Forum Polityka, aktualnościKraj

1 procent z podatków na partie. Palikot proponuje skok na kasę

1 procent z podatków na partie. Palikot proponuje skok na kasę

Wyświetlaj:
afsd / 89.231.97.* / 2012-11-28 18:59
przecież robią to z powołania, społecznej misji i chęci zmiany tego kraju na lepsze - więc niech się sami finansują - bo przecież robią to dla kraju, nieprawdaż?:)
~~g / 151.88.22.* / 2012-04-12 08:53
Figę z makiem , mnie politycy są niepotrzebni.
Pyclik / 2012-04-12 19:18 / Tysiącznik na forum
Chcesz, czy nie chcesz i tak płacisz.
Już teraz!
jestem za a nawet przeciwko / 87.251.252.* / 2012-04-11 21:14
Po co mieszać gospodarkę ( podatki) z jakąkolwiek ideologią (partie/kościoły)?

Żadne odpisywanie od podatku składek na partie , kościoły , i inne podobne nie powinno mieć miejsca.

Partie/kościoły -powinny się utrzymywać ze składek członków/sympatyków partii/kościołów .

Popierasz jakąś partię/kościół, to zapisz im nawet i cały swój majątek - to Twoja decyzja : czy Ci obiecają za to zbawienie/reinkarnację, czy tylko drugą Japonię/Węgry itp.. to Twój wybór - za Twoje pieniądze!
Pyclik / 2012-04-11 17:41 / Tysiącznik na forum
Czy ten tekst pisał dziennikarz, czy propagandysta usiłują cy podłożyć nogę Palikotowi - patrz tytuł ".... Palikot proponuje skok na kasę". Konkretów w tym bardzo niewiele, a z tego co podano w tekście Money można zarówno wnioskować , ze propozycja jest genialna lub całkiem nie do przyjęcia.
Ja np chciałbym wiedzieć:
- czy ten 1% to jest maksimum, czy mogę dać np 0,1%
- czy mogę ten jeden lub inny procent podzielić na kilka partii - wg mojego - wyborcy dowolnego wyboru
- czy niewykorzystany procent wędruje do budżetu
Gdybym to wiedział to wtedyjakaś ocena propozycji jest możliwa
Myszka Miki / 178.235.238.* / 2012-04-11 17:19
Widać, że aktualny system, który umożliwia kontrolę finansów partii najwyraźniej dokucza Palikociarni i PO.
diabel / 193.120.84.* / 2012-04-11 17:13
pewnie, niech bedzie ten 1%, ale pod warunkiem ze diety poselskie zostana zniesione, a ich wynagrodzenie, utrzymanie biura, koszty paliwa itd beda pokryte z puli ktora zostanie im przydzielona z tego 1% od obywateli, mialoby to sens, a dlaczego? przychodzi okres rozliczeniowy, kazdy obywatel przyznaje ten 1% na dana partie, tym sposobem reszta obibokow idzie z torbami albo utrzymuje sie z wlasnych pieniedzy do konca kadencji, nalezaloby tutaj takze wprowadzic aneks dla "plywakow" ktorzy mieliby ochote przeskoczyc do innej partii, moze w koncu wzieliby sie do roboty!!!
OBYUIYYYTT / 81.219.87.* / 2012-04-11 17:10
teraz prezesi biurokraci zatrudnieni z klucza partyjnego w agendach państwa płacą ze swoich pensji i premi dole partiom za namaszczeni stołka i to nie w wysokości 1 % tylko 50% - to jest ok. A jak PALIKOT MÓWI ŻE MA JAK CHCE OBYWATEL TEGO KRAJU ODDAĆ PARTI 1% TO JUŻ BEBE !!!! LUDU GDZIE TWOJA ŚWIADOMOŚĆ ??
greg bauer / 2012-04-11 16:25
nie wiem skad ta opinia ewy kopacz... skoro likwidujemy dotowanie z budzetu... skad inf ze zwiekszy sie kwota placona z budzetu na partie??? jakis dziennikarz to pisal? i o co w tym chodzi? material jest kompletnie niezrozumialy i widac (zreszta nie pierwszy raz) ze w tym portalu brak sensownych dziennikarzy... zreszta pewnie przepisuja wszystko z PAP-U....
a w kwestii zasadnosci pomyslu- jestem zdecydowanie za- bo to my jako wyborcy powinnismy uzasadniac istnienie jakichs partii- glosujac na nich nogami w dniu wyborów i portfelem- dotujac ich budzet... i od naszych drogich poslow mamy wowczas prawo wymagac by robili cos skutecznie i z sensem... zeby rozwiazywali nasze codzienne problemy a nie mysleli o celebryckim parciu na szklo... im kto wiecej w tv tym lepiej... od wielu lat nie utorzsamiaja sie z naszymi problemami, zyja w innym swiecie, maja inne prawo wokol siebie(bo nawet manatow nie placa dzieki immunitetowi) i wogole pamietaja o nas tylko w okresie przedwyborczym... pora zakrecic im kurek publicznych pieniedzy... sensowne partie z sensownym programem i przyzwoitymi ludzmi- znajda wielu darczyncow... a wariaci odejda w koncu w proznie albo beda warcholic za swoje wlasne pieniadze...
Akira123 / 78.133.163.* / 2012-04-11 16:14
Do tej pory głosowałem w każdych wyborach i jakoś nie czuję potrzeby wspierania żadnej partii (a już na pewno nie tych, które są w sejmie). Skąd takie założenie, że ludzie na partie oddadzą więcej niż na organizacje pożytku publicznego? A jak już się tego tak boimy to ok niech będzie nie 1% tylko 0.1 %
Misio Gogo / 91.198.15.* / 2012-04-11 15:55
Palikot może wprowadzisz metodę "na słupa", którą będziesz finansował swoją partyjkę. Pieniądze ze swoich machlojek będziesz dawał bezdomnym i studentom, a oni wpłacać na konto partii, będzie to dobre pranko brudnego szmalu. Znasz już dobrze ta metodę, bo ją kiedyś stosowałeś. A w ogóle po co Ty gadasz o pieniądzach, przecież masz do nich stosunek "filozoficzny", dzięki czemu możesz na legalu oszukiwać w zeznaniach podatkowych i oświadczeniach publicznych.
Pyclik / 2012-04-18 01:45 / Tysiącznik na forum
Mów o temacie, a nie o Palikocie! Umiesz coś, masz jakieś zdanie, czy tylko ble ,ble /?
dfgdg / 31.63.190.* / 2012-04-11 15:53
Partie w końcu musiały by wziąć się do roboty, by dostać pieniądze od ludzi. Musiały by rozmawiać z ludźmi, słuchać ich. Dla Rostowskiego PKB i wykresy to społeczeństwo, więc PO zapewne nie otrzymało by zbyt dużej kwoty. Od polityków usłyszymy wyłącznie głupie usprawiedliwienia, by reformę to zanegować. Nie chcielibyście by politycy słuchali Was? nie chcielibyście finansować wyłącznie partii na którą głosujecie? Boją się darmozjady, które w polityce zasiadają wyłącznie dla pieniędzy i stanowisk. Dostaną więcej pieniędzy? dlaczego by nie, jeśli w zamian partie spełniały by oczekiwania wyborców. 1% dobrowolny, niech powalczą o uznanie społeczeństwa. Niestety ta reforma nie ma szans, jest zbyt dużo stonki politycznej w sejmie.
Misio Gogo / 91.198.15.* / 2012-04-11 16:07
Taaa, kolejny debilny pomysł, dla inteligentnych inaczej. Człowieku co Ci zmieni inny sposób finansowania partii? Chyba tylko tyle, że politycy będą wynajdywać coraz lepsze metody, żeby ogłupiać durniów kiełbasą wyborczą.
Żeby cokolwiek tu poprawić, to trzeba zmienić system rządzenia w Polsce, zaorać ten chory system partyjny, który konserwuje już ponad 20 lat niedouczonych baranów typu Pawlak, który zadłużył swoją partię na 21 mln PLN i teraz zadłuża Polskę jako minister od gospodarki.
Jedynie demokracja obywatelska była by w stanie przynieść realne zmiany. Mam już dość opłacać (nie ważne w jaki sposób) ten nędzny kabaret z Wiejskiej.
cvbc / 31.63.190.* / 2012-04-11 16:31
Trzeba, lecz jest to nierealne. Politycy nie oddadzą władzy. Co zmieni? odchudzi partie polityczne takie jak PSL. Wzbogacą się natomiast Ci, którzy skutecznie będą manipulować ludźmi, lecz będą musieli robić to co rok czasu, nie co cztery.
Pyclik / 2012-04-18 01:50 / Tysiącznik na forum
Więc nie daj się manipulować, a co rok - to i tak wiele lepiej, niż co 4 lata!
Toster3d / 83.23.56.* / 2012-04-11 15:29
Palikota - karierowicz, biznesmen, socjalista, ścisłe kontanty z świniami i komuchami.
Wszystko jasne, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
sadad / 31.63.190.* / 2012-04-11 15:58
tzw. świnie firmy mają zarejestrowane w UK, więc spokojna twoja głowa.
Szczur, który nawiał ze statku / 194.251.119.* / 2012-04-11 15:42
Plujesz pod wiatr.
sisley / 213.77.28.* / 2012-04-11 15:19
Dobry pomysł. 1% i to wszystko. jak zabraknie to ze swojej kieszeni. Ja im nie dam nawet jednego promila.
emiliana / 2012-04-11 15:20 / Bywalec forum
obawiam się właśnie, ze większość by nie oddała tego swojego 1% dlatego nie wiem czy taki projekt ma sens w ogóle
Stare drzewo / 194.251.119.* / 2012-04-11 15:43
Jeżeli ktoś by mnie przekonał tym co robi to bym oddał - może w końcu by się przejęli tym że samo dopchanie się do koryta to jeszcze nie wszystko.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-11 15:11
jaki skok na kasę? Proste jest, że odpisy na partię będą robić tylko jej członkowie, zwykły Kowalski nie da złamanego grosza dla polityka. Oczywiście jacyć zatwardziali zwolennicy parti też, ale realnie patrząc taki pomysł mniej kosztowałby podatników niż obecny system. Nie wiem tylko, czy to dobry system, ale na pewno w obecnej chwili tańszy. Więc może nie będzie już narad zwykłych członków parti w Mariotach itp. tylko przejdą do domów kultury...
sceptico / 158.52.254.* / 2012-04-11 15:59
nie wiem czy tańszy - zważ na to że odpis robiłby każdy członek partii który statystycznie zarabia znacznie więcej niż średnia krajowa (a więc też i płaci wyższe podatki). Moim zdaniem 1% z kilkudziesięciu tysięcy ludzi zarabiających powyżej 4kzł może urosnąć do całkiem przyzwoitej kwoty. No i nic się nie zmienia - bo w dalszym ciągu idzie to z podatków (jeśli ktoś odpisze 1% na partię której nie popierasz to Twoje podatki pójdą na wypełnienie tej luki)
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-04-11 16:39
nie chcę mi się teraz liczyć, ale nie sądzę żeby z tych kilkudziesięciu tysięcy osób uzbierały takie kwoty
jacek12ed / 83.27.147.* / 2012-04-11 14:50
Haha, ten co w polityce nie jest dla pieniędzy. Bezczelny hipokryta!
Stare drzewo / 194.251.119.* / 2012-04-11 15:41
Chyba dałeś się zmanipulować tendencyjnie napisanemu artykułowi. Sprawa jest prosta - albo sam wybierasz czy i komu dasz, albo dadzą wszystkim po trochu z Twojej kasy. Więc de facto "Bezczelny hipokryta" robi nam dobrą robotę, podobnie jak Ty robisz z siebie pajaca krzycząc nie wtedy co trzeba.
jacek12ed / 83.27.147.* / 2012-04-11 18:36
Wam, palikociarni, nie wątpię, że w ten sposób robi dobrą robotę hehehe :D
yahoo1991 / 83.11.97.* / 2012-04-17 22:53
poprzednicy piszą że najwięcej dostaną ci najlepiej manipulują ludźmi ale powinniśmy wykazywać się inteligencją i ocenić kto nas manipuluje i wybierać tych co nas przekonują i jest w ich wypowiedziach i najmniej manipulacji

Najnowsze wpisy