Forum Polityka, aktualnościKraj

1 proc. podatku naa Kościół

1 proc. podatku naa Kościół

Money.pl / 2011-10-17 08:27
Komentarze do wiadomości: 1 proc. podatku naa Kościół.
Wyświetlaj:
reńcista / 188.47.181.* / 2011-10-22 14:55
skandal, my ubożejemy a kościół rośnie w siłę finansową, zobaczmy czym księża przyjeżdżają na mszę po wioskach mnie nigdy na takie fury stać nie będzie, chcą uzyskać majątki jako dobra zabrane (bo my nie odzyskamy, nie mamy siły przebicia, nawet gdy kiedyś były nasze), jeden pan mi powiedział gdy kupujesz serek lub cokolwiek innego to zastanów się czy jakiś procent nie trafia do kościoła, praktycznie księża czy też kościół staje się firmą skierowaną na maksymalne zyski a nie na uzdrowienie ducha, czy przejmowaniem się wiernymi. p.s. nie wspomnę o stawkach za pogrzeb, ślub i formalności z tym związane pomysł podwójnej posługi przy skremowaniu gdzie podwójnie będzie się płacić, a tak poza tym powinny być cenniki (pewnie są ale kto je widział?)
antyblack / 77.253.6.* / 2011-10-20 01:27
Niech się lenie wezmą do pracy! Wolę 20% przeznaczyć na cel na prawdę charytatywny, tym którzy tego potrzebują, a nie dawać choćby 1gr tym, którzy zamiast nauczać miłości, wybaczenia, pokory, itd. itp pieprzą farmazony z ambony. Niech założą wreszcie rodziny, może wtedy trochę znormalnieją. Niech płacą podatki i składki zdrowotne jak każdy obywatel i dopiero wtedy niech wypowiadają się na tematy inne niż nauka religii. Oczywiście to jest generalizowanie, nie wszyscy są tacy, chylę czoło przed wszystkimi którzy służą ludziom na misjach
Piotr Duży / 83.31.246.* / 2011-10-18 22:23
Kurde, jeszcze im mało. Gdyby mogli zgarnęliby wszystko. Oj będą mieli się z czego tłumaczyć na Sądzie...
Wapniak / 2011-10-18 19:51 / Tysiącznik na forum
Ok. P. Gumek59. Jestem za.
gumek59 / 78.8.100.* / 2011-10-18 10:21
JESTEM ZA!!!
Warunkiem jednak jest, że z własnych opodatkowanych już pieniędzy.Wtedy zobaczymy jakim na prawdę jesteśmy katolickim państwem.
acomitam / 109.197.60.* / 2011-10-18 07:37
Może tak Nałęcz i reszta lewackiego towarzycha wyjaśni, dlaczego Krytyka Polityczna otrzymała prawie za friko nową siedzibę na Nowym Świecie? I dlaczego ten komunistyczny organ otrzymał dotacje od państwa w wysokości 140 tys. zł, a prawicowe tytuły np. Fronda czy Christianitas dostały przysłowiową figę z makiem? Czy tutaj Nałęcz nie widzi negatywnych skutków? Dlaczego taka potężna i pożyteczna instytucja społeczna jaką jest Kościół tak oburza rozmaitej treści lewactwo, a nie oburza ich np. usunięcie przez PO i PSL art. 585 z kodeksu spółek handlowych i to w trybie przyspieszonej legislacji, na podstawie którego prokuratura miała postawić zarzuty Ryszardowi Krauzemu?
Pyclik / 2011-10-18 01:07 / Tysiącznik na forum
To poniżej jest powtórką postu
2011-10-16 01:10:43 Pyclik [ Bywalec forum ]
Re: Zapłacimy 1 procent PIT na Kościół?
w nawiżzaniu do dobrowolnego 1%, o którym tutaj też mowa!
Ta dobrowolność to propagandowe pozory, zwyczajne oszustwo!|!

2011-10-15 18:50:56 Natter2
Re: Koniec Funduszu Kościelnego? Czytaj co w zamian [4]
Jeżeli taki odpis byłby obrowolny, to jestem za.Wtedy dowiedzielibyśmy się
ilu mamy w Polsce wiernych w KK.Kto zyska i kto straci to jest sprawa
dalsza
.............................................
Cały chwyt propagandowy polega na tym, że wcześniej Państwo musi zrezygnować z części dochodów budżetowych, tj do 1% PIT, czyli zwiększyćo to deficyt albo - wyskubać Obywateli w innym podatku!
Ja nie mam dodatkowych pieniędzy ani ochoty , by je pakować na utrzymanie wiadomych pasibrzuchów.
Kto ma ochotę im płacić - znana droga: na tacę lub do kościelnych
skarbonek, są też rożne darowizny itd
robson 222 / 94.231.228.* / 2011-10-17 19:05
Macie rację, możemy się zgodzić na 1% podatku pod warunkiem, ze wszystkie inne subwencje i dodatki na kościół zostaną zabrane. Jestem nauczycielem i przepraszam, aż się gotuję jak widzę że na religię chodzi 2-4 osoby na 20-30 osób i ksiądz za to dostaje pełne wynagrodzenie jak inny nauczyciel. To skandal, puki co powinniśmy podnieść głos żeby w takich sytuacjach religia odbywała się w klasach łączonych. Czyli po 30 osób w jednej grupie powstałej z połączenia klas. Policzcie jakie to od razu by były miliardowe oszczędności. A my na to przecież płacimy. Skandal. LUDZIE ZACZNIJMY W KOŃCU WALCZYĆ!!!!!!
Rodzic / 31.174.117.* / 2011-10-17 23:06
Wolę, aby ksiądz przekazywał dla 3 osób zasady wiary, niż aby jakiś "nauczyciel" Twojego pokroju uczył 30 dzieci zasad ortografii ("PUKI")... ŻAŁOSNE... powinno Ci się dać połowę stawki księdza, bo on czyni mniejsze zło. Mądry cytat: "Skandal. LUDZIE ZACZNIJMY W KOŃCU WALCZYĆ!!!!!!" - Nauczyciele uczący nasze dzieci są nieudacznikami pozbawionymi elementarnej wiedzy na poziomie podstawowym. Robson 222 przyznaj się gdzie pracujesz - dla dobra dzieci ! :)
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-10-18 20:20
Robson ma racje,niech wypier_dalają z religią z powrotem do sal katechetycznych -zapoznaj sie palancie z historią wprowadzenia religii do szkół za AWS-u,na chama ,za wszelką cene ,a póżniej dopiero sie dopasowało odpowiednia ustawę!Jka religia wróci do sal przykościelnych to przekonasz się ilu jest w Polsce prawdziwych katolików!
chmyz / 88.199.45.* / 2011-10-17 17:59
... ale opodatkowanie dobrowolne!!! I wtedy okaże się ile % społeczeństwa jest wierzące. Ale nic na siłę!!
acomitam / 109.197.60.* / 2011-10-18 07:43
A kolega umie czytać? Przecież nie chodzi o nowe, dodatkowe obciążenia, tylko o odpis z PIT-u 1%. Dla obywatela jest to neutralne. Spora część tych oburzonych, oczywiście tych, którzy nie są oburzeni służbowo, płaci np. podatek od TV, dzięki któremu może oglądać szmirę, reklamy i rządową propagandówkę i jakoś się z tego tytułu nie burzy.
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-10-18 20:24
Ta spora część może ogląda TV Trwam? A obciążenie dla obywatela owszem neutralne ,ale dla państwa już nie,bo ten 1% nie trafi do budżetu tylko do kiesy biskupiej!
Junosza / 83.19.69.* / 2011-10-17 17:29
Już wiem czemu Andrzej Lepper musiał odejść.
Facet z kilkoma wyrokami wszedł do sejmu, ma immunitet i polecenie przejechania się walcem moralnej zgnilizny po naszej świadomości. Palikot to pierwszy krok do totalnego szamba i znakomita zasłona dymna dla poczynań premiera Mazghaja Tuskha. Odpowiednio szpetne zdjęcia Kurdupelka Kaczyńskiego nadal będą ozdobą portalu money.pl i innych gazet.

Polacy! Żegnajcie swój kraj - zostało juz zaledwie parę lat do końca.
nie klęcznik / 77.255.153.* / 2011-10-17 16:26
Inne związki wyznaniowe! Czy związek ojdyra z diabłem też? A braciszki i siostrzyczki też? Paszli oni won, na swoje z dobrowolnych datków wierzących.
amelie2 / 81.219.62.* / 2011-10-17 16:25
Super pomysl. W latach 80ch poprzez jedna z chz pracowalo w RFN ponad 2000 Polakow. Przy staraniach o pozwolenie na prace nalezalo podac wyznanie. Wszyscy wpisali roman-catholic.
Gdy okazalo sie, ze z zarobkow Niemcy potraca 1 % podatku koscielnego - katolikow pozostalo tylko 4 slownie czterech. Reszta to bezwyznaniowcy.
djey / 212.129.73.* / 2011-10-17 16:10
po 1 przejac caly majatek kosciola do skarbu panstwa aby mogli czerpac dotacje
po 2 fundusz koscielny ma byc jedynie funduszem na remonty - do niczego wiecej
po 3 ksieza jesli juz chca tam byc maja sie utrzymywac jedynie z datkow
tyle
dd12 / 87.204.27.* / 2011-10-17 16:03
Wolę to przejeść samodzielnie a nie tuczyć czarnuchów.
Elendir / 2011-10-17 10:11 / Łowca czarownic
Na Kościół, czy również inne związki wyznaniowe? To może być puszka Pandory.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy