Forum Polityka, aktualnościGospodarka

1 proc. podatku. Polacy chętnie go oddają, ale system wymaga zmian

1 proc. podatku. Polacy chętnie go oddają, ale system wymaga zmian

Wyświetlaj:
natura / 71.215.62.* / 2015-10-04 22:18
Kuba Wygnanski, expert, ktory twierdzi, ze wie lepiej na co mam przekazac swoje wlasne, ciezko zarobione pieniadze. Zawsze wybiore opcje przekazania konkretniej osobie niz wplate na rzecz jakiejkolwiek organizaacji, ktora, jak uczy zycie z mojej jednej przekazanej zlotowki, 99 groszy przeznaczy na oplacenie takich expertow jak wygnanski. Ot zwyczajnie gosc dba o siebie i jemu podobnych hien, maajac w d.... potrzebujacych pomocy.
Spisekopp / 83.6.243.* / 2015-10-04 22:11
Na całym świecie, jak również w Polsce, różnego rodzaju fundacje w zdecydowanej większości służą do transferu zebranych pieniędzy na konto prezesa i bandy, obchodzenia podatków w biznesie, przywłaszczania olbrzymich środków z budżetu państwa. Przy okazji pomagają potrzebującym, chociaż najczęściej przyznają na to zaledwie ułamek otrzymywanych środków. Jest to działalność w istocie przestępcza, ale legalna, bo zgodna z prawem ustawionym przez władzę, która sama z tego korzysta. Dochody władzy w tym procederze przekraczają wyobraźnię średniego człowieka. Utrzymywanie tysięcy OPP i ich olbrzymie finansowanie z budżetu państwa służy wyłącznie jako przykrywka dla "OPP" założonych przez władzę i służących wyłącznie do transferu pieniędzy z budżetu państwa do ich kieszeni.
starszasiostra / 89.67.209.* / 2015-10-04 22:08
Moja siostra należy do Fundacji Dzieciom. Ma subkonto i dzięki temu może jeździć na rehabilitację. Dzięki subkoncie cała nasza rodzina może odprowadzić 1% podatku. Po 2-3 latach zbierania mama jedzie z siostrą na turnus rehabilitacyjny. Piszą, że są inne instytucje które pomagają HAAAAHAAA. Jak zgłosiły się do CARITAS to im odpowiedzieli że nie mają pieniędzy. A PEFRON dał 300 zł. Podatnicy sami powinni decydować komu dadzą swoje pieniądze!!! politycy woleliby żebyśmy oddali to im lub na szpital... a jak przyjdzie co do czego to to poczekamy rok aż nas przyjmą
Krakrak / 83.6.243.* / 2015-10-04 21:58
Jest to tylko "wierzchołek góry lodowej". Finansowanie OPP z budżetu państwa jest nieraz nawet kilkadziesiąt razy większe niż te organizacje uzyskują z 1% podatku! Znam fundację, która co roku otrzymuje ok. 40 tyś zł. z 1%, ale dostaje od kilku ministerstw granty w sumie na milion zł. Te marne 40 tyś. zł. służą jako wkład własny wymagany przez ministerstwa do przyznania dwudziestokrotnie większych kwot na realizację projektów fundacji. Dyskusja na temat wykorzystania tego 1% jest po prostu śmieszna.
siaba / 89.72.85.* / 2015-10-04 21:58
Mam syna niepełnosprawnego i dzięki zebranym finansom na jego subkonto możemy płacić np za rehabilitacje Fundacji Zdążyć z pomocą , która w tym roku wprowadziła opłaty. Poza tym obóz rehabilitacyjny to bagatela 5800. Państwo pomaga na maxa dając 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego. O czym WY w ogóle piszecie.
adaw / 31.6.171.* / 2015-10-04 21:55
Już boli, że otrzymują pieniądze konkretne osoby ? Pracownicy różnych fundacji też nieźle z tego żyją. Lepiej dać bezpośrednio choremu niż łożyć na prezesów i urzędników rosnących jak grzyby po deszczu stowarzyszeń i fundacji.
kolo 79 / 188.146.70.* / 2015-10-04 21:07
Eeee na mnie nie robia wrazenia chore dzieciary. Cala moja rodzina oddaje podatek na organizacje prozwierzece. Zwierzeta niczym nie zasluzyly na lps jaki je spotkal i tylko one sa naprawde niewinne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
niobe66 / 188.146.70.* / 2015-10-04 21:04
A co to niby znaczy ze to sa publiczne pieniadze? Chyba do kurvy nedznej to MOJ podatek!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jacek334 / 130.255.16.* / 2015-10-04 21:59
Nie masz niestety racji - podatek to bezwarunkowa danina na rzecz państwa , z definicji są to pieniądze publiczne czy się to komuś podoba czy nie . To haracz za bycie członkiem społeczności . Nie chcesz płacić haraczu to trzeba wyjechać na bezludną wyspę .Przykro mi- tak to działa kolego.
halins / 188.146.70.* / 2015-10-04 21:02
Aha czyli ktos sie nie nahapal....skoro jakas organizacja ma etatowego kaleke na ktorym robi biznes pokazujac go przy kazdej okazji to sie juz sie nie podoba innej fundacji ktorej kaleczniak nie jest tak tkliwy i dochodowy,... Moim zdaniem powinna byc wieksza kontrola nad fundacjami i wydawajymi poeniedzmi. B.czesto ktos zbiera na wozek czy lozko dla chorego ,ludzie wplacaja na koncie robi sie spora suma, sprzet kupiony (bo podawane koszty sa zawyzane kilkukrotnie) i na co jest wydawana reszta kasy...? Znam przypadek kiedy ludzie wplacali na dzieciaka ktory nie zyl od kilku lat ale rodzinka zrobila na fundacji niezpy biznes....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Antyekspert / 83.145.180.* / 2015-10-04 20:37
Znalazł się pseudoekspert i wykrył, że sprawy nie poszły we właściwym kierunku, Bo to on wie najlepiej jaki kierunek jest właściwy. Najlepiej niech weźmie kija i wsadzi sobie do tyłka i mocno nim miesza- to będzie właściwy kierunek. Ten ekspert wg mnie nie ma pojęcia jak to jest, kiedy 80letni samotny wdowiec zajmuje się 12 lat leżącą osobą przez 24 godziny na dobę i jak bardzo pomagają mu te pieniądze przekazane przez znajomych, rodzinę i ludzi dobrej woli, Taki facet widzi tylko system, a nie widzi ludzi, którzy się zmagają codziennie z ciężarem czasem trudny do udźwignięcia. Szanowny panie w swoim "systemie" zgubił Pan człowieka. Niech Pan przestanie mieszać i niech Pan zajmie się wolontariatem dla ludzi szczególnej troski, to pan odnajdzie w swoim systemie człowieka ciężko doświadczonego prze los.
kajaza / 31.61.138.* / 2015-10-04 20:44
Popieram Cię w stu procentach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dudek782 / 88.156.59.* / 2015-10-04 18:38
Zakazać twórcom programów do rozliczania PITów wpisywania na sztywno swoich organizacji !
gfrty / 95.178.114.* / 2015-10-04 18:13
podatnik daje klechom a pozniej brzeczy ze nfz nie nadaza ,smieszny polak rydzyka ozlocil .
wq....y / 212.47.234.* / 2015-10-04 17:59
Panowie "eksperci". Po co kluczyć. Sprawa prosta. Powołać ministerstwo do spraw dysponowania odpisem. Minister, ze dwóch wice, kilku dyrektorów i sztab urzędników. Do tego kilka limuzyn, bo trudno szukać potrzebujących na piechotę. Od razu zaplanować w celach zbadania jak z filantropią w innych krajach, szereg wyjazdów do międy innymi do Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Galapogos, Seszele itp. Aby nadać spawie odpowiednią rangę, zorganizować kilka kongresów, sympozjów. Powołać w parlamencie komisję do spraw filantropii. Wyjazdy można by wtedy połączyć w celach ograniczania kosztów. Oczywiście przeloty biznesklasą, aby móc wypytać bogaczy, czy dają coś dla ubogich i potrzebujących. Z klasy turystycznej cieżko było by to robić, więc biznesklasa niezbędna. Resztę panowie eksperci dopiszcie już sami.
nie dam już więcej na niewdzięcznych złodziei / 94.254.193.* / 2015-10-04 18:53
sądzę że więcej datków wpływa od tych którzy jeżdżą turystyczną klasą
ci z biznesklasy podatków nie płacą
sam239 / 46.113.210.* / 2015-10-04 16:29
jak to jest że dopłacamy do górnictwa 5 miliardów choć górnictwo płaci 0 miliardów podatku ..zaraz zaraz czyli jednak zarabia ...
czemu polski górnik wydobywa 750 ton węgla a czeski niemiecki 2000 t pewnie maszyny im kupili
czemu jest non stop afera o górnictwo a nie o zachodnie firmy co nie płacą 47 miliardów że w polskich lasach gnije drzewa za 20 miliardów że polskie autostrady po uwzględnienu wszystkich czynników jest droższa o 25%
moje imie / 176.221.121.* / 2015-10-04 16:09
Zaczyna sie. To pierwszy krok aby zlikwidowac ten 1%.
Ja też chcę. / 94.217.106.* / 2015-10-04 18:00
Nie zlikwidują ,myślą jak wsadzić łapę do źródła pieniędzy np.powstanie instytucja która zbierze te miliony i rozdysponuje najbardziej potrzebujących ,oczywiście tak 35% całej kwoty pożre owa instytucja i o to chodzi.No ale już nie pojawi się artykuł że ktoś dostał poniżej 1 zł a kto inny 50 milionów.

Najnowsze wpisy