Forum Polityka, aktualnościKraj

1 procent PIT na Kościół? "To byłaby grabież"

1 procent PIT na Kościół? "To byłaby grabież"

Wyświetlaj:
maciekkkk / 2011-10-16 21:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hipokryzja.
103 / 188.146.233.* / 2011-10-16 20:05
Jak nie kijem to go pałą. Jeżeli będzie jeden procent podatku to ja przeznaczę na SIEROCIŃCE, a nie na zboczonych starych pe.ałów. księża na księżyc albo do kamieniołomów. Alle jaja.
Wapniak / 2011-10-16 19:59 / Tysiącznik na forum
Na kościół dobrowolnie lub na inny cel. OK.
tesa1959 / 2011-10-16 20:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież na tym polega propozycja.
marynarz098 / 2011-10-16 22:11 / Tysiącznik na forum
A moze za przykladem Niemiec wprowadzic podatek koscielny???

Efektem tego u Niemcow mamy to:

Co roku z Kościoła rzymskokatolickiego i Kościoła ewangelickiego w Niemczech występuje po około 100 tys. osób. Spowodowane jest to głównie koniecznością płacenia podatku kościelnego.
tesa1959 / 2011-10-16 22:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy ja wiem??? Czy to byłoby złe??? KK oczyściłby się i mógłby budować na skale, a nie na piasku. Zostaliby ci, którzy prawdziwie wierzą, bez żadnego "ale" np. wierzę, ale nie zgadzam się na ograniczanie moich praw przez zakaz aborcji. Zostaliby ci, którzy rzeczywiście przyjmują wiarę bezkompromisowo.
marynarz098 / 2011-10-16 22:26 / Tysiącznik na forum
Piekne marzenia, szkoda tylko ze w dobie kryzysu hierarhowie nie dostrzegaja takiego rozwiazania.
tesa1959 / 2011-10-16 22:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie tak. Oni w większości są duszpasterzami i każde odejście to porażka zdolności duszpasterskich. Jeśli zaś chodzi o ten 1%, to nie znam szczegółów propozycji. Może to jest tylko propozycja umożliwienia przekazywania tej kwoty na dotychczasowych zasadach, ale do wszystkich instytucji, na które można przekazać, chcą włączyć jeszcze Kościół i związki wyznaniowe. Chyba, że coś umknęło mi uwadze przez tak długą dyskusję na ten temat. To jest możliwe, zważywszy, że mam za sobą długą drogę, gdzie swoim zwyczajem pobłądziłam w mieście :): w Gdańsku, bo wciąż jest nowy wjazd i wyjazd przez rozbudowywany węzeł i w Bydgoszczy pojechałam nie tą drogą (miałam spotkać się z kolegą córki, aby coś odebrać) i w sumie zrobiłam p[rawie 100 km więcej, bo nie było gdzie zawrócić :))). Mam ogromne zdolności do błądzenia nawet na prostej drodze w mieście :)))
marynarz098 / 2011-10-16 22:41 / Tysiącznik na forum
Ciekawi mnie jak prz tym rozwiazaniu ( dobrowolnym podatku na rzecz itd.)wypadla by konkurencyjnosc pomiedzy instytucja Ojca R, a instytucja ktora MOWI ze Redemptorysci podlegaja bezposrednio Watykanowi......o zaczyna mi sie to nawet podobac.
tesa1959 / 2011-10-16 22:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na pewno podatek szedłby na redemptorystów w Polsce. Podatek do Watykanu płacą kurie z podatków, które płacą wierni w parafiach. Tyle, że każdy proboszcz płaci takie podatki od wszystkich, nawet niewierzących, a nawet nie wszyscy członkowie wywiązują się z tego. No i widzisz... mimo, że nie wszyscy płacą, a proboszcz musi, nikt nie ma wzbronione uczęszczać do kościoła, ani też z tego tytułu nikomu nie wzbrania się uczestnictwa w sakramentach.
marynarz098 / 2011-10-16 22:53 / Tysiącznik na forum
ja nie dokonca o tym kto i komu, ale o tym jak by sie gryzli ze soba...........tata R z torunia jednak ma popularnosc i elektorat milona ( jesli sie nie myle) niezle wypada na tym tle....Rydzyk milion, Palikot milion i tendencja zwyzkowa ( PALIKOCIARZE nie palciliby na instytucje religijne ale inne) w PO tez by sie tacy znalezli co by woleli na zwierzeta oddac 1% niz klerowi, Purpurowi by spurpurrowieili.
tesa1959 / 2011-10-16 22:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może i tak, a może i nie, bo taca zostałaby tacą, a i myślę, że ludzie dawaliby zwyczajowo na Mszę, za ślub, chrzest itp. A jeśliby spurpurowieli... nie wszyscy, a może część poszłaby po rozum do głowy i zaczęłaby być prawdziwymi duszpasterzami??? Może też ozdrowieliby??? Na szczęście dotyczy to mniejszości.
edenn / 83.8.80.* / 2011-10-16 19:33
A czy to nie będzie jawne poddaństwo ? Wszak mają własnego monarchę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marynarz098 / 2011-10-16 19:38 / Tysiącznik na forum
I kraj ........nie to co innego, to tradycja.
Marcingh4 / 91.150.223.* / 2011-10-16 19:22
Dla mnie fajny pomysł. Ja se przekaże 1% na kościół a wy reszta na inne wyznanie lub oddacie je jeszcze na co innego . . . a wtedy won od moich pieniędzy i wiary. w czym problem widzicie? mądrzy przed komputerem to potraficie być
marynarz098 / 2011-10-16 19:26 / Tysiącznik na forum
..............w dziurze budzetowej????
njliber / 83.6.116.* / 2011-10-16 19:08
Z tego co pamiętam PRL obalił elektryk a nie ksiądz.
jj1 / 89.78.153.* / 2011-10-16 20:34
PRLu nikt nie obalił, tylko sekretarze przemalowali się na biznesmenów i członków zarządu. Reszta to pożywka dla ludu.
Wacuś Młody TYPEK / 83.29.185.* / 2011-10-16 19:38
cyngielku Urbana czy też może Jaruzelskiego, według szkoły Szechterów to ani jeden ani drugi, Aaadaś obalił z człowiekiem honoru Kiszczakiem, małpkami obalili, Palikot może zaświadczyć, bo małpy to jego specjalność
esseee / 90.156.5.* / 2011-10-16 18:16
nie nie nie, to powinno zostać rozwiązane łatwiej - ci co deklarują, że chcą oddać na kościół płacą 20%, pozostali - 19%. Przy okazji okazałoby się ilu jest naprawdę katolików w Polsce.
marynarz098 / 2011-10-16 19:02 / Tysiącznik na forum
W dodatku jest to bardzo biblijne, przypomne ponizszy post:


Jezus powiedzial : Oddajcie co cesarskie, Cesarzowi a co boskie, Bogu,,

A Bog ustanowil dziesiecine by z niej utrzymywali sie kaplani i
swiatynie.

Wiec wierni powinni placic podatki na panstwo, a dziesiecine dla
kaplanow.

Czy sa chetni w KK by ta biblijna forma wrocila do zycia. Broni sie krzyza
w sejmie i szkolach, powini wierni stanac teraz murem za biblijnym
rozwiazaniem tego problemu?!

Dziesięcina – podatek religijny w judaizmie i chrześcijaństwie.
Obowiązkowe, świadczenie pieniężne lub rzeczowe w postaci dziesiątej
części swojego dochodu na rzecz Kościoła, przeznaczone głównie na rzecz
utrzymania duchowieństwa.

Albo to co zalecal Sw. Paweł z Tarsu w 2. Liście do Koryntian (9,7) a
zaleca dawanie datków w takiej kwocie, jaką zaleca sumienie – nie
mniej i nie więcej: "Każdy [niech daje], tak jak sobie postanowił w
sercu, nie z żalem albo z przymusu; gdyż ochotnego dawcę Bóg
miłuje"(BW).
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-10-17 15:43
Wtedy płacono dziesięcinę dla władcy i drugą na kościół czyli razem 20%. A ile teraz się nas okrada? I hienom ciągle mało. Do roboty niech się wezmą darmozjady.
marynarz098 / 2011-10-17 15:52 / Tysiącznik na forum
Cel powyzszego byl taki by ,,purpurowe grubasy,, w koncu zwrocily sie do biblijnych rozwiazan. Bo nie kazdy to wie, ale w tej dosc starej ksiedze sa rowiazane wszelkich kwestji.....Oni to wiedza, dlatego w sredniowieczu zakazali czytac Biblie itp.....mozna rozwijac temat dowolnie.
tesa1959 / 2011-10-17 19:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale to było w średniowieczu. teraz nawołują do czytania Biblii, a więc nie sugeruj się średniowieczem. Ciekawe, że najpełniejszą wiedzę mają ci, którzy z KK nie mają nic wspólnego od zawsze lub od długiego bardzo czasu. Ja nie wypowiadam się autorytatywnie o innych religiach czy wyznaniach, bo nie posiadam dogłębnej wiedzy, która mi na to pozwala.
marynarz098 / 2011-10-17 19:59 / Tysiącznik na forum
ok. Ale do biblinych rozwiazan sie nie zwracaja.
tesa1959 / 2011-10-17 20:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Skąd masz tę pewność??? To, że niektórzy postępują niezgodnie z Biblią, nie świadczy, że wszystkie
,purpurowe grubasy,,

są purpurowymi grubasami.
A Ciebie Biblia nie obowiązuje??? Jak wół stoi w niej napisane:
" Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.Bo takim sądem, jakim
sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam
odmierzą.Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we
własnym oku nie dostrzegasz?Albo jak możesz mówić swemu bratu:
Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?
Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz,
ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata." (Mt 7,1-5). Nie chcę być niegrzeczna, ale chyba za mało siedzisz w Ewangeliach, a listy w tym układzie rozumiesz trochę opacznie.
marynarz098 / 2011-10-17 20:11 / Tysiącznik na forum
ja odnosze sie do tematu i podatku a grubasy sa i widac ich jak sie piekla i wymyslaja podatki itp i zwrot za to co zagrabione i fundusz za to co zagrabine i pomimo wsztstko sadowe dochodzenie za szkody , i komisja majatkowa .....tylko nie pisz mi ze oni mowie o samej gorze byli nie swiadomi

nam nie wolno sadzic tych co sa poza .....pamietasz...listy.....a tych zwlaszcza starszych na podstawie dwoch lub trzech swiadkow trzeba i mamy osadzac ....listy....Ap Pawel to robil
tesa1959 / 2011-10-17 20:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Sądownie to mogą dochodzić utraconych majątków ci, którzy nie otrzymali zwrotu z komisji. Wiesz dobrze, że komisja nie załatwiła wszystkich spraw przed rozwiązaniem, a dobrze,ze została rozwiązania, bo w niej pracowało mnóstwo przekrętów, którzy tylko zaszkodzili Kościołowi. Podatek natomiast jest proponowany przez Episkopat nie tylko na KK, ale każdy może zadeklarować na jaki Kościół czy związek wyznaniowy będzie płacił i nie bój się, Twój nie pójdzie (tzn. twojej żony) na KK.
Kto był świadomy, to był, ale też nie wszyscy znali przekręty, w każdym razie niekoniecznie biskupi, bo mają ludzi, którzy zajmują się sprawami majątkowymi.


Ap Pawel to robil

Apostoł Paweł był Apostołem, a więc kimś wybranym do tej funkcji. Czy ktoś z wiernych go osądzał???
Sprawę odzyskiwania majątków KK znasz z Money i innych portali, a czy to jest takie wszystko wiarygodne??? Czy można wszystkich podciągać pod wspólny mianownik??? A Ty to robisz mówiąc o grubasach (nie wszyscy są grubasami, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć, skoro nie masz z nimi do czynienia), a to już jest oczernianie mówiąc o wszystkich.
Ja, pomimo, że widzę niewłaściwe postępowanie niektórych hierarchów, nie obraziłam się na KK, bo w nim nie hierarchowie są najważniejsi, a nauka Jezusa, a ta jest zgodna z Biblią. Nikt mnie na studiach nie zmanipulował, bo wymagano od nas myślenia, a nie bezmyślnego wkuwania. Myślisz, że gdyby rzeczywiście nauka KK była sprzeczna z Biblią, to którykolwiek z tytułem doktora czy profesora wykładałby za marne grosze??? Wykładowcy nie mają nawet własnego mieszkania, ani samochodu. Mieszkają w seminarium lub budynkach kościelnych, a na emeryturze idą do Domu Księży Emerytów.b Wszyscy księża tam trafiają, jeśli nie mają rodziny, która ich przygarnie. Takich majątków się dorabiają dla swoich prywatnych celów.
marynarz098 / 2011-10-17 20:14 / Tysiącznik na forum
ps lubie to stwierdzenie ze to ja rozumiem opacznie .......... ale nie zaprzeczysz ze Ap. sam zarabial na swoje zycie skladajac namioty ......i tak byla jego rada by ewangelia nie doznala szkody ......ale ok ja opacznie a ty nie .....masz swoje zdanie i to doceniam
tesa1959 / 2011-10-17 20:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie o to chodzi w jaki sposób Apostoł zarabiał na życie, ale o Twoje rozumienie jego słów. Czytasz je w oderwaniu od Ewangelii, a on nie nauczał w oderwaniu od Ewangelii i teraz po latach, aby zrozumieć go, należy do tej Ewangelii sięgnąć, a nie tylko sugerować się samym listem,m który czasem jest napisany tak, że może wydać się sprzeczny z Ewangelią. Może wydawać się, ale nie jest i dlatego nie można tego czytać w rozdzieleniu. Zresztą, aby dobrze zrozumieć Biblię, to trzeba razem czytać ST, Ewangelie i Listy.
Szanuję Twoją wiarę, wiem, że jest silna, ale nie znaczy, że wszystko wiesz najlepiej. Nie mówię tu o rozbieżnościach interpretacji między naszymi Kościołami, ale o wiedzy w ramach tej nauki. Niczego Ci nie ujmując, wydaje mi się, że te 6 lat studiów czymś zaowocowało no i 13 lat pracy w szkole też w jakiejś mierze podniosło stan mojej wiedzy na temat nauki KK. Nie staram się zarzucać Twojemu Kościołowi czegokolwiek (pastorom itp.), bo nie posiadam tej wiedzy, tak jak Ty nie posiadasz o KK (tyle co z prasy i plotek).
wyższy podatek / 79.185.186.* / 2011-10-16 18:16
A jeżeli w ustawie pojawi się błąd, i obok 1 zostanie dopisane zero. Niektóre grupy wyznaniowe ( np. adwentyści) przecież płacą już taki podatek.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-16 18:12
,,zarżnąć,, watahę palikota-pamiętacie to stwierdzenie?
marynarz098 / 2011-10-16 18:48 / Tysiącznik na forum
nie odpowiedziales na pytanie:

0
.2011-10-16 17:01:11 193.142.210.* | jw5 .
piszę się amen ch....
skomentuj zgłoś do usunięcia .

. 0
.2011-10-16 17:16:27 marynarz098 [ Bywalec forum ] .
halooo , haloooo,
skomentuj zgłoś do usunięcia .

. 0
.2011-10-16 17:03:39 marynarz098 [ Bywalec forum ] .
Co znaczy ch....... ???
daddqe / 85.237.164.* / 2011-10-16 17:52
pan Palikot MA PRAWO MYŚLEĆ JAK CHCE W KOSCIOŁACH TAK
A W SEJMIE JEDNI UWAŻAJĄ TAK INI NIE ZALEŻY JAK SIE NA TO PATRZY
TYLKO BEZ KŁÓTNI , SAMO SIĘ ROZWIĄŻE MI TAM KRZYŻE NIE PRZESZKADZAJĄ KAŻDY MA PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA I TO TRZEBA SZANOWAC .
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-16 18:10
na pana to trzeba sobie zasłużyć
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-16 17:00
ta niechęć palikota do kościoła jest podejrzana....coś z tym gościem jest nie tak..może był molestowany?????
wdwqee3 / 85.237.164.* / 2011-10-16 17:45
zazdrościsz mu i tyle .
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-16 18:09
he he he,na tyle cię stać? ,boli cię to bo jesteś zwolennikiem tego ,,czegoś,, ,brawo,oto elektorat rp-więżniowie,pedofile,oszołomy i naćpana młodzież he he he he he he
TETTTE / 85.237.164.* / 2011-10-16 18:40
TAM KAZDEGO MONA ZNISZCZY KIEDY O BISKUPACH TE TWIERDZILI PEDOFILE KAZDEGO SLOWAMI MOZNA OCZERNIC , JAK BEZ ROZUMU
nie płacę / 193.109.225.* / 2011-10-16 16:51
1% dla Kościoła z podatku ? proszę bardzo ! Ale ani grosza od Państwa z innych źródeł. Mnie to odpowiada, natychmiast się wypiszę z tej organizacji, do której nigdy sama się nie zapisywałam i ode mnie kościół nie dostanie nic. Nie korzystam z kościoła, to nie płacę.
Pyclik / 2011-10-16 20:12 / Tysiącznik na forum
Płacisz już, nawet nie wiesz kiedy,a teraz chodzi o to, abyś zapłaciła jeszcze więcej!
sww / 85.237.164.* / 2011-10-16 17:47
kościół to kultura , zabytki uczy moralność , patriotyzmu utrzymanie jest drogie ogrzewanie prąd ,itp i tak mało mają pieniędzy i radzą sobie .
marynarz098 / 2011-10-16 19:19 / Tysiącznik na forum
Do 2005 roku organizacjom religijnym przekazano nieruchomości mające 97
tys. ha (w tym 39 tys. ha nieruchomości rolnych), a na mocy decyzji
Komisji Majątkowych kościołom i związkom wyznaniowym przekazano
nieruchomości mające 58 tys. ha. Wśród nich było 701 nieruchomości
zabudowanych

Na mocy decyzji Komisji majątkowej Polska przekazała Kościołowi
katolickiemu ponad pół tysiąca nieruchomości o łącznym obszarze 65
537,9704 hektarów i wartości ok. 5 mld zł oraz rekompensatę i
odszkodowania w wysokości 143 534 231,41 zl

Roczna suma pieniędzy jaką przeznacza Polska na Kościół katolicki wynosi
– według różnych szacunków – od 1 miliarda do 5 miliardów
złotych . Kościół katolicki w Polsce otrzymał 750 mln zł dotacji z Unii
Europejskiej.
marynarz098 / 2011-10-16 19:24 / Tysiącznik na forum
Ja tez chce miec tak malo jak maja powyzej, maja swoj wlasny kraj Watykan to tez malo, i grunty na calym swiecie.....

...Nie gromadzcie sobie skarbow............ale co tam slowa z przed 2000 lat, w dodatku przez Zyda wypowiedziane.
tesa1959 / 2011-10-16 20:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie wszyscy gromadzą sobie skarby na ziemi. Nie ma tak wielu Rydzyków. Nie jest to majątek jednostkowy, ale całego Kościoła, który powstał przez ponad 1000 lat.
marynarz098 / 2011-10-16 21:08 / Tysiącznik na forum
Ja nie o 1000 lat a o ostatnich 6 latach.
tesa1959 / 2011-10-16 21:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czego KK dorobił się w ostatnich 6 latach????
marynarz098 / 2011-10-16 21:22 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi sie ze nie rozumiesz intencji bo ja nie atakuje wiary ludzi w Biblie ktora te zaleznosci ( finansowa....powyzej) jasno okresla, a instytucje ktora zamiast trzymac sie slowa wykorzystuje swoja moc i ,,madrosc,, by zabezpieczac swoja wladze nad ludzmi.
tesa1959 / 2011-10-17 22:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rozumiem doskonale. Utożsamiasz KK z klerem, a kler to nie Kościół. Wiara też nie jest wiarą w Biblię, tylko wiarą w Boga, a Biblia jest Jego słowem. Instytucja KK nie wykorzystuje żadnej władzy dla celów prywatnych. Nie utożsamiaj niektórych hierarchów z całym Kościołem. To jest bardzo niesprawiedliwe, a wynika z nierozumienia instytucji jaką jest Kościół.
marynarz098 / 2011-10-18 02:54 / Tysiącznik na forum
ja nigdy nie zaatakowalem ludzi i szeregowych czlonkow KK........ty mi zarzuccasz ten atak, co jest nie prawda, KK jesli sie nie domyslasz w co watpie oznacza grubych purpurowych hierarhow bo to oni sa odpowiedzialni za stan KK, nieznajomosc slowa itp.....i odejscie mlodziezy....


pierwszy raz sie nie zgadzam i jestem zdziwiony tym zdaniem.

Wiara też nie jest wiarą w Biblię, tylko wiarą w Boga,
a Biblia jest Jego słowem.

...(odnosnie mojej nie znajomosi calego slowa)A slowo cialem sie stalo....ewangelia Jana, a wszystko co powstalo powstalo na mocy slowa Pierwsza Mojzeszowa ....nie bede rozwijal mysli bo forum finansowe to nie miejsce na to.......slowo to wlasnie to co nam zostawiono( i Duch Swiety zostanie do was poslany i przypomni wam co wam powiedzialem.....) , i w kogo bys wierzyla gdyby slowo nie mowilo ze BOG istnieje i ma charakter o ktorym sie wlasnie ze slowa dowiadujemy....to jest wiara w biblie
tesa1959 / 2011-10-18 07:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

KK
jesli sie nie domyslasz w co watpie oznacza grubych
purpurowych hierarhow bo to oni sa odpowiedzialni za stan
KK, nieznajomosc slowa itp.....i odejscie mlodziez

KK nie oznacza hierarchii i jeśli tego nie rozumiesz, to atakujesz KK a nie hierarchów, co zresztą też w wielu przypadkach jest krzywdzące, bo nie wszyscy na to zasługują. Dobrze wiesz, że ja także jestem krytycznie nastawiona do wielu, co nie oznacza, że krytykuję KK.
Nie zarzucaj nieznajomości słowa hierarchom, bo to nie jest prawdą, tyle, że czasem ich postępowanie nie jest zgodne ze Słowem, a to już inna bajka.
Nie powiedziałam, że nie znasz Słowa, tylko, że nie zawsze je interpretujesz właściwie, bo zajmujesz się głównie listami, a to nie jest całe Słowo.
Nie twierdzę, że moje wykształcenie jest wystarczające do interpretacji każdego Słowa zapisanego w Biblii, bo aby je posiąść całkowicie życia jest za mało, a nie 20 lat na wodzie w samotności. W ten sposób powstało wiele herezji (tego Ci nie zarzucam).

wspominalas o swoim
wyksztalceniu.....widzisz ono nic nie znaczy,
sorry.....nic a nic, gdyby to mialo znaczenie wszyscy
katecheci byli by najblizej Boga a tak nie jest,

Nie twierdzę, że jestem najbliżej Boga i dobrze o tym wiesz, gdyż nie twierdzę, że jestem święta tylko dążę do świętości. Każdy niewłaściwy czyn oddala mnie, tak jak każdego człowieka, od Boga, ale za każdym razem się podnoszę i otrzymuje przebaczenie.
Paweł był wykształcony w Prawie Mojżeszowym i nie wierzył w Chrystusa, ale to jest inna bajka. Ty natomiast posługujesz się prawie wyłącznie Pawłem i jego listami i to miałam na myśli, mówiąc o Twojej nieznajomości słowa, bo nie można go czytać w oderwaniu od Ewangelii.
Wybacz, ale przy całej mojej sympatii do Ciebie, nie mogę zgodzić się z takim traktowaniem KK, którego nie znasz, bo nie znasz. Nie masz z nim nic wspólnego od 20 lat, a i przedtem patrzyłeś na KK przez pryzmat księdza i biskupa, który był jaki był. Swoją ocenę przedstawiasz tylko i wyłącznie o artykuły i plotki i nic więcej. Nie znasz nauki KK, tak jak ja nie znam nauki Twojego Kościoła.
tesa1959 / 2011-10-18 07:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kiedyś tylko zapytałam o to, co wydawało mi się zaprzeczeniem samemu sobie Twojego pastora, a oburzyłeś się tak, jakbym atakowała Twój Kościół. Dałam za wygraną, bo stwierdziłam, że nie rozumiem tej nauki, bo dla mnie nadal wydaje się zaprzeczeniem, ale ok., nie wnikam głębiej, bo nie rozumiem i uznaję, że mogę się mylić. Nie mogę się też zgodzić na atakowanie KK poprzez utożsamianie z nim wszystkich hierarchów. Hierarchów nie bronię, chociaż nie wszyscy zasługują na krytykę, ale KK i jego nauki będę zawsze bronić, bo znam tę naukę przynajmniej w jej głównych zarysach i nie ma tu nic niezgodnego z Biblią.
Rozumiem, że masz wiele pretensji do hierarchów z czasów Twoich nastu lat i to zaważyło na Twojej ocenie KK, zwłaszcza, że teraz jest taki Rydzyk czy jakiś inny.
Wracając do katechetów. Wśród nich też jest wielu, którzy kierują się, tak jak hierarchowie, własnym interesem i wielu jest moherów, a tych nie jesteś w stanie zmienić. Ja, z tej racji, że jestem uparta jak mało kto, nie przyjmuję niczego bezkrytycznie i mam wiele wyrozumiałości dla ludzkich słabości, bo Jezus też miał, a tylko On jest moim Mistrzem (Paweł i inni apostołowie są moimi nauczycielami, ale Mistrzem jest Jezus) i dlatego listy zawsze konfrontuję z Ewangeliami, aby je właściwie zrozumieć.
Jeszcze wrócę do nauki KK. Ona, oprócz Biblii, jest zawarta w dokumentach soborowych. Tych na pewno nie znasz, nie znasz nauczania papieży, a zapewniam Cię (chociaż też wszystkiego nie znam), że jest ono zgodne z Ewangelią. Czym innym jest nauczanie, a czym innym postawa poszczególnych ludzi. W KK jest miejsce dla każdego i dla sprawiedliwego i dla grzesznika.
To jest forum finansowe... ok, ale to tu zacząłeś obrzucać błotem KK i tu Ci odpowiadam, bo nie widzę innej możliwości, skoro inicjatywa nie wyszła od Ciebie. Ja pozostaję w rybie i nie wyjdę z niej, jeśli nie otrzymam na to sygnału.
marynarz098 / 2011-10-18 03:19 / Tysiącznik na forum
nie moge znalezs posta w ktorym wspominalas o swoim wyksztalceniu.....widzisz ono nic nie znaczy, sorry.....nic a nic, gdyby to mialo znaczenie wszyscy katecheci byli by najblizej Boga a tak nie jest, Pawel byl bardzo wyksztalcony a i tak musial przefasonowac swoja wiedze.....i zakonoznawcy tez....Piotr nawet nie byl wyksztalcony....twoje 6 lat, moich 20 wlasnych poszukiwan najczesciej na wodzie w oddzieleniu od wplywu osob trzecich( ale nie w 100%).. a i to nic nie znaczy, bo nie na madrosci slowa i tym jak potrafimy nim operowac i tym ile wersetow zapamietalismy ale o tym jak wyglada nasze zycie i jak slowo zmienia nas samych.....nie innych, nas samych, i po tych owocach poznamy co i jak....a owocami Ducha jak pamietasz miedzy innymi jest pokoj i radosc wewnetrzna....tego sie nauczylem przez 20 lat.....a moj antyklerkalizm i antyinstucjonalizm wynika z tego ze zywe zbudowane na wierze w slowo Boga cialo Chrystusa zostalo w ludzki najbardziej ubogi spsob zinstucjonalizowane,i obdarte z tego co bylo w nim najcennijsze. A zwykle zycie zostalo zastapione tradycja.......a jak pamietasz pierwsze rodziny zyly w oparciu o relacje z Duchem Swietym i objawieniem jakim obdarowywal ludzi poprzez prywatna intymna relacje z zywym Bogiem.Bo kazdy moze podejsc przed tron laski.
marynarz098 / 2011-10-16 21:18 / Tysiącznik na forum
Do 2005 roku organizacjom religijnym przekazano nieruchomości mające 97
tys. ha (w tym 39 tys. ha nieruchomości rolnych), a na mocy decyzji
Komisji Majątkowych kościołom i związkom wyznaniowym przekazano
nieruchomości mające 58 tys. ha. Wśród nich było 701 nieruchomości
zabudowanych

Na mocy decyzji Komisji majątkowej Polska przekazała Kościołowi
katolickiemu ponad pół tysiąca nieruchomości o łącznym obszarze 65
537,9704 hektarów i wartości ok. 5 mld zł oraz rekompensatę i
odszkodowania w wysokości 143 534 231,41 zl

Roczna suma pieniędzy jaką przeznacza Polska na Kościół katolicki wynosi
– według różnych szacunków – od 1 miliarda do 5 miliardów
złotych . Kościół katolicki w Polsce otrzymał 750 mln zł dotacji z Unii
Europejskiej.
..
tesa1959 / 2011-10-16 21:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
KK jest największy w Polsce, najwięcej też stracił za komuny, ale majątki są przekazywane też innym Kościołom. Te hektary i budynki nie służą prywatnym celom, ale są domami opieki, domami samotnej matki, schroniskami dla biednych i bezdomnych. KK zajmuje się tymi, których społeczeństwo wyrzuciło poza margines, a państwo przestało się zajmować. Najłatwiej jednak zaglądać do czyjejś kieszeni - ile dostał, ale na co wydał to już nikogo nie interesuje. Pewnie, wielu jest wśród hierarchów Kk, którzy wydają fundusze w niewłaściwy sposób, ale tu trzeba pamiętać o tych słowach:
(Łk 12,48)
„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.”
„Czemu widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie
dostrzegaszbelkiwewłasnymoku”(Łk6,41)
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni."( Mt 7, 1_)
marynarz098 / 2011-10-16 21:33 / Tysiącznik na forum
Podoba mi sie to ze urzylas slowa skoro tak to powinnismy poprosic KK by zwrocil sie bo rozwiazan biblijnych:

to co zalecal Sw. Paweł z Tarsu w 2. Liście do Koryntian (9,7) a
zaleca dawanie datków w takiej kwocie, jaką zaleca sumienie –
nie
mniej i nie więcej: "Każdy [niech daje], tak jak sobie postanowił
w
sercu, nie z żalem albo z przymusu; gdyż ochotnego dawcę Bóg
miłuje"(BW).
tesa1959 / 2011-10-16 21:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czegoś nie rozumiesz. KK to nie hierarchia. Napisałam przecież, że jeśli chodzi o nadużywających swoich uprawnień hierarchów, to dotyczy ich także (ale nie tylko ich - mnie też)
(Łk 12,48)
„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a
komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.”

A co do tego:
to powinnismy
poprosic KK by zwrocil sie bo rozwiazan biblijnych:

to co zalecal Sw. Paweł z Tarsu w 2. Liście do Koryntian
(9,7) a
zaleca dawanie datków w takiej kwocie, jaką zaleca sumienie

nie
mniej i nie więcej:

to KK cały czas posługuje się Słowem i9 n ie ignoruje Go, ale jeszcze raz powtarzam: KK to nie hierarchia, a wszędzie są różni ludzie \i każdy sam za siebie będzie odpowiadał przed Bogiem. Całkiem inaczej wyglądałby ten świat, gdyby każdy człowiek zaczął go naprawiać, zacząwszy od siebie.
marynarz098 / 2011-10-16 21:57 / Tysiącznik na forum
poprawiona wersja:

Hierarhowie KK, ktorzy ze zwyklymi wierzacymi nie maja nic wspolnego powinni sie zwrocic do rozwiazan biblijnych by moc instytucje ktora tworza i ktora ich utrzymuje sponsorowac:

Podoba mi sie to ze urzylas slowa skoro tak
to powinnismy poprosic ( tu wkleic powyzsze) by zwrocil sie bo
rozwiazan biblijnych:

to co zalecal Sw. Paweł z Tarsu w 2. Liście
do Koryntian (9,7) a
zaleca dawanie datków w takiej kwocie, jaką
zaleca sumienie –
nie
mniej i nie więcej: "Każdy [niech daje],
tak jak sobie postanowił
w
sercu, nie z żalem albo z przymusu; gdyż
ochotnego dawcę Bóg
miłuje"(BW).
tesa1959 / 2011-10-16 22:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie wszyscy hierarchowie nie mają nic wspólnego ze zwykłymi wierzącymi. Większość to ludzie działający dla dobra innych, tyle, że o takich jest cicho, bo dobro nie jest popularne, a zło sprzedaje się bardzo dobrze. Zresztą, ten, kto działa prawdziwie w imię Chrystusa, działa po, cichu i nie chce rozgłosu. A tych innych, o których piszesz rozliczy na pewno Ojciec. Dopóki nie łamią prawa ludzkiego, nic innego nie można zrobić, chyba że złożyć się na "biednego" Rydzyka, aby miał za co zapłacić karę, ale o to postarają się jego wyznawcy.;
Wapniak / 2011-10-19 10:26 / Tysiącznik na forum
Tessa..."Zresztą, ten, kto działa prawdziwie w imię
Chrystusa, działa po, cichu i nie chce rozgłosu"... ha...ha...ha...
Jak to się ma do walki o utrzymanie krzyża w miejscach publicznych, której jesteś gorącym zwolennikiem? Nie i jeszcze raz nie, dla ludzi pełnych hipokryzji!!!
marynarz098 / 2011-10-16 22:30 / Tysiącznik na forum
I po tylu meczarniach sie znowu dogadalismy. Instytucja jest chora, a lekarze niepopularni, a doprowadzi to do oddzielenia wierzacych do instytucji. I powstanie zywa spolecznosc oparta na slowie.
tesa1959 / 2011-10-16 22:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dogadaliśmy się, bo nie jesteśmy tzw. moherami, ale to nie instytucja jest chora, tylko lekarze niedokształceni i w wielu wypadkach aplikują nie to lekarstwo i robią to brudnymi rękoma.
marynarz098 / 2011-10-16 22:47 / Tysiącznik na forum
Ja wiem ze i ty kiedys otworzysz oczy i odrzuci cie widok instytucji ktorej bronisz i bedziesz wypatrywac tak jak i ja normalnych ludzi szukajacych Boga, bez zbednych cyrkow, tradycji, obrzedow.

ps: Brudne rece powoduja ze cialo choruje......nazywa sie to choroba brudnych rak....a znasz slow w ewangeli co sie robi z dlonmi lub oczyma kiedy nie spelniaja tego do czego sa przeznaczone???
tesa1959 / 2011-10-16 22:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja mam oczy szeroko otwarte. Nie możesz w to wątpić. Czym innym jest Kościół, a czym innych hierarchowie, którzy robią w Kościele krecią robotę. Nie zwątpię nigdy w instytucję Kościoła, bo Kościół założył Chrystus, a ja wierzę w Boga, a nie w księdza. Zresztą, bardzo często dyskutuję z proboszczem na temat tego co mi się nie podoba i bronię swoich uczniów.
Właśnie różnica między nami polega na tym, że Ty patrzysz na działania księży, a ja widzę działanie Chrystusa. Nauka, którą studiowałam jest czysta i temu jestem wierna. Mam też świadomość, że nie jestem ideałem, ale w Kościele jest miejsce i dla sprawiedliwego i dla grzesznika, bo Chrystus przyszedł po to, aby zbierać te zaginione owce i doprowadzić do Ojca. Ta nauka jest czysta. Gdyby nie była czysta, czy możliwe byłoby porozumienie między nami???
marynarz098 / 2011-10-16 23:06 / Tysiącznik na forum
Właśnie różnica między nami polega na
tym, że Ty patrzysz na działania księży,i pastorow......trafilas w sedno sprawy........ wkurza mnie jak manipuluja ludzmi, jak klamia urzywaja slowa Boga lub wbrew slowu zaufania i obciazaja ludzi, masz racje nie wszyscy oczywiscie ale wielu......dobranoc.
tesa1959 / 2011-10-17 00:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

wkurza
mnie jak manipuluja ludzmi, jak klamia urzywaja slowa
Boga lub wbrew slowu zaufania i obciazaja ludzi,

Co nie oznacza, że mam zmienić Kościół, bo dla mnie Kościół jest jeden, założony przez Chrystusa, a powstałe podziały, to rzecz ludzka. Ja trwam i będę trwać przy tym, który trwa najdłużej i nic go do tej pory nie zmogło i nie zmoże pomimo wielu herezji, które w międzyczasie wystąpiły, wojen i innych. To heretycy odchodzili, chociaż były też i inne powody odejścia. Ja zostanę i będę trwać w tym jednym, jedynym dla mnie Kościele. Może dlatego, że dane mi było posiąść większą wiedzę i teraz nikt mnie nie przekona, że białe jest czarne?
marynarz098 / 2011-10-16 22:59 / Tysiącznik na forum
że Ty patrzysz na działania księży, i pastorow ......tak to sedno sprawy......jak bym sie sam przed soba z tego mial tlumaczyc powiedzial bym ze znam wymagania jakie postawione sa przed pasterzami, a jesli ich nie spelniaja to na podstawie swiadkow powinno sie ich usuwac .....ale i w jednej i w drugiej grupie sa nietykalni.
tesa1959 / 2011-10-16 23:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tu mam odmienne zdanie, ponieważ sakrament kapłaństwa jest niepowtarzalny i do końca życia zostaje się kapłanem. Z tego ślubu nie ma zwolnienia, nawet zrzucona sutanna. W większości do seminarium idą młodzi mężczyźni z powodu rozpoznanego powołania, potem często się gubią. Ponieważ w Kościele jest miejsce dla sprawiedliwego i grzesznika, nie może inny człowiek wykluczać tego, który został namaszczony do tej posługi Duchem Świętym. Jeśli nie spełniają tych wymagań, to z tego będą się tłumaczyć przed Bogiem:"komu wiele dano, od tego wiele wymagać będą" (Łk12,48). Koniec, kropka na ten temat. Innej możliwości nie ma, bo "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" (Mt7,1)
marynarz098 / 2011-10-16 22:32 / Tysiącznik na forum
...wierzacych od instytucji.....
marynarz098 / 2011-10-16 21:32 / Tysiącznik na forum
Fundusz powstał w założeniu jako rekompensata za szkody jakich
doznał Kościół od państwa, a Kościół otrzymywał rekompensaty i
nadal ma taką możliwość otrzymywania rekompensat na drodze
sądowej.
skomentuj zgłoś do usunięcia .

. 46
.2011-10-16 16:36:53 marynarz098 [ Bywalec forum ] .
Wniosek: Nawet morderca nie jest karany dwukrotnie za ta sama
zbrodnie, no ale nie dotyczy to KK, bo owce moga byc
dwukrotnie strzyzone.
Kontra 39 / 178.182.99.* / 2011-10-16 19:18
Masz rację aż dziwi mnie aż 157 minusów [. czyzby ci stawiali te minusy byl tak nie kulturalni i tak obojetne są dla nich zabytki i dorobek czlowieka nie zaleznie w jakiej kulturze powstały? Czyżby nie interesowała ich sztuka tylko prostokatne pudełka?
zenon-priest / 93.105.131.* / 2011-10-16 18:14
padło na rozumek? mało mają pieniędzy???? cały Kraków jest czarny
tr33 / 83.28.255.* / 2011-10-16 16:33
Nie chcę płacić na żadne kościoły!! To tyle w temacie mitologii katolickiej.
,,,,,,,,,, / 83.27.254.* / 2011-10-16 16:41
ZGŁASZAJ PRETENSJE DO PALIKOTA , bo to on chce wprowadzi podatek kościelny
.jurga / 82.145.209.* / 2011-10-16 16:20
Lecz zanim do tego dojdzie, musi wymrzeć pokolenie dzisiejszych 40-latków (i starszych), trzęsących dupami przed KK.A ten czas będzie nas niestety kosztował kolejne kilkadziesiąt (kilkaset ? ) miliardów złotych wydanych z budżetu biednej Polski na finansowanie KK.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-16 17:01
piszę się amen ch....
?????? / 83.27.254.* / 2011-10-16 16:29
czołowy antyklerykał palikmiot rzuca hasło podatku na rzecz kościoła a ty krzyczysz o czarnych pijawkach? czy ty człowieku jesteś normalny ?
nie płacę / 193.109.225.* / 2011-10-16 16:59
Człowieku, Palikot dobrze czyni. Ludzie nie oddadzą Kk tego 1% i będzie spokój z rządami księży
,,,,,,,,, / 83.27.254.* / 2011-10-16 17:07
http://realkonkret.salon24.pl/354874,palikocie-a-ty-sie-nie-zrywasz

przeczytaj sobie, albo chociaż obrazek obejrzyj
,,,,,,, / 83.27.254.* / 2011-10-16 17:40
i co? podoba się fotka komorowskiego wkładającego wiernopoddańczo ręce w dłonie benedykta? i palikot nie atakuje,nie krytykuje prezia tylko kumple są
marynarz098 / 2011-10-16 15:54 / Tysiącznik na forum
Do 2005 roku organizacjom religijnym przekazano nieruchomości mające 97 tys. ha (w tym 39 tys. ha nieruchomości rolnych), a na mocy decyzji Komisji Majątkowych kościołom i związkom wyznaniowym przekazano nieruchomości mające 58 tys. ha. Wśród nich było 701 nieruchomości zabudowanych

Na mocy decyzji Komisji majątkowej Polska przekazała Kościołowi katolickiemu ponad pół tysiąca nieruchomości o łącznym obszarze 65 537,9704 hektarów i wartości ok. 5 mld zł oraz rekompensatę i odszkodowania w wysokości 143 534 231,41 zl

Roczna suma pieniędzy jaką przeznacza Polska na Kościół katolicki wynosi – według różnych szacunków – od 1 miliarda do 5 miliardów złotych . Kościół katolicki w Polsce otrzymał 750 mln zł dotacji z Unii Europejskiej.

Najnowsze wpisy