06.VIII - 10.VII

tedchom / 2012-08-06 12:52
Cóż jako że zostałem wywołany do tablicy, otwieram kolejny tydzień. Liczę również na chociażby minimalnie powyżej koniec tego tygodnia.
Spokojnie spędzam czwarty tydzień wakacji tym razem w kraju DAX-a
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-08-06 18:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeśli już o kreskach na parach PLN mówimy,to może także o Wig20 i kontraktach. Właściwie Wig20 fałszuje obraz,właśnie z powodu ubytku 60p.po dywidendzie. Ale spójrzmy na kontrakty. Może być syntetyk FW20,albo FW20U12. Gdyby ktoś narysował sobie linię tegorocznego trendu, kreskę po szczytach z lutego i lipca...nooo...zauważyłby coś niezmiernie interesującego. A co do walut,złamana linia ponad rocznego trendu wzrostowego na USD/PLN...by to się,tak dosadnie,potwierdziło,to ta czarna świeca pod linią trendu(na razie dzienna=tygodniowa)powinna się wyraźnie wydłużyć. Tygodniowa. A tydzień=5 dni giełdowych. Czyli powinien być ciąg podobnych świec dziennych....takie"spływanie ciurkiem"USD/PLN,jak woda z kranu....można też spojrzeć na to inaczej,jako na wyłamaną w dół linię szyi potężnego podwójnego szczytu...budowanego od kwietnia....zakres rażenia? Nawet nie piszę....bo jak napiszę,to znowu nie uwierzą...niech każdy sam sprawdzi,wymierzy wysokość podwójnego szczytu od linii szyi,w górę,a następnie tyle samo w dół. Nie piszę,bo to trochę porażający zakres i wydaje się aż "nie do wiary!". Ale tak to wypada.
Zeus52 / 2012-08-06 16:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwróćcie uwagę na USD/PLN...zdaje się,że i w tym wypadku słowo stało się ciałem...tzn wyłamał długą linię trendu na weekly. Właściwie od począjku,cała gromnica jest już pod linią trendu. Jednak,ponieważ jest to świeca tygodniowa,musimy poczekać jeszcze parę dni na efekt końcowy: wydłużenie,czy cień...Ale eurodolar raczej nie pozostawia złudzeń,co do szans na dolny cień weekly na USD/PLN. Aaaa! Do tego poniżej...zjadłem jedno słowo. Jeśli ktoś szczytuje,to oczywiście,że"przyzwoitość nakazuje mi,aby mu w tym NIE przeszkadzać"... :)
tedchom / 2012-08-06 12:55 / Tysiącznik na forum
Szalony byłem minutę szybszy:) pozdrawiam
Zeus52 / 2012-08-06 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zauważyłem. Ale wpadłem tutaj,bo zauważyłem,że szalony szczytuje....a przyzwoitość nakazuje mi,aby mu w tym przeszkadzać... :)
privy / 2012-08-06 21:17 / Tysiącznik na forum
Widzę, że ten temat będziem ciągnąć prawie rok :) Dopóki nie pęknie wspomniana wcześniej przez ciebie kreska lutowo-lipcowa wszystko to spekulacja ale bardzo czytelna. Ostatnie cofnięcie na tzw ''wiadro'', mały orgr na zamknięcie prawego dużego orgr i teraz zbliża się właściwy test oporu, który w razie pęknięcia otworzy drogę nawet pod 2700. Tyle, że bez janków tam nie pojedziemy, a ja u nich widzę na razie max gdzieś na 1430/45. Trend jest tam jednak wzrostowy trzymany teraz od dołu przez 1380 więc póki to nie pęknie nie ma co pękać.
max1224 / 2012-08-06 22:33 / Tysiącznik na forum
jak miło, że choć raz jesteśmy zgodni (zobacz blog)
Zeus52 / 2012-08-06 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,tyle że ja widzę kontrakty wyraźnie ponad kreską lutowo-lipcową...mam jakiś błąd?
privy / 2012-08-06 23:29 / Tysiącznik na forum
Na fucie faktycznie jest przełamanie. Zobaczymy czy nie będzie pułapki.
Zeus52 / 2012-08-07 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja liczę jeszcze na coś...waluty. O-RGR na eurodolarze....poprzednio w styczniu...i znany efekt na Wig20. Teraz mamy identyczną sytuację....a do tego Wig20 dużo wyżej. Jeśli do obecnego poziomu przyłożyć efekt o-RGR na ED(liczę na podobny),to mamy jazdę na 2400-2450p.
max1224 / 2012-08-06 22:39 / Tysiącznik na forum
kurka już myślałem, że przez te problemy z netem nie zdążę nic napisać ale wreszcie coś zaskoczyło bloga męczyłem z telefonu UFF
Zeus52 / 2012-08-06 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to często robię...czasami nawet te swoje tasiemce...bywa,że idą z telefonu. Bo albo poza domem,albo kompa nie chce mi się odpalać...mam takiego nieco przedpotopowego stacjonarnego składaka,że....zanim odpali...U-hu-hu! Dlatego czasami siedzę sobie,oglądam CNBC-Europe...a w ręku telefon. Dlatego czasami pewne,drobne nieścisłości,bo wtedy dużo idzie z pamięci,a ta bywa zawodna.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy