07.V - 11.V

tedchom / 2012-05-06 21:51
Tydzień możemy rozpocząć opadaniem, ale liczę jednak na tydzień całościowo in +
Wyświetlaj:
POwielacz123 / 91.222.116.* / 2012-05-14 06:42
"Gdzie są pieniądze Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???"
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-05-14 08:42
Rozumiem że jesteś fanem strony mistrzowie.org? :D
100512 / 83.22.129.* / 2012-05-10 17:27
TAK ZEUS52 , WIDZE ŻE ODKĄD JESTES UBRANY W FUNDUSZE AKCYJNE KAŻDA INFORMACJA I SYTUACJA (ZŁA I DOBRA) JEST DLA CIEBIE MEGA OPTYMISTYCZNA NAZYWA SIE TO ZAKLINANIEM RYNKU A PODSTAWOWA ZASADA MÓWI CIĄĆ STRATY I POZWOLIĆ ROSNĄC ZYSKOM , TY ZROBIŁEŚ ODWROTNIE.A DZIESIATKI ,SETKI TWOICH merytorycznych WYPOWIEDZI JAK WIDAĆ O KANT MUSZLI ROZBIĆ . LATEM 11 BYŁY SYGNAŁY WYJŚCIA Z RYNKU ALE TY TWARDO UPIERAŁEŚ SIĘ PRZY SWOIM ( ALBO ICH NIE WIDZIAŁEŚ)TERAZ TEŻ POWSTAJĄ DŁUGOTERMINOWE SYGNAŁY NA SPX RADZĘ OSTROŻNIE Z TĄ MEGA HOSSĄ ,OSTRZEGAM TYCH CO TO WIERNIE KOPIUJĄ RUCHY FORUMOWYCH GURU......................
max1224 / 2012-05-10 19:40 / Tysiącznik na forum
jeśli nie zauważyłeś to obowiązuje pewien standard ... prośba na przyszłość wyłącz caps lock
odnośnie mega hossy to najpierw niech wsparcie wytrzyma a dalej jest jeszcze kilka ciężkich oporów do sforsowania
różne są strategie i aby je zrozumieć potrzeba nieco empatii krzyk nic nie załatwi pozdrawiam :)
Zeus52 / 2012-05-10 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jak ktoś się czegoś bardzo boi,to zwykle krzyczy....
max1224 / 2012-05-10 23:42 / Tysiącznik na forum
rekordzistą był wtedy Paulson -48%, a i Buffet umoczył kilka %
Zeus52 / 2012-05-11 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj wypadałoby jeszcze dodać J.P.Morgan....nawet taki grubas popłynął w ostatnich 6 tygodniach na 2 mld na derywatach...to tak minimum 2 mld,bo z tego może zrobić się więcej....na nich też ktoś"pokrzyczy"? :)
max1224 / 2012-05-11 22:44 / Tysiącznik na forum
oj obawiam się, że nie ten rozmiar kapelusza zresztą wiesz dobrze jak to z krzykaczami ... małe to to zakompleksione i tyle
Zeus52 / 2012-05-11 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,są dwie możliwości. Albo ktoś nie wytrzymał nerwowo...tyle,że to normalne,bo choć nie dzieje się nic,co byłoby zaskakujące i co nie byłoby brane pod uwagę na tym forum właśnie...boczniak na indeksach jankeskich,lub ewentualny zygzak a,b,c...niby nic nowego. Tyle,że w takich momentach mają prawo puścić nerwy. Przecież to właśnie na tym polega! Nerwy mają i muszą puszczać...inaczej nic na rynkach by się nie działo. Druga możliwość...ktoś wpakował się w eski...a tu nie chce spadać. I teraz szukanie winnych,nawet na oślep. Jeśli nawet taka instytucja,taki grubas,jak J.P.Morgan się przejechał na tym...to tym bardziej jakiś indywidualny inwestor,grający na eskach, szuka teraz winnych niepowodzenia,albo chce wystraszyć tych w longach...tymczasem ja sam też mam pewne wątpliwości,czy ciąg dalszy hossy nastąpi tak szybko,jak sądziłem...ale technika pokazuje silne odbicie w następnych sesjach. Może być nawet bardzo silne. Nie wiem,na ile będzie trwałe,ale jednak tak to wygląda. Zerknij na DJIA,na NASDAQ...wolumen,a na dodatek zdaje się,że ma szanse utworzyć się pozytywna dywergencja RSI. Na razie szansa,to wygląda tak,jakby technicznie rynek przygotował się na pozytywne info z Grecji...no i dane makro.
max1224 / 2012-05-11 23:49 / Tysiącznik na forum
na nasdaq mmamy odwrócony młot coś co wczoraj nie udało się na spx, volumen cóz ten na DJ faktycznie co nieco sugeruje ... zresztą widać kilka innych znaków ... a dolar robi chyba szczyt prawego ramienia rgr co to o niej jakiś czas temu pisywaliśmy
Zeus52 / 2012-05-12 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak. Oczywiście,jak zwykle z resztą,obserwuję waluty i zauważyłem to,o czym mówisz...i tu też nic nowego. Wszystko już omawialiśmy..że taka opcja istnieje. Zwróć uwagę na euro do PLN. Tam to nawet ciekawiej wygląda. Boją się iść wyżej. I mają się czego bać! Poprzednio zjazd na południe z resztą też zaczął się na EUR/PLN. USD/PLN dołączył mocnym spadkiem później.
max1224 / 2012-05-12 00:10 / Tysiącznik na forum
jednym słowem GOTOWE tylko podpalać lont, a czy zrobi to grecki rząd?:)
Zeus52 / 2012-05-12 00:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie,na krótko,to możliwe. Ale popatrzmy na Janków,na ich rynek pracy. Pisałem jakiś czas temu...bo to może być tak,że superodczyt ISM był"wypadkiem przy pracy",albo dane z rynku pracy. Ja pisałem,iż zakładam i mam ku temu podstawy,że to właśnie miesięczne dane z rynku pracy były takim jednorazowym,negatywnym"wypadkiem",a następne odczyty będą nie tyle lepsze,ale nawet wystrzałowe. Teraz zobacz dzisiejsze dane...nie bez powodu takie dobre nastroje,najwyższy odczyt od połowy 2008 roku...rynek pracy,to waży na nastrojach. A ISM-praca to był odczyt(wyprzedzający,jak by nie było)na poziomie 60p. I to nie wygląda mi na"wypadek". Zobacz wykres stopy bezrobocia....prawie prosta,z małymi zygzakami,linia od lewego górnego rogu wykresu,do prawego dolnego...i tak od trzech lat! A więc to raczej ISM nie kłamał i dane miesięczne z rynku pracy były jednostkowo słabsze. A to jest paliwo na następną falę,po korekcie.
dorotka sierotka / 83.22.47.* / 2012-05-13 07:37
Witam ,mam pytanie czy warto zainwestowac w złoto nie dla zarobku tylko w celu ochrony kapitału bo gdy wszyscy zaczna drukowac /czytam o nastepnym Q3 i dominacja w polityce socjalistow w europie / zaczynam sie obawiac hiperinflacji a kompletnie nie znam sie na wykresach itd itp .Jesli tak ,to kupowac fizyczne złoto czy certyfikaty czy one sa bezpieczne .Bardzo prosze o jakies sugestie lub jakies namiary gdzie moge sie troche wiecej uswiadomic .
max1224 / 2012-05-12 01:00 / Tysiącznik na forum
no to jeszcze zerknij na wig20 w taktowaniu tygodniowym ... i karaluchy bo już późnawo
Zeus52 / 2012-05-10 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niech sobie pokrzyczy. Widocznie tylko to potrafi. Co się stało latem,to wszyscy od dawna wiedzą...i choć pewnie nędznym pocieszeniem jest fakt,że nie tylko my wtedy ponieśliśmy straty,ale nawet najwięksi znani inwestorzy....ale wtedy jakoś nie słyszałem kolegi krzykliwego. To tylko dowodzi,że jedynie po fakcie coś potrafi napisać. A im więcej takich wpisów,tym bardziej upewnia mnie to,co do moich racji. Pamiętasz,jak było z Tobą,gdy wietrzyłeś duże spadki gold...natychmiast uaktywnił się ktoś,komu to nie odpowiadało...i to była pewna,dość wtedy znana z inwestycji w gold instytucja.
tedchom / 2012-05-11 00:06 / Tysiącznik na forum
Możliwe, że nie rozumie jak działa rynek i nie wytrzymał psychicznie tego natężenia. Cóż nikt nie jest doskonały a i rynek jest jak żywy organizm. Każdy kto twierdzi, że się nie myli mówiąc to jest właśnie w trakcie największej pomyłki. Nie ma inwestorów którzy zawsze utrafią dobry moment. Chciałem jeszcze raz zauważyć, że cena jednostki do wartości księgowej spółki jest w super momencie. Dlatego mimo odwrotnego chwilowo trendu siedzimy w longach. Fundy to nie forex więc spokojnie trzeba przeczekać.
Zeus52 / 2012-05-11 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie teraz jest największa szansa na uformowanie rządu w Grecji...znowu jest to niby na przekór logice,ale tylko niby. W nowych wyborach,jak wynika z sondaży,wygra SYRIZA...a do tego nie dopuszczą pozostałe ugrupowania...za wszelką cenę. Aby tylko zgarnąć kasę.
max1224 / 2012-05-11 22:35 / Tysiącznik na forum
na koniec maja mogą nie dostać kolejnej transzy pomocy jak rządu nie będzie może więc jakiś mniejszościowy, albo jak to nazwali rząd ekspercki czy coś w tym stylu dokładnie nie pamiętam ... w każdym razie kasy raczej nie puszczą, a wtedy może być to o czym dziś skrobnąłem na blogu
Zeus52 / 2012-05-11 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podobno mają środki aż do lipca,ale gdyby dopuścili do wyborów w czerwcu,wygrałaby je SYRIZA...nic dziwnego,że oni akurat nie chcą koalicji...bo dążą do ponownych wyborów. Ale PASOK i ND nie mogą do tego dopuścić i z pewnością wobec takiego zagrożenia każda z partii,która przegłosowała porozumienie, gotowa będzie do zawarcia nawet paktu z diabłem,byle tylko nie nowe wybory i SYRIZA.
max1224 / 2012-05-11 23:55 / Tysiącznik na forum
a propo's dolara, czy mi się wydaje, czy mamy tam prospadkowe harami przykryte nagrobkiem doji?
Zeus52 / 2012-05-12 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
To zależy,jakim wykresem się posługujesz. Powiedziałbym,że dolar dotarł do górnej bandy lokalnego kanalika wzrostowego,a na dodatek do górnej krawędzi okna bessy. W sam raz do zjazdu do dolnej bandy. Na euro coś podobnego,z tym że euro dopiero dotarło do luki. Też w sam raz do spadków.
max1224 / 2012-05-12 00:30 / Tysiącznik na forum
taktowanie dzienne dziś nagrobek wczoraj i przedwczoraj harami
max1224 / 2012-05-10 23:39 / Tysiącznik na forum
fakt ... nic to mam parę ciekawych znaków na blogu, ale pewnie widziałeś to wcześniej :)
Zeus52 / 2012-05-11 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mimo,że długoterminowo nic to w moich zapatrywaniach nie zmienia,to jednak na razie uważam,że szykuje się dalszy zjazd u Janków. Właściwie to nieco zdziwiony jestem dzisiejszym optymizmem,zwłaszcza w Eurolandzie. A co do XAU...wstępny sygnał tak,ale to nie znaczy,że jeszcze nie spadnie...na razie RSI zaliczył strefę 30(-),ale nadal brak dywergencji. Może wejść głębiej.
privy / 2012-05-08 19:45 / Tysiącznik na forum
Patrząc na złotko, a raczej na jego objawy stanu zapaści można wysnuć taki wniosek, że jutro na GPW możliwa harami a pojutrze wstępne sygnały kupna, ale o tym przekonamy się jutro.
Zeus52 / 2012-05-09 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Należałoby przyznać,że sytuacja po dzisiejszej sesji nie wygląda na wykresach różowo...nie zaskoczy mnie jutrzejszy zjazd u Janków do 1340p. Gorzej,jeśli przebiją minima z dzisiejszej sesji. Grecja,Grecja,a zdaje się,że straciliśmy z oczu Hiszpanię...a tam nie dzieje się dobrze,przez co eurodolar ma zamiar przetestować tegoroczne minima....
max1224 / 2012-05-10 21:28 / Tysiącznik na forum
na razie budują odwrócony młot:)
szalony inwestor / 2012-05-10 23:28 / Tysiącznik na forum
nie maja sily rosnac
nawet na porzadne odbicie ich nie stac
tedchom / 2012-05-11 00:08 / Tysiącznik na forum
Nie ma też siły mocno spadać
szalony inwestor / 2012-05-11 14:34 / Tysiącznik na forum
jak nie ma sily rosnac i nie ma sily spadac to bedzie sie osuwac:-)
max1224 / 2012-05-11 15:00 / Tysiącznik na forum
wewnątrz kanału boczniaka, w którym tkwimy od września ub. roku
szalony inwestor / 2012-05-11 17:38 / Tysiącznik na forum
jakies odbicie musi byc dzis nie poglebilismy oststnio ustanowionego dna wiec mozna liczyc na odbicie od poniedzialku tymbardziej ze janki pomagaja
dzis byla okazja na zakupy akcji i fw
rzydaloby sie takie odbicie po spadkach jak w styczniu
max1224 / 2012-05-11 17:48 / Tysiącznik na forum
pomogłoby powołanie rządu w Grecji ... bez tego będzie szorowanie dna
max1224 / 2012-05-10 23:37 / Tysiącznik na forum
co się odwlecze
max1224 / 2012-05-10 19:42 / Tysiącznik na forum
piękny krzyż harami mamy na WIG20F ... wiem, jedna jaskółka wiosny nie czyni:)
max1224 / 2012-05-09 23:42 / Tysiącznik na forum
na tym tle nasz stragan dziś całkiem, całkiem, a to dzisiejsze minimum to nie przypadek tam nakładają się zniesienia fibo 4 różnych zakresów korekty od 23,6% dołka z 3 X 2011 do 100% dołka z 6 III 2012
Zeus52 / 2012-05-10 00:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki. Faktycznie. Na Staśku mamy do tego dość wyraźny wzrost wolumenu. Ale te wejście na dolny cień nie wygląda za dobrze. A do tego NASDAQ...tam zupełnie brak obrony. Wczoraj była,aż 20% wzrost wolumenu,a dziś nic,zero. Poniedziałkowa,a następnie wtorkowa świeca sugerowały zwrot,a dziś obrona gdzieś znikła. Z drugiej strony,niedźwiedzie też się nie wykazały przy tak słabej obronie...wygląda,że nie ma chętnych do handlu na tak niskim poziomie. Innymi słowy...wszystko możliwe. Z tym,że niewątpliwie niedźwiedzie mają przewagę,choćby z powodu eurodolara. Stasiek...natężający się wzrost wolumenu wskazywałby niebawem przełom. Ale to może zostać w takim układzie gwałtownym,choć krótkim zrzutem. To chyba właściwsze słowo.
max1224 / 2012-05-10 00:20 / Tysiącznik na forum
za co te dzięki?
szalony inwestor / 2012-05-10 00:07 / Tysiącznik na forum
jest teraz pora na odbicie a potem w dol
max1224 / 2012-05-10 00:19 / Tysiącznik na forum
naturalna kolej rzeczy ... a dalej będzie na odwrót sęk w tym czy zmienią się proporcje:)
Zeus52 / 2012-05-10 07:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie o to chodzi. Ale jeśli szalony mówi o odbiciu....ciężki temat...może być w dół. U Janków nawet dużo. A u nas? Zobaczymy.
zetta / 83.22.241.* / 2012-05-10 09:16
http://na-plus.blogspot.com/2012/05/uwaga-na-zotowke.html Co myslicie na ten temat , chyba jednak trzeba isc w obligacje
Zeus52 / 2012-05-10 10:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakby nie było,ja nadal siedzę w longach(QUE2). Ale wczoraj w Stanach AHI poleciał w dół aż o ponad 0,5%. A to dużo. Grecja,teraz Hiszpania,PMI w Eurolandzie sugeruje techniczną recesję minimum przez pół roku...Chiny? Nie wiem,czym tak dzisiaj się ucieszono...dane o bilansie handlowym...silny wzrost in plus. Tyle,że jeśli im się przyjrzeć szczegółowo...eksport/import...to jest masakra. Najgorsze dane od nie wiem nawet jakiego okresu. Oj poleci Chinom PKB i to mocno. No i świadczy to o reszcie,z którą Chiny handlują. Czyli ogólnie mówiąc: Bieda z nędzą wszędzie,że już gorzej być nie może! Ale w tym może być klucz do prognoz...."gorzej już być nie może". Jak gorzej być nie może...to może być tylko lepiej. I pewnie FED pomoże,ECB wreszcie zadziała(zgodnie z pewną,ostatnią sugestią Draghi'ego),Chiny poluzują politykę...tylko jazda pod to pozostała.
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-10 15:42
a tak na marginesie to mi się wydaje że może być jeszcze gorzej w sensie Hiszpania, Portugalia, Włochy.... to potencjalne bankruty. Ciągle mam obawy czy mimo że jest tanio to odpowiedni to czas na zakupy funduszy akcyjnych
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-10 15:34
Ja nadal cię będę męczył o ml5 i pioneera polskich akcji - co o tym myślisz bo jeszcze nie udzieliłeś mi odpowiedzi a ja to tak w tych funduszach nie siedzę jak ty :) doradź coś :)
max1224 / 2012-05-10 21:11 / Tysiącznik na forum
moje narzędzie wygenerowało sygnał kupna dla ML5 co prawda to jeszcze ciągle test ... ale może masz rację z tym zainteresowaniem złotem ... osobiście wrzuciłem tylko do portfela wirtualnego wejście z wyceną 14.05
Według narzędzia zamierzam inwestować od jesieni jak tylko uporam się z wynikami badań i przekonam, że narzędzie jest efektywne
szalony inwestor / 2012-05-10 14:21 / Tysiącznik na forum
hossa na walutach bessa na surowcach i indeksach kierunek jest jeden i nie jest to u nas 3000pkt i to wszystko widac na wykresach ja sie nie bawie nawet w slerzenie pmi i danych szkoda czasu
privy / 2012-05-10 10:20 / Tysiącznik na forum
Wygląda to tak jak wygląda i może się ziścić. Jankeski i helmucki indeks też nie świecą optymizmem. Tak jak już kiedyś wspominałem - idzie czas dolara, a może już jest. Edek w moim przekonaniu jedzie na 1,2810 a zejście niżej w zasadzie przypieczętuje ten scenariusz dla złociszcza. Ceny jankeskich obligacji rosną już od kilku miesięcy.
Zeus52 / 2012-05-08 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Albo jakiś pianista chce pograć na GPW? To też opcja.
szalony inwestor / 2012-05-09 13:37 / Tysiącznik na forum
powoli sytematyczmie w dol nie bylo nawet proby odbicia
max1224kom / 178.180.69.* / 2012-05-09 14:44
Bo odbicie pójdzie od wsparcia to takie oczywiste, możemy je naruszyć a nawet zejść na sesję poniżej
szalony inwestor / 2012-05-09 14:56 / Tysiącznik na forum
a jak nie bedzie odbicia tylko zalamanie?
niczego nie mozna wykluczac
nigdy nie mow nigdy i graj to co widzisz
jestesmy blizej zalamania niz dobicia
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-05-09 15:47
sugestia zmiany strony w tym momencie zakrawa na kiepski żart, bo o brak wiedzy Cię nie podejrzewam ... chyba, że jesteś jednym z tych analityków co to w lipcu 2007 naganiali na zakupy MiŚS ... co innego jeśli wsparcie pęknie, wtedy OK tylko niech pęknie
szalony inwestor / 2012-05-09 16:17 / Tysiącznik na forum
jak do jutra nie peknie to sie chyba przekrece na L
ale to zalezy od usa
max1224 / 2012-05-09 16:58 / Tysiącznik na forum
no i błąd to rynek zdecyduje czy i kiedy pęknie, nie możesz go tak szantażować ... raczej trzeba cierpliwie czekać reagować na wydarzenia
szalony inwestor / 2012-05-09 17:22 / Tysiącznik na forum
jestem niedzwiedziem nie mam cierpliwosci
wziolem dzis zysk i drobne L na probe pod odbicie w usa
i daje sobie spokoj z gielda na jakis czas to codzienne obserwowanie jest meczace czasem trzeba odpoczac nie mozna sie w to zabardzo zaglebiac bo sie traci dystans
max1224 / 2012-05-09 17:27 / Tysiącznik na forum
dokładnie ... mnie z kolei interesuje wyłącznie zamknięcie na to co w trakcie sesji fundusz nie zareaguje ... no chyba, że w trakcie sesji wydarzy się coś jak np. dziś ewidentny przełom, na zielony WIG20 liczyłem po fixingu a tu miła niespodzianka jeszcze żeby kontrakt podciągnął
szalony inwestor / 2012-05-09 19:10 / Tysiącznik na forum
ja przelomu nie widze
teraz odbicie potem znowu w dol
max1224 / 2012-05-09 19:23 / Tysiącznik na forum
no fakt może z przełomem przesadziłem, ale pozytyw jest nawet obrót lekko wzrósł na skupie, jeszcze volumen ... ale od czego jest jutro
max1224 / 2012-05-09 19:29 / Tysiącznik na forum
no i wypada zaczekać na zamknięcie w USA
tedchom / 2012-05-08 21:56 / Tysiącznik na forum
Dla mnie jest ok tylko na zjazd liczyłem wczoraj nie dziś ale i to dobre, może nawet lepsze.
Zeus52 / 2012-05-08 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
"W" na Wig20 to opcja ciągle aktualna....a"najmniejszy błąd niedźwiedzi na rynkach bazowych...". Powinni wybić linię szyi tego"W". Ale oczywiście,poczekamy,zobaczymy.
tedchom / 2012-05-06 23:57 / Tysiącznik na forum
No cóż, już za parę godzin zobaczymy początek ruchu więc w spokoju zaczekamy. Co do grecji to nie wiem czy rzeczywiście zbyt duża grupa inwestorów na to będzie jeszcze zwracać uwagę. Wiadomo że paliwo dla niedźwiedzi to będzie ale na jaki dystans? Po wyborach emocje opadły, nie wygrał Sarkozy, ale już wiadomo kto wygrał co przeważnie daje uspokojenie rynkowi.
Zeus52 / 2012-05-07 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i czy muszę coś jeszcze dodawać....
max1224 / 2012-05-07 19:11 / Tysiącznik na forum
chyba tylko to, że na HSBC4 pokazał mi się sygnał kupna ... aż sam jestem ciekaw co z tego będzie choć technicznie może ciut za wcześnie
Zeus52 / 2012-05-07 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czekam na sygnał zakupu na Wig20...czas niedźwiedziom powoli się już kończy i jeśli w tym tygodniu nie będą już w stanie niczego wywalczyć...a to właśnie widać...,to ich koniec stanie się nieunikniony i definitywny. Czas i jeszcze raz czas działają teraz na korzyść GPW,jak i złotówki. I wiesz zapewne,dlaczego.
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-08 12:06
Zeus - myślisz że wig20 powoli zacznie ruch w kierunku 2400? A co w ogóle myślisz o ml5? Dawno nic nie pisałeś na ten temat :) Na dziś dzień ml5 poniżej 50 dolarów już. Warto kupić czy to marsz dużo niżej jeszcze?
max1224 / 2012-05-08 22:34 / Tysiącznik na forum
dziś masz już ml5 poniżej 48$
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-08 22:40
No właśnie widzę że poniżej 48 ale co dalej?Jak myślisz max?
max1224 / 2012-05-08 22:52 / Tysiącznik na forum
pisałem kilka dni temu na blogu i podtrzymuję zdanie, choć jak to pójdzie w takim tempie, to chyba nie będzie sensu czekać do jesieni okazje będą wcześniej
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-09 07:49
Myślisz ze ml5 dopiero gdzieś na jesień osiągnie szczyt? Jaką przewidujesz cenę za jednostkę?
max1224kom / 83.27.126.* / 2012-05-09 08:24
dołek
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-09 11:59
mnie się właśnie wydaje że teraz jest już dołek a ty piszesz że do jesieni będzie spadać. To myślisz że lepiej się pozbyć teraz ml5? w co w takim razie lepiej wejść?
Zeus52 / 2012-05-08 15:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest pewien warunek takiego ruchu na 2400p.,ale i dużo wyżej...korekta na rynkach bazowych musi mieć łagodny przebieg,rodzaj boczniaka konsolidacji. Tymczasem Tsipras w Grecji pojechał ostro po bandzie:" uważam,że zobowiązania Grecji są na poziomie...zerowym. Należy ponownie to przegłosować." Poza tym ma zamiar przetrzepać greckie banki,a także uważa długi greckie za nielegalne..." Legalność greckiego zadłużenia powinna zbadać Komisja Europejska". Robi się ciekawie...i coś mi to historycznie przypomina. To już było...kiedy indziej,i gdzie indziej,ale było. Chociaż....Związek Sowiecki spłacał wcześniejsze długi Rosji.
szalony inwestor / 2012-05-08 16:19 / Tysiącznik na forum
spokojnie powoli stanowczo w dol:-)
Zeus52 / 2012-05-08 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic z tego nie będzie...
szalony inwestor / 2012-05-08 19:49 / Tysiącznik na forum
czas pokarze
ja jestem zadowolony z obecnych spadkow nie wykluczam ich poglebienia ale tez mozemy teraz zobaczyc odbicie zeby optymisci sie nabrali i potem... ostrzej w dol pod koniec tygodnia
trzeba czekac i cieszyc sie ruchem:-)
Zeus52 / 2012-05-08 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo ruch,aby niedźwiedzie się nabrały. Hollanda strawili we Francji,co było widać wczoraj na CAC40...trudno z resztą nie strawić kogoś,kto opowiada się za jak najszybszym,nieograniczonym"dodrukiem"przez ECB. Przestraszono się dziś Greków...ale co takiego się u nich stało na razie,poza tym,że wybrali....że chcą mieć następne wybory?
max1224 / 2012-05-08 20:16 / Tysiącznik na forum
nigdy ładu nie dojdziemy, ale taki już Twój urok ... to jest dział FUNDUSZE wiem że forex też na F, ale to zupełnie inna bajka
szalony inwestor / 2012-05-08 20:28 / Tysiącznik na forum
niektorzy maja inny punk widzenia na rynek niz Wy.

widze ze to przrszkadza
Zeus52 / 2012-05-08 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmuj się tak bardzo...po prostu są dwie strony i się wykłócają. Ty masz inny horyzont czasowy,a także inny nieco punkt widzenia. I jest w porzo. Wybacz,że czasami to wygląda,jak atak na Ciebie...ale czasami inaczej się nie da,bo wszystkich wystraszysz i mogą popełnić błąd. Sam,z resztą,atakujesz...
szalony inwestor / 2012-05-08 22:22 / Tysiącznik na forum
ja sie nie kluce tylko przedstawiam inny punkt widzenia
ktos musi byc w mniejszosci
dalej widze spadki po chwilowym odbiciu
to jeszcze nie pora na kupno akcji i funduszy
Zeus52 / 2012-05-08 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja przeciwnie...z resztą,właściwie to zobaczy się później. Jutro,pojutrze...jak sprawdzi się teza o początku większego,zewnętrznego zainteresowania GPW. Na razie wyraźnie są zainteresowani naszymi obligacjami,a od czasu do czasu(ubiegły tydzień,w tym piątek) akcjami. Bo i czas po temu. W czerwcu zainteresują się nami(jak i złotówką) wszyscy,więc niektórzy już to wyprzedzają.
max1224 / 2012-05-08 22:32 / Tysiącznik na forum
tego nie neguję zresztą wystarczy poszukać i znajdziesz moje wpisy o zejściu do 2090 tylko tam jest to wsparcie bronione od ponad pół roku i to skutecznie więc nawet jeśli miałoby być wyłamane to na pewno nie z marszu i na pewno z ruchami powrotnymi ... a jeśli w tym czasie wyskakujesz z 1800 a za chwilę dodajesz że na kilku punktach zamykasz eski to brzmi to cokolwiek groteskowo ... stąd takie a nie inne reakcje
szalony inwestor / 2012-05-08 22:38 / Tysiącznik na forum
kilku punktach ... dobre nie czytales mnie uwaznie ja sie ustawilem na krotko tydziem temu zobacz gdzie wtedy bylismy a gdzie dzis kilkadziesiat pkt a kilka to duza roznica
max1224 / 2012-05-08 22:40 / Tysiącznik na forum
a kilkadziesiąt i kilkaset to niby nie?
max1224 / 2012-05-08 20:36 / Tysiącznik na forum
nie w tym rzecz chodzi dokładnie o to, że nas nie interesują transakcje "na chwilę" co do punktu widzenia na rynek

pieknie zaczela sie sesja u nas:-) byla okazja na realizacje polowy zysku :-)teraz sobie poczekm na dalszy rozwoj sytuacji licze na dalsze osuwanie sie
bykom powinny opasc z sil

niewiele mówi o sytuacji technicznej na rynku przyznasz ... sorry jeśli Cię uraziłem nie miałem takiego zamiaru
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-05-08 16:52
tak ... wsparcie trzeba przetestować
szalony inwestor / 2012-05-08 17:04 / Tysiącznik na forum
trzeba sprawdzic jego kruchosc:-)
max1224 / 2012-05-08 17:27 / Tysiącznik na forum
się okaże, a może siłę?
szalony inwestor / 2012-05-08 17:48 / Tysiącznik na forum
od trzech miesiecy widac ta sile:-)
Zeus52 / 2012-05-08 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
A od pół roku widać tę "chęć" do pogłębiania spadków...wszak to od jesieni,co rusz...tak co najmniej raz,czy dwa w miesiącu mieliśmy spadać tak co najmniej do 1800p. Ba,była nawet mowa o czymś gorszym...i zawsze już,natychmiast. I jaki efekt? Każdy widzi.
szalony inwestor / 2012-05-08 21:50 / Tysiącznik na forum
no wlasnie bylismy na 2400 teraz ponizej 2200 powoli systematycznie w dol
pora na male odbicie
blizej nam do 1800 niz 3000
max1224 / 2012-05-08 21:02 / Tysiącznik na forum
nie darmo mówi się w pewnych kręgach, ze jak szalony sie pojawia to rychły koniec spadków
Zeus52 / 2012-05-08 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No! Ciekaw jestem,czy mi się jeden wpis z zeszłego tygodnia uda...co prawda nie o tę lukę wtedy hodziło,ale...
max1224 / 2012-05-08 21:31 / Tysiącznik na forum
a janki zaczęły młotkowanie jak się rozpędzą to zamkniecie będzie jeszcze na zielono ...
Zeus52 / 2012-05-08 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,nie wypada mi się samemu cytować,ale...wiesz,ten opis świecy na NASDAQ...luka i szpulka(może doji) z dolnym cieniem na dużych obrotach...jeśli to wypali,to tamten wpis byłby, jakby listem z podróży do przyszłości...:) Wiesz,bo akurat wspólnie o tym pisaliśmy...choć chodziło o tę większą lukę,to jednak NASDAQ robi to teraz,prawie realizując przy okazji a,b,c... Trzymaj kciuki!
max1224 / 2012-05-08 18:07 / Tysiącznik na forum
siła trendu to nie to samo co siła wsparcia :)
szalony inwestor / 2012-05-08 17:08 / Tysiącznik na forum
ale ja sie nie upieram na sile przy spadkach wiec kasuje dzis zysk na 1/4pozycji tylko poczekam na odpowiedni momet:-)
co dalej rynek pokarze
trzeba grac to co sie widzi
quest77 / 87.204.51.* / 2012-05-08 16:10
no a ml5? Ciekawi też twoje zdanie na temat pioneera akcji polskich. Cholernie tani, pytanie tylko jaki potencjał do wzrostu ma w perspektywie do końca roku chociażby
max1224 / 2012-05-07 22:37 / Tysiącznik na forum
no i ja też nic nie zmieniam tylko czekam cierpliwie ... a sygnał pójdzie testowo do wirtualnego, swoją drogą zleciało 31.05 kończę testy i biorę się za opracowania statystyczne
tedchom / 2012-05-07 22:28 / Tysiącznik na forum
No no ciekawie dzisiejsza sesja przebiegła. Przyznam, że jestem zaskoczony tym że tak wysoko żeśmy powindowali Ciekawe czy jutro nawrotka czy dalej up, no bo żeby po tym wszystkim tak zaraz iść w górę? coś dziwnie mi to wygląda ale nie mówię, że to źle. Oby tylko kierunek wreszcie byki utrzymały
Zeus52 / 2012-05-07 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj obroty byly cieniutkie,więc teoretycznie nic znaczącego się nie stało. Ale to jest to,o czym pisałem,a szalony jakoś tego nie widzi. Widzi tylko to,co mu się marzy,a nie fakty. I nie słucha,co się mu mówi...że koniec. Ciężkie czasy dla niedźwiedzi nadchodzą. Teraz NAJMNIEJSZY błąd niedźwiedzi na rynkach bazowych...nawet tylko zatrzymanie tam spadków=silny odpał na Wig20. A to daje skutek odwrotny do tendencji dotychczasowej...dotąd mieliśmy przewagę czarnych korpusów. Często nawet sesje wzrostowe były na czarnych świecach. Teraz szykuje się nadmiar białych świec...może z czarnymi przerywnikami,może w formie szpulek,w trakcie spadków na rynkach bazowych.
obiektywny obserwator / 83.7.245.* / 2012-05-08 10:23
Sorry Zeusie ale to Ty marzysz ,a założenia Szalonego się sprawdzają i na nich zarabia ,natomiast Twoje marzenia przynoszą efekt odwrotny czyli tracisz i ten stan trwa od roku, podejrzewam że jak Ty zaczniesz wreszcie odrabiać on nadal będzie zarabiał bo jest bardziej elastyczny i potrafi dostosować się do rynku.
max1224kom / 83.27.124.* / 2012-05-08 12:00
byłoby jak piszesz ... zagraj funduszem na forexie ... powodzenia
PS. Jeszcze raz apeluję to jest wątek FUNDUSZE, a forex ma swój odrębny temat
szalony inwestor / 2012-05-07 23:22 / Tysiącznik na forum
jak do tej pory to co gram a gram to co widze daje mi zarobic wiec sie tego trzymam
moze byc juz koniec spadkow a moze poczatek czas pokarze ja nic nie zmieiam cierpliwie czekam
max1224 / 2012-05-07 23:08 / Tysiącznik na forum
ciekawie jest na staśku dzisiejsza doji może dać jutro gwiadzę poranną, ale równie dobrze może pójść drugie tyle w dół co w piątek
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-05-08 16:59
i poszło drugą opcją
Zeus52 / 2012-05-07 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz dokąd sięga zakres klasycznej korekty a,b,c gdzie"a"="c". To linia szyi hipotetycznej RGR...to,o czym kiedyś gawędziliśmy z privym...że jeśli nastąpi załamanie spadków w pewnym punkcie,ruch w górę w pobliże szczytów,to jest szansa,że cały zygzak korekty zmieści się w tym zakresie. Zamknie się i zakończy na LS RGR właśnie...około 1340p. To nie psułoby nam szyków. Wiesz,z tą zmianą oznaczenia fal...na to się zapowiadało,gdyby ta wyższa,czerwona linia(wiesz która)i linia głównego trendu nie została pokonana. Teraz jednak sytuacja jest dwuznaczna...tak,jak mówisz. Ale nie ma tego złego,co... Jak nie wróci teraz z powrotem ponad...to zostaniemy przy starym zapisie fal...nie trzeba będzie tego zmieniać... :) Nie mniej jednak sprawa pozostaje otwarta. Jeśli chodzi o Jankesów. A widziałeś reakcję CAC40 na Hollanda? Jeden z najlepszych parkietów.
max1224 / 2012-05-08 00:06 / Tysiącznik na forum
widziałem ... zresztą to było pisane wcześniej, że jest w cenach
w Grecji z kolei "zwycięska" partia nie potrafiła stworzyć koalicji (szybko się poddali), teraz ruch drugiej z kolei (lewicowej) ... tak oto tworzy się powoli koalicja w unii przeciwko merkelowej
szalony inwestor / 2012-05-08 00:20 / Tysiącznik na forum
zbyt duzo sprzecznych interesow sie sciera w uni
oj bedzie sie dzialo
szalony inwestor / 2012-05-07 13:17 / Tysiącznik na forum
pieknie zaczela sie sesja u nas:-) byla okazja na realizacje polowy zysku :-)teraz sobie poczekm na dalszy rozwoj sytuacji licze na dalsze osuwanie sie
bykom powinny opasc z sil
privy / 2012-05-06 22:03 / Tysiącznik na forum
Teraz przez jakiś czas będziemy mieć grecką tragedię. Tu w zasadzie nie dzieje się nic co dla wielu jest oczywistością - kolejny szczebelek do całkowitego bankructwa i wyjścia ze strefy euro. To powinno pogłębić przeceny na rynkach. Druga sprawa to Francja - dla mnie nowy prezydent to zaskoczenie i kolejny szczebelek na drabince niepewności co przez jakiś czas może hamować wzrosty. Suma sumarum jestem na (-) w nadchodzącym tygodniu.
szalony inwestor / 2012-05-06 23:58 / Tysiącznik na forum
spokojnie czekam na poglebienie spadkow
grac nalezy to co sie widzi - na wykresie od poczatku poprzedniego tygodnia bylo widac ze bedziemy mieli spadki to wynika z at i analizy miedzyrynkowej a grecja francja pmi i takie tam to tylko zbedny szum informacyjny na ktory nie powinno sie zwracac uwagi wykresy nie klamia
czekam na spadki
max1224 / 2012-05-06 22:36 / Tysiącznik na forum
wielce prawdopodobne z drugiej jednak strony zmiana we Francji była grana od dwóch tygodni i jest pewnie w cenach ... pozostaje Grecja, tylko tam nikt nie będzie chyba w stanie utworzyć silnego rządu
Zeus52 / 2012-05-07 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,właśnie o to chodzi. We Francji tak się"zmartwili"wygraną Hollanda,że CAC40 urósl prawie 1,8%.
Zeus52 / 2012-05-07 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat Francja i wygrana Hollanda to nie jest zaskoczenie,tego rynki były już praktycznie pewne po sondażach przed drugą turą. Poczekajmy....ciekawie na walutach się dzieje.
matkapolka / 83.7.173.* / 2012-05-07 16:38
Na forach pisza ,ze nasze pln bedzie sie umacniac bardzo mocno tylko kiedy ? czy ta kasa pojdzie w akcje czy w obligacje ? jak myslicie
privy / 2012-05-06 23:07 / Tysiącznik na forum
Będą nowe wybory, które nic nowego nie wniosą i to będzie preludium do całkowitej restrukturyzacji długu. Jeśli to nie wystarczy do wygenerowania nadwyżki budżetowej to będzie powrót do drachmy i będzie nas stać na życie z naszej emerytury w Grecji. Będziemy jak Niemcy w Hiszpanii :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy