06.VIII - 10.VII

tedchom / 2012-08-06 12:52
Cóż jako że zostałem wywołany do tablicy, otwieram kolejny tydzień. Liczę również na chociażby minimalnie powyżej koniec tego tygodnia.
Spokojnie spędzam czwarty tydzień wakacji tym razem w kraju DAX-a
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-08-10 14:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rynek z pewnością żyje plotkami,wie o nich,ale plotki mówią o cięciu stopy rezerw obowiązkowych w dniu dzisiejszym...a to byłoby działanie zbyt słabe,nieadekwatne do zagrożeń...i do czasu. Mamy sierpień,czas ich powinien poganiać...efekt działań musi być widoczny przed wyborami.
max1224 / 2012-08-10 21:55 / Tysiącznik na forum
a janki kończą podejściem pod opór ... wiedzą coś i szykują się do ataku ?
Zeus52 / 2012-08-10 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest podobne do tego,co mówił Piotr na temat Wig-u,chodzi o możliwość wybicia górnego ograniczenia trendu bocznego.U Janków chodzi o poważny opór...może on okazać się mało poważny,w tym sensie,że jeśli dostaną pretekst,to może nie będą długo się pod nim konsolidować.Jednak opór jest na tyle istotny...to jest prawy,niższy szczyt formacji"podwójnego szczytu".To podobna sprawa,do tego co pisałem niedawno na temat FW20U12,czy Wig20(po uwzględnieniu brakujących 60p. z dywidendy)...u nas to było prawe ramię RGR.Pokonanie linii szyi anulowało jedynie wcześniejszy sygnał sprzedaży,Wybicie w górę prawego ramienia,to już inna para kaloszy...to silny sygnał kupna.Z tym,że u nas RGR miała niewielką wysokość,(choć w sam raz tyle,by wykluczyć "c" korekty wzrostowej,a mówić o trójce impulsu wzrostowego...już wtedy,po wybiciu ramienia).W Jankesowie"podwójny szczyt ma konkretną wysokość i przemnożenie tego przez dwa daje konkretny poziom docelowy...minimalny docelowy. Dlatego nie dziw się temu,co wyskoczyło niedawno na P&F...pisałem Ci dziś w mailu.Wczoraj to przeglądałem,w ogóle taki większy przegląd robiłem.Indeksów,surowców,spółek z NYSE,ML6,gold,$XAU...pisałem Ci,co wyszło.Muszę to zebrać i może w czasie weekendu rzucić na forum.Bez emocjonowania się tym...bo to nie jest mój wymysł,ani myślenie życzeniowe,jak może ktoś by pomyślał.Nie...po prostu to maszyna wyrzuciła,program...a ten na pewno nie kieruje się emocjami.Opiszę to,ale nieco czasu...teraz muszę odpocząć.Ale ad rem...poziom prawego szczytu jest tak poważną rzeczą,jego wybicie niesie tak poważne skutki,że Jankesi muszą się pod nim nieco zastanowić...muszą mieć pretekst.Bo chyba o pretekst im tylko chodzi,jeśli konsolidują się pod oporem.Na dodatek tak istotnym,że nic tylko realizować zyski.Oni tymczasem nie odpadają,kleją się do niego i to nawet przed weekendem,w piątek.Tak,tu masz chyba rację,to plus dla byków.A co automat wyrzucił,opiszę.My nie musimy się z tym zgadzać...maszynki różne rzeczy wyrzucają,które później przechodzą,albo i nie przechodzą testu rynkowego...ale wiedzieć warto.Ja już się chyba tłumaczę przed potencjalnymi burczącymi niedźwiedziami...za maszynki.Chyba tak to jakoś wypadło.Prawda? No cóź,ale jeśli rok 2007 się kłania...to wiesz,co będzie.Dlatego już uprzedzam: To nie ja.
max1224 / 2012-08-11 20:57 / Tysiącznik na forum
zerknij do skrzynki
Zeus52 / 2012-08-12 14:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne,jak tylko dorwę się do kompa...mój telefon jakoś źle trawi Twój blog.
max1224 / 2012-08-10 15:01 / Tysiącznik na forum
na DAXie miśki znowu padły przy 6900 no a jak nie można spadać to...
Zeus52 / 2012-08-10 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
To trzeba zrobić następny odpał po odpoczynku...
szalony inwestor / 2012-08-10 15:06 / Tysiącznik na forum
...mozna powoli sie osuwac....
Zeus52 / 2012-08-10 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wziąłeś eski?
szalony inwestor / 2012-08-10 18:47 / Tysiącznik na forum
czekam do poniedzialku
Zeus52 / 2012-08-10 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę o walutach,obserwuję waluty,waluty już mi się śnią po nocach,a czasami na jawie...wypali ten prospadkowy proporzec na parach PLN po niedzieli,czy jeszcze nie troszkę przyjdzie poczekać...I co byś nie pisał,to wiem,że też Cię to zastanawia.Tak,jak i sugerowany technicznie ruch ED-a do górnej bandy kanału wzrostowego...pójdzie tam od razu,od poniedziałku,czy może jeszcze szpuleczka z dolnym cieniem...bo tak po prawdzie,to do dolnej bandy coś tam,niewiele,ale by się zmieściło...mógłby śmiało,bez zagrożenia zejść i powalczyć jeszcze na dole,na obecnym cieniu,gdyby takowy pozostał oczywiście.Takie tam głośne myślenie,gdybanie...ale tak trzeba,żeby widzieć co się kroi.Eski,poza rynkiem,czy elki...w naszym wypadku,to ostatnie siłą rzeczy,bo jesteśmy na pozycji.
szalony inwestor / 2012-08-10 19:24 / Tysiącznik na forum
Euraud eurcad beda eski jak pojdzie dolem
o ile zdaze
Zeus52 / 2012-08-10 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie...dlatego obserwacja jest niezbędna.I to wielu rzeczy.Zwróć uwagę na Nasdaq...bo ktoś tu pisał,że indeksy jankeskie źle wyglądają z dalszej perspektywy.Tu musi znowu być zprostowanie...wiem,jak wyglądają jankeskie indeksy z każdej perspektywy,od najkrótszej,do maksymalnej,od minut(bo to na bieżąco)do ponad stulecia.I też mi się śnią po nocach.To ja,a nie kto inny,pisałem w którymś poście,o kanale,lub ewentualnym klinie prospadkowym(jak kto zaznaczy,tak nazwie)...ale mówiłem...to do obserwacji,do czasu...jeśli nadal będą szli klinem(lub standardową drogą zmienności...Keltner).to daję grabę szalonemu w pobliżu 1400p.-1410p. na S&P500 i spadamy w eskach razem.Obiecałem to na forum w którymś momencie,że wtedy pogadamy....pogadamy,w domyśle właśnie o eskach,czy wyskoku z rynku.Ale tak się nie stało.Z resztą wskażnik już wcześniej pokazywał,że ma trudności w swym dolnym zakresie,co sugerowało rzut na górę i wybicie. Nie będę się teraz rozpisywał,zostawię to na później,lub jutro...ale co się zmieniło w obrazie wykresów,a co sugerował Keltner?Może lepiej to zobrazuje NASDAQ,tm jest to bardziej czytelne...ale w inny sposób Ci to pokażę,jakby od innej strony.Weź na NASDAQ pociągnij linię po szczytach.Od szczytu z końca marca,końca kwietnia,przez szczyty lipcowe.Zobacz,co się stało,a na dodatek,co jest pod spodem,pod tą średnią linią trendu...
max1224 / 2012-08-10 20:43 / Tysiącznik na forum
No to może faktycznie wrzucę toi jutro na bloga? (dziś były sygnały) i to dość ciekawy zestaw
szalony inwestor / 2012-08-10 20:15 / Tysiącznik na forum
Gdybym tylko mial czas sie w to tak zaglebiac...brak czasu
Zeus52 / 2012-08-10 20:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to rozumiem...grając na forexie...tam jest potrzeba chwili.W którą stronę ciąży,w tę idzie gra.Ale i tak,bez danych makro,a właściwie aktualnej tendencji,jaka może być te na dane reakcja...nie ma co marzyć o dużych,profitowych ruchach,jedynie skubanie po trochu...choć to też sposób.Wszystko jest istotne...tyle,że nie zawsze udaje się to rozgryźć.A często wydaje się,że już.już...a tu nagle zaskok,bo rynek co innego wziął pod uwagę,czegoś się przestraszył,albo z czegoś ucieszył.Ale musimy,choć po amatorsku,nawet już po fakcie,próbować znaleźć przyczyny danego ruchu...bo to może pokazać,czym rynek się martwi,czym żyje,co go cieszy.Tak robią zawodowcy i choć to przypomina często raport z przeszłości,opis historyczny(u wielu anali tak rzeczywiście jest),to się przydaje na później.Pod warunkiem trafnego(choć po fakcie) określenia przyczyn...a z tym u anali bywa różnie.Często jakby odfajkowywali godziny.Dobra...dość tego,do obserwacji.
szalony inwestor / 2012-08-10 18:56 / Tysiącznik na forum
mi sie nigdzie nie spieszy
max1224 / 2012-08-10 15:28 / Tysiącznik na forum
i już się zaczęło ;)
Zeus52 / 2012-08-10 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwaga na Chiny...BoCh. Żeby nie było znowu na mnie,że"wykrakałem" coś wczoraj rano...i później niedźwiedzie zawiedzione,zaskoczone będą znów"burczeć"na forum. Jeśli pisałem o weekendzie,to nie znaczy,że Chińczycy będą do weekendu czekać...wróble ćwierkają,że akcja cięcia stóp ma być już dzisiaj. Ale to takie plotki,więc poczekajmy.
Zeus52 / 2012-08-09 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka sprawa.Jeden z analityków w T.V. powiedział coś takiego:"Teraz dane amerykańskie są słabe,ale przed wyborami je sztucznie podrasują.A później,po wyborach rzucą realne dane i oczywiście okaże się,że król jest nagi,dane tragiczne i nastąpi dramat".To nie dosłowny cytat,ale tak w przybliżeniu oddaje to sens tego,co mówił.Innymi słowy,zakrawa to nieco na teorię spiskową. Mam pytanie(mam swój powód)...co sądzicie o takiej możliwości? O podkręcaniu danych w górę przed wyborami.Tak tylko chciałem wiedzieć...czy to nie za daleko posunięte,to co gość mówił.Takie mam pytanie.I w czym mogliby podkręcić te danę...rynek pracy,a może nieruchomości?To ostatnie chyba jest ważne,bo pośrednio wiąże się ze wszystkim,także rynkiem pracy.Śmiało...co sądzicie? Ja później coś dopowiem...
max1224 / 2012-08-09 14:55 / Tysiącznik na forum
a do tego coraz głośniej o uruchomieniu QE3 we wrześniu
Zeus52 / 2012-08-09 15:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba,że QE3 z powodu zagrożenia przez Euroland(?)
szalony inwestor / 2012-08-09 21:19 / Tysiącznik na forum
Jutro ostatni dzien szczytowania
nadchodzi moment zwrotny:-)
Oczekuje mocnych spadkow w przyszlym tygodniu
Bump & Run Reversal
Zeus52 / 2012-08-09 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! Świetnie! Bo ja też oczekuję silnych spadków.Na parach złotowych!
max1224 / 2012-08-09 21:35 / Tysiącznik na forum
daj spokój szkoda słów ja też twierdzę, że będą wzrosty ... ale na wszelki wypadek nie podaję gdzie lepiej przejdź na TVNCNBC wiesz kto tam jest teraz
Zeus52 / 2012-08-09 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,w skrzynce powinieneś mieć wykres NASDAQ-comp.,coś tam zaznaczyłem,wybicie pewnej linii(A co pod nią!!!)...może się przyda na blogu(?)
max1224 / 2012-08-10 09:24 / Tysiącznik na forum
OK wczoraj wcześniej niż zwykle poszedłem lulu
Zeus52 / 2012-08-09 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Słyszałeś na temat kapitału z zewnątrz i obligacji...z resztą,sam dziś to widziałeś...te przelewanie się kasy z 10PLY.B w akcje...a złotówka nic nie wykazała,wręcz słabła.Ale co tam..."głupoty piszemy,których na szczęście nikt nie słucha"...Ha,ha,ha.I jeszcze raz..Ha!
Zeus52 / 2012-08-09 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,właśnie widziałem...już wrócił z urlopu.Ale przez dłuższy czas jego nieobecności jakoś sobie poradziliśmy. :)) Cóż,chyba potwierdza wszystko,co pisaliśmy.A co mogę powiedzieć szalonemu i niedźwiedziom? Chyba tylko:"Point de reveries,messieurs...point de reverie...".Mrzonki to gdzie indziej....
max1224 / 2012-08-09 14:54 / Tysiącznik na forum
jeśli już to raczej nie podrasują, a będą zaniżać prognozy, zawsze to będzie lepiej od oczekiwań :) tak myślę
Zeus52 / 2012-08-09 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zajrzyj do skrzynki...:))
max1224 / 2012-08-09 15:19 / Tysiącznik na forum
pusto
Zeus52 / 2012-08-09 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprawdzałem...jest wysłane.Krótki tekst na temat pewnego,wewnętrznego,na razie nie do publikacji raportu.
max1224 / 2012-08-09 15:30 / Tysiącznik na forum
już jest ale sza...
Zeus52 / 2012-08-09 15:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,a poza tam,nawet najszacowniejsza firma też może się mylić,choć dotąd to się nie zdarzyło.No ale wtedy....co z QE3.Po co,na co?Nic dziwnego,że Ben zwleka.Ale to byłby zawód...choć osłodzony rzeczywistymi danymi,to jednak może być wstrząs.
tax012 / 83.22.131.* / 2012-08-09 12:31
Zeus i reszta, nie podniecajcie się tymi wzrostami ,na spx w większej skali widać że nie jest tak kolorowo jak to przedstawiacie, w zeszłym roku też był sygnał ostrzegawczy nie dostrzegliście go i zaliczyliście glebę.
max1224 / 2012-08-09 13:21 / Tysiącznik na forum
ale się tych podnieconych namnożyło ostatnio ho ho ho :), tylko uważajcie chłopaki to jest forum publiczne:))
tedchom / 2012-08-09 14:19 / Tysiącznik na forum
Dla mnie jedyny powód do ewentualnego częściowego wyjścia z longów to byłoby RSI, bo jest gorący dosyć.
Zeus52 / 2012-08-09 14:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,gdzieś tu o tym już wspominałem...ale RSI to też przyjaciel...do utworzenia dywergencji.Na tym bardziej bym się skupił,nie na samym poziomie RSI.
max1224 / 2012-08-09 14:40 / Tysiącznik na forum
a tymczasem kasa płynie z obligacji do akcji :)
Zeus52 / 2012-08-09 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Euroland jest nastawiony korekcyjnie i to z kuriozalnego powodu...po spadku Commerzbanku,wydawało się,że to DAX,więc EUR/USD się obsunął. A gdy zaczął zachowywać się czysto technicznie po przebiciu lokalnego wsparcia i zjeżdżać...to znów przestraszyło Euroland i DAX-a,że EUR/USD spada...spada z ich powodu i techniki.Zrobiło się coś takiego,jak w dowcipie o góralach,którzy zbierają zapasy drew na opał,bo ma być sroga zima...wiesz,o co chodzi.Chyba tylko Jankesi mogą to rozstrzygnąć.
szalony inwestor / 2012-08-09 12:50 / Tysiącznik na forum
Nasze byki wychodza przed szereg
pierwsze pojda pod noz
nasi zawsze laduja sie na gorce
Mocne spadki coraz blizej
Zeus52 / 2012-08-09 13:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
A kto mówi inaczej...jasne,że coraz bliżej,tyle że przed nimi trzeba zajść jak najwyżej. A wtedy niech się korekcą...z wysokiego pułapu i to może nawet nie korekcą na obecny poziom,ale ten jeszcze ponad nami,nadal dopiero,w tym momencie, do wyłamania.
szalony inwestor / 2012-08-09 13:33 / Tysiącznik na forum
Zupelnie jak rok temu
historia lubi sie powtarzac
Zeus52 / 2012-08-09 14:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki za niezwykle wnikliwą i precyzyjną analizę rynku powyżej...Ty to potrafisz!!! No cudo,majstersztyk!!! A jakie wnioski odkrywcze. Ja bym tak nie umiał.
szalony inwestor / 2012-08-09 15:03 / Tysiącznik na forum
Krotko i tresciwie
mam inny styl niz Ty
Nie mam sklonnosci doslowotoku:-)
Zeus52 / 2012-08-09 10:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka"drobnostka"...wszystkim może się wydaje,że DAX się osuwa...faktycznie,wydaje się. Tyle,że to nie DAX,a będący w nim Commerzbank spada. Mogą to niebawem wyrównać na reszcie spółek...
Zeus52 / 2012-08-08 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi mają ode mnie dzisiaj nominację do Oskara...za reżyserię (Nasdaq). Od połowy sesji trzymałem za nich kciuki,by im wyszło...nie za wysoko,nie za nisko,tak w sam raz...reżyseria"białych linii"na korpusach(pomijając cienie) znakomita! W finale przeszli samych siebie...tak kombinowali,by nie za dużo i nie za mało.
Zeus52 / 2012-08-08 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze o jednym muszę napisać. To,że wczoraj rozpatrywaliśmy możliwość niewielkiej korekty u Janków od dzisiaj,to nic nie znaczy. To była tylko jedna z opcji,ta gorsza. Wszak rozpatrując wstęgi Keltnera dla różnych indeksów różnie to wypadało. I tak,np Nasdaq,który ma już powtórne naruszenie górnej bandy z powodzeniem mógłby ruszyć po niej w górę od razu,z kopyta,z silnym nadbiciem wczorajszego cienia. Tak,że...uwaga. Jeśli wszyscy wierzą w korektę u Janków...choćby minimalną,jak piszący te słowa....cóż...taka ogólna"wiara",to najczęściej ostrzeżenie..."wszyscy",to zwykle się mylą. A największym zaskoczeniem byłby właśnie wyjazd w górę ponad cień także na S&P500. I to by było tymczasem na tyle.
max1224 / 2012-08-08 22:14 / Tysiącznik na forum
sesja na remis, ale punkt dla byków (dolne cienie) ... zawód sprawili siatkarze, o Śląsku nie wspomnę
max1224 / 2012-08-08 15:02 / Tysiącznik na forum
a w tym kontekście looknij na notowania przed sesyjne RIO TINTO np. zresztą cały sektor "zielony"
Zeus52 / 2012-08-08 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,ja staję się coraz bardziej pewny tego,że mamy rację...bo gdy mamy rację,to nadeptujemy jakiemuś grubemu na odcisk...a wtedy zawsze na forum jakiś,ten nooo ..... i miedź brzęcząca się odzywa. To pozytyw i potwierdzenie. Choć raczej uważam,że to ktoś sam ze sobą tak nawija...
szalony inwestor / 2012-08-08 16:54 / Tysiącznik na forum
To ty masz w zwyczaju snuc obfite monologi
czasem miedzy nimi znajdzie sie jakas wypowiedz kogos zainteresowanego tematem
jednak ty pilnujesz aby kazdy o odmiennym zdaniu zostal osmieszony
Na tym forum pilnujecie aby waszej wizji megawzrostow nikt nie zagrozil
Zeus52 / 2012-08-08 17:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jestem sfrustrowany? A czym mam być sfrustrowany? Jeśli ktoś jest to nie ja. Sfrustrowane to mogą być niedźwiedzie widokiem 10PLY.B...a pisałem Ci w trakcie sesji,abyś spojrzał na to. Sfrustrowane mogą być widokiem pary USD/PLN pozostawiającej górny cień ponad przebitą wcześniej w dół,tak niedocenianą przez Ciebie linią trendu...tak,niedźwiedzie mają czym być sfrustrowane. A ja czym? Chyba tylko Tobą....tak,ten osobnik może przywieść do frustracji. Niczego nie słucha...a ja tymczasem muszę zerknąć,czy trailing stop mi zadziałał na ED od dna cienia...trzeba było zrobić to samo,a nie tu jakąś grę na emocjach uskuteczniać...jakieś dziwne gierki.
szalony inwestor / 2012-08-08 17:52 / Tysiącznik na forum
Ja mam s na usd/pln
shorty.i tylko shorty
Zeus52 / 2012-08-08 18:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo! Jestem pozytywnie zdziwiony...też o tym myślałem,ale jakoś tak zaczarowałem się EDem...to przez autosugestię,bo ten wpis na forum o zasięgu dolnego cienia...i jazda,bez patrzenia,że gdzie indziej może być lepiej...tak,na szybko. Gratki za USD/PLN.
aaaas / 89.68.159.* / 2012-08-08 17:04
A Szalonemu zycze, wiecej cierpliwosci i zrozumienia oraz zeby dalej staral sie pomagac kolegom swoim rozeznaniem ktore jak by nie bylo posiada (czasami).
szalony inwestor / 2012-08-08 17:05 / Tysiącznik na forum
Nikt nie jest doskonaly:-)
szalony inwestor / 2012-08-08 17:00 / Tysiącznik na forum
Ale ty zeus jestes zfrustrowany:-)
aaaas / 89.68.159.* / 2012-08-08 16:53
Ach ten Zeus. Zycze Ci wszystkiego najlepszego, samych sukcesów i w koncu odrobienia zysków przynajmniej takich jak z lokaty bankowej w tym czasie. Szczerze tego zycze.
Juz nie przeszkadzam wiecej.
Zeus52 / 2012-08-08 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli wszyscy oczekują zjazdu...szalony znów udowadnia,że ma problemy ze zrozumieniem rynku...to wiesz,jak to się kończy. Jeszcze dochodzi eurodolar z opcją wyrysowania właśnie maksymalnego zakresu dolnego cienia na daily... To przypuszczenie na razie...ale najbardziej wydaje mi się prawdopodobne technicznie. Chodzi o Staśka,bo z ED to mniej koniecznie.
szalony inwestor / 2012-08-08 15:00 / Tysiącznik na forum
Czyli nikt sie nie spodziewa wielkiej zwały....
I tobybylona tyle
Zeus52 / 2012-08-08 14:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,tedchom pojechał do Niemiec,zrobił zakupy i m-DAX znalazł się na szczytach z 2007 roku... :)
Zeus52 / 2012-08-08 14:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,dzięki za wykres m-DAX. Interesujący,jak i komentarz Pana G. do niego...coś podobnego sam nieraz powtarzam na forum...nie teraźniejszość jest na wykresach,nie teraźniejszość.
max1224 / 2012-08-08 14:33 / Tysiącznik na forum
spoko jak wymiana, to wymiana ... sam mnóstwo od Ciebie dostaję :))
aaaas / 89.68.159.* / 2012-08-08 12:39
Ale bzdury tu piszecie. Mam nadzieje ze nikt nie bierze tego na serio.
szalony inwestor / 2012-08-08 12:47 / Tysiącznik na forum
co masz na mysli?
aaaas / 89.68.159.* / 2012-08-08 15:18
Mam nadzieje, ze poza waska grupka tu piszacych nikt tego nawet nie czyta, bo nie warto. Porady umoczonego od roku i jego kibicow LOL.

PS. te "shorty na wszystkim" trzeba bylo wczescniej ustalic z Draghim i Montim ;)
Zeus52 / 2012-08-09 09:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak jeszcze a propos...daj spokój szalonemu o te shorty,nie czepiaj się go o to.Draghi z czymś wyskoczył....przecież sam Draghi też o tym nie wiedział...musiałem to dopiero osobiście zarządzić w tytule poprzedniego wątku... :). Jak Dragi nie wiedział,to skąd miał wiedzieć szalony... :)
szalony inwestor / 2012-08-09 10:47 / Tysiącznik na forum
To byla moja pierwsza wpadka wvtym roku
jak juz sie mialo posypac wkroczyl do skcji polityk byly pracoenik gs i wszystko popsul
Nie ma sie czym przejmowac
drugie podejscie planuje na jutro:-)
przyszly tydzien bedzie czerwony
rynek dojrzewa do spadkow
tedchom / 2012-08-09 11:15 / Tysiącznik na forum
Sam nad tym myślałem, ale powstrzymuje mnie fakt, że jest to nazbyt oczywiste, bo dochodzimy do oporu w wyznaczonym kanale, dlatego może się to nie zrealizować.
Zeus52 / 2012-08-09 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mogłoby się zrealizować,pod warunkiem,że Centralny Bank Chin zawiedzie i podczas weekendu nie skosi głównych stóp procentowych...a jak się wydaje powinien to zrobić teraz. To byłby zawód. Do tego czasu,cóż...Janki na Nasdaq wyreżyserowali kontynuacyjną figurę"białych linii"(+)... Ale trudno wyobrazić sobie,by Chińczycy zawiedli w obecnej sytuacji przy danych i CPI=1,8%. Na dodatek PPI=-2,9% pokazuje,że niedobrze u nich się dzieje,ale jednocześnie gwarantuje stabilność CPI. Tu stopy rezerw to mało,chyba że i to i to.
Zeus52 / 2012-08-09 11:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę chodziło o dowcip...Skąd mogłeś wiedzieć o Draghim...jak to ja zarządziłem jeszcze przed nim...kumasz żart? Skąd mogłeś wiedzieć...te słowa.Ja tam nikomu nie życzę wpadek,nawet Tobie,choć tak może się wydaje...ale tylko wydaje...po prostu kłócimy się i tyle. Z resztą,to ostrzeżenie na górze o Commerzbanku było do Ciebie. W podtekście było"uważaj na eski,bo jedna spółka steruje DAXem,całym Eurolandem i rynkiem walutowym". Może i Commerzbank ma jakieś problemy dywidendowe(skąd to znamy),ale co to np Janków obchodzi. Ale wszystkim wydaje się,że widzą spadającego DAX-a...tak,mają rację...że im się wydaje. Jak to się ułoży,zobaczymy...ale ostrzeżenie chyba się przydało. Przynajmniej na razie tak wygląda.
tedchom / 2012-08-08 09:30 / Tysiącznik na forum
W jednej z niemieckich gazet pisali w sobotę, że inwestorzy zaczynają inwestować w spółki akcyjne jako ,,najbezpieczniejsze,,. Takie wypowiedzi tez świadczą o czymś...
Zeus52 / 2012-08-08 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dopasuj do tego poniżej to: na eurodolarze mieliśmy(pogrywki na FRX) o-RGR na 15 minutówce,później 1H,następnie daily....teraz czekamy na o-RGR na weekly. Z linią szyi na 1,2750. I co po dojściu do 1,2750? Ano ostro w dół...również tygodnie,do budowy prawego ramienia... Kojarzysz to z Jackson Hole w ostatnim dniu sierpnia? I może ustaleniami polityków w pierwszej połowie września,po wakacjach. Bo gdy już decyzje zapadną,choćby po myśli inwestorów(i tak najpewniej będzie)...to wtedy już nie będzie pod co grać. A wobec danych makro indeksy mogą okazać się krańcowo przewartościowane...mogą,bo de facto nie wiemy,jakie wtedy będą dane i gdzie będą indeksy.
Zeus52 / 2012-08-08 11:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo...tak. Pewnie zwrócili wczoraj uwagę na to,że mieliśmy masową ucieczkę z "bezpiecznych"aktywów. To nie tylko z naszych obligacji. Nasze 10latki straciły umiarkowanie w porównaniu z masową ucieczką(silny wzrost rentowności) z niemieckich,czy amerykańskich...tam to dopiero był odwrót! Ale o czym świadczą takie newsy? No,ja nie jestem tym zachwycony. Wręcz zaczyna mi się zapalać czerwona lampka. Na razie świeci tylko na bladoróżowo....ale za jakiś czas jej światło poczerwienieje. Nie cierpię tego,gdy w mediach nagle zauważają to,o czym od dawna piszemy...dobrze się czuję tylko wtedy,gdy większość jest przeciw,gdy są bzdurne wpisy o spadkach...wtedy jestem w swoim żywiole,bo to mnie upewnia,że mam rację. A teraz nagle wszędzie wietrzą hossę...nie,to nie dla mnie. Takie teksty w mediach,to oznaka,że chcą wcisnąć akcje. Ale to jeszcze potrwa...dopiero szykują falę wzrostów,na której zrobią dystrybucję. Na Wig20 na przykład,nadal brak obrotów,a kapitał który wszedł z zewnątrz w czerwcu,musi mieć komu opchnąć akcje z zyskiem. Dlatego będą nadal stymulować wzrosty....a Jankesi w tym pomogą...aż do powstania u nas następnej fali,na której pozbędą się papierów. Potrzebne jest 2450p.,może 2600p. na Wig20. Właśnie te tygodnie jazdy,które sugerują wykresy u Janków.
szalony inwestor / 2012-08-08 11:23 / Tysiącznik na forum
Kto mial zarobic ten zarobil
dystrybucja juz sie zaczela
Zeus52 / 2012-08-08 12:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie brak kupującej"ulicy"wyklucza dystrybucję. MUSZĄ wywindować indeksy wyżej,by"ulicę"wciągnąć w grę. Bo jak dotąd,to właśnie drobnica pozbywała się wszystkiego...na kontraktach,na małych i średnich. A kapitał czerwcowy,kapitał zewnętrzny,siedzi sobie spokojnie i nie ma zamiaru wychodzić....lawiruje tylko pomiędzy akcjami,a obligacjami,robąc ruchy wewnętrzne...to,co wychodzi,jakaś mało znacząca ilość,osłabia nieco złotówkę...ale to znikoma rzecz. Główny kapitał siedzi,właśnie lawirując....zobacz 10PLY.B !!! Siedzi i czeka na windę. A właściwie czeka,by ją sprowokować i zrobić dystrybucję. Jaką dystrybucję mieli dotąd zrobić? Komu coś opchnąć...chyba,że samym sobie...jak miśki wskazują,że nie mieli komu....z jednej kieszeni do drugiej sobie może przełożyli? Jaka więc dystrybucja...ona dopiero powinna nastąpić. A wtedy,po niej,zjazd. Ale ważne dla nas,byśmy wyszli podczas niej wysoko,jak najwyżej i z wysoka się korekcili. To istotne dla grubego i istotne dla nas w czasie późniejszym.
Zeus52 / 2012-08-08 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie tak...zaczęla...ale tylko zaczęła. Brak kapitału miejscowego,który odbierze akcje...brak ruchu na małych i średnich(głównie tzw"ulica"). Gdy one się ruszą,to będzie oznaczało początek końca. Bo to "ulica" ma odebrać akcje.
szalony inwestor / 2012-08-08 12:34 / Tysiącznik na forum
ulica jest przezorna
trudno kogokolwiek wciagnac do kasyna zwanego gpw
dlatego szczytowanie tak dlugo trwa
nikt sie nie rzuca na akcje
i bardzo dobrze niech sie gruby nimi udlawi
akcje kupuje sie na dolku
Zeus52 / 2012-08-08 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ulica jest w większości na wakacjach,a poza tym zarządzający będą wręcz zmuszeni do wejścia,gdy dostaną sygnały...silne i wyraźne wybicie w górę linii trendu,pokonanie poziomych oporów... Bo na razie,to kapitał,który wszedł z zewnątrz w czerwcu...to wygląda,jakby gruby był w sklepie...pustki,nuda...i z nudów bawił się w sprzedawcę i kupującego: Tup,tup...z przodu lady...dzień dobry,chcialem kupić kostkę masła....tup,tup,tup...z drugiej strony lady...a dzień dobry szanowny kliencie,to będzie kosztowało 4,50...tup,tup,tup...z przodu lady...a ma pan wydać ze stówy? Tup,tup,tup...z tyłu lady...proszę bardzo... Gruby właściwie nie mial i dotąd nie ma komu opchnąć papierów. Siedzi,czeka na klientów i zabawia się,stymulując ruch i wzrosty. W gruncie rzeczy mamy to samo na myśli,tylko timing inny... I już nadepnęliśmy jakiemuś inteligentnemu inaczej na odcisk,jak widać po wpisie na górze. A to dobry znak...na zasadzie: Uderz w stół,a nożyce się odezwą...widocznie to było celne trafienie.
szalony inwestor / 2012-08-08 13:25 / Tysiącznik na forum
Wybicie lini trendu nie jest sygnalem zakupu
tylko poczatkujacy tak graja
Zeus52 / 2012-08-08 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówię przykładowo,będą inne sygnały,które zmuszą wręcz zarządzających do wejść...a linia trendu...no,tu bym polemizował...to wręcz istotny sygnał,jeden z ważniejszych. A jak grasz w takim razie na FRX...hi,hi...
szalony inwestor / 2012-08-08 14:03 / Tysiącznik na forum
unikam falszywych wybic
wchodze po korekcie
niema sie co spieszyc
gra na spadki jest bezpieczniejsza
kazdy ma swojastrategie
max1224 / 2012-08-08 13:47 / Tysiącznik na forum
przecież widać jak gra ostatnio eski masowo kupował :)
szalony inwestor / 2012-08-08 14:06 / Tysiącznik na forum
eski sie sprzedaje#znawco
max1224 / 2012-08-08 14:09 / Tysiącznik na forum
"brał" niech Ci będzie
max1224 / 2012-08-08 14:08 / Tysiącznik na forum
ściślej kupuje opcję SELL ekspercie:)
Zeus52 / 2012-08-08 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze tylko przypomnę o tym,co już kiedyś pisaem. Przy okazji rekomendacji dla PZU, PKO,PKO BP. Gdyby tak powiązać to ze spadającym frankiem...to nie tylko ulga dla kredytobiorców,ale i tych którzy kredytów udzielali...drożejący frank stanowił zagrożenie dla banków...to było dla nich dołujące,bo bano się nagromadzenia"złych kredytów"i że to w końcu pęknie. Teraz...jaka ulga. A sprawa jest poważna...może ktoś sobie spoglądać na krótkoterminowy,czy średnioterminowy wykres CHF/PLN( także EUR/PLN) i będzie gaworzył o bieżących liniach,wsparciach itp. Tyle,że wtedy nie zauważy czegoś bardziej istotnego,przy czym bieżące dna,wsparcia niewiele znaczą. CHF/PLN jest poniżej 4 letniej linii trendu wzrostowego. Sprawa istotna,bo to 4 letni trend(był,ale się zbył). I poważna...bo CHF/PLN kursuje pod tą linią trendu już wiele tygodni,właściwie już p 1,5 miesiąca...a to już naprawdę nie żarty. Tu wcześniej,czy później szykuje się ruch nawet na kilkadziesiąt procent w dół. Gdyby tak jeszcze Helwecki bank centralny powiązał franka z euro na poziomie nieco wyższym...1,25 lub 1,30 jak zapowiadali. Byłoby zajefajnie. A jakie wtedy nastąpiłoby przyspieszenie na CHF/PLN jazdy w dół...gwizd w uszach z powodu zmiany ciśnienia... :). To już wszystkim musiałoby się spodobać.
Zeus52 / 2012-08-07 16:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo! Nawet uderzyli na połamanie wsparć wcześniej,niż sadziłem....zgodnie z przypuszczeniami,ale już na początku sesji....a przy okazji wreszcie zrobili to,na co czekałem...na Staśku pękła górna banda Keltnera. Podobnie na Nasdaq...z tym,że na Nasdaq pierwsze,dotąd nadal obowiązujące nakłucie miało miejsce na początku lipca. Teraz ponowne,potwierdzające kierunek na dłużej...
Zeus52 / 2012-08-07 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurodolar ma prawo po takim wyjeździe zrobić odpoczynek,czy nawet ruch powrotny do LS o-RGR. Ale to niczego nie zmienia. Spadał w obawie o strefę Euro,o-RGR zbudował i wybił się z niej też nie bez powodu. Owszem,jakieś korekty na rentownościach mogą chwilowo zatrzymać go w drodze do 1,2750...ale chwilowo,bo chciałoby się powiedzieć...."booo...Annuszka już rozlała olej słonecznikowy"...tak,trochę za Bułchakowem...w skrócie podsumowując powody jazdy na 1,2750.
szalony inwestor / 2012-08-07 14:43 / Tysiącznik na forum
Szczytowanie trwa
Teraz nikt nie powinien myslec o pakowaniu sie w fundusze
kto mial zarobic na ostatniej zwyzce ten zarobil. Teraz mamy gorke z ktorej mozna tylko spasc.spadek zacznie sie najpozniej w poniedzialek i potrwa do pazdziernika.
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-08-07 12:04
Niestety dane z Niemiec nie pomogły dzisiaj W20 i chyba wszyscy czekają w tym tygodniu na dane z Chin
Zeus52 / 2012-08-07 13:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,z pewnością,ale to nie jakiś super wielki kaliber danych....tu bardziej odchylenie od prognoz zadziałało. Ale DAX tak nie za bardzo się tym przejął. Także ED trzyma konsolidację pod maximami... Rentowności nam się nieco korekcą...ale to do obserwacji,bo mamy pewną zmienność na nich...włoskie w górę z hiszpańskimi...teraz znów na czerwono...zobaczymy dopiero,co z tego wyniknie. Ale rentownościom też należałaby się korekta,również naszym,jak i PLN...to nic zdrożnego,ani nienaturalnego. Przy okazji korekta na indeksach jest możliwa,lub przystanek. Z tym,że ja liczę tak: jeśli korekta teraz...to 2 dni,max do czwartku. I jazda na północ. Jeśli jazda up teraz...to 2 tygodnie na północ,też do czwartku,ale następnego.
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-08-07 13:09
Dochodzimy do ważnych poziomów (daily) 2270 to było by przełamania rocznego trendu spadkowego (jeżeli pociągniemy go po tych 4 punktach, więc z miejsca chyba ciężko byłoby go przełamać. Może po pozytywach płynących z Chin przelecimy przez te poziomy?!
Zeus52 / 2012-08-07 13:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX lubi biegać na setkę...a ma ochotę na następną. Czyli to by było 7000p. Nasze kontrakty jakby nie chcą pozostać mu dłużne...na stooq.pl tego nie widać,bo tam mają opóźnienie około 20 minutowe. Tyle,że na razie to o niczym jeszcze nie świadczy.
max1224 / 2012-08-07 13:52 / Tysiącznik na forum
jest taka opcja jeśli wejdziesz na wykres kontraktu to u Góry masz Real Time CFD (Poland 20, Wrz 2012)
Zeus52 / 2012-08-07 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak,fakt. Ale na razie przyglądamy się tylko. Ta akcja,to z powodu wczorajszej sesji u Janków,bo Euroland widzi tę szpulkę na małym wolumenie na kontraktach S&P500-futures,w sposób naturalny promującą byki w ataku na 1400p. Teraz wypada więc obserwować Janków,czy to potwierdzą....weszli do gry o 14.00
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-08-07 14:05
Zeus luknij na W20 dolarowy tam już została przebita linia kanału spadkowego, i naturalnie idealnie zadziałała oRGR co do jednego pkt. ;)
Zeus52 / 2012-08-07 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,ja nie za bardzo martwiłbym się nawet jakąś chwilową korektą...bo,wracam do eurodolara...może ktoś powie:" co to jest? Jakieś zwariowane wzrosty na ED i indeksach! Wzrosty bez podstaw w danych,sytuacji makro! To jakieś wynaturzenie!". Sorry,ale tak pisze ktoś,kto nie zdjął klapek z oczu,ogromnych klapek,które zasłaniają mu szerszy widok,na boki....ktoś,kto patrzy w tej chwili na wykres i dane,w tym momencie może tak się dziwić. Tyle,że powinien sobie odpowiedzieć na pytanie: "A dlaczegoż to ED znalazł się tak nisko,na pułapach 1,20 ? Z powodu danych? Czy też może z powodu obaw,że strefa euro się rozpadnie...i co tu wtedy prognozować wspólnej walucie. Dane były jednym z powodów,ale nie najważniejszym. Teraz więc...choć politycy typu szef Bundesbanku,będą jeszcze próbować stawać okoniem,rozdzierać szaty jak Rejtan...za późno. "Nie pozwolę! Po moim trupie!"...cóż można rzec na to Panu Shaeuble,albo prezesowi BUBY? Ano:" Po Twoim trupie? Cóż,nikt nie chciał rozlewu krwi...ale jeśli sobie tego życzysz..." Gdybym był niedźwiedziem,to powinno dotrzeć do mnie,że za późno na parę rzeczy,że...jak jeden z analityków napisał...mleko już zostało rozlane. To jest duży skrót myślowy...ale ostatecznie do tego dojdzie..."po moim trupie" mam na myśli to,że albo parę osób szybko będzie musiało zmienić zdanie,albo podadzą się do dymisji. I to piszę na poważnie,bez trybu przypuszczającego. Albo,albo...taką mają alternatywę. Może ja wybiegam za wiele ruchów do przodu...ale politycy też powinni widzieć pewien splot przyczyn i skutków...ileś tam ruchów do przodu. Decyzje,odpowiedzi rynku...następne decyzje...odpowiedź...dymisja.
Zeus52 / 2012-08-06 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Górna banda kanału Keltnera na S&P500,w tej chwili=1401,76p. Potrzebujemy jej przebicia,lub choćby nakłucia górnym cieniem.
szalony inwestor / 2012-08-06 22:06 / Tysiącznik na forum
No i po euforycznych wzrostach:-)
Teraz pora na spadki bedzie bolało
oj bedzie...
max1224 / 2012-08-07 17:59 / Tysiącznik na forum
????:))) nie będzie premii ;)
szalony inwestor / 2012-08-07 21:45 / Tysiącznik na forum
Powoli gieldy dojrzewaja do spadkow...
Zeus52 / 2012-08-07 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
To dobrze.Mnie tam się nigdzie nie spieszy....
max1224 / 2012-08-06 22:37 / Tysiącznik na forum
ten górny cień u janków wcale nic nie musi znaczyć równie dobrze może to być wyznacznik na jutrzejszą sesję ... na początku czerwca jest taka podobna świeca (gorsza) cień dłuższy, a korpus czarny i co - przystanek :)
Zeus52 / 2012-08-07 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trafiłeś i zatopiłeś... :)
max1224 / 2012-08-07 22:47 / Tysiącznik na forum
a jutro też po śladach? ;) coś mi się zdaje, że do końca tygodnia tak lekko w bok ... może czwartek ? w każdym razie jak nie cofniemy się zbytnio to odpalą długoterminowe sygnały kupna, negujące te sprzedaży obowiązujące od roku
Zeus52 / 2012-08-07 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...po naruszeniu którejś z band Keltnera,w tym wypadku górnej...zwykle następowało cofnięcie,choćby minimalne(choć czasami i pod średnią K.)...i dopiero wtedy ponowny atak na górną bandę...ale wtedy już bezwzględny i bezlitosny dla niedźwiedzi...taki parotygodniowy, bez chwili wytchnienia. To nie jest pewne i konieczne...ale możliwe i naturalne,patrząc historycznie. Możliwe więc jest jakieś zejście i powiedzmy około czwartku,piątku silna zmienność prowadząca ostatecznie do właściwego wyjazdu w przyszłym tygodniu,czyli ataku na szczyty. Choć może to być także boczniak-konsola u Janków...to faktycznie również wiązałoby się z dojściem do średniej Keltnera...wszak ona idzie w górę...
max1224 / 2012-08-07 23:24 / Tysiącznik na forum
mniej ważna w tym przypadku droga jaką idzie się do celu, bo cel najważniejszy
Zeus52 / 2012-08-07 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tak. A poza tym to wszystko,nawet biorąc pod uwagę,że to tylko teoria,to i tak nie współgra to ze sobą na wszystkich indeksach. DJIA nie dotknął górnej bandy(choć zrobił to,jak Nasdaq już dużo wcześniej),S&P500 nakłuł silnie i stanowczo górną bandę(wcześniej,w czwartek dochodząc w dół tylko do średniej,pod którą zapuścił tylko cień)...za to Nasdaq zrobił to po raz wtóry,gdy poprzednie naruszenie nadal było aktywne...i teoretycznie powinien od razu "pójść po bandzie"w górę,już bez cofnięć.... Tak,że każdy indeks czymś się różni pod tym względem. Ale nie tylko Keltner jest na świecie. Jeśli to,co on sugeruje miałoby dojść do skutku,to...zobacz jednocześnie RSI. Tam też pasuje jakieś niewielkie cofnięcie(RSI idzie kanałem),a następnie w górę,aż do 70(+) z tworzeniem kolejnych szczytów w strefie...Ponowny atak na górną bandę Keltnera równałby się wbiciu RSI w strefę70(+)...a wtedy Stasiek może jeszcze nieźle powalczyć. Cenowo i czasowo(parę tygodni?,miesiąc?)....takie włączenie dopalaczy. Znasz to. Ale powtarzam...to tylko teoria i obserwacja historyczna.
Zeus52 / 2012-08-06 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
To kup sobie ibuprom. Albo coś znacznie silniejszego...z syntetycznych opiatów dostępny jest bodaj tramal....nie odczujesz bólu.
szalony inwestor / 2012-08-06 22:53 / Tysiącznik na forum
Ja juz poza rynkiem jesli cos bedziedzie bolalo to tylko was.
Dalej naganiajcie na wzrosty.
Jestescie uczestnikami pseudo hossy.
To sie dla was zle skonczy.
Zeus52 / 2012-08-06 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już raz Ci mówiłem. Jedyny naganiacz,jakiego tu widzę,to taki gość,który kopiuje teksty typu"Od jutra spadki.Wig20 poniżej 2000 !"... przedrukowuje je i rozsiewa wszędzie,nie tylko tu i nie tylko na Money.pl...tak pracują sekretarki w bankach:" Dzień dobry. Mamy dla Pana super propozycję. Czy mogę zabrać panu chwilę czasu...". Takich telefonów odbieram całą masę. I prowizja im leci,od każdego telefonu. Ale cóż,taka praca. Pracuj dalej...to nawet przynosi skutki,biorąc pod uwagę zachowanie małych i średnich spółek,domeny"ulicy",czy rzeszy drobnych graczy na kontraktach....cóż...wierzą widocznie,że" Od jutra megaspadki. Wig20 poniżej 2000". Pracuj dalej. Premia Cię nie ominie....a jeśli jednak ominie?
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy