1 VII - 5 VII

privy / 2013-07-01 11:02
Wszystko zostało już w sumie powiedziane. W mojej ocenie stoimy nad urwiskiem i albo do niego wpadniemy albo wracamy do wzrostów. Można próbować kupować z krótką smyczą na max 2%.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-07-02 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...taki mały kubełek wody dla ochłody muszę wylać...S&P500 naruszył wcześniej dolną bandę Keltnera...to tak dla przypomnienia...a to jednak sugeruje bardziej złożoną korektę i gdyby niedźwiedzie zechciały,to mogłyby jeszcze przed sezonem wyników kwartalnych sobie pofolgować...na tyle,to im czasu wystarczy...jakby nie było to jeszcze tydzień,półtora czasu im zostało...jakaś falka spadkowa.
Zeus52 / 2013-07-01 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to zapraszam do zerknięcia do nowego działu Forex na macronext. Sądzę,że znajdziecie tam niezwykle istotne dla najbliższej gry w fundach,a także na FRX spostrzeżenie. Uważam,że to jedno z najbardziej istotnych i ważnych spostrzeżeń...i wcale nie dlatego,że ja o tym pisałem Rzeźniczkowi w ubiegłym tygodniu,o tej linii trendu,o-RGR na miedzi i że pojadą na miedzi poprzez przygotowany do wybicia USD/JPY,czy na forum w niedzielę...Po prostu to jest jedna z najważniejszych rzeczy dla rynków w ogóle i tyle tego. Zapraszam więc do tekstu o parach jenowych na macronext.com.
privy / 2013-07-01 21:40 / Tysiącznik na forum
Dywergencje miedzi są faktem więc i kghm się ożywił, ale co do pozostałej części naszego grajdoła mam obawy, czegoś mi tu brakuje. Układ na mniejszych interwałach jest wzrostowy. Chyba brakuje mi takiego łubudubu ni z gruchy ni z pietruchy w ciągu najdalej 3 sesji. Miedź mogła by w tym czasie wykonać tzw. wiadro i wówczas taki zestaw nie byłby już przypadkiem.
Zeus52 / 2013-07-01 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wejdź na stronę macronext,tam jest nowy dział...Forex.Gościu pisze dokładnie to,o czym mówiliśmy wczoraj...sytuacja na jenie, surowce idące w ślad za nim...eurodolar bez wpływu.To,o czym było wczoraj. Fakt,tam jest to napisane ze znakiem zapytania:"Komitety inwestycyjne podejmują decyzję na kupuj?"...i ten pytajnik jest również istotny. Jeśli jednak odpowiedź na to pytanie byłaby twierdząca...a to widać po walutach i surowcach...już tydzień temu pisałem o tym Rzeźniczkowi:"Na tym pojadą!Na USD/JPY!"...gdyby faktycznie nie był to incydent...to mamy jazdę konkretną tuż za rogiem.USD/JPY ma co nieco do załatwienia po wybiciu flagi.A jeśli USD/JPY skończy swoją jazdę...to zacznie ją EUR/USD...i jazda na miedzi będzie trwać...tylko kwestia lokalnych zmian waluty,za którą kupujemy i sprzedajemy miedź.Mówię"GDYBY",a nie że tak być musi...bo zawsze coś może pójść nie tak...jak cegła na głowie w drewnianym kościele...ten cytat wiele mówi,co myślę o tym"gdyby"...ale musiałem te"gdyby"napisać.Gdyby coś poszło nie tak...
Zeus52 / 2013-07-01 18:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy,wiesz...ostatnio jak pamiętam,to na CT jenowym(to wszak powrót do normalności) na miedzi jechali dość krótko...to był tylko przełom 2009/2010. Coraz lepsze dane u Jankesów,koniec pierwszego programu stymulacji,zagrożenie wycofywaniem pieniędzy,zaciskaniem polityki pieniężnej...ale dane wszak coraz lepsze!Dokładnie,jak teraz.Złoto wtedy zwała,a miedź jazda w górę...i wreszcie normalna,zdrowa korelacja hossy,oparta na jenie,a nie oparta na ED korelacja bessy. Tyle,że wtedy ta korelacja trwała krótko...koniec 2009 i początek 2010 roku,sam przełom.Później dane zaczęły się psuć...miedź znowu rosła,ale już w zgodzie z ED...co wcale nie jest normalne...ale cóż,rosła w zgodzie z ED, bo szanse na QE2 były coraz większe.A teraz nie wiem,jak długo to potrwa,czy wrócimy na stałe do normalności...przypomnę,gdyby ktoś nie wiedział...normalność,to taki stan,gdy giełdy i surowce rosną po dobrych danych(i dolar też!),a spadają po złych...ostatnio bywało odwrotnie,więc może wszyscy się przyzwyczaili i biorą to za normalność.Ale tak naprawdę to nie wiem,czy doczekam tych czasów...czy w ogóle doczekamy kiedykolwiek czegoś takiego.Bo jedna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni...to może okazać się chwilowe,jak wtedy parę lat temu...gdy już wydawało się,że zaczynają się fundamentalne wzrosty,a nie pompowane dodrukiem. A później to się jakoś rozwiało...
Zeus52 / 2013-07-01 17:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
I ED,korzystając z odpoczynku na UJ,zaczyna się wyrywać...Dla surowców(miedź)to i tak obojętne,na której parze pojadą up...czy carry trade na jenie,czy pod wpływem ED...na zmianę...ruchy na samym ED tu powinny być kompletnie bez znaczenia. Przypomina się 2009/2010...CT jenowe i ceny miedzi bijące rekordy. Mówię..."Oby tak było".Bo na razie to mamy pewnie zakładaną ucieczkę z esek...noooo...tam musiały być rekordy wszechczasów netto pozycji na spadki miedzi.Tak,że na razie spoko,nie świętujemy jeszcze...ale tez nie mamy powodów do zmartwień.
Zeus52 / 2013-07-01 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...nie martw się na zapas.Zdaje się,że w niedzielę zrobiliśmy sobie koncert życzeń...co do ultrakrótkiej jazdy na FRX-CFD.Wysokie otwarcie,zjazd...i pod wpływem Janeskich futures...szpulka z dolnym cieniem na daily...Wypaliło,jak diabli i nie powinno być zastrzeżeń.A co dalej...dalej,to niebawem sezon wyników kwartalnych się zacznie.
Zeus52 / 2013-07-01 16:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomnę wczorajszy,niedzielny wpis...trudno marzyć o wzrostach na ED,z powodu jasno sprecyzowanego kierunku na umocnienie dolara(UJ),ale osuwający się ED nie powinien mieć wpływu na wzrosty na surowcach...właśnie z powodu klarownej,prowzrostowej sytuacji na USD/JPY(i ogólnie na parach JPY).
Zeus52 / 2013-07-01 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
USD/JPY,Surowce...miedź potwierdza wyłamanie linii trendu spadkowego...dywergencja byka na weekly sugeruje wielotygodniowa jazdę up.Nie mówię już o moim wskaźniku...on stale sugeruje ten sam rekordowy poziom wszechczasów.Potraktujmy to jako test wskaźnika.
saszłyk / 83.22.76.* / 2013-07-01 13:58
Zeus twoje zdanie wszyscy znamy.
Zeus52 / 2013-07-01 14:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze,nie muszę więc go przypominać.Ale to tylko sugestia wykresów,wskaźników...test,czy wskazania się sprawdzą.Gdzie tu mieści się moje zdanie...sam nie wiem.Jest,jak jest i tyle.
ctc / 94.197.127.* / 2013-07-01 12:36
...zeus obstawia ostra jazde na polnac. Oznacza to jedno PORA SIE EWAKUOWAC ANTYWSKAZNIK DAL SYGNAL SPRZEDAZY!
W ciagu tygodnia wszystko sie posypie. Zeus zawsze wykreca taki numer na gorce (ktos mu za to placi?)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy