Forum Forum inwestycyjneFundusze

06.04 - 10.04 mBank

06.04 - 10.04 mBank

kazumi / 2009-04-05 20:35
No to jedziemy z tym koksem dalej. Zapraszam mBankowców i nie tylko do dzielenia się wiedzą i uwagami
Wyświetlaj:
u2mart / 2009-04-09 17:33 / Tysiącznik na forum
No Kazumi nie liczyłem ale od naszego wejscia w Alianz akcji od 2 kwietnia to już wzrost 2 cyfrowy chyba będzie )))
Dziś zleciłem odkupienie Idea Surowce bo całą resztę mam w akcyjnych więc wystarczy, a coś mi się widzi że przyszły tydzien bardziej pochmurny będzię.
Po dzisiejszym dniu na Surowcach powinienem być na małym plusie a i następny dzień mi chyba już tego nie zaneguje oby.
Tak więc zostaje w Alianz akcji i LM Akcji póki co
kazumi / 2009-04-09 21:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No tak mój potfel pokazuje +12% nie uwzględniając dzisiejszych wzrostów zaledwie w kilka sesji. Trafiliśmy akurat na największą euforię na gpw. Pytanie tylko o trwałość tych wzrostów. A więc czy już inwestorzy mają już dość bessy i zaczęła się hossa czy to tylko solidna korekta w bessie lub też tzw. nagonka na leszcza.
Obserwuję rynek i nawet jeśli giełdy wyprzedzają to co się dzieje w gospodarce to narazie miażdzącą przewagę mają te złe dane nad tymi troszkę lepszymi od oczekiwań rynku. No ale, jeśli analitycy ustawią prognozy bardzo nisko i dane okażą się lepsze od oczekiwań (mimo że są w gruncie rzeczy bardzo złe) mogą powodować pewien impuls wzrostowy. Napewno na nasz rynek wkroczyła zdecydowanie zagranica co pokazuje kurs złotego i wysokie obroty na gpw. Być może większą aktywność wykazują OFE. Za nimi okazję zwietrzyli drobni gracze giełdowi czyli leszcze. To wszystko spowodowało że nasz rynek, nie odlądając się nawet kilkukrotnie na giełdy światowe, poszedł jakby nie było ostro w górę.
Mimo to cały czas stąpamy po dość cienkim lodzie. Takim punktem otrzeźwienia dla rynków mogą być raporty kwartalne ze spółek (sezon dopiero się zaczyna). Mimo, że wyniki amerykańskich instytucji finansowych będą być może zaskakująco dobre ze względu na zmianę sposobu wyceny, to spółki z innych branż pokażą prawdziwy obraz tego co się aktualnie dzieje.
Wydaje mi się że takim poziomem który powinien coś więcej wyjaśnić jest poziom 1950pkt na WIG 20. Jeżeli zdecydowanie go przebijemy wtedy jest duża szansa na trwalszy wzrost i ewenualnie wyznaczanie kolejnych poziomów. W każdym bądź razie nim bardziej dynamiczne wzrosty tym bardziej zwiększa się prawdopodobieństwo mocnej realizacji zysków. Decydujący głos zajmie tutaj zagranica.
Być może ja też niedługo zrealizuję zyski, tj. opchnę wszystkie jednostki AA lub LMA. Choć tak jak każdy inwestor napewno wie ciężko się na to zdecydować kiedy rynek rośnie w tak dynamicznym tempie. No nic jest teraz parę dni przerwy odpoczynku od szulerni to będzie można przemyśleć pewne kwestie.
u2mart / 2009-04-09 21:15 / Tysiącznik na forum
No to prośba jak już będziesz zlecał odkupienie daj znać
Dzięki
kazumi / 2009-04-11 11:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wynik A.A. z czwartkową sesją daje nam wirtualny zysk równy +16,15%. Zresztą AA podał za czwartkową sesję bardzo dobry wynik +3,7% (WIG 20 +2,53%). Pzdr
u2mart / 2009-04-11 11:55 / Tysiącznik na forum
Widziałem i mnie to cieszy. Tylko teraz czekać co przyniesie nowy tydzień z raportami kwartalnymi egh
kazumi / 2009-04-11 12:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem czy masz, ale jeśli nie to proponuje założyć portfel na Money-u. Bardzo fajna sprawa. Codziennie aktualizuje wyniki, wylicza procenty, zarobione/stracone złotówki, okres inwestycji, zysk po Belce itd,itd. Może być on widoczny tylko dla Ciebie (prywatny), albo możesz część lub wszystkie dane udostępnić publicznie.
u2mart / 2009-04-11 13:10 / Tysiącznik na forum
Mam mam, ale zupełnie co innego w nim mam niż w realu.
I ci powiem że lepiej się ma niż prawdziwy.
Pewnie dlatego ze wirtualny więc agresywniejszy bo nie boję się w nim strat.
Miałem w nim Rafako blisko 40% za niecałe dwa tygodnie,Hsbc Turkey obecnie +20%, Arka Nowej Europy +23% no ale wiesz jak jest.
Jak się sam w coś pakuję naprawdę to od razu minus!!!
Więc wirtualny do zabawy a prawdziwy taki jak co niektórzy na tym forum.
Gdyby nie ty nie wszedlbym sam w Alianza akcji, a tak we dwóch razniej no i plus 16% up )))
kazumi / 2009-04-09 21:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
OK jakby co to dam znać. Pozdr.
aplikant / 89.76.43.* / 2009-04-06 19:22
dołuję na unidolarze. kupilem jakis czas temu w okolicach 108 zł i liczyłem na górke.
jak myślicie, trzymać i liczyć na odbicie, czy sprzedawać i minimalizowac straty?
wycena z piatku 97,27zł DRAMAT
kazumi / 2009-04-06 22:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jeżeli uważasz że to początek hossy to opchnij i kup akcyjne. A jeżeli myślisz, że to tylko korekta w bessie to czekaj na pogorszenie nastrojów na rynkach w wyprzedaż złotego. Ewentualnie jeśli masz taką możliwość to uśrednij w dół. U mnie UniDolar zostaje tylko że ja kupiłem poniżej 100zł za jednostkę i strata jest narazie niewielka.
Ps. Ostrzegam UniDolarowców przed Fed-em i kolejnymi komunikatami o drukowaniu dolca
devil000 / 2009-04-07 17:47 / Bywalec forum
witam kazumi mam pyta do ciebie jako speca od wycen mbanku zrobilem zlecenie odkupienia fundu hsbc chines w niedziele 5.04 jakos wieczorem (system przerzucicl to na poniedzialek jako nastepny dzien roboczy) i zgodnie z planem broszury powinno wejsc po dzisiejszym zamknieciu czyli 7.04 natomiast mbank zaksiegowal mi ta operacje na 6.04 jako dzien wyceny i dzien realizacji czy mozesz zarzucic tu swoim doswiadczeniem i powiedziec po czyjej stronie lezy wina czy mam skladac reklamacje chlopie:)
Pilsener / 2009-04-09 08:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie patrz na daty w mBnaku tylko na wycenę jednostek i porównaj je z oficjalnym źródłem.
###_maciejk / 2009-04-07 18:46 / Bywalec forum
ja mam ten sam problem z UniKoroną Akcji :)
devil000 / 2009-04-07 20:05 / Bywalec forum
to widze zem nie sam poczekajmy maciek na kazumiego on to rozgryzie na swoj wiejski sposob:) i wtedy ewentualnie poczynimy jakies kroki ale w twoim przypadku to raczej na plusie wyszedles ze ci policzyli wczesniej bo dzisiaj wig polecial wiec ja bym tam to zostawil chyba ze sami to sokryguja bo czytalem ze czasem moga tak robic:)
###_maciejk / 2009-04-07 20:38 / Bywalec forum
tak, tylko ja kupowałem - więc jestem do tyłu :(
kazumi / 2009-04-07 22:24 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam. Jeżeli coś się nie zgadza z tym co jest w tabelach na stronie mBanku to proponuję dzwonić na mLinie i tam wyjaśniać.
A tak swoją drogą devil jeśli dobrze pamiętam wpakowałeś się w UniDolara po wczorajszej cenie to dziś masz na starcie +3,99%
devil000 / 2009-04-07 22:58 / Bywalec forum
jakos tak wyszlo tzn udalo sie wstrzelic tylko trzeba jeszcze dobrze zamknac napewno nie posiedze tam dlugo myslalem nawet zeby juz dzis zamykac pozycje ale poczekam jeszcze i bede musial chyba na mlinie dryndnac bo cos mi nie gra z ta wycena
kazumi / 2009-04-07 23:21 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Oczywiście najlepiej zawsze u źródła dowiedzieć się co ,,w trawie piszczy". Daj znać co Ci powiedzą, zawsze lepiej wiedzieć więcej, na przyszłość się przyda. A z UniDolarem to kto wie czy taki szybki wyskok nie byłby najlepszy z zarobkiem 2-3% to samo co na lokacie 3-miesięcznej a w parę dni. Pozdrawiam inwestorów.
devil000 / 2009-04-07 23:44 / Bywalec forum
sie ma rozumiec ;) sczegolnie gdy dolar doluje w trendzie ale poczekam jescze kilka dni mysle ze jeszcze bedzie up szybki wyskok z tego fundu jeden dzien wiec mozna latwiej SPEKULOWAC hah jutro mlinie obdzwonie i napisze na forum jak oni to widza
ventulier1 / 2009-04-08 19:42 / portfel / Swieżak na forum
Dalej trzymam się swojego planu i na dolar przyjdzie czas będę musiał chyba już jeden fund skonwertować na bezpieczniejszy bo w ciągu miesiąca prawie 20 % już na nim mam szkoda by to zmarnować :P
devil000 / 2009-04-07 22:14 / Bywalec forum
aha:( i chyba jeszcze troche spadnie sam ucieklem z gieldy na chwile tylko lepiej uciec na plusie i wejsc na dolku czekam na kazumiego i jego opinie
Pilsener / 2009-04-06 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja trzymam LM Akcji do 1850-1900, jak spadnie poniżej 1400 to dokupię - nie ma tragedii. Sprzedaję Allianza Aktywnej Alokacji bo miał ostatnio słabe wyniki, połowę ze sprzedaży wrzucę na lokatę a za drugą połowę dokupię obligacji długoterminowych PKO/CS.
u2mart / 2009-04-06 08:03 / Tysiącznik na forum
Ja zleciłem zakup LM Akcji ok 50 % , posiadam 20% Alianz akcji i 30% Idea surowce.
Azja na plusie , ciekawe co u nas bo bez korekty jakoś tak dziwnie z marszu dalej na północ )
max1224 / 2009-04-06 19:24 / Tysiącznik na forum
możemy bockiem bockiem i w prze jencmień jak Kwiczoł w Janosiku opowiadał
ventulier1 / 2009-04-06 20:06 / portfel / Swieżak na forum
Trzymam fundusze akcji do końca tygodnia mam pewny zarobek więc i mam czas na ewenutalną zmianę strategi
max1224 / 2009-04-06 21:53 / Tysiącznik na forum
ja też mam spory zarobek ale każda strata boli zawsze przyjemniej jak rośnie niż jak opada tak na giełdzie jak i w życiu;-))
Pilsener / 2009-04-09 08:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No ja odrobiłem już 1/3 wszystkich strat z 07-08 (byłaby ponad połowa, gdyby obligacje nie zdołowały), ale jeszcze w dół tryknie, a zlecenie umorzenia nie zawsze wycenią na drugi dzień, więc jak będzie ostra jazda w dół możesz trochę niestety stracić. Na pewno jeszcze spadnie w okolice 1550, ale czy niżej? Tego nikt nie wie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy