19:31 / Tysiącznik na forum
eghh szkoda gadać jak zobaczyłem wycenę.
Za to Janki dziś znów prawie plus 2% tylko jak skończą?
Mam nadzieję że tak jak jest albo lepiej bo dalej trzymam NE I GPW i troszkę dolca no i złotka.Tylko teraz jak długo trzymać te akcyjne? Przebiją jankesi 1150 czy będą walić w sufit?
Załuję tylko że opchnałem z dzisiejszą wyceną NE w konkursie skarbca. Trudno i tak nie czytam forbesa )
student_mel / 2010-07-07 20:19 / Bywalec forum
kurcze mam nadzieję, że w takim zakresie też będą rosnąć a nie tylko spadać.....
max1224 / 2010-07-07 19:39 / Tysiącznik na forum
szkoda tylko że jak zwykle sprawa rozstrzygnie się po czasie (na ew. transfery) i znowu dylemat jutro czy aby nie za późno
u2mart / 2010-07-07 19:44 / Tysiącznik na forum
Za późno na transfery w skandii ale w mbanku mamy na to czas. A ty Max zlotko i dolec? Masz coś z akcji ? No i myślisz że warto poczekać jeszcze w akcyjnych czy to odbicie skończy się jutro? Bo w przyszłym tygodniu publikacja wyników ale tam pewnie będzie niezły misz masz i dalej czeski film
max1224 / 2010-07-07 19:58 / Tysiącznik na forum
potwierdzam co do odbicia to raczej nie jutro
student_mel / 2010-07-07 20:18 / Bywalec forum
ile dajecie czasu ewentualnemu odbiciu na giełdach?
privy / 2010-07-07 20:25 / Tysiącznik na forum
Albo skonczy sie dzis, albo na koniec lata.
privy / 2010-07-07 11:19 / Tysiącznik na forum
Zrozumiec te harce, bezcenne. W sumie nie pozostalo nic innego jak czekac na jankesow by potwierdzili wczorajszy kierunek lub mu zaprzeczyli. Na razie Europa rowna do ich wczorajszego klozeta, pytanie tylko po co, skoro to tylko przystanek we wzroscie? Ktoś przy dzisiejszym minimu sie postaral i mocniej kupowal. Tyle, ze baza w tym momencie siegnela niemal dziennego maxa, podobnie jak na openie - arbitraz? T jest ten glowny kupujacy? Jesli tak, to cienko to widze.
blazej nl / 79.185.23.* / 2010-07-07 11:22

W sumie nie pozostalo nic innego jak czekac na jankesow by
potwierdzili wczorajszy kierunek lub mu zaprzeczyli


Tylko jaki jest ten kierunek? w ciągu sesji zlecieli o 2% i dopiero końcówka wyciągnęła indeksy nad kreskę.
privy / 2010-07-07 11:31 / Tysiącznik na forum
Spadkowy. Jak zaczna marudzic ze wzrostami zrobi sie nieciekawie. Najlepiej jakby zamkneli sie powyzej wczorajszego maxa.
blazej nl / 79.185.23.* / 2010-07-07 11:40
niepotrzebne było wczoraj za wysokie ustawienie futures. To jest duży problem dla janków utrzymanie wysokiego pułapu przez całą sesje.
privy / 2010-07-07 12:07 / Tysiącznik na forum
Masz racje. Sila rynku jest wowczas gdy po wysokim otwarciu rynek potrafi jeszcze wzrosnac o przynajmniej powowe luki z fixem na maksie. To bylaby luka startowa pod nowy trend. Tego nie bylo a wrecz odwrotnie, nie znaczy to jednak, ze sprawa jest przegrana. Byle by treaz nie spadac. Dzis ewentoalna biala swieca i jutro luka startowa Taki moze byc scenariusz. Im dluzej bedziemy na to czekac tym gorzej.
Zeus52 / 2010-07-07 13:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tak. To,co wyrysowali wczoraj na Nasdaq,to tylko obietnica odpału w górę. Techniczne obiecanki odpału,równe dno...teraz byki MUSZĄ pokazać na ile je stać. Już czas najwyższy,bo w końcu,jak będą się ociągać,to polecą.
blazej nl / 79.185.23.* / 2010-07-07 14:49
dziś znowu postanowili podciągnąc futures. Nie wiem czy im się to opłaci. Najlepiej byłoby żeby dziś otworzyli się w okolicy 0. Wtedy będzie wiadomo jasno na co mają ochotę.
Zeus52 / 2010-07-07 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to denerwujące...wolałbym,aby najpierw przetestowali dolny cień,a następnie uderzyli skutecznie w górny. Bo jak zaczną od górnego i sobie z nim nie poradzą...to zakrycie dolnego może stać się faktem dość łatwym do przeprowadzenia. Chyba,że mają siłę na utrzymanie luki otwarcia i biały korpus... Chyba będzie się dziś działo. Pójdę sobie może na spacer,tam gdzie internet nie sięga...
u2mart / 2010-07-07 14:58 / Tysiącznik na forum
póki co to podciągnięcie takie że ledwo powyżej zera, ale wystarczyło żeby cała Europa już zniwelowała duże minusy
Zeus52 / 2010-07-07 16:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem już wczoraj,że Janki,świece na ich wykresach,zwłaszcza wczorajsza na Nasdaq dają technicznie,dużą obietnicę odpału dzisiaj. Ale problem w tym,że Jankeskie wykresy obiecują odpał już od trzech sesji...i ciągle są w tym samym punkcie. Wczorajsze równe dno,takie pi razy drzwi,podobne,to duża obietnica zmiany trendu na wzrostowy. To tak pozornie brzydko wygląda,wysokie otwarcie i czarny korpus. Ale jeśli mamy takie czarne korpusy dwa obok siebie,gdzie dno poprzedniego nie zostało pokonane...to mamy obietnicę końca spadków i wystrzału w górę. Do tego dobry układ wolumenu.To tylko obietnica...dlatego taki wyjazd kontraktów i otwarcie. Bo wszyscy to widzieli. Ale teraz byki muszą wykazać się realnie,a nie obiecankami.I jak sobie poradzą,taką będziemy mieli bliską przyszłość. Do tego złoto. Musimy,niestety,dopiero sprawdzić,czy to,jak wczoraj wspomniałem,tylko techniczna korekta,przegrzanie rynku...wtedy jest szansa na dolny cień w okolicach linii trendu. Albo jest coś ukrytego,o czym nie wiemy i co spowoduje mimo wszystko dalszą zwałkę...tak by wypadało z teorii Kuczyna o euro. Pisałem już o tym. Jeśli to Kuczyn ma rację,to złoto dziś leci nadal. Jeśli nie,to robi dolny cień i minimum szpulkę. Z tym,że nie sugerujmy się tym,co teraz. To rozstrzygnie się w trakcie. Do końca wiele godzin.
max1224 / 2010-07-07 16:56 / Tysiącznik na forum
jeśli dziś mamy mieć odbicie na złocie to widzę to tak za nami 1-5 i jesteśmy w korekcie (na razie) ABC a w takim układzie dla filadelfijskiego xau mamy A od 187-166 rozpoczynamy z tego poziomu B do ok 177i dalej zjazd w ramach C do156*
ta gwiazdka ma oznaczać niebezpieczeństwo przejścia w 5 falową strukturę jeśli przekroczymy trwale 161 tam zniesienie 61,8 fibo całego wzrostu od 144 z 7 lutego
Zeus52 / 2010-07-07 17:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na samo złoto też można spojrzeć dwojako. Być może mamy korektę tylko lokalną...właściwie nie"być może,ale na pewno". Lokalna linia trendu,lokalny"podwójny szczyt". Ale to może dopiero przekształcić się w korektę wyższego rzędu. Bo zobacz na spadki. Tam już można to ułożyć w takie mini-"1-5",gdzie ta gromnica,to mini trójka,najdłuższa. Gdyby teraz nastąpiło odbicie,które okazałoby się tylko korekcyjne,a więc"A,B,C" w górę...to mielibyśmy,co prawda,nawet niezły wyjazd w górę...ale to byłaby tylko korekta,która co najwyżej sięgnęłaby majowego szczytu. Akurat dobra do wyjścia. Bo wtedy powstałaby formacja odwrócenia trendu,lub korekty w średnim terminie,jak kto woli,czyli to nasza wielka RGR. To jest potrzebne. Jakaś konkretna formacja odwracająca konkretny trend. Bo na razie,to mamy wszystko lokalne.
Zeus52 / 2010-07-07 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajnie,wiesz o co mi chodzi. Już myślałem,że będę musiał się tłumaczyć,odpowiadać na pytania typu:"Jak to,przecież"B"już było...ten ząbek". A ja musiałbym tłumaczyć,że ten ząbek,to co najwyżej"b". Podobnie,jak z rozmiarami i timingiem korekty na indeksach. Z tym,że na gold została przełamana lokalna linia trendu. Ta nasza,od dołka marcowego...to nie korekta długiego kilkunastomiesięcznego trendu,jak na indeksach giełdowych,ale zaledwie kilkumiesięcznego. Więc,co do korekty..."Znaj proporcjum mociumpanie". :)
max1224 / 2010-07-07 17:29 / Tysiącznik na forum
ha i zepsuty zegar dwa razy na dobę właściwy czas poaże;-))
Zeus52 / 2010-07-07 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...chyba z lekka przesadziłeś...jakoś wielu pyta Cię o zdanie,ja nieraz też...i nie wydaje mi się,abym rozmawiał z zegarem. A tym bardziej zepsutym... Wiem,"skromność",ale...z umiarem.
max1224 / 2010-07-07 19:43 / Tysiącznik na forum
e no kilka lekcji pokory odebrałem i wolę się zganić profilaktycznie
student_mel / 2010-07-07 10:49 / Bywalec forum
no i znowu czerwono.... spora zmienność w tych nastrojach.
blazej nl / 79.185.23.* / 2010-07-07 11:11
wczorajszy wzrost póki co oddany. Ale dopiero 11 i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chociaż mi wczoraj udało się przewidziec w początkowym etapie sesji :)
privy / 2010-07-06 19:05 / Tysiącznik na forum
No to stasiek odbil od ls-a po cieniach. Mam naciagniety bark wiec przez jakis czas bede pisal bez polskich znakow, Zeus z Maxem zalatwili mnie na cacy, jedna reka unieruchomiona :)
Zeus52 / 2010-07-06 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj sorki,ale mam pytanie za 100punktów: który cień dzisiejszej świecy na Staśku będzie jutro testowany? Bo ja,sugerując się tym,co zrobił NASDAQ(przyjrzyj mu się dobrze) stawiam,że górny i to może być testowanie skuteczne.
max1224 / 2010-07-07 09:33 / Tysiącznik na forum
Panowie czy na dziennym usd/pln na wykresie 5-cio miesięcznym nie jest przypadkiem budowany trójkąt? wiecie jak zobaczy to jeszcze ktoś oprócz mnie to na pewno będzie bardziej wiarygodne
privy / 2010-07-07 11:23 / Tysiącznik na forum
Ja go nie widze, no moze na miesiecznym, ale wymowa jego bylaby spadkowa.
privy / 2010-07-06 22:33 / Tysiącznik na forum
Niestety, ale mam podobne wrażenie.
Zeus52 / 2010-07-06 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą wiesz:to tylko ble,ble,a rynek i tak nie musi tego słuchać. Ale powiem dlaczego tak mi się wydaje. Biorę za przykład Nasdaq. Mamy już trzecią czarną świecę,mniejsza,czy to mała,duża,czy szpulka. Ale zwiększona wymiana przy pierwszej(młot,27%wzrost wolumenu)miała miejsce niżej,na cieniu. Następna,minimalny wjazd na cień,jest na wolumenie świątecznym. Ale dzisiejsza...i tu uwaga...było to zajście z góry,na dużym wolumenie na wsparcie,jakim był wczorajszy poziom. Silna obrona,czyli odbiór akcji. Gdy pisałem czarny korpus miał dokładnie dno na tym samym poziomie,co dno poprzedniej świecy...to(w/g mnie,ale mogę się mylić)jest silne potwierdzenie dna. Taki stress test. I to test przegrany przez niedźwiedzie. Właśnie silny odbiór akcji...chodzi,dla jasności,o odbiór w tym punkcie,nie byle gdzie. To takie luźne moje dywagacje,tak na nosa,co się działo na tych świecach. Pzdr. Oczywiście każdy może to widzieć nieco inaczej.
Zeus52 / 2010-07-06 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
A dlaczego"niestety"?
privy / 2010-07-06 23:01 / Tysiącznik na forum
Bo nie jestem tak zapakowany jakbym chcial.
Zeus52 / 2010-07-06 23:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też mam obawy. Bo za dużo ML5,a za mało ML6. Ale nie bardzo trafia do mnie wywód Piotrusia o kupnie i sprzedaży złota za euro. Ten wykres,który przedstawił...to wykres ceny złota w euro. Nic nie mówi. Równie dobrze możnaby pokazać wykres ceny złota w PLN,albo w koronach czeskich. Na dodatek to amerykanie(po 14.00)odwracają korelację gold z dolarem,a nie Europejczycy. Więc coś to naciągane. Bardziej pasuje do czysto technicznej korekty po pełnej pięciofalowej strukturze. Co prawda,ta piątka mogłaby być większa...ale była,jaka była. Teraz mamy korektę i mam nadzieję,że"A"się kończy. W pobliżu linia głównego trendu. Jeśli to tylko techniczna korekta,to jest szansa,że złoto wreszcie ruszy prawidłowo,jak zwykle,czyli w odwrotnej korelacji z dolcem. Jeśli będzie chciało przełamać linię trendu,pozostaje ucieczka,bez względu na moment. Ale planuję i tak przemieścić częściowo środki z ML5 w ML6 i ewentualnie w GPW. Ale tylko część. I dopiero jutro...Część ML5 i tak zostawiam. Jeszcze muszę to przemyśleć,chodzi o ilości,skład. A także zobaczyć,co się będzie naprawdę działo. Pzdr.
max1224 / 2010-07-07 00:10 / Tysiącznik na forum
od kilku dni męczy mnie ml3 to nasz region na dodatek w euro już żałuję że ruchu wczoraj tj. w poniedziałek nie zrobiłem
Zeus52 / 2010-07-07 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj max...skąd ja to znam. A odkąd smędzę,że warto zamienić gold na ML6,albo GPW...Ale coś z wykonaniem u mnie ciężko. Z decyzją. I tym sposobem zaliczyłem korektę...
max1224 / 2010-07-07 00:30 / Tysiącznik na forum
prawda
Zeus52 / 2010-07-07 00:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
A zobacz,co GPW robi. Janki się ociągają,a nasi nie próżnują. O GPW chodziło mi bardziej ze względów,powiedzmy,politycznych. Z tym też związana jest złotówka. To RGR na USD/PLN ma niezły zasięg rażenia. Więc niejako podwójne wskazanie na GPW. Oczywiście to podziała tylko przez pewien czas. Kredyt zaufania. Ale to do czasu. A później,w zależności,jakie będą konkrety...ale wtedy już pewnie będzie po wzrostowej korekcie. A jak zacznie się znów zwałka,to nic i nikt na to nie poradzi. Wtedy zaś SKAN2.
max1224 / 2010-07-07 01:06 / Tysiącznik na forum
luknij na skrzynkę
Zeus52 / 2010-07-07 02:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha...ML3 jest w euro?Mniejsze ruchy na walucie. Może być ciekawie.
student_mel / 2010-07-06 19:27 / Bywalec forum
to za te wieszczenie spadków? :)
privy / 2010-07-06 19:29 / Tysiącznik na forum
Co to by bylo jakbym napisal krach? Glowe by mi urwali :))
Rumburak / 2010-07-06 21:19 / Bywalec forum
nie żebym był jakimś optymistą - raczej ze mnie amator wiedzowy i rasowy panikarz - ale trzeba rynkowi oddać zwykłą "uczciwość" swego czasu ZEus pisał o zasięgu wzrostu który mieliśmy w tym roku i że nie będzie to korekta ot tak "intra-week" - no i nie jest - jechaliśmy sobie ładnie to teraz trzeba to odpokutować i już. Zdążyłem wyjść z 25% golda po prostu na czuja pt "za wysoko już to xau poszło żeby ciągle tak szło do góry" ale z pozostałymi 25% siedzę dalej i czekam co pokaże rynek - a rynek się korekci a makro fundamenty nie są zbyt przekonywujące - nawet można ironizując zliczyć pomoc którą usiaki wydrukowały na zielono przez ilość dni przez które trwało "odbicie" i będziemy wiedzieli za ile można kupić jeszcze jeden dzień spokoju na rynkach.
Rumburak / 2010-07-06 21:20 / Bywalec forum
..nie dokończyłem myśli: po prostu być może teraz czas na zagryzienie zębów lub poczekanie z boku [zależy kogo z jakim portfelem zaskoczyła korekta] co się będzie działo na rynku... myślałem nawet o powolnym bardzo dokupywaniu golda ale trochę mnie zastanawia przebicie dołem chmurki przez gold - nie jestem z japońskiego aż tak dobry ale to raczej nie jest za dobry sygnał żeby kupować prawda?
Zeus52 / 2010-07-07 03:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jednak chodzi Ci o spółki(XAU). Indeks XAU wypadł z chmurki...ale ma blisko tę różową,bardzo cienką...mały opór do przebicia. Złoto naruszyło górną krawędź chmurki i jest wewnątrz.
Zeus52 / 2010-07-06 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz co? Z gold to ja chcę jakoś...tak w miarę z kasą...zwiać. Na później pewnie wrócę,ale to później. Teraz przydałby się wzrostowy przerywnik w korekcie na gold. Też takie"B". Jak się przyjrzysz,to na gold mamy pełną strukturę 1-5. A teraz korekta. I mam nadzieję,że"A"korekty na gold dobiega końca,a zacznie się"B".
Rumburak / 2010-07-06 23:28 / Bywalec forum
zgadza się - spółki z ml5 mimo spadków ostatnich są cały czas wysoko. technicznie B by się przydało - i praktycznie żeby na wyjście urwać ;)
Zeus52 / 2010-07-07 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą wiesz,gdzie jesteśmy. Sam pisałeś na skrzynkę o piątce i nadchodzącej korekcie. Cóż...mała ta piątka,ale taka wyszła.
Rumburak / 2010-07-07 02:12 / Bywalec forum
pisałem - aczkolwiek sprzedałem połowę nawet nie tyle przez 1-5 ale przez właśnie mocno przecenione spółki ml5 - bez względu na technikę musiało się skorekcić ale żeby od razu trend był zagrożony...
Zeus52 / 2010-07-07 03:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,to co napisałeś o wypadnięciu z chmurki ichimoku...po tym następuje wbicie się ponowne. Ale to odpowiednik ruchu powrotnego,a więc nie do wchodzenia,ale do dobrego,w miarę,wyjścia. Nie wchodzi się w gold,jeśli,jak w tym wypadku,na gold pada deszcz. Zaraz sam muszę zerknąć,bo opieram się na tym,co piszesz...
privy / 2010-07-06 21:14 / Tysiącznik na forum
Matko jedyna, jankesi opadli. Czas do schronu.
Zeus52 / 2010-07-06 09:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ooo...o! Właśnie chyba się zaczęła. Pułapka na niedźwiedzie. To najlepszy moment...wiadomo,że z kresek co innego nam wynika. Ale...właśnie taka polityka.
privy / 2010-07-06 10:41 / Tysiącznik na forum
No wiesz, po przebiciu zawsze trzeba spodziewać się nawrotki, klasyka przecież. DAX pow. 5900 na zamknięciu to możliwy powrót do wzrostów, który w tym wypadku może być już nieco trwalszy.
Zeus52 / 2010-07-06 11:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadza się.Ale moment w sam raz. Zauważono Australię,utrzymanie stóp bez zmian...i zwrot na AUD(waluta surowcowa)+ Shanghai composite...techniczne odbicie. Zaznaczam i przypominam(w razie czego)...o tym,jak i o podjeździe pod wyniki mówiliśmy,ale to nie zmienia sytuacji na dłuższą metę...
London / 2010-07-06 10:58 / Bywalec forum
Pułapka to może być...ale ,żeby się nie okazało że na byczki ;) Na wszelki wypadek jutro bye akcjom.
Zeus52 / 2010-07-06 11:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To także się zgadza. Pułapka na niedźwiedzie,jak i w następstwie na byki. Wszystko zależy,jak na to patrzeć. Od kolejności i timingu. Dlaczego? Jak to możliwe? To już było tyle razy wałkowane,że chyba wszyscy wiedzą. Ciągle ten sezon wyników,który zacznie się od poniedziałku. A z drugiej strony"krzyż śmierci". Więc najpierw pułapka na niedźwiedzie...większy i dłuższy podjazd w tym miesiącu. Jak duży i długi tego nikt nie wie,bo czort znajut,jakie będą wyniki. A później...eee,tam...później,to później.
privy / 2010-07-06 11:59 / Tysiącznik na forum
Nawrót może być do sma200 i to nawet po wystąpieniu krzyża.
Zeus52 / 2010-07-06 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście. I to też omawialiśmy. Krzyż to sygnał:"Uwaga!"dla średnio i długoterminowców.Ale nie oznacza natychmiastowych,krótkoterminowych zmian. Także krótkoterminowe zmiany,nawet duży ruch w górę,nie są w stanie zapobiec powstaniu krzyża.
pieczek_zzz / 2010-07-06 19:49
a krzyz na czym sie formuje ze sie zapytam bo niechce mi się przegladac wszystkich wykresow
Zeus52 / 2010-07-06 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Średnie:MA50 i MA200...on już jest. Już się przecięły.
pieczek_zzz / 2010-07-06 19:52
posiadam ml5 33% do tego podobna częsc mam w polskich akcyjnych,jakies 16% w akcjach amerykanskich a reszta w ml4.tak wyglada skandia.co tu teraz poczac.
pieczek_zzz / 2010-07-06 19:54
spogladam na stan konta i musze przyzac ze troche oberwalem w przeciagu 3 dni
Zeus52 / 2010-07-06 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko Ty. Ja oberwałem przez całe 5 dni. Dopiero dziś(na pocieszenie)ML6 dał+2,98%=+2,41%z dolarem...a ML5:+0,47%=-0,1%już z dolcem. Ale ciężko,opornie im to idzie...Uff.."Stoi na stacji lokomotywa...". No i kurna...właśnie:Stoi!
Blazej_ / 2010-07-06 11:52 / Tysiącznik na forum
Nie wiadomo co będzie jak wyniki finansowe będą niezłe a dane makro znowu fatalne. Może się okazac, że wyniki spółek nie wystarczą.
Zeus52 / 2010-07-06 13:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,istnieje też ryzyko,że wyniki będą fatalne. My opieramy się na takim,zwykle robionym numerze,że zaniża się celowo prognozy,przed wynikami,aby łatwo było je pobić i doprowadzić do odpału. W tym wypadku to byłoby uzasadnione,gdyż nie udało się obniżek przepchnąć cichcem. Rynek to zauważył i zareagował dużym zrzutem. Pretekst był inny,ale mniejsza o to. Był duży zrzut,a zrzut jest zwykle nadmierny(emocje)więc teraz przy wynikach lepszych,lub choć"nie gorszych"powinno być co najmniej odreagowanie. Jednak Goldman coś knuje. Dziś też wyskoczył z obniżkami...z nimi nigdy nie wiadomo,o co im chodzi...bo jeśli,przez pomyłkę podali prawdziwe prognozy? To im się czasami przytrafia. Ale problem w tym,że nikt nie wie,kiedy to robią. Czy obecne ich prognozy,to tylko pic i wyniki będą lepsze? Czy może jednak się pomylili i podali prawdę?
Zeus52 / 2010-07-06 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale nie zapomnijmy,że dziś jest jeszcze ISM Usługi...jak widać,wszyscy mają nadzieję,że nie spadnie poniżej 50p.(recesja w tym sektorze)...spółki ML6,jak jeden mąż,robią wysokie,białe gromnice,jak do niedawna w drugą stronę...
Zeus52 / 2010-07-06 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na krótko powinny wystarczyć,a poważne dane makro są w drugiej części miesiąca...to doskonale by się mogło skomponować. Za dużo by mówić,bo za wiele myśli,nie do przełania na stronę,ale sam sobie ułóż...podjazd,realizacja(kupuj plotki)+znowu ważne dane miesięczne. Wiesz,jak jest zbyt wiele,nie do opisania,myśli...to się na to mówi:nos. Albo ja tak mówię:"polityka",to co poza równie ważnymi kreskami.
Blazej_ / 2010-07-06 13:45 / Tysiącznik na forum

Za dużo by mówić,bo za
wiele myśli,nie do przełania na stronę


w ciężkich czasach nam przyszło inwestowac bo nawet na pewnej bessie da się pewniej zarobic :)
Zeus52 / 2010-07-06 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najgorzej takie ni to,ni sio...
privy / 2010-07-06 14:55 / Tysiącznik na forum
Kolejny dzień z ''mega'' obrotem.
Zeus52 / 2010-07-06 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie powinniśmy narzekać na dzisiejszy obrót...po wczorajszym"rekordzie". :)
student_mel / 2010-07-06 15:43 / Bywalec forum
złotko zaczyna swoje...
Gucioo / 2010-07-06 15:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niestety;/ dodatkowo dolec nie wspiera , kurde zielony już 5 raz z rzędu spadł czas na odreagowanie co o tym myślicie?
Zeus52 / 2010-07-06 16:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak wspomniałem o 3,16 na dolcu,ale to tak bardziej fundamenty,niż kreski. Tymczasem mamy 1,5 miesięczną RGR na USD/PLN...i przebicie się na 3,16 automatycznie powoduje realizację RGR. i naprawdę duży zjazd na zielonym. 1,5-miesięczna RGR...zakładając,że zjazd do 3,00 lub poniżej potrwa szybciej...powiedzmy miesiąc,niecały...to następny klocek układanki pt"nos,albo wiele myśli nie do opisania",czyli porównanie z rozmiarami,także czasowymi odbicia.
Zeus52 / 2010-07-06 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie sądzę. Może spadać do 3,16. Co do złota... Też,niestety mam nadmiar ML5 nad ML6. Ale jak pisałem w weekend...co z tego,że widać o.flagę. Ponieważ nie zrobiłem ruchu wcześniej,więc nie mogę tym bardziej teraz,bo wpadnę z deszczu,pod rynnę. W samo dno by z resztą wypadło,jak to widać wobecnie.
student_mel / 2010-07-06 15:58 / Bywalec forum
Zeus a jakie masz przewidywania co do kierunku złota? Ono może tak lecieć bez opamiętania? :/
Zeus52 / 2010-07-06 16:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spółki złota wchodzą lekko w zieleń. Dolar? Cóż,jak wyżej pisałem,ISM-Usługi okazał się powyżej 50p...i to mocno się utrzymał. I to na ten czas wystarczający powód do wzrostów na giełdach. Poniżej 50p. ISM-Usługi spadał jeszcze w listopadzie...A że jednak spadł bardziej od prognoz? Znów punkty dla euro. ED znowu mówi: to nie moje zmartwienie,ale Janków i ich waluty.
Zeus52 / 2010-07-06 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja liczę,że nie wykorzysta pełnego zasięgu o.flagi i do dna jest "bliżej,niż dalej"...z resztą,chodzi o spółki. A te takiego pesymizmu na gold nie podzielają.
u2mart / 2010-07-06 15:55 / Tysiącznik na forum
No złotko kiepskawo, dolec też i znów zagwozdka czy zostawiać akcje i wiać w dolca póki nisko czy poczekać jeszcze. EM w porównaniu do rozwiniętych trochę kiepsko , ale taka już ich korelacja więc jakby kilka dni jeszcze up było to EM opłaciłoby się potrzymać
Od wczoraj mam z 60% akcji i bladego pojęcia co z nimi dalej robić.Trza się będzie dobrze zastanowić ale to po zakończeniu Janków
student_mel / 2010-07-06 15:57 / Bywalec forum
u2mart - Ty to zawsze dobrze wejdziesz :) ja siedzę w akcjach, ale czekam na odrobienie tych 4-7% w plecy :) Oby ten tydzień był zielony a potem trzeba szukać nowych lokalizacji.
u2mart / 2010-07-06 16:04 / Tysiącznik na forum
Nie zawsze i nawet nie zazwyczaj , aczkolwiek ostatnio nawet jakoś się udaje.
Ale tak myślę że nawet jeśli jutro nie opchnę akcji to przynajmniej pieniężne na dolca zamienię, podwajając jego ilość bo pewnie będzie drożej wkrótce
student_mel / 2010-07-06 15:54 / Bywalec forum
na dołku to nie ma co wychodzić, złoto jeszcze trochę może polecieć, ale chyba z kanału wzrostowego to ono nie wypadło... trzeba poczekać i tyle. ot moje zdanie.
Zeus52 / 2010-07-06 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
A zakres rażenia o.flagi jest większy,ale z powodu kanału liczę właśnie,że nie zostanie zrealizowany w całości. Co najwyżej intraday,jako dolny cień pod linią trendu.
Zeus52 / 2010-07-06 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Choć to wydaje się mało prawdopodobne,to jednak,gdyby wypadło z kanału to musimy natychmiast zwiewać,nie oglądając się już na nic...z tym,że ja patrzę na linię trendu nieco zmodyfikowaną,po dołkach luty/marzec. Ona jest minimalnie niżej.
u2mart / 2010-07-06 15:57 / Tysiącznik na forum
Co do złota też mi się tak wydaję i nie planuje z niego spadać
privy / 2010-07-05 11:24 / Tysiącznik na forum
Typowy dzień na przeczekanie z lekko aktywniejszą zmiennością na koniec, tak to dzisiaj widzę. Czyli nuda do kwadratu.
Zeus52 / 2010-07-05 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wypada chyba,tak jak Janki,dać sobie na luz i zrobić wolne...bo nawet,gdyby się coś działo,to bez nich i tak to będzie bez znaczenia.
privy / 2010-07-05 17:20 / Tysiącznik na forum
Z odbicia nic nie wyszło, to moim zdaniem bardzo zły prognostyk bo skoro ma rosnąć, to przynajmniej kontrakty trzeba sprzedawać jankesom po wyższych cenach jutro na otwarciu, a tu lipa. Do tego miedź zrobiła fałszywe wybicie, złoto robi o.flagę intra, która zaraz powinna puścić. Ciekawy misz masz się szykuje.
London / 2010-07-05 23:41 / Bywalec forum
Taaa, w sumie tylko start byl dobry , i na tym koniec. Niebyło powodów do wzrostów i nawet na jakieś odreagowanie nie ma siły . Niedobrze to wróży .
privy / 2010-07-05 23:47 / Tysiącznik na forum
Dziś cały świat mógł spokojnie dyskontować jutrzejszy wzrost w Stanach. Nie dyskontował bo być może wie, że nie będzie czego. Taka moja teoryja.
Zeus52 / 2010-07-05 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak poza tym,to tak jakoś pesymistycznie to wszystko wygląda,poziomy na Staśku poważnie naruszone(LS RGR)...w sam raz ładna pułapka na niedźwiadki. Więc może to ten czas?
privy / 2010-07-05 18:16 / Tysiącznik na forum
No nie dobrze to wygląda. Sam fut staśkowy robi już o.flagę a jej zasięg to obszar w rejonach 830/50 pkt. Na tygodniowych dobrze to widać. Jedyne co to szybki powrót nad tą LS, ale to kawałek drogi jest. Mało tego taki powrót do LS to raczej na ewakuację powinien być przewidziany a nie na akumulację. Kto wie może ''student'' ma większą moc od ''maxa'' :)
max1224 / 2010-07-05 20:26 / Tysiącznik na forum
kolejny poddany stresstestom przez privy'ego ha ha
privy / 2010-07-05 23:00 / Tysiącznik na forum
Trzeba by jeszcze dobrego zielarza i złotnika namierzyć :)
privy / 2010-07-05 23:18 / Tysiącznik na forum
Zdaje się, że egzekucja przeniesiona na jutro. Koperek resztkami sił dźwignął się nad kreskę, ale na tak ''wielkim'' wolumenie, że szkoda gadać. Złoto nadal na granicy sygnału paniki bo pewnie tym się skończy wybicie z tej niby o.flagi. Bovespa trochę, ale jednak rozczarowała. Zastanawiam się co z BSE bo flagą trudno już to nazwać, raczej rozwiniętą rolką papieru do ... no wiecie, i mam obawy, że skończy się to jednak zonkiem. Z tego co słyszałem zaczęły się tam podwyżki stóp procentowych więc o wzrosty będzie trudniej. Jedynie Rosja trzyma fason, ale jutro musi tam błysnąć biała świeca w przeciwnym wypadku układ stanie się podejrzany. Rosja to jedyna agresywna choć niewielka rzecz w moim portfelu.
u2mart nielogo / 89.231.254.* / 2010-07-05 23:22
W moim też bo z dniem dzisiejszym zapakowałem się w NE
Co będzię się zobaczy, ale jak zwykle mała nerwówka i palec na enterze
pozdrówka
romuald_z / 2010-07-06 10:29 / Bywalec forum
Też jestem dość mocno zaangażowany w Rosję, tyle że w certy. Jakie poziomy przewidujecie dla RTS-a? Zakładam, że maksymalny poziom jaki teraz może osiągnąć to ok 1425 (sma 200), choć przejście 1400 (sma 50) wcale nie musi być pewne. Pozdr.
privy / 2010-07-05 18:25 / Tysiącznik na forum
Sorry o 100 się pomyliłem, powinno być 930/50
Zeus52 / 2010-07-05 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiadomo o co chodzi...jaki poziom.
privy / 2010-07-05 19:43 / Tysiącznik na forum
Tak sobie przeglądam wyniki funduszy obligacji i zdaje się, że to właśnie tu płynie kasa z umocnienia złociszcza, a nie na przygotowanie jakiegoś skoku na indeksach. Podobnie jest z jankeskimi bondami.
Zeus52 / 2010-07-05 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiejszą aukcję u nas też można zaliczyć do udanych...tak,teraz akurat znalazłem.
Zeus52 / 2010-07-05 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt,złoto wygląda nieciekawie. Ale nie opuściłem go....bo nie zrobiłem tego wcześniej,a teraz mogę źle wyczaić moment i wpaść z deszczu,pod rynnę. Myślę ciągle....a może czas wrócić na GPW? Czas raportów nadchodzi...jeszcze dokładnie tydzień i zaczyna Alcoa. Ale w ML6 dolar za dużo teraz zabierze. Stąd myśl o powrocie z inwestycjami do naszego gsajdołka.
Zeus52 / 2010-07-05 13:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki świętują...taki przedłużony 4 lipca. A bez Janków marazm. Są negatywy,jak podwyżki stóp w Indiach,ale są pozytywy,zwłaszcza dla spółek australijskich:BHP Billiton,Rio Tinto,Newcrest Mining i innych(ML6)...w wyniku negocjacji,podatek nałożony na spółki wydobywcze ma być dużo mniejszy,niż planowano. A to,poza Chinami i spadkiem surowców,było jedną z przyczyn zjazdu na ML6.
nina93 / 129.102.254.* / 2010-07-04 20:18
Zawsze przed wakacjami ludziska sprzedaja fundusze ?zeby je odkupic taniej..mysle ? ze ten tydzien po spadkach bedzie zielony ..
Zeus52 / 2010-07-04 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na GPW,jeśli się potwierdzą sondaże wyborcze,to mamy odpał od poniedziałku. Pozytywnie to wydarzenie powinna też odnotować złotówka...tak było po 10 kwietnia,więc pewnie też będzie i teraz...
London / 2010-07-04 22:36 / Bywalec forum
Zeus a czy niebierzesz pod uwagę ,że te wyniki są już w cenach ( sondaże przedwyborcze jasno stawiały sprawe i nie tylko sondaże, jakaś nutka niepewności mogła być ale raczej nieduża) ,więc jeśli to już jest w cenach to może być zamiast tego odpału tylko chwilowy ruch w góre. Spójrz na forex . Niewidać tam jakiegoś większego zamieszania tymi wynikami.
Zeus52 / 2010-07-05 01:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niepewność jednak była i jest nadal. Nie mówiło się też o ważnej sprawie:obniżce ratingu dla Polski. Nie zostało powiedziane bezpośrednio o kogo chodzi,ale można się domyślać,gdyż rating został uwarunkowany szansą na reformy w Polsce...nie było to poruszane przez nikogo w kampanii...bo to byłby rodzaj szantażu politycznego wobec Polski. Ukłon dla sztabu Komorowskiego. Nie skorzystali z tego argumentu...i może dobrze. Bo jak pisałem,byłby to szantaż,choć szantaż jak najbardziej realny i groźny,ale Polacy szantażu nie lubią. Ale inwestorzy zagraniczni dobrze o tym wiedzą i na pewno są na to wyczuleni. Właśnie,gdy to piszę,mamy znów zmianę lidera...tym razem duży rzut na korzyść Komara,im później,tym więcej wyników z większych ośrodków... Wiem,że najbliższe rzeczywistości były zwykle badania OBOP,a oni dawali 6 punktów procentowych na korzyść Komara...ale to do końca nie będzie pewne. Tak,że cokolwiek dziać się będzie na walutach,będzie działo się jutro.
paweł77 / 2010-07-04 20:44 / Bywalec forum
Zeus, a Ty siedzisz obecnie w gpw?
Zeus52 / 2010-07-04 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem już o tym,jakby mimochodem,że dolar to beczka prochu z zapalonym lontem....bo złotówka już pokazała,że z jednej strony jest jednak silna...ale coś ją wstrzymywało przed potężnym wyskokiem...i tu włącza się polityka. Można się domyślać,co hamowało złotówkę...spadajaca różnica w sondażach,niepewność,strach,że może Kaczyńskiemu się uda...widać było,że złotówka na coś czeka,na jakiś impuls. To teraz zniknie,obawy.....i wyrazy współczucia dla siedzących w dolcu. Do czasu oczywiście,bo powrót spadków znów wywinduje dolara. Ale tymczasem powinien nieźle oberwać. To też dotyczy GPW. Pamiętajmy,że na razie przynajmniej odsuwa się w czasie(przynajmniej!)groźba obniżenia ratingów dla Polski...a skutki tego byłyby dla nas tragiczne. Nie chcę twierdzić,że to zagrożenie całkowicie mija. Co do reform,możliwości ich przeprowadzenia,można mieć nadal pewne wątpliwości...ale największe zagrożenie,może nie tyle mija,ale zostaje odsunięte w czasie...reszta nadal zależeć będzie od rzeczywistych reform,a nie od gadania o nich,ale inwestorzy zagraniczni i agencje tak to widzą. A więc NA RAZIE jest O.K. Największa groźba,wręcz tragiczna w skutkach,obniżki ratingu...mija. Pewnie większość głosujących nawet o tym zagrożeniu nie miała pojęcia...ale jakoś wyszło.
Zeus52 / 2010-07-04 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. I akurat umacniająca się złotówka może mi chwilowo zaszkodzić(dolarowe rozliczenie fundów)...ale z maxem myśleliśmy o większym wejściu w GPW jeszcze przed 4 lipca...max zdaje sie,że część ma w GPW... Tak niestety na razie wypada. Z jednej strony zwycięstwo i"mała butelka szampana"(na razie)...a z drugiej dolar może teraz zaszkodzić. No trudno,nie można mieć wszystkiego na raz...mam nadzieję,że wypadnie to akurat z ogólnym odbiciem na giełdach,bo bez tego,z resztą GPW też by nie ruszyła,ale po 4 lipca powinna silniej wyskoczyć w górę. A zbieżność z odbiciem ogólnym na rynkach spowoduje,że fundy nadrobią spadek dolara.
max1224 / 2010-07-04 21:47 / Tysiącznik na forum
gpw zamieniłem jakiś czas temu na skan2 (niestety) choć dał trochę zarobić to pewnie i zabierze
Zeus52 / 2010-07-04 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie....złotówka pokazała,że ma zamiar się wzmocnić,jednak ostatnio zaczęła zachowywać się wstrzemięźliwie...mimo wzrostu ED. Na coś czekala. Dlatego mimo"kresek" opierała się mocniejszym wzrostom. Wypada więc,że teraz dostaniemy karę od dolara...jutro płomień tlącego się lontu dojdzie do beczki...
privy / 2010-07-04 22:36 / Tysiącznik na forum
Proszę nie krakać. Jakoś reakcja złotówki na ''komara'' niemal żadna. ED też stoi. A potencjał wzrostu, jeśli takowy się uaktywni, będzie prawdopodobnie w Rosji. Na nasz rynek specjalnie bym nie liczył, za mała chęć do spadków w ich trakcie była.
Zeus52 / 2010-07-04 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj!...Chyba trudno,aby teraz miała nastąpić większa reakcja złotówki...to raczej przed nami jutro. No i do tego potrzebny jest ED. Bez niego też nie pójdzie. Ale teraz na mały ruch EDa w górę,może nastąpić silny ruch złotówki w tę samą stronę. Ale dopiero z EDem.
privy / 2010-07-04 23:11 / Tysiącznik na forum
Czy ja wiem, pejsy chyba by nie odpuściły wiedząc co może się stać po otwarciu Europy. Tak czy inaczej myślę, że przecenia się tu wagę wyborów. No może reakcji bark bo ''komar'' to straszny nudziarz klepiący w kółko te same frazesy i uśpił wszystkich :)
Zeus52 / 2010-07-04 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i prognozy to jeszcze nie wyniki. Choć OBOP zwykle sprawdzał się najlepiej,często z dokładnością do ułamka procenta. Ale tak,czy inaczej,to dopiero jutro...i najpierw ED. Większa reakcja jest i tak na niego. Więc Komar to jedno,ale musi być ciąg dalszy ruchu up na EDzie i rynkach. Jeśli wszystko walnie w dół,to Komar nic nie zmieni. Ale jeśli pójdzie up,to GPW i PLN może wyskoczyć mocniej.
max1224 / 2010-07-05 00:16 / Tysiącznik na forum
no to zmiana lidera
Zeus52 / 2010-07-05 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i dlatego właśnie,jak zauważył priv,nie ma na razie ruchu na złotówce.
max1224 / 2010-07-05 01:18 / Tysiącznik na forum
jeszcze jedna zmiana
Zeus52 / 2010-07-05 16:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,ale wrócę na chwilę do wyborów. Teraz sprawdzałem u nas wyniki. Rewa ma podobną frekfencję,jak Rewal. Trochę tylko niższą. 84% z hakiem...i taki też wynik,podobny procentowo,prawie do jednej bramki(wiadomo której). Choć w 1 turze,bez turystów był bez mała podobny. Tylko ilość bezwzględna głosujących teraz większa.
Zeus52 / 2010-07-05 02:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
I potwierdza się analiza:idzie w kierunku prognozy OBOP-u. W kierunku 6 punktów procentowych dla Komara.
student_mel / 2010-07-05 09:06 / Bywalec forum
To kto został prezydentem, nie ma większego znaczenia - zdecydowanie przesadzacie.
tara30 / 83.26.171.* / 2010-07-05 08:31
Witam , to teraz ile prognozujecie usd/pl 3,20 czy nizej ?? i dopiero odbicie czy juz lecimy w kierunku 3 zeta
Zeus52 / 2010-07-05 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najażniejszy jest oczywiście eurodolar. Ale już widać,że złotówka umacnia się do wszystkich walut i to wyraźnie. Dzieje się to nawet teraz,mimo spadku eurodolara...więc,jeśli ten ruszy,to ruch na PLN będzie duży...i tu sam rynek pokazuje,że nikt nie przesadzał...to wewnętrzna sprawa złotego. Do analizy wchodzą nie tylko same kreski...dane makro,polityka...to często najważniejsze. Choć faktycznie,jeśli chodzi o możliwości przeprowadzenia reform,to w tym jest nieco przesady...jednak liczy się to,jak to widzą ośrodki,agencje w Eurolandzie,a zwłaszcza w Stanach...a widzą to dokładnie tak,jakby prezydent był panaceum na wszystko. Sam fakt wiszącej już na włosku groźby obniżenia ratingu,były ostrzeżenia niedawno,która teraz odchodzi w siną dal(choć nie zniknie)to już plus. A więc co byśmy nie myśleli o reformach,w jakim stopniu będą rzeczywiście zrealizowane,to jest to POSTRZEGANE,jako plus.
Zeus52 / 2010-07-05 01:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,teraz gość w T.V. zrobił taką "A. T." danych cząstkowych i danych o frekwencji,oraz wynikającego z tego kierunku zmiany danych, podobną do tej,jaką przesłałem Ci w mailu...na razie się potwierdza. Wiesz,podana frekfencja jest,jak dotąd niższa od ogólnej...czyli jednak małe ośrodki,łatwe do przeliczenia...im później,tym frekfencja rośnie,a więc dochodzą ośrodki większe,trudniejsze do przeliczenia. Biorąc pod uwagę podział elektoratu w ośrodkach miejskich(i wczasowych)i małych wiejskich...mamy kierunek zmian danych z komisji. I może OBOP znowu być blisko. Choć może nie aż taka różnica. To taka"A.T."...kurna,nie tylko na giełdach się przydaje.
Zeus52 / 2010-07-05 01:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja Ci mogę powiedzieć,jak było u nas...te tłumy,kolejki prosto z plaży,albo w drodze na plażę. W środku kolejka,na zewnątrz tłum...w takich ośrodkach wątpię,aby komisje były przygotowane na taką ilość. Chodzi o same obliczenia. Także duże miasta. To dochodzi teraz...
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy