1 III - 5 III

privy / 2010-02-28 21:15
Kinia znowu bez netu, a Justyna pokazała gdzie są dobre inwestycje. Jeszcze tylko fibon 62 i linia trendu na 1125$ do rozjechania i przestrzeń otwarta.

Wigwam i Stasiek w sygnale kupna, ale z bardzo bliską zaporą w20-2280 sp500-1114. Zatem sygnały mogą w tym wypadku okazać się krótkotrwałe.

Zielony...hm...no cóż. Sterowany odgórnie 2,85 punkt krytyczny dla dziennych i 2,88 dla tygodniowych. MACD na week niebezpiecznie hamuje.

Jakie wnioski: bardzo płynne i brak konkretów. Sytuacja z odbiciem a w zasadzie z powyższymi poziomami na giełdach musi się wyjaśnić, a to przynajmniej krótkoterminowo pociągnie za sobą zielonego, oczywiście w odwrotnym kierunku.
Wyświetlaj:
moser / 15.195.185.* / 2010-03-05 16:53
Panowie i Panie, czy dalej siedzicie okrakiem ? 50% ML5, 50% zieleniak? tak sie wszystko pogmatwało że nie wiem co mam robić, napiszcie coś... jak patrzę na te wzrosty to mi kopara opada i sądzę że nie tylko mi bo cisza tu taka, że az strach. Obroty na GPW tak marne że hej ...czy wam nie przypomina to początku odreagowania z przed pół roku? nikt nie chciał wtedy uwierzyć.
privy / 2010-03-05 17:53 / Tysiącznik na forum
Z tymi obrotami to nie tak, one muszą być jedynie przeciętne, dopiero jak wszyscy zaczną kupować bo się zorientują, wzrośnie wolumen i wtedy ważne będą zmiany na indeksie w odniesieniu do wolumenu. Teraz mamy coś co można nazwać powolnym kręceniem śruby. Mi niestety też gul skacze jak na to patrzę, no cóż, najgorsze jest to, że niektórzy pisali tu, że to jedynie ABC a jeszcze gorsze jest to, że to wszystko zatrzymała dzienna ma200 i zero reakcji z naszej strony bo zielony robi orgr i tu trzeba trzymać kasę. Mimo, że drugi test ma200 również był pozytywny to i tak żadnej reakcji i zły jestem sam na siebie. Teraz zielony jest na wsparciu co może zapoczątkować korektę wzrostową na nim i spadkową na giełdach i to będzie moment do zmiany jak ktoś jeszcze siedzi w zielonym. Ja go powiększam z poniedziałkową wyceną ze względu na wsparcie i będę szybko opylał bo apetyt na ryzyko rośnie. Stasiek na 1136 ma coś co nazywa się podstawą świecy tworzącej poprzedni szczyt i od tego co tu zrobi, a jest blisko, będzie wiele zależało na przyszły tydzień. Może akurat trafię na równoległe korekty.
Zeus52 / 2010-03-08 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...gość,który pisał o A,B,C(Globtrex),został tu dogłębnie skrytykowany za tak bezpodstawnie niedźwiedzie stanowisko...(piłem do niego stale,tym bardziej,że w pierwszym momencie wydał mi się O,K.)ale nie powiem...mimo,że byliśmy przekonani,że korekta to była czwórka i niebawem nastąpi piątka...to jednak ziarno wątpliwości,które zasiał,gdzieś tam,z tyłu głowy zakielkowało. Ja SKAN2 likwidowałem stopniowo,wykorzystując,jak mi się zdawało okazję,mini korektę,która nastąpi...Już nawet się szykowała. Ta pierwsza gwiazdka na Staśku...No cóż. Zrobiłem stopniowe zakupy na zatrzymaniu...bo zamiast korekty mieliśmy zaś gwiazdki. Zostało 25% portfela w dolcu,bo nie odważyłem się już dawać zlecenia w piątek. Ale wydaje się,że mogłem je zrobić. Skład. ML5(50%),ML6(12,5%),ALL3(12,5%)...no i SKAN2(24%).1% to resztówki.
privy / 2010-03-08 10:57 / Tysiącznik na forum
Jest coś o czym jeszcze nie było mowy, coś co jeszcze nie zostało wzięte pod uwagę: powrót do przebitej linii trendu wzrostowego - w20 ok.2440 stasiek ma linię po szczytach uwzględniających ostatnie konsolidacje 1150-1154 co także wynika z małego trójkąta w obecnym ruchu. Żebyśmy z tego dolara w złą godzinę nie wyszli. Rano usd/pln wyglądał naprawdę źle, ale teraz jak na zamówienie zrobił myk i jak dodatkowo wyląduje pow 2,84 to będzie piknie.
London / 2010-03-08 11:11 / Bywalec forum
Do tego wiele rzeczy właśnie prawie u szczytów . Z czego najważniejsze wydają się miedź i ropka.
privy / 2010-03-08 11:35 / Tysiącznik na forum
Robi się ciekawie, miedź rzeczywiście robi pomału dywergencje, podobnie ropa. Robi się ciepło.
Bogusz65 / 80.239.242.* / 2010-03-06 12:14
Mistrzu są jakies szanse ze pojdzie giełda i fundy w doł ? Bo pisane było ze bedzie dołek kolo polowy marca i ja tak czekam aby dokupic jednostki i niestety idzie w druga strone jak narazie :/ pozdrawiam serdecznie
privy / 2010-03-06 23:20 / Tysiącznik na forum
wow.

Szanse są, zdrową sytuacją dla giełd w kontynuacji wzrostów jest cofnięcie do lutowego lokalnego szczytu. Ale to byłby chyba zbyt duży prezent dla spóźnialskich. Jeśli założenie Zeusa jest prawidłowe, że to piąta fala to chyba jesteśmy w trzeciej podfali czyli tej najdłuższej i takiej szansy, o którą Ci, chodzi możesz nie dostać. Trend wzrostowy stał się faktem i teraz głębsze cofnięcie będzie nie lada wyczynem.
Bogusz65 / 80.239.242.* / 2010-03-07 00:38
Aha. A obecny wzrost ma szanse przebic szczyt z poczatku stycznia? I kiedy mozna sie spodziewac spadkow?
privy / 2010-03-07 11:41 / Tysiącznik na forum
Fale 5 mają podobno tę własność, że nieznacznie przekraczają poprzedni szczyt a niemal zawsze przynajmniej go wyrównują. Spadki wtedy, gdy układ się wypełni.
max1224 / 2010-03-07 12:10 / Tysiącznik na forum
z zastrzeżeniem że jedna z 1,3 lub 5 może być złożona pytanie dla mnie brzmi mamy złożone 1 i w tej 1 teraz 3 a może mamy 3 i złożone będzie 3 lub 5 a może nie będzie żadnego składania i pójdzie klasyczne 1-5 i czy to jest faktycznie to duuuuuże 5 czy nowa struktura :-))
to tak żeby za prosto nie było wszak rynki są nieprzeniknione
privy / 2010-03-07 12:53 / Tysiącznik na forum
2 często znosi niemal całą 1 więc na gpw niemal na 100% mamy 3.
privy / 2010-03-04 15:54 / Tysiącznik na forum
No to EDek ciśnie nam złotko i copperek.
myfa / 2010-03-04 20:55 / Bywalec forum
wychodzicie bardziej z zielonego ? jutro moze jeszcze odbic w gore
privy / 2010-03-04 21:19 / Tysiącznik na forum
No to są zawsze te dylematy nadziei.
u2mart / 2010-03-04 21:24 / Tysiącznik na forum
Sam się nad tym gryzę. Jeszcze zobaczę jak Janki skończą ale coś mi ostatnio po głowie chodzą bezpieczne obligacje bo już mam dość szarpaniny i znów minusa
privy / 2010-03-04 21:38 / Tysiącznik na forum
Jednak zwiększyłem zielonego i jednocześnie redukując akcyjne. Jeśli zielony jutro nie upadnie to wydźwięk tygodniowego wykresu będzie pozytywny. Za to na giełdach wskaźniki się gotują a stasiek nie odbija do góry. Z każdym dniem takiej sesji będzie zapalać mi się coraz więcej czerwonych lampek, ale jaka ewentualnie korekta z tego powstanie to nie mam pojęcia.
elKonrad / 2010-03-06 22:01
Myslisz, ze w nastepnym tygodniu zielony moze jeszcze odbic? Ja jestem dos mocno zapkowny i nie wyszedlem przy 2.95. Teraz sie gryze czy przezucic w wig20 czy czekac. Co myslicie na ten temat ?
privy / 2010-03-06 23:02 / Tysiącznik na forum
Wiesz, jak już się jest spóźnionym to zawsze określić co jest dobre w takiej sytuacji. Jeśli chodzi o przyszły tydzień to już poniedziałek powinien przynieść wzrosty na zielonym inaczej wartość wsparcia wykresu tygodniowego będzie moim zdaniem słaba i wygeneruje ewentualne mizerne odbicie. Poza tym na wykresach można zawsze znaleźć coś co potwierdzi to czy tamto. Przykład: licząc od grudniowego dołka do lutowego szczytu mamy teraz zniesienie fibo 62% tego wzrostu, a więc jest szansa pójścia w górę. Kreski jednak przechyliły się na trend spadkowy, a linia tygodniowa trendu trzeszczy okrutnie. Co zrobić, nie wiem, trzeba przyjąć jakieś założenie i je zrealizować. Ja przyjąłem, że pójdzie trochę up i będę wywalał jak nie utrzyma 2,84 też będę wywalał. Jak nie utrzyma 2,8275 (fibo) też będę wywalał. Czyli generalnie w 2/3 prawdopodobieństwa nic mi się nie stanie w 1/3 stracę, a w 1/3 zarobię. Zobaczymy na poniedziałkowym ruchu co będzie przeważać.
myfa / 2010-03-04 21:32 / Bywalec forum
dorzucilem kolejne 20 % , juz mnie meczy czekanie , niech sie cos dzieje w koncu :D
privy / 2010-03-04 21:39 / Tysiącznik na forum
Rozumiem, że zwiększasz zapasy szpinaku? :)
max1224 / 2010-03-04 21:52 / Tysiącznik na forum
porównaj usd_i z usdpln na 5 miesięcznym ...
mi się nie podoba ale ostatnio niewiele mi wychodzi
privy / 2010-03-04 22:46 / Tysiącznik na forum
Wiem, wiem, wygląda to jak doopa wielbłąda, ale porównaj na 3 i 5 lat. Oczywiście moja decyzja może być krótkoterminowa bo jest generalnie obliczona na krótkie przesilenie.
max1224 / 2010-03-04 23:10 / Tysiącznik na forum
jak tylko to zauważyłem to sobie pomyślałem tak usdpln się wyłamał jestem w szpinaku powinna nastąpić próba powrotu klasycznie tak bywa i ta próba jest choć tak naprawdę mizerna jakby w nocy trafiła się ostra jazda to po prostu odpał na wyjście taki strzał płomienia jak to ktoś kiedyś pisał ż jednoczesnym zejściem złota czyli promocja na wejście
PS. na 3 letnim usdpln to nie flaga? przypadkiem
privy / 2010-03-05 16:42 / Tysiącznik na forum
Tak wygląda, jak flaga. Zobaczy się, czy na tygodniowych linia trendu po cieniach się utrzyma. Janki dziś szaleją, ale ta euforia jest jakaś dziwna i chyba opiera się na tym, że jak to mówią: gdyby nie zima mogłoby być lepiej.
hal23 / 193.200.47.* / 2010-03-03 23:16
można spytać w jaki fundusz ze złotem?
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-03-04 00:45
Mowa o ml5
abba85 / 188.146.97.* / 2010-03-03 16:17
czy ktoś zna miejsce gdzie mogłabym poznać aktualne wyniki HSBC1?
z góry dziękuję
Dominico / 2010-03-03 16:37
bloomberg.com
tam jest bardzo duzo notowan fundów hsbc wiec musisz wybrac odpowiedni.
ewentualnie finance.yahoo.com
pozdr
abba85 / 212.76.37.* / 2010-03-04 18:13
niestety nie znalazłam:(
max1224 / 2010-03-04 18:56 / Tysiącznik na forum
http://services.assetmanagement.hsbc.pl/fundspl/tiles/display?def=fondssearch-pl
max1224 / 2010-03-03 09:53 / Tysiącznik na forum
w nawiązaniu do tego co Zeusie pisałeś o ruchach ja ostatecznie wczoraj nie zrobiłem nic czekam na rozwój sytuacji dziś jeśli cofnięcie to może nie być chwilowe a jeśli dalsza jazda to na dłużej wczoraj było jednak zbyt wiele pokus i zbyt wiele wątpliwości a czy dziś będzie coś klarowniejszego się zobaczy
myfa / 2010-03-03 17:12 / Bywalec forum
ale dostajemy w du.. , mialem juz wychodzic z dolca w akcje jak dochodzil w zeszlym tyg do 2,96 ale brak odwagi zrobil swoje, pomyslalem ze dojdzie jeszcze do 3 no i poszlo znow kilka % w las :(( teraz czekam z wejsciem do konca tyg bo spasc musi do cholewki !!
privy / 2010-03-03 17:56 / Tysiącznik na forum
Trzymaj się ''myfa''. Był taki wątek o nadziei, o przetrzymywaniu pozycji w oczekiwaniu na lepsze jutro. Dobrze złapałeś moment, ale zawsze te wredne ''ale'' mąci w głowach. Ja też się nie popisałem, ale po wczorajszych wycenach szczęśliwie mocno zredukowałem jak się złapałem na tej nadziei. Jak nie powróci nad 2,85 to dziś chyba wywalę resztę z wyceną na piątek. ED zapewne wykona dziś test potencjalnego szczytu na 50fibo i strefy oporu 1,3760-1,38 i zobaczymy co dalej. Możliwe, że dziś jest dołek na usd/pln, ale głowy ta je se uciąć nie dam. Jedyne co mogę stwierdzić to, że warunki ku temu są.
myfa / 2010-03-03 18:36 / Bywalec forum
podchodze raczej spokojnie do tego wszystkiego ale pozostaje czasem niedosyt niewykonanych operacji lub na odwrot , tak juz bywa. Pewnie priv, ze bedzie lepiej , ogolnie jestem pozytywnie nastawiony nawet jak nie idzie.
max1224 / 2010-03-03 18:32 / Tysiącznik na forum
a ja właśnie wywaliłem jak piszecie z piątkową wyceną oby dziś był dołek wczorajsze przebicie na wigu20 potwierdzone złoto też potwierdza wyjście z kanału spadkowego a dolar z kolei z wzrostowego może jutro i pojutrze próba zanegowania a te bajki sorosa mogły równie dobrze odwrócić uwagę od prawdziwego celu jakim jest osłabienie dolara w celu przerzucenia długu na europę
myfa / 2010-03-03 18:37 / Bywalec forum
ile % wywaliles max w gold?
max1224 / 2010-03-03 18:51 / Tysiącznik na forum
podzieliłem po 50ale teraz mam wątpliwości kurna tak źle i tak niedobrze ale są ślady jakby co na razie liczę na odwrót do końca tygodnia i dalszą jazdę później
privy / 2010-03-03 21:37 / Tysiącznik na forum
Stresuje mnie układ dywergencyjny stoch na staśku. Miejsce, w którym się tworzy zapowiada często 2 możliwości, albo spokojnie w bok i na kolejnych sesjach lekko w górę, albo już jutro mocną przecenę.
max1224 / 2010-03-03 21:52 / Tysiącznik na forum
zobacz historycznie w czasie marazmów na giełdach złoto dawało najlepsze rezultaty
myfa / 2010-03-03 22:06 / Bywalec forum
dalem zlecenie wiec w piatek wchodze 50% w gold, zobaczymy co wyjdzie z tego
u2mart / 2010-03-02 21:42 / Tysiącznik na forum
hejka hokejka
Trochę mnie tu nie było, ale był za to urlop, mały pobyt w Zakopanym ( narty pierwszy raz w życiu i z lepszym skutkiem niż inwestycje giełdowe) i częste popijanie małego co nieco.
Nie było za to internetu i sprawdzania jak waluty i giełdy. Ale dlatego m.in zamieniłem trochę zielonego przed wyjazdem na zwykłe obligacje, a od poniedziałku trochę MISS kosztem też dolca. Więc ogólnie bezpiecznych przewaga i trochę dolca i małych.
Pił ktoś kiedyś coś co nazywa się Warta ??? Z herbatą rewelacja.
Ps. Jak wrócę już do Polski to blisko chaty otworzyli mi normalnie mały sklepik z piwami regionalnymi mniam mniam . Teraz takie tyskie czy lechy to tfuu po prostu eghh
A od jutra do roboty
pozdrówka
max1224 / 2010-03-02 21:52 / Tysiącznik na forum
no to 150 km do mnie by Ci wielkiego halo nie zrobiło? następnym razem daj cynka to razem coś walniem
Gucioo / 2010-03-02 14:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kurna ale lipa dla zielarzy;/ co robic czekać dalej Max ty ile % siedzisz w zielonym? a nasz wigus najlepszy ciekawe czemu :P
max1224 / 2010-03-02 15:40 / Tysiącznik na forum
100 jak na porządny antywskaźnik przystało
Zeus52 / 2010-03-02 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sytuacja techniczna chyba nie pozostawia jednak złudzeń. Wybita linia szyi na gold,to samo na indeksach:S&P500,NASDAQ,DJIA...XAU pokonał MA200 i MA50,właśnie rozprawia się z linią trendu spadkowego-prowzrostową flagą. Inaczej mówiąc wszędzie mamy odcinanie się"grubą kreską"od korekty. Po przebiciu lekko ukośnej linii szyi ORGR na S&P500,a także pokonaniu poziomu konsolidacji,który był tak trudny do pokonania w czasie listopad/grudzień+wbicie się do lokalnego kanału wzrostowego...to znak,że Janki chcą pokazać,że zaczęła się pierwsza podfala wzrostowej piątki,a skończyła się korekta,która miała jednak,jak przypuszczaliśmy postać A,B,C. Prawdopodobnie zaatakują szczyt,jeśli nie ustanowią nawet nowego,i to nie kiedyś tam,w przyszłości,ale jeszcze w tym miesiącu. Nieco nawet lepsze dane im do tego wystarczą. Jeśli nie boją się dotychczasowych złych,to pewnie w małym stopniu przestraszą ich złe dane(a myślę,że takie będą) w tym tygodniu. Począwszy od jutra. Pytanie:co robimy? Być może złe dane w drugiej połowie tygodnia ochłodzą wreszcie atmosferę. Ale jeśli dziś będziemy mieli nadbicie ważnych poziomów...to ochłodzenie może dać tylko powrót na przebitą"grubą kreskę"...to może być okazja do wejścia,bo gdy w końcu zaczną napływać lepsze dane,to cofnięcie NA KRESKĘ będzie poziomem wyjściowym do ataku na szczyty. A więc? Czekamy na dane? Musimy też pamiętać,że małe nadbicie poziomów może skończyć się równie dobrze bardzo fatalnie. Musimy pamiętać o tym,że dotychczasowa korekta nie zrealizowała zjazdu,który wynikał choćby z zasięgu podwójnejo szczytu na XAU. I obecny ruch może stać się wtedy nieudanym ruchem powrotnym do linii szyi. Jej poziom to:163,37p. Choć z drugiej strony realizacja ORGR na złocie powinno pomagać. Wiem,że nie ułatwiam sprawy,ale chyba każdy sam musi to przemyśleć. Wchodzimy,być może częściowo,albo czekamy na dane i wtedy zlecenie? Do tego uwzględnienie czasu realizacji. Jeśli dziś zlecenie,to zakup wypadnie po czwartkowych cenach...a później piątek,na dodatek też z danymi... Weźmy pod uwagę,że chodzi o wejście dłużej,a nie o chwilowe jazdy. Więc może poczekać na dane i ruch powrotny do przebitych poziomów. A może jeszcze coś wyjdzie innego...
max1224 / 2010-03-02 18:54 / Tysiącznik na forum
nie pisałeś tego pod wpływem maila?
Zeus52 / 2010-03-02 19:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę tak...ja jestem za poczekaniem. Bo tak,czy inaczej musi nastąpić odpoczynek,nawet jeśli poziomy dzisiejsze się utrzymają. A na dodatek,jak wyżej,w każdej chwili może nastąpić jeszcze zwrot...to nadal jest zagrożenie. Sesja się nie skończyła. A nastawiając się na dłuższe wejście,jeśli to co Janki zamierzają ma się sprawdzić i pójdą jednak dalej w górę,to większe nadbicie teraz da nam mocniejsze plecy później,zrobi się miejsce na korektę,która w końcu musi nastąpić. Ale każdy musi sam zdecydować.
max1224 / 2010-03-02 19:17 / Tysiącznik na forum
właśnie patrzyłem na usdpln doszedł do dolnego ograniczenia kanału i głupio by było sprzedawać na wsparciu jutro może zdarzyć się nawet naruszenie czy też wybicie i w dalszym ciągu nie zmieni się wiele też się łamię bo jest wiele za ale tyle samo przeciw
Zeus52 / 2010-03-02 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze to mnie trzyma przy dolcu,że wszyscy pieją wręcz wszem i wobec,jak mocna jest złotówka...a zwykle tak dzieje się tuż przed nagłym zwrotem w drugą stronę...
max1224 / 2010-03-02 21:02 / Tysiącznik na forum
a ja sobie wyszedłem na kawę do teściów bo z deka się zagotowałem teraz mi lżej a i janki coś jakby miękną
tedchom / 2010-03-02 21:50 / Tysiącznik na forum
dzisiaj wyszedłem wyszedłem skan2 100% na unk6 i nb4
tom ziel / 188.147.232.* / 2010-03-03 13:00
nie masz już SF1?
Zeus52 / 2010-03-02 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak to się mowi:"powiedzieć coś w złą godzinę"...a w dobrą może być? Zobacz wpis wyżąj,o nagminnym krakaniu o mocnej złotówce. A Janki zdaje się,że rezygnują ze swych planów i pieska Baskervilla chcą zrobić na S&P500,zamiast ORGR
privy / 2010-03-02 23:03 / Tysiącznik na forum
Jest tak słodko, przełamane opory a osiągnięcie nowych szczytów to oczywista oczywistość. Wszyscy spodziewają się co najwyżej korekty w biegu i jazda dalej. Gdzie tu element zaskoczenia? Baskervil to byłby dopiero zonk. Wszyscy by wówczas oberwali nawet my jako łapacze ''małej cofki'', bo na niej by się nie skończyło. To by się dopiero działo. Ciekawą mamy sytuację techiczno-psychiczną. Stasiek u mnie jeszcze na filtrze, ale przeprowadzki na fundach małymi krokami trwają.
Zeus52 / 2010-03-03 03:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tego jakiś zjazd musi jutro być. Świeca w formie gwiazdy na linii szyi+wolumen+STS w strefie. Ale jako"łapacz dołków"zdążyłem rzucić zlecenie,na razie na 25% ML5...Może to być jednak jakaś okazja. Do czwartku może coś spadnie. XAU dotknął dokładnie linii lokalnego trendu(to odpowiada też dotknięciu chmurki ichimoku). Jednak nie odpadł w głąb kanału. Złoto na to nie pozwoliło,bo w przeciwieństwie do indeksów złoto pokonało pewnie i mocno linię szyi wybudowanej także ORGR...pomogła także w wypchnięciu gold w górę dolna krawędź głównego kanału,linia trendu wzrostowego. Wobec tego,a także poniewdż indeks dolara wskazuje na przesilenie i już od pewnego czasu jest na sygnale sprzedawży,sądzę że jest szansa na jazdę gold w górę...ma całą szerokość kanału przed sobą...może to tylko teoretycznie,ale w każdym bądź razie ma dość dużą przestrzeń przed sobą. Jest przy samym dnie bardzo szerokiego kanału. Myślę,że to MOŻE być ta okazja. XAU,jak mówiłem odbiło się od swojego kanału spadkowego-prowzrostowej flagi...ale zrobiło tylko mjałe cofnięcie. Świeca jest solidna. Pewien zapas do ewentualnego bezpiecznego spadku jest...chodzi mi o niedawno pokonane MA50 i MA200. Nie powinno obsunąć się niżej. Raczej rysuje już jakby wewnętrzny,wzrostowy kanał w tym naszym spadkowym,a poza tym ichimoku. Na razie dotknął niegrubej,co oznacza mały opór chmurki up. Dał sygnał zakupu zarówno pierwszego,jak i drugiego rodzaju(linia opóźniona). Co prawda sygnał pierwszego rodzaju jest trochę niepewny,ponieważ przecięcie nie nastąpiło wyraźnie pod linią wykresu,ale dlatego na razie 25%. Może jutro dorzucę,albo później...zobaczymy. Ale patrzę na surowce i eurodolara...to na indeksach to może nie powstać pies baskervilla. Takie zagrożenie jest,ale możliwe,że skończy się na krótkim i niewielkim cofnięciu. Może chwilowo jakiś ruch w bok dla schłodzenia wskaźników i po danych dalej jazda. Nie miałbym nic przeciwko temu,aby leciutkie cofnięcie teraz nastąpiło,dla osłabienia złotówki i wyjścia z zielonego,a właściwie do przejścia też w zielone fundy akcyjne,jak np ML5
max1224 / 2010-03-02 21:50 / Tysiącznik na forum
dzisiejsz świeczka na spx całkiem całkiem a i volumen na ostatnich wzrostach też słabnący
devil000 / 2010-03-02 22:13 / Bywalec forum
panowie a nie myslicie ze niedlugo to wszystko walnie jankesi przeciez do nieba nie poleca moze ciut wyzej podciagna to szybciej spadna i dupy beda bardziej zbite nic nowego tu nie wymyslimy bo AT ostatnio malo sie sprawdza a szczegolnie te orgry EUR/USD od grudnia spada, USD/PLN idzie w gore wiadomo po drodze sa korekty moze i padnie podwojny szczyt u jankow ale to tylko po to zeby znowu agrac komus na nosie zawsze tak robili trzeba teraz chyba miec jaja ze stali niedawno przeciez tez nam sie wydawalo pewe 3.20 za dolara i musielismy to odlozyc
Zeus52 / 2010-03-02 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie o tym wyżej mówimy...ładnie wyciągnęli,a teraz gwiazdeczkę dokładnie na linii szyi wymalowali. Do tego potwierdzoną zwiększonym wolumenem+STS w strefie przedsygnalnej sprzedaży...to w sumie daje powód do"psa Baskervilla"od jutra. Czyli prowzrostowa formacja,w której wyniku następują w następnych dniach nie up!,ale down! A nasi,podjudzeni paroma koszykami wyjechali już 2,5% up,na to konto. I wczoraj też...Zgroza. No chyba,że Azja pomoże i jakoś się z tego pasztetu wykaraskają. Ale trudno może być.
max1224 / 2010-03-02 18:52 / Tysiącznik na forum
patrząc choćby na złoto i stosując klasykę AT pokonanie ostatniego szczytu jest sygnałem kupna ten lokalny z 19.02 został dziś na xau pokonany mamy więc sygnał kupna na xau a co za tym idzie zapewne na ml5 co do wig20 to kluczowym miało być pokonanie 2295 jak już to dziś się stało to efekt końcowy widać a dolar mocuje się z przedziałem 50-62 zniesienia fibo i jest dość mocno podgrazny czego przez siłe złotego nie widać ew. korekta na dolarze może spowodować rzeź na usdpln (bo nie miał siły rosnąć gdy $ się umacniał) być może zatem 12.03 okaże się kolejnym lokalnym szczytem po takich silnych wzrostach może faktycznie przydarzyć się korekcyjne cofnięcie jako szansa na wejście
tom ziel / 89.72.32.* / 2010-03-02 14:34
wyprzedza świat;)
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-03-02 11:08
a wlasnie, ze z netem tylko w koncu do tego londynu sie wybralam i jedno wiem - ciesze sie, ze tam nie mieszkam
A poza tym dosyc mam juz serdecznie tej skandii - tego SIE NIE DA ODROBIC!!!
:(((
max1224 / 2010-03-02 11:18 / Tysiącznik na forum
oj da się da nawet jak się jest czasowo antywskaźnikiem to i tak na solidnym plusie;-)))
nie łam się wszystkich to wyczekiwanie dobija choć wiedzieliśmy że korekta musi nadejść i wiemy że musi się skończyć a że coś się nowego kroi to oczywiste ze względu na fakt wielu mylnych sygnałów z różnych walorów płynących grubas coś kręci i próbuje większość wykiwać
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-03-02 11:40
tylko, ze ja jakis czas temu jeszcze sie w euro wpakowalam - jak to ja
no ale dobra, najwazniejsze, ze nareszcie jest slonko
ps. a angole juz w japonkach smigaja ;-)
max1224 / 2010-03-02 11:57 / Tysiącznik na forum
u nas jeszcze śnieg tu i iówdzie zalega a korzystając z chwilowego ocieplenia pszczółki odwiedziłem i dobra nowina 100% przezimowało jest dobrze i nadzieja na miodek;-))
Gucioo / 2010-03-02 12:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
max zajmujesz się pszczelarstwem? miód własnej roboty pycha brawoo :) ostatnio w ogóle się nie odzywałem bo nie mam z czym czytam was ale nadal nic nie wiadomo w ,która stronę pójdzie na 100% pozdro dla wszystkich w gdańsku słoneczko :)
max1224 / 2010-03-02 12:35 / Tysiącznik na forum
wiesz im więcej różnorodnych pasji tym życie pełniejsze jedni mają takie drudzy inne bziki od jakiegoś czasu tak dla relaksu i miodu mam kilka rodzin w spadku po ojcu
privy / 2010-03-02 13:59 / Tysiącznik na forum
A tym czasem mamy rozjazd z BUXem. Coś nowego ostatnimi czasy.
max1224 / 2010-03-02 15:39 / Tysiącznik na forum
raczej wiguś stracił kontakt z rzeczywistością
privy / 2010-03-01 20:03 / Tysiącznik na forum
Ropa w dół, miedź w dół, czasami mam wrażenie, że granat już wybuchł tylko beczka jeszcze trzyma. Jak puści to będzie na staśku niezły huk. Tylko, w którą stronę?
max1224 / 2010-03-01 20:43 / Tysiącznik na forum
eehhh
a tu wbrew wszystkiemu i jakby na złość kolejne % uciekają
privy / 2010-03-01 21:08 / Tysiącznik na forum
Na wykresach mam taką sytuację, która każe mi szukać dobrej okazji gry na spadek staśka. my patrzymy na wykresy i sądzę, że większość z nas zwątpiła już w spadek, ale taka myśl przywołuje często sesje odwrotu. Możliwość jest też taka, że tworzy się właśnie fala 5 z zasięgiem gdzieś na 1250. To co dzieje się naprawdę dowiemy się przekraczając lub nie 1114pkt +- 5 pkt filtru.
tom ziel / 89.72.32.* / 2010-03-01 18:14
nie mogę się zalogować do multiportfela czy ktoś też ma problem?
myfa / 2010-03-01 18:55 / Bywalec forum
u mnie smiga
Tom ziel / 213.158.199.* / 2010-03-01 19:06
Wyczyscilem ciacha i tez smiga
devil000 / 2010-02-28 23:45 / Bywalec forum
czyli privy wypadalo by zeby bylo odwrotnie
Novvvy / 80.239.242.* / 2010-02-28 22:53
co z ta zapowiadana korekta i dolkiem na 12 czy 19 marca? Dalej to aktualne? Dane z usa niezachwycajace europa to samo? Ameryk pd moze spasc teraz. Moze teraz czas na inwestowanie w azje ?
Zeus52 / 2010-03-01 02:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Naprawdę musimy poczekać. Złościmy się na Janków,że jadą wbrew danym...ale przypomnijmy sobie,co było mówione jeszcze na długo przed korektą. Że nadejdzie sezon napływania złych danych,inwestorzy się przestraszą...a my sobie poczekamy,aż indeksy zjadą do wyznaczonych poziomów...i wskakujemy licząc na dłuższą jazdę,może do maja. A teraz złościmy się na Janków,bo próbują nas uprzedzić...robią to,co my planowaliśmy. Liczą,tak jak my,że dane są sezonowo gorsze. Pewnie nawet nastawili się na to,że jeszcze jakieś złe napłyną...i wpieniają nas,bo..."idioci próbują jechać up,gdy powinni się bać". Obiektywnie patrząc,to trzeba przyznać,że po prostu nie doceniliśmy ich,zlekceważyliśmy...tak,jakbyśmy tylko my mieli patent na to,co się stanie. Ale widać,że walczą u nich dwie grupy. Jedna ciężko wystraszona danymi i druga,która kombinuje,tak jak my mieliśmy w planach przed korektą...Możemy mieć tylko nadzieję,że dane,które napłyną od środy(miejsca pracy,ISM-usługi,bezrobocie c.a.)spowodują,że grupa ciężko przestraszonych chwilowo zwycięży i da nam okazję do wejścia. Na razie faktycznie wszystko na ostrzu noża. Złoto wybiło się z klina zniżkującego. Odbiło się także od linii kilkunastomiesięcznego trendu...ale na razie to odbicie zbyt żwawe nie jest. XAU ciągle w kanale spadkowym,nadal brak (średnioterminowo) sygnału kupna...buja się tam i z powrotem pod linią trendu i zastanawia:wybić się z tej"flagi"w górę,rysując dotąd spadkowe A,B,C? A może jednak pójść w głąb kanału i narysować spadkowe 1-5? Miedź zaszalała...trzęsienie ziemi w Chile unieruchomiło kopalnie rud miedzi i zakłady przetwórcze...ale np BHP Billiton nie przejmuje się 5 procentowym wzrostem ceny miedzi i właśnie jest na minusie na ASX. Z resztą,to co miedź właśnie rysuje na wykresie może być przynajmniej na pewien czas,początkiem końca jazdy.
max1224 / 2010-03-01 20:48 / Tysiącznik na forum
coś niedobrego sięświęci tylko jak zwykle nie wiadomo kiedy ponoć Soros szykuje atak na Euro omawiali to na obiedzie pod koniec lutego w gronie kilku zarządzających fundami hedge docelowo edek mają sprowadzić do poziomu 1!!!
plotka plotką ale pojawia się rokordowa ilość długich pozycji na dolcu i taka sama krótkich na euro a co z tego będzie
kto wie wywęszyli to dziennikarze więc kto wie chyba że właśnie o taką wypuchę chodzi i teraz bądź człeku mądry
privy / 2010-03-01 16:32 / Tysiącznik na forum
A tym czasem mamy nową jakość wzrostów na wigwamie, cudofixową. 2280 przełamane, ale ten styl...to będzie musiało zostać potwierdzone.
max1224 / 2010-03-01 16:37 / Tysiącznik na forum
ha jeszcze lepsze są te wzrosty przy spadającym Edku a dolar to już dostał takiego kopa (polecam usd_i na stooq) że nawet odgórne sterowanie złotym się poddało tej sile
Zeus52 / 2010-03-01 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może złoto odpowie na nurtujące nas pytania...zobaczcie,co rysuje na dzisiaj.
max1224 / 2010-03-01 21:30 / Tysiącznik na forum
mówisz o tej szpólce i dwóch trzecich gwiazdy wieczornej?
Zeus52 / 2010-03-01 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś takiego. Coś złoto zbyt klei się do linii trendu...nie może się oderwać. W razie czego mamy też drugi,pesymistyczny scenariusz dla XAU...z 1-5 w dół.
privy / 2010-03-01 17:03 / Tysiącznik na forum
Zwróć uwagę, że tym ruchem index dolara wypełnił orgr. Co dalej?
Zeus52 / 2010-03-01 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i przypominam"złoty krzyż"na indeksie dolara. Kuczyn na moje pytanie o to przecięcie MA50 i MA200,odpowiedział:Amerykanie bardzo wierzą w tę formację,a to oni rozdają karty...z resztą później w swoim komentarzu zaznaczył,że ten rok może należeć do dolara.
max1224 / 2010-03-01 23:08 / Tysiącznik na forum
ale to nie oznacza że nie może być rokiem dolara i złotówki a to akurat dla nas nie do końca ciekawe wystarczy porównać co zrobił uds_i a co w tym samym czasie usd/pln przypiosuję to sile złotego a i recenzje na przyszłość dla złotego są dobre tzn. nie żebym cokolwiek poważał ale zagwozdka jakaś to jednak jest
Zeus52 / 2010-03-02 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to fakt. Z resztą pisaliśmy chyba o tym,że w średnim terminie wychodziło euro po 3,80 i dolar gdzieś tam...w kierunku 2,40. Ale to wtedy,gdy indeksy uderzą na nowe szczyty. Na razie mamy końcówkę miesiąca i pierwsze trzy dni drugiego...statystycznie najlepszy okres dla akcji. Kurna,zapomnieliśmy o window dressing! Ktoś tu przypomniał,ale było już nieco za późno,chyba że ktoś gra bezpośrednio na giełdzie.
max1224 / 2010-03-01 17:20 / Tysiącznik na forum
tak dokładnie wygląda to jakby zrobił falę 3 i przed nami korekcyjna 4 na upartego można by się całej 5 dopatrzeć tylko za 4 należałoby wziąść ten rych boczny w pasie 60-60,75 jakby nie patrzeć złoty zbyt mocny żeby coś na tym ugrać i ew kwestia gdzie szukać szczęścia teraz może gpw? może azja a może po prostu złoto będące w przeciwfazie (choć ostatnio lekko zaburzonej)
max1224 / 2010-03-01 17:39 / Tysiącznik na forum
ponadto mamy jeszcze kilka faktów wszedł indeks w strefę 50-62% zniesienia fibo ostatnich spadków ten wyższy to 63,5 pkt tam też silne skupisko punktów wsparcia od 10.02.09 przez 17.04 09 i ostatecznie przełamanych w maju te opory to z kolei 63,3 a więc jeśli nie cofniemy się poniżej 50% fibo 62,165 na zamknięciu w każdym razie robi się ciepło też na oscylatorach
myfa / 2010-03-01 17:34 / Bywalec forum
ja zaczekam na korekte wieksza na naszym rynku , jesli nie w tym tyg to przyszlym a moze i dolar podciagnie w tym czasie ??? najgorsze jest to czekanie ale ciezko teraz cos ugrac bo zmiania sie jak w kalejdoskopie wszystko raz w jedna raz w druga strone
Zeus52 / 2010-03-01 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teoretycznie mamy na S&P500 sygnał zakupu...tylko ile ich już było? Z drugiej strony zagrzane wskaźniki i utknął z głową w linii trendu wzrostowego,do tego kanału usiłuje się wbić. Kurna,dziś po raz pierwszy od dawna spadł ISM dla przemysłu i to aż o 2 punkty. Plusem jest to,że jest grubo ponad 50p. Za to dochody amerykanów,choć pozornie zawiodły analityków tylko nieznacznie,to jednak,jak wyliczył Kuczyn jednak realnie spadły i to poważnie. Po odliczeniu podatków:-0,5%. Ale Janki jadą. Teraz taka sprawa. Pewne cząstkowe dane,o których była już mowa,wskazują że odczyty z rynku pracy w środę,a także w piątek powinny być słabe. A ponieważ to z powietrza się nie bierze i jeśli ISM-przemysł spadł tylko o 2 punkty,to powinno się to odbić na środowym odczycie ISM-usługi. Tylko,jeśli okaże się że 80% gospodarki U.S.A. weszło w recesję,a Janki z radości ruszą do ataku na szczyty...to chyba pozostanie mi pohlastać się szarym mydłem...
privy / 2010-03-01 17:55 / Tysiącznik na forum
Mamy, albo W albo prostokąt i przebitą linię trendu spadkowego. Teraz powrót do niej będzie najlepszą okazją kupna. Czy się ziści?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy