Forum Polityka, aktualnościKraj

1 procent PIT na Kościół? "To byłaby grabież"

1 procent PIT na Kościół? "To byłaby grabież"

Wyświetlaj:
GRZEGORZ PRYMAK / 95.49.66.* / 2012-03-22 15:03
Krystyna bednarz bendądz lekarzem miała ochotę na niewidomego mówiądz mu: "mój pan młody". To właśnie ta, którą BOŻENA BUKOWIEC MAJKA, żeby zajęła się GRZEŚKIEM. To ona mówi, że: "co chwilę idzie z innym przez życie". Z tego, co mówią, siedział na niej ostatnio jakiś MARCIN. Gdy chce komuś dogryść mówi: "tak, tak, a jak". "mówiłem ci już dawniej, że jest głupi". Wepchnęła mnie na słup w sposób nie za uważalny i z wychowawczyniami z TYNIECKIEJ uciekała. "I teraz KRZYSIU z żucił KRYSIĘ ze skałek". Ma metr siedemdziesiont dwa centymetry wzrostu i mieszka nie daleko stacji kolejowej. Jest neurologiem. My wiemy, że wy wszyscy nie chcecie niewidomych i w związku z tym nie musicie nas robić w balona, a tym bardziej robić z nas wielkanocy.
GRZEGRORZ PRYMAK / 95.49.66.* / 2012-03-22 08:33
Pragnę PAŃSTWA u czulić na ELEKTROSEKS przeprowadzaNY M.IN PRZEZ OJCÓW REDEMPTORYSTÓW z RADIA MARYJA, jak i innych mediów. Nie którzy mówią, że: "spuszczają ze skałki". Bierze w tym udział jeden niewiodmy ukrywający to od sześciu lat. Jest to robione programami komputerowymi, a oficjalnie bardzo drogie, ponieważ KOMPUTER pobiera " bardzo dużo prondu elektrycznego". Gdy dziennikarka, przeglonda prasę, to w tym samym czasie jest zaspokajana aż do stó procentowego wytrysku z ciążą: "bo się usunie". Czy jest to uczciwe wobedz słuchaczy i telewidzów mediów? Czy Ojcu TADEUSZOWI RYDZYKOWI POTRZEBNY JEST TAKI SPRZENT I OPROGRAMOWANIE, ŻE DO PREOWADZA DO SPUSTU ZE SKAŁKI?
GRZEGORZ PRYMAK / 95.49.66.* / 2012-03-21 22:11
Bukowiec mi do żiciła psyhotoropów, a więdz bendę ją niszczyć. StanikI W 104 GRAŁY, A ABSOLWENT TEŻ.ŁY,
mark02 / 2012-03-21 22:39
a mi sie wydaje, ze ok ten 1% niech bedzie, ale ja jestem za kosciołem i powinno sie jeszcze jakieś środki z budżetu państwa przelewać na konta włąśnie kościołów, jednak należy zrobic jakies sporządzenie finansowe i pieniądze powinny iśc w naprawde małe i biedne parafie gdzie za msze płaci sie 20 zl a dla przykładu w bardziej zamożniejszych kościołach płaci sie już okolo 100 zł wiec różnica jest kolosalna
TGV / 70.189.111.* / 2011-10-19 15:40
Uwazam ze mozna zgodzic sie na 1% podatku na dowolny kosciol ale zlikwidowac wszystkie dotacje na kosciol, wszelkie pensje dla katechetow, itp.Jedyne doplaty widze tylko i wylacznie na renowacje zabytkowych obiektow sakralnych, ktore sa czescia naszego dziedzictwa, naszej historii

W czasach w jakich zyjemy wszelkie osrodki wyznaniowe powinny sie utrzymac jedynie z datkow wiernych.
Wapniak / 2011-10-19 10:44 / Tysiącznik na forum
Ps. To były twoje słowa.
Wapniak / 2011-10-19 10:01 / Tysiącznik na forum
Dodaję aby było jasne, cytuję: ..."zgoda ale przetnijmy wszystkie inne formy finansowania działalności religijnej"... WSZYSTKIE!!!
GRZEGORZ PRYMAK / 95.49.66.* / 2012-03-21 22:28
Każdy rżnoł BOŻENEĘ BUKOWIEC MAJKĘ W OŚRODKU NA TYNIECKIEJ,, PONIEWAŻ PRACOWAŁA W AGENCJI TOWARZYSKIEJ. Potem GRZESIEK O PISAŁ JEJ ORGAZM PLECY I INNE SZCZEGÓŁY NA STRONACH EURO ZET. Faworyzowała krzywosza, bo też mu dała...
pincio / 2011-10-17 06:30 / Bywalec forum
Jest to dobry pomysł. Będą płacić tylko Ci co chcą.
Elendir / 2011-10-17 10:21 / Łowca czarownic
Płacić będzie każdy. Jedynym wyborem będzie komu.
djey / 212.129.73.* / 2011-10-17 16:16
czyli przymus? a wiec zj...ani ludzie lub system
dr Baca / 83.168.124.* / 2011-10-17 06:16
nalezy zlikwidowac "fundusz koscielny " a w zamian opodatkowac czarnych i pogonic do roboty!!
squun / 78.133.227.* / 2011-10-17 06:07
Palikot to miernota a jego wybór to efekt frustracji całego społeczeństwa i niskiej jakości klasy politycznej, zresztą zniknie jeszcze szybciej jak się pojawił.
sceptyk / 2011-10-17 01:13 / Tysiącznik na forum
Czy portal, było-nie-było finansowy, mógłby wreszcie zadać pytanie demagogom w rodzaju Palikota, Tuska, Rozenka, Środziny o METODY ich wyliczeń, że Kościół zarabia "tyle a tyle", a proboszcz parafii to się pławi w dobrobycie?
Bo coś mi się wydaje, że money.pl, podobnie jak gazeta toaletowa, WSI24 i inne takie zaprzyjaźnine telewizje, od lat uprawiają podobną demagogię. A skoro naród pobiera "bezpłatną edukację" to i ogłupiony jest do spodu i demagogii nie dostrzega.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-10-17 08:01
a ty myślisz, że skąd mój proboszcz ma na utrzymanie kochanki, swoich dzieci i regularną wymianę samochodów (z tym to się trochę wycwanił, bo raz kupił sobie nowszy, mocniejszy, ale marka i kolor ten sam, także większość się nawet nie kapnęła)
tesa1959 / 2011-10-17 08:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na pewno nie ma tego z funduszu, ale z "zarobionych" pieniędzy na Mszach, pogrzebach, ślubach i chrztach. Ten zarobek zależy od hojności wiernych, bądź (w niektórych parafiach) z ustalonej ceny za te sakramenty.
strzelec / 2011-10-16 23:44 / Bywalec forum
Jestem Katolikiem i bardzo chętnie będę odpisywał na kościół 1% pod warunkiem, że zostanie jasno powiedziane ile obecnie Kościół dostaje pieniędzy, chodzę do kościoła daję na składkę z własnej woli. Nie uważam jednak, że każdy miałby jednak płacić na kościół, jeżeli nie jest mu nauka kościoła bliska, a wręcz uważa ją za błędną. Jeżeli miałbym przekazywać dodatkowo 1%, obok innych form płaconych obecnie z budżetu, to na to się nie zgadzam jako obywatel, zlikwidujmy wszystkie inne dopłaty które obecnie trafiają do kościoła we wszystkich formach. Wierzę w BOGA natomiast do kościoła chodzę dla siebie, nie dla księży. Księża się zastanawiają czemu społeczeństwo się odwraca od kościoła, powinni czym prędzej zrobić rachunek sumienia swojego i zastanowić się nad błędami jakie popełnili i popełniali, Pamiętajmy jedno że "Ksiądz to też człowiek i jeżeli chce nauczać ludzi musi też postępować tak jak mówi" Niestety obecnie widzimy coraz częściej, że jest bardzo mało Księży z prawdziwego powołania, natomiast coraz częściej staje się to zawodem, który zapewnia odpowiednią kasę. Ludzie to widzą i szybko potrafią wyłowić dobrych i złych księży. Jeżeli księża nie zaczną prowadzić ludzi do Boga, tylko dalej będą błędnie bronić osoby wśród siebie, które czynią zło będzie coraz gorzej.
squun / 78.133.227.* / 2011-10-17 06:14

każdy miałby jednak płacić na kościół, jeżeli nie jest mu nauka
kościoła bliska,


wolę płacić ma kościół niż na palikota, jego "nauka" też jest mi obca a chce czy nie muszę na niego płacić !!!
Wacuś Młody TYPEK / 94.76.204.* / 2011-10-16 23:00
Uzależniony e-dOOpku -- kolejny dzień zmarnowałeś przed kompem wycierając gacie i gębe, lepiej skocz na zimnego lecha z okazji rocznicy 19-paździenika mordu na ks.Popiełuszce, Spotkasz kapusia Kotlińskiego i dostaniecie błogosłaiewństwo od Palikota i kapitana Piotrowskiego na dalsza drogę
abcadło / 109.199.7.* / 2011-10-16 21:56
Dlaczego grabież? Przecież ostatnio się trąbi w mediach, że w Polsce, prawdziwych katolików jest mało, więc i wpływy będą niewielkie, to po co taki lament.
pytek. / 81.190.72.* / 2011-10-16 21:55
Utrzymywanie kleru i wszystkiego co z klerem związane przez nas wszystkich , z tytułu podpisania umowy z Watykanem zwanej Konkordatem to jeszcze mało ???
A może już niedługo owieczki będą pracować na hektarach niedawno odzyskanych ?
sceptyk / 2011-10-17 01:16 / Tysiącznik na forum
Jesteście towarzyszu nie na bieżąco z aktualną mądrością etapu!
A wiecie co za to grozi? Wpradzie metody towarzysza Józefa Wissarionowicza Dżugaszwili przejściowo zawiesiliśmy, ale dla nienaążających zawsze możemy je przywrócić.
Łaskawość jednak wam okażemy towarzyszu, i przypomnimy wypowiedź towarzysza Oleksego w tej sprawie, więc się z nią w te pędy zapoznajcie, złóżcie samokrytykę i czekajcie wyroku!
gzresiek / 77.253.21.* / 2011-10-16 21:38
Szkoda was wszystkich. zajelibyście się komentowaniem naszej gospodarki i jak ją rozkradają, aniżeli sprawami religijnymi.
anteras / 82.177.150.* / 2011-10-21 14:30
Ale tematem jest tu kasa - nie religia!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy