1 XI - 5 XI

max1224 / 2010-10-31 21:08
tym razem nietypowo w zadumie nad tymi którzy już odeszli otwierać pora nowy wątek
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-11-05 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polecam artykuł:" Większość ma rację?" Koźlarka,na stooq.pl...szczypta humoru zawsze się przyda!
max1224 / 2010-11-05 20:08 / Tysiącznik na forum
a tymczsem ml5 szaleje dziś 2,37 +0,72 za dolca to razem 3 z hakiem w dwa dni 5% miło
Zeus52 / 2010-11-05 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak po prawdzie,to nie wiem skąd te wyniki dzisiaj Black Rock wytrzasnął(pewnie Newcrest zaważył swoim+4,65%)...ale narzekał nie będę. ML5:67,27$=+2,37%(wczoraj+4,04%)...no i dolar co nięco oddał,co wcześniej zabrał. Nie...nie narzekam na Bena,Goldmana,a tym bardziej Black Rocka-to oni nam to zaFUNDowali...
domus1 / 2010-11-06 11:43
Co myślisz Zeusie o dolarze w perspektywie 2-3 miesięcy? Ja mam wrażenie, że już dużo niżej nie polecimy - spora zwała po uruchomieniu drukareczki, do tego kilka tygodni wstecz rynek trawił spekulacje o jej uruchomieniu. Wejdziemy w trend boczny czy lecimy jeszcze niżej, bo na wzrosty szanse chyba słabe?
Zeus52 / 2010-11-06 15:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo dobre dane z Polski...niektóre najlepsze od 2003 roku+ wysoka projekcja inflacji+jastrzębia RPP=podwyżka stóp niebawem. A dodruk FED,czyli jakby wejście w ujemne stopy...taki efekt...+groźba podwyżki u nas,czyli GPW posłuży w sam raz do parkowania kapitału z zewnątrz. Czyli wszystko sprzysięgło się,by pomagać rosnąć złotówce i gnoić(sorki!) kurs USD/PLN. Zdyskontowane to może częściowo jest...ale tak,jak mówisz:na duże wzrosty,nawet w razie korekty bym nie liczył. Tym bardziej,że na jakąś większą korektę,to możemy poczekać dość długo...po efekcie stycznią(?). Po drodze ewentualnie jakaś lokalna korekta może się trafić...nawet na pewno...jako okazja do zakupów dla spóźnialskich. Tylko pytanie:kiedy i z jakiego poziomu? Bo dolny zakres korekty,to poziom wybicia. Tak przypuszczam.Opór,który stał się wsparciem. To dotyczy wielu indeksów. Wig20,a także u Janków. Eurodolar? No cóż...wykres po impulsie tak wygląda...powinien przez najbliższy czas wahać się wokół 1,41979. Góra/dół. Nadbicie,powrót,ale niepełny,teraz znowu nadbicie,jednak pod ostatni szczyt...taka gasnąca sinusoida z celem jednak nadal 1,41979...Ale znowu tęchnicznie...to byłaby konsolidacja,trójkąt po dużym wzroście. Czyli tak,czy inaczej eurodolar preferuje jazdę up. To tylko kwestia czasu...a do tego czasu,zakres ruchów i tak bardzo ograniczony. W piątek ED już wykorzystał pełną możliwość jazdy w dół...dlatego sądzę,że po niedzieli dolec znowu nam da obuchem w głowę..
u2mart nielogo / 77.255.122.* / 2010-11-06 16:31
http://biznes.interia.pl/news/prognozy-ostrzegaja-nie-tylko-europe,1554016

Tak tylko dla zastanowienia się
Zeus52 / 2010-11-06 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze o tym poniżej...w sprawie ED. Eurodolar korekcił się od rana,gdy spread pomiędzy irlandzkimi,a niemieckimi obligacjami zaczął bić rekordy wszechczasów. Później bardzo złe dane z Niemiec. Eurodolar przebija w dół linie bardzo lokalnego,pięciodniowego trendu...zapoczątkowując korektę tego trendu(tylko tego 5 dniowego). To,co stało się wiele godzin później,super dane z amerykańskiego rynku pracy...sorki,ale to ma się do spadku ED,jak piernik,do wiatraka...te dane uniemożliwiły później EDowi zanegowanie wybicia. Nic więcej. To sprawy Eurolandu nadały w piątek kierunek EDowi. Ładnie to widać na wykresie 15-minutowym. Dane Jankeskie tylko pogłębiły spadek...który i tak by nastąpił...technika to nakazywała.Ale po tych danych spadek był już stosunkowo niewielki. Jakiś duży podmiot zadziałał...i znowu ten sam motyw na 15-min: zobacz ten pik(impuls)w dół...i następujące po nim fale,gasnące na wysokości końca tego cienia...mocny rzut kasy,tym razem w dolara i skutek po pewnym czasie. Taka ciekawostka,o której czasem wspominam,już trzeci raz w ostatnich dniach,choć skala różna. To się sprawdza na wykresach o każdej skali. Od ultrakrótkich,do kompresji weekly.vide:wykres 3 letni weekly.
Zeus52 / 2010-11-06 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie,że warte poczytania...tyle,że nie ma tam niczego,o czym byśmy nie wiedzieli...ale wszystko w swoim czasie. Przecież nikt nie myśli,że wzrosty będą trwały w nieskończoność...za jakiś czas wyjdzie szkodliwość bezwładu decyzyjnego w amerykańskim parlamencie...ale spoko,to za raczej długi czas,a nie na najbliższe tygodnie,ani miesiące. Wiele tam opisanych problemów,to problemy dalszej przyszłości. I na dodatek to problemy...ewentualnie mogące wystąpić. Wyjątkiem jest Irlandia...tu rynek już coś wyczuwa "przez skórę"...to właśnie Irlandia+złe dane z Niemiec zdołowały w piątek eurodolara,a nie dobre dane z rynku pracy w Stanach. Gość,który to pisał,chyba nie widział wykresu ED intraday w piątek...jakie:"dobre dane z rynku pracy umocniły dolara"? Gostek chyba nie ten film i nie w tym kinie, oglądał...i tam jest parę takich,nieścisłych informacji...Pewnie. Jak się spojrzy na wykres dzienny,zobaczy czarną świecę dzienną w dniu,w którym były zaskakująco dobre dane z rynku pracy w Stanach...to takie coś może się nasunąć:"dolar zareagował wprost na dane z rynku pracy"...ale już to,zupełnie błędne stwierdzenie(wiemy,kiedy dolar się umocnił,a kiedy były dane od Janków) i przez to błędna interpretacja...każe się zastanowić...ale nad autorem tekstu. Co do ostrzeżeń,to ja mogę jeszcze coś dodać,a o czym oni np zapomnieli. Już było o tym pisane...pewna bomba z zapalonym lontem:banki i ich kłopoty z zajętymi bezprawnie nieruchomościami. Przynajmniej częścią nieruchomości. A ilość podpisanych umów kupna,na rynku wtórnym znowu spada...a blokada prawna z powodu oszustw banków przy przejęciach da się niebawem we znaki...nikt nie zna jeszcze skali problemu,ale można założyć,że jest duża,jeśli do ich rozwikłania powstało porozumienie Prokuratorów Stanowych,a także zajął się tym FED,który ma po zbadaniu problemu wydać odpowiednie,odrębne oświadczenie z wnioskami(ewentualne dalsze działania?). Z tym,że to akurat może zagrażać tylko dolarowi...I zagraża,to pewne. Nieznana jest na razie tylko skala zagrożenia. Ale teraz,po wyborach,może prędzej coś wypłynie na ten temat.
max1224 / 2010-11-05 19:46 / Tysiącznik na forum
faktyczni enieźle to napisane z kilkoma gwoździkami a najlepszy chłopak z drukarką
Zeus52 / 2010-11-05 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo to dobre: "...za to pełną parą pracował w tym tygodniu wielki zasysacz pieniędzy,głównie prywatnych inwestorów,zwany dla niepoznaki Petrolinvestem...". O tym Łucjan pisał,gdzieś w środku tygodnia...że aż dziw bierze iż takie zainteresowanie jest spółką....której fundamentalne podstawy wyglądają identycznie,jak to co rysuje A.T. na jej wykresie...czyli wręcz dennie,a wolumen niesamowity,co oznacza,że stale byli chętni do kupna i łapania dołków...dziwne i pokrętne są ścieżki rynku.
G77 / 2010-11-06 11:18
Petrola kiedyś miałem po 40 zł potem tylko w doł leciał a ja nie postawiłem SL teraz już nie pamiętam z jakiego poziomu ale odbił w kilka dni do 45 zł ,sprzedałem po 42 hehe i więcej w to nie wchodze. Ale ludziska pewno liczą na jakies info które wywinduje kurs na 100 czy 200 % up pewno myślą "a może znajdą rope" uszy inwestrów są już tak nastawione na tę spółkę ,że wystarczy by ktoś powiedział "coś widać" a już kupują !! potem sprostowanie "nie to tylko czarna pusta dziura w ziemi" i zaczyna sie wodospad.Ale nie oszukujmy się takie spekulacyjne spółki przyciągają i zawsze będą przyciągać możliwościa zysku , sam miałem Igroup który był przed ogłoszeniem układu z bankiem i rósł aż miło a gdy bank powiedział oddajcie kase nie chcemy waszych akcji spadł a świeca wbiła się w podłogę ale tam miałem stopa :)pozdr
Zeus52 / 2010-11-06 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętam. Najciekawsze jest to,że technicznie I-Group dał silny sygnał zakupu...wybicie z konsolidacji...i zaraz na drugi dzień:srrru! Ale cóż...fundamenty,a bank zakręcił kurek.
G77 / 2010-11-06 15:11
Ważne ,że dał zarobić choć gdyby nie SL to bym troszke popłynął ,musiałem troszke popracować na etacie więc nie pilnowałem giełdy.No coż może kiedyś wystarczy giełda i odsetki z oszczędności lub innego rodzaju inwestycje ,które przynoszą korzyści. pozdr i jak to mówią Norwedzy "God Helg" czyli Dobrego wekendu.
Zeus52 / 2010-11-06 16:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj "dobry" mam weekend...bo akurat pracowity. Choć,jak to w weekend,tak trochę na luzie,ale jednak...
G77 / 2010-11-06 16:28
Czasem trzeba ;) Ja mam wolny i czas leci coś wolno no ale w czwartek do Polski zawitam na kilka dni na wrescie dobre piwko i jedzonko :) No i zająć się pierwszą mieszkaniową inwestycją czyli zakup materiałów pod wykończenie. pozdr
Zeus52 / 2010-11-06 17:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,takich jak Ty,chyba wyraźnie przybyło...a ja mam za to nadmiar pracy. Jeszcze wiosną narzekałem,aż tu nagle...już tak od pół roku...wyrobić się nie możemy. Tylko to,co intratniejsze się wybiera...kurna,to nie tylko wskaźniki makro...ale ja to odczuwam. Z resztą,w budowlance dość szybko zauważa się zmiany,zwłaszcza,jak się w tym długo siedzi...potrafię sobie zmiany"odsezonować". I cóż? Ano lata 2005-2007 to jeszcze nie są i pewnie to se na wrati tak szybko,ale tak na 50% tych czasów...a to już dla mnie nieźle...bo daje mi to,że to ja wybieram zlecenie,które mi odpowiada.
G77 / 2010-11-06 17:48
No cóż każdy próbuje "spełnić marzenia" jak tylko potrafi :) Co do budowlanki ma kolesia ,który jest naprawde "dobry " minus jego ,że cały czas robił gdzies sam na czarno i nie mam nić co by poświadczyło jego doświadczenie co powoduje ,że tu jest cięzko mu coś załatwić. Ale zawsze mu mówiłem spróbuj w Polsce bardziej oficjalnie masz klientów wśród znajomych czemu zawsze dzwonią po Ciebie ,czemu czekają jak akurat masz robote (minus albo jest robota że nie można się wyrobić albo nie ma wogóle) ogłoś się załóż działalność ,spróbuj. No ale on jest z tych co robote lubią i wykonują ją dobrze ale jeśli chodzi o szeroko pojętą sprzedaż siebie jako fachowca to nie potrafi się za to zabrać.Może kiedyś jak już troszke tu odłoże coś się wymyśli tylko ,że ja to z budowlanki to wiem jak pustak wygląda ale jak go skleić z drugim to już nie bardzo ;) choć ostatnio sam panele położyłem i traktuje to jako sukces hehehe.
Zeus52 / 2010-11-06 18:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ooo! Gratki! :)))...ale poważnie,to gratki...za umiejętność czytania instrukcji...jest na każdej paczce paneli. Ale rozumiem tę miłą satxsfakcję ze zrobienia czegoś własnoręcznie. Choćby to było coś najprostszego.
G77 / 2010-11-06 19:06
hehe dzieki nie czytałem instrukcji bo raz dotrzymywałem towarzystwa kolesiowi co zakładał ;) Ale i tak wole książki typu "zawód iwestor giełdowy" Eldera niż instrukcje zakładania paneli nie wspominając o tym forum bo tu w pigułce dzięki Wam można zdobyć informacje ,które są przyswajalne dla przeciętnego człowieka bo nie każdy jest w stanie w natłoku danych zrozumieć jak te dane wpłyną na dany fund czy pare walutową za Wam gratki :)
Zeus52 / 2010-11-06 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna. Przywołałeś mnie(może nawet niechcący) do pionu. Kiedyś mówiłem,że specjalnie będę stosował łopatologiczne opisy,tak żeby było to jasne dla wszystkich...a tymczasem...chyba się ostatnio mało zrozumiały staję. Sorki,to nie o tobie,czytelniku Eldera,ale zapomniałem,że czytają też inni,którzy niekoniecznie mają czas na wgłębianie się w zawiłości techniczne,czy fundamentalne...i inne,tego typu pie_rdółki...:)
domus1 / 2010-11-06 21:58
Ale dzięki tym Twoim "zawiłościom" jest impuls do czytania, szukania i uczenia się nowego, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, choć nie ukrywam, że na początku lektury wątków tygodniowych (a było to jakieś 15-20 tygodni temu) byłem mocno skołowany :)
G77 / 2010-11-06 21:05
A czasem kojarzy mi się z grupą G7 może kiedyś założe grupe G77 ;)tylko z kąd tyle "najbogatszych" państw wezmę ;)
G77 / 2010-11-06 21:01
hehe nie no ja też chętnie łopatologicznie poczytam choć przyznam ,że te zawiłości techniczne a raczej samodzielna próba wyjaśnienia na "łopatologiczną" wersje też dokształca :) Grzegorz77-G77 to ekonomiczna wersja bo wydatki trzeba ciąć w budżecie ;)pozdr
G77 / 2010-11-06 19:07
Miało być za to Wam gratki :)
Zeus52 / 2010-11-05 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic,tylko dać chłopcu odpowiednią ilość srajtaśmy,zestaw"Mały drukarz" i....jazda!
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-11-05 02:32
ała jeju jeju ale boli sf1 tak walnął
Zeus52 / 2010-11-05 18:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Odbijesz to sobie...czego Ci życzę. Ale zdaje się,że miałeś tylko część portfela...miałeś?
tedchom / 2010-11-05 18:13 / Tysiącznik na forum
dokładnie było ponad 60% zredukowałem zysk czyli ok 15% więc spoko tylko wiesz fajnie wyglądało ale spoko dalej północ obstawiam tylko nie wiem czy już doładowywać się czy jeszcze czekać
Zeus52 / 2010-11-05 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę czas niepewny,jak na SF1...zbyt gwałtowne ruchy...ich system nie nadąża za zmianami. A poza tym,jeśli automat działa w oparciu o figury A.T....a mamy do czynienia z impulsem(działanie FED)...to idzie często inaczej...a jest ważniejsze od A.T.. To tak,jak ostatnio z eurodolarem. A.T.:...po takiej szpulce z tak długim górnym cieniem...zwała! Ale wykres impulsu: będzie jazda w kierunku,który pokazuje właśnie ten cień! I to jest ważniejsze. Nie wiem,jak to działa...musiałbym być ekonomistą-matematykiem...grunt,że działa,i to na pewniaka. A jeśli ich system reaguje tylko na figury A.T...z resztą,było już o tym. Że dla SF1 musi być ugruntowany trend.
tedchom / 2010-11-05 20:16 / Tysiącznik na forum
no tak z tym że on nie tylko na A.T. działa jest tam bodajże 8 czujników które powodują zmiany a o dwóch tylko się mówi z oczywistych powodów. Jak widać sf! dalej zaczął na północ iść więc bez dotankowania jadę sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać pozdr. all
Zeus52 / 2010-11-05 10:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj. A jaaa...ak walnął? Pewnie zaparkowali po niedźwiedziemu? Wszak analitycy byli prawie pewni korekty...
tedchom / 2010-11-05 17:34 / Tysiącznik na forum
znowu bez tragedii zobaczymy co dalej
max1224 / 2010-11-05 17:47 / Tysiącznik na forum
19.11. o godz.17:00 w pałacu niepołomickim a Ty?
tedchom / 2010-11-05 18:16 / Tysiącznik na forum
Ja 23.11 qubus:)
Blazej_ / 2010-11-04 21:46 / Tysiącznik na forum
Witam,
mam takie pytanie z innej beczki. Jako, że kasę odkładacie długoterminowo a macie swoje doświadczenia życiowe (np. książeczki mieszkaniowe czy konta dla małych dzieci, które miały mieć kasę na start) to zastanawialiście się co by było gdyby np Skandia okazała się drugą wersją funduszu Madoffa?
Zeus52 / 2010-11-04 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli nie okazała się takową przez 150 lat,to dlaczego miałaby teraz...Madoff miał"krótkie nóżki"...tak parafrazując znane powiedzenie,można by scharakteryzować jego fundusz.
Blazej_ / 2010-11-05 11:05 / Tysiącznik na forum
czyli zupełnie nie uważasz tego za ryzykowną inwestycję? To, że Madoff miał krótkie nóżki to wiemy po czasie.
Są jakieś zabezpieczenia czy gwarancje kapitału w Skandii?
Zeus52 / 2010-11-05 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
W pytaniu numer jeden zawarta jest już odpowiedź. A po drugie...to chyba nie na ten wątek. Właśnie gdzieś tu niżej pisałem,dlaczego unikam wchodzenia w te tematy i staram się pisać głównie na temat rynku...
niezalogowany dumniy / 83.7.79.* / 2010-11-05 11:31
Co mam Madoff do tego wątku. Załóż sobie własny i nie zaśmiecaj tygodnia.
Skandia to platforma przez która kupujesz ogólnodostępne fundusze, Fundusze graja na giełdzie, Czy na giełdzie kupując akcje spółki masz gwarancję kapitału?? / w m-banku tak samo, Axa tak samo, czy Aegon - nie są to instrumenty powiernicze, sam odpowiadasz za decyzje i swój kapitał. W czasie zakupu decydujesz się i zgadzasz na regulamin danego fundusze które takowe są ogólnodostępne. Jak jeden chirurg specjalnie cie okaleczy to skreślić wszystkich lekarzy i chodzić do szamana??
Nigdy nie masz gwarancji kapitału nawet na lokacie - moze zbanknutoweqać bank a instytucja gwarantujaca srodki na lokacie również moze byc nie wypłacalna
Blazej_ / 2010-11-05 11:54 / Tysiącznik na forum
załóż sobie własny kącik to będziesz mógł decydowac kto może co pisac.
Strasznie jesteś narwany co nie najlepiej o tobie świadczy.
Zeus52 / 2010-11-05 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie to samo chciałem powiedzieć. Tu są różni inwestorzy,ze Skandii,AXA,Aegona,m-banku itd,a także grają na forexsie i mają rachunki maklerskie...a unikam tych wątków,bo...już gdzieś niżej pisałem...jest wiele,aż za bardzo"grubymi nićmi szytych" wpisów. Nie wiedziałem,że w tym wątku mnie to dopadnie... A dla uzupelnienia:Madoff działał naprawdę krótko...dlatego ta parafraza:"krótkie nóźki"...wydawało mi się to takie,dość poetycko-dosadne,wszystko w sobie zawierające.
Blazej_ / 2010-11-05 12:06 / Tysiącznik na forum
dlatego napisałem tutaj licząc na dwie-trzy krótkie wypowiedzi doświadczonych inwestorów pod którymi nie będę miał 30 wklejek i nie rozwlekac się w temacie. Nie sądziłem, że ktoś się może od tego zagotowac.
niezalogowany dumniy / 83.7.79.* / 2010-11-05 17:48
Panowie koledzy przepraszam co tu mówić za chamskie słowa.
To ta praca w budowlance!! Przez nią staję się coraz bardziej chamski.
Siedem budów, oferty, terminy i do tego ten pie**** telefon się ciągle nie zamyka.
Można ohu***. Przepraszam
max1224 / 2010-11-04 21:32 / Tysiącznik na forum
ml5 za dziś 4,04% na czysto 2,04
ml6 za dziś 4,49% na czysto 2,49
ml7 2,5% 0,5
Zeus52 / 2010-11-05 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Stało się jeszcze coś. W 2008 roku,w marcu mieliśmy szczyt wszechczasów na indeksie spółek złota i srebra XAU:209p.z kawałkiem...to był wtedy tylko taki pik intraday,górny cień,bo zamknięcia były pod 200p.. Dzisiaj wreszcie doczekaliśmy się tego,na co liczyliśmy od września,gdy swój szczyt wszechczasów ustanowił Newcrest Mining,a później złoto(niejeden).Co prawda,jeśli chodzi o najwyższe zamknięcie sesji,to było ich już parę. Parę zamknięć powyżej 198p.. Ale wreszcie mamy nowy szczyt wszechczasów:214p.z ułamkiem...i do tego na zamknięciu. Spółki dotąd były w tyle za gold. Jakby bały sie pokonania szczytu...konsolidowały się pod nim,konsolidowały od września...aż wreszcie długoterminowy(2,5 roku)opór padł i to z trzaskiem. To jest chyba wiadomość dnia (!?)
max1224 / 2010-11-04 22:49 / Tysiącznik na forum
co za dzień jeszcze jakby było mało to Lech pokonał M City ufff
G77 / 2010-11-05 14:51
Max czy zlecenie konwersji z piątku nie powinno być już widoczne w portfelu? Chodzi mi o ML5 . Wiem ,że powielane pytanie ale coś mi sie zdaje ,że powinno być dziś widoczne z wyceną z wczoraj a tu dalej "cisza" :)pozdr
max1224 / 2010-11-05 15:20 / Tysiącznik na forum
Ja im już maila napisałem co o tym myślę i że nie odpuszczę tych 2% z powodu ew. ich zaniedbania choć pamiętam że ostatnio było podobnie i wieczorem wszystko było sprostowane
G77 / 2010-11-05 15:48
Dzięki już myślałem ,że cos źle policzyłem ,to ja też napiszę ;)
max1224 / 2010-11-05 16:12 / Tysiącznik na forum
właśnie dostałem odpowiedź że przeliczenie odbyło się z datą 3.11 a w systemie będzie widoczne 4 ew 5. 11. jak to określono mają na to do 6 dni a zatem spokojnie czekamy na uaktualnienie i bedziem interweniować jak coś nie zagra
G77 / 2010-11-05 16:19
Ok dzięki ja już swego maila wysłałem więc pewno tez dostanę podobną odpowiedź . Sporo tam ML5 wiec trzeba pilnować a ,że dalej gonie składki ;)......
max1224 / 2010-11-05 15:59 / Tysiącznik na forum
koniecznie trzeba ich przypilnować dla ich własnego dobra co z zaufaniem co z marką na którą tak często się powołują? gwoli sprawiedliwości dodam że po każdej takiej interwencji wszystko było OK tylko ja akurat mogę tego sobie dopilnować ale ilu jest takich którzy nie mają o tym pojęcia???
G77 / 2010-11-05 16:10
Wiesz nie zawsze zwracam uwage na to kiedy i po jakiej wycenie została zrobiona konwersja :( No w tym wypadku dużo ruchu na rynku było i dlatego człek czeka jak to wszystko wyjdzie czy dobrze "trafił" Ale fakt trzeba pilnować inwestycji :) Teraz troszke się mi pomieszało przez swiąteczny poniedziałek no ale to i tak wychodzi czwartkowa wycena widoczna dzisiaj .pozdr
max1224 / 2010-11-05 16:22 / Tysiącznik na forum
wycena środowa a widoczna dziś lub jutro tak mi odpisali
G77 / 2010-11-05 15:05
Oczywiście chodzi o piątek z przed tygodnia ;)
dumniy / 2010-11-04 20:43
Panowie co myślicie o dokupieniu dolara?? Ma to jakiś sens większy na dzień dzisiejszy.
Jak pisałem ze 4 tygodnie temu załadowałem sie w fundusz obligacji wyceniany w dolarze w 50% portfela ( zakup średni przy dolarze 2,88) , Pozostaje 50% w pieniężnym. Pytanie mam takie czy jest sens dokupywać i grać na jego umocnienie czy raczej już nie i jak ta sprawa może wygladać za 3-4 tyg.
W akcje teraz wchodzić to przynajmniej 100pkt na wigu 20 za późno no i ryzko-gra raczej nie warta świeczki. W obligacje nie widzę sensu. Kurka mam dylemat moje przewidywania co do jakiejś korekty nie spełniły się w założonym przez ze mnie czasie. A to że myślę o wejściu w dolara to może oznaczać że za późno na ten ruch :). proszę o jakiś komentarz Odpowiedz. ( dobrze że przynajmnie na giełdzie ostatnio dobrze poszło i wpadło na Qumak-Sekomie ) Pozdrawiam.
Zeus52 / 2010-11-04 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
W ciągu 3-4 tygodni,to powinniśmy zaliczyć małą korekcinkę(może już niedługo,na dniach...ale spadek najniżej,do obecnego poziomu/ruch powrotny) i ponowny odpał...tym razem potężny...do 3000p. na Wig20 do końca roku,nawet z jego nadbiciem na przełomie grudzień/styczeń. To samo z ED..to,że jest linia trendu,nie oznacza,że musi się od niej odbić...może już wystarczy tego obijania się w trójkącie...fladze prospadkowej(?)na wykresie długoterminowym(10-letnim) dollar index...i czas zbudować teraz dołek? Równy głębokością...wysokości poprzedzającego go szczytu? Jak flaga,to flaga...i ten trójkąt,w zasadzie powinien być w połowie drogi"z górki,na pazurki"...Ale...sorki! Trochę wybiegłem w przód...bo to wykres na najbliższe 5-6 lat. Tak"ciekawie"wygląda przyszłość dolara. To nie jest coś,co powstało teraz...to buduje się od lat. Natomiast teraz...to na górze postu.
devil000 / 2010-11-04 21:16 / Bywalec forum
Dobre pytanie i witam po przerwie panowie
privy / 2010-11-04 21:28 / Tysiącznik na forum
2,70 to punkt krytyczny. Więc jeśli kupować to teraz i sprzedać po ewentualnym przebiciu. Trzeba pamiętać, że ED po wczorajszej stymulacji idzie w kierunku 1,45xx zatem jest zagrożenie większe niż mniejsze przebicia 2,70 na usdpln.
elka25 / 2010-11-04 21:49 / Bywalec forum
Witam, skoro dla usd/pln 2,70 to punk krytyczny i pewnie to wsparcie puści to do ilu może max spaść dolar 2,50 czy nizej? czy nie uważacie, ze przy 1,45xx może dojść do odwrócenia trendu na edku zgodnie z AT? może przy tym poziomie zaczną się ujawniać problemy Eurolandu jako pretekst do skracania ED i dopiero wtedy dolar będzie zyskiwać na sile? z góry dziękuję za odp.
privy / 2010-11-04 22:02 / Tysiącznik na forum
Jeśli trend będzie się odwracał to stanie się to w sposób gwałtowny a przy jakich poziomach, to trzeba będzie obserwować na bieżąco.
Zeus52 / 2010-11-04 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na 1,45 jest linia trendu. To zagrożenie. Ale tylko zagrożenie. Coś tam musi się dziać. Ale czy będzie duża korekta? Czy tyłko cofnięcie,dla lepszego rozbiegu? Linie trendu od czasu,do czasu pękają...
privy / 2010-11-05 09:59 / Tysiącznik na forum
Tak, dlatego staram się reagować a nie analizować w stylu ''co będzie''. Co będzie to będzie, poziomy wyznaczone, paluszki na klawiaturze.
Zeus52 / 2010-11-05 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne! Ale tak sobie też"gdybamy",przy okazji... Ciekawa sprawa z tymi dzisiejszymi danymi z rynku pracy...mówi się,że teraz,już po decyzji FOMC,dolar powinien reagować na dane bezpośrednio...a niby dlaczego? Czyż w raporcie nie było,że właśnie rynek pracy będzie nadal pod ścisłą obserwacją? I może zdecydować o dalszych działaniach...
Zeus52 / 2010-11-04 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i eurodolar, potrzebował nawet nie sesji, ale godzin do nadbicia wczorajszego piku(1,41797) impulsu...na to(taki trick), żadna technika,ani szum nie poradzi...tylko było grać pod to na forexsie,jak pisałem,i to bez ograniczeń...z resztą,tym razem technika też była za tym.
tom ziel / 178.73.63.* / 2010-11-03 22:43
Witam szanowne grono, czy ktoś z was natknął się na jakieś firmy które wydobywają pierwiastki ziem rzadkich? czy może są jakieś fundusze które inwestują w takie firmy, mi się niestety mnie udało czegoś takiego wyszukać a po "fochu" chin i zaoraniu dampingowymi cenami konkurencji niedługo może być szał cenowy, myślę że warto się przyjrzeć.
Zeus52 / 2010-11-03 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. Jakoś,poza Kuczynem,nikt nie zwrócił uwagi na to,że poza zapowiedzią dodatkowego skupu obligacji długoterminowych na sumę 600mld$,FED podjął decyzję o dalszym przedłużeniu angażowania pożytków z obligacji zapadających,co daje dodatkowo,równolegle, dalsze 300mld $ wpompowane w rynek. Tak,że łącznie daje to prawie bilion dolarów. Poza tym FED będzie monitorował rynek pracy,inflację(zbyt niską,zdaniem FED) i w razie potrzeby reagował...
max1224 / 2010-11-04 09:29 / Tysiącznik na forum
nic nie powiem ;-)))
Zeus52 / 2010-11-04 11:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiłem: max,nie martw się. Tuż po wyskoku i zejściu ED,gdy powstał na 15min ten wysoki górny cień: to jest już nasze,pozostaje brać! Do tego wczoraj AHI:+0,37%! Bardzo wysoki wynik,jak na handel posesyjny...Janki chcą odpału.
max1224 / 2010-11-04 14:19 / Tysiącznik na forum
ee tam zmartwienia nie było raczej czyste żywe emocje
Zeus52 / 2010-11-04 14:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem...ja tylko tak...też przecież emocje,choć w pozytywnym sensie...nawet z żartami z niedźwiedzi. Ale dolar trochę dokopie,nie ma co zaprzeczać...tylko,że jakoś mnie to nie martwi. Ciebie pewnie też,jak sądzę...po tym,co wczoraj wymalowały spółki gold.
max1224 / 2010-11-04 14:43 / Tysiącznik na forum
dokładnie i dodam że powinno mi się wejście ładnie udać ;-))
Zeus52 / 2010-11-04 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5 daje ciągle plusy. Tylko w ostatnie 2 sesje zbyt małe,aby przebić dolara. Ale Newcrest dziś w nocy podjechał+jednoczesny podjazd XAU teraz...będzie dobrze. Z resztą obserwuję spółki typowo z ML5...Bo od pewnego czasu,mam takie wrażenie,ML5 idzie wyraźnie lepiej od indeksu XAU...lepsze wzrosty,a spadki slabsze. Ale głowy nie dam,bo jak wiesz,trudno to rozgryźć,choćby z powodu czasu rozliczenia.
max1224 / 2010-11-04 17:16 / Tysiącznik na forum
też poglądam aktualny top 10 ml5 i dziś wygląda rzeczywiście duuuuużo lepiej a i ml7 nie ma się czego wstydzić bo na wigu20 wszystko jasne pozdr
PS. zob wątek "Co myslicie o skandii" my tu się składamy tłumaczymy a tam gostek wpadł objechał maruderów i olew ha ha ha
Zeus52 / 2010-11-04 18:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytałem trochę wpisów...to właściwie dotyczy wszystkich T.U.,choć tytuł wątku mówi o Skandii. Ale...dużo emocji,często niepotrzebnych. Poza tym,nie lubię się na takich wątkach udzielać,bo podejrzewam,że wiele wpisów na nich ma jakiś ukryty cel(często ukryty w dość widoczny sposób). Wolę nasze wątki...to,co się dzieje i dziać może na rynkach...Mam nadzieję,że ewentualni poszkodowani przez rynek(a nie przez Skandię,czy inne T.U.) trafią tu do nas. Nie stanowi to gwarancji sukcesu...sami próbujemy i nie zawsze wychodzi...ale próbujemy. I to może stanowić odpowiedź na wiele tamtejszych postów.
Zeus52 / 2010-11-04 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz zerknę...
G77 / 2010-11-03 19:22
Edek na forex mało co z lapka nie wyskoczył górą !!!:)
max1224 / 2010-11-03 19:28 / Tysiącznik na forum
i po krzyku wszystko wraca do normy
Zeus52 / 2010-11-03 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...i zerknij na wykres intra ED. Nie będę pisał:"a nie mówiłem",bo to nie o to tu chodzi...zobacz to,co w którymś wpisie poniżej...właśnie na takim czymś można było pograć na forexsie...i nie dziw się,że na pewniaka,mimo szumu. Pisałem Ci kiedyś o zachowaniu wykresu po impulsie,nieistotne,czy kursowym,walutowym,czy fiskalnym...nie ma co się wgłębiać w przyczyny,grunt,że zachowanie wykresu jest podobne. Ten pik w górę...to identycznie,co pisałem o ED jakiś czas temu...po pewnej nocy,ze dwa dni temu(tylko wtedy było odwrotnie,pik w dół)...taki układ-marzenie,bo wiadomo,jaki poziom będzie teraz atakowany i nadbity(1,41797)...tylko się ustawić i czekać. Hi,hi...a dopiero co opisywałem coś podobnego...taki trick...a tu powtórka. Tzn na razie jeszcze w trakcie...ale będzie. A na gold...hi,hi,hi...niedźwiedzie naprawdę źle zaparkowały...przy poziomie młotka(tego z dna korekty),w tym momencie,gdy było to pisane...i zostały odholowane...tylko ślad po nich pozostał(dolny cień). I mandat będzie...za złe parkowanie. A wracając do eurodolara...ten dolny cień,to była próba powrotu do wybitego wczoraj trójkąta-flagi. Dotknięcie dolnym cieniem było dokładnie w punkt,w górną linię ograniczającą wybity trójkąt. Nie muszę mówić,co to oznacza.
u2mart / 2010-11-03 19:30 / Tysiącznik na forum
A raczej odwrót o 180 stopni. A na złocie też się porobiło
G77 / 2010-11-03 19:42
Na złotku brakło 40 centów by mi na Sl zamkneło . Ale za to otworzyła sie pozycja niżej niż wczesniejsza a tą wyżej z małym zyskiem na wszelki wypadek zamknąłem. Mozna osiwieć na tym forex ;)
u2mart / 2010-11-03 19:27 / Tysiącznik na forum
Tak ale widać , że trawią dane bo wahania ogromne, ciekawe jak skończą
Zeus52 / 2010-11-03 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...ale ja to bym niedźwiadkom na gold wlepił karę za zakłócanie porządku publicznego. Albo mandat...nie wiem...może za złe parkowanie,czy jazdę w stanie wskazującym...czy coś takiego. Tak,czy inaczej...kara musi być. Jak tak można? Taka jazda? Bez naszego pozwolenia?....:)))
max1224 / 2010-11-03 19:18 / Tysiącznik na forum
600 mld $ do końca 3Q 2011
max1224 / 2010-11-03 19:20 / Tysiącznik na forum
sorki 2Q
max1224 / 2010-11-03 17:53 / Tysiącznik na forum
ups.... ;-))
Zeus52 / 2010-11-03 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za złe parkowanie na pewno...i pewnie jazda też była po pijaku...bo jaki trzeźwy niedźwiedź parkuje przy"młotku"?
max1224 / 2010-11-03 19:17 / Tysiącznik na forum
no i poszło
Zeus52 / 2010-11-03 19:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten pik,to 1,41797...powinno to nadbić. Ale czasu nie zgadnę...to może być sesja,max dwie. A może kwestia paru godzin...
Zeus52 / 2010-11-03 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet więcej...75mld od razu i 600mld w następnych dwóch kwartałach...teraz muszą się wyszumieć...ale spoko. To już jest nasze. Ten szczyt górnego cienia na 15-minutoym ED,ten pik,to teraz cel na najbliższy czas...jedna sesja...albo godziny(?) a to będzie oznaczało wybicie szczytu....a pozostałe walory,to konsekwencja. Poczekamy.
Zeus52 / 2010-11-03 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzę,co się dzieje na gold. Hmm...cóż dodać...niedźwiedź też człowiek. Musi sobie pohasać,jak ma okazję...może to ostatnia szansa miśków była? Max pewnie też ma nadzieję,że to ostatni podryg miśków...bo ja,to wiadomo.
max1224 / 2010-11-03 18:04 / Tysiącznik na forum
my tu gadu gadu a złotko młotkowanie powoli zaczyna
Zeus52 / 2010-11-03 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież mówię:kara dla miśków być powinna...no kto to widział? Takie ekscesy! I to bez mojej wiedzy...nie wiem,co oni sobie myślą? Taka manifa...a gdzie podanie o pozwolenie? Nie widzę!...Nie,no...trzeba z tym zrobić porządek! Tak być nie może,żeby niedźwiedzie ganiały samopas po parkietach...bez przewodnika...tudzież bez kagańca? A smycz...jest? Też nie ma!? I na dodatek tak w biały dzień? Pośród ludzi? Kooo...oniec Świata...
G77 / 2010-11-03 18:23
Młotkowo -bardzo podoba mi się ten wygląd ale czy tak zostanie ? ;) Gdzieś na dole tego "młotka" mam mało pozycje up więc jestem za by tak zostało .No i w skandi Ml5 też wchodzi zresztą w tym samym czasie co Tobie Max.pozdr
max1224 / 2010-11-03 18:27 / Tysiącznik na forum
myślę że po 19;15 będzie dobrze i powoli pójdzie tam gdzie trzeba
u2mart / 2010-11-03 17:47 / Tysiącznik na forum
Wielka niewiadoma. Ale po 19.15 powinno się trochę wyjaśnić. Pisałeś nawet o 2 bilionach, rynek oczekuje 500 miliardów, no i czy to już wszystko w cenach.
Albo dolar, albo surowce? Każdy w zależności w czym zapakowany liczy po cichu na swoje. Ja też.
Jak dolar padnie to pewnie nowy szczyt na złocie i wybicie oporu na ropie jak nic. Ale z drugiej strony dobry moment na odbicie się od oporów i korekta .
A może tylko krótkotrwały ruch emocjonalny w górę lub w dół i boczniak
Kto to wie temu flaszka )
Zeus52 / 2010-11-03 18:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
1-2 biliony,to w dłuższym terminie...no i właśnie o to chodzi,jak będzie brzmiał raport z posiedzenia. Jak to będzie rozpisane w czasie,czym uwarunkowane i wiele innych. Sądzę,że właściwy kierunek zostanie obrany długo po dzisiejszym komunikacie...za dużo wątków z raportu będą mieli inwestorzy do przetrawienia.
privy / 2010-11-03 17:46 / Tysiącznik na forum
Trzymaj się Zeus i zapnij pasy. Ja na kreskach gold i usd/pln mam ciekawy układ. Oba pokazują południe. To dość dziwne więc któryś kłamie chyba, że....nie w to nawet ja nie wierzę. Wiadomo, ciśnienie z FrEDem, stąd może było takie bujnięcie. Jutro na goldzie musi być strzał w górę inaczej moje kreski zaczną shorcić.
Zeus52 / 2010-11-03 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pasy zapięte,a jakże...tylko,żebym tego od spodni nie zgubił....ale do tego chyba nie dojdzie...
max1224 / 2010-11-03 17:42 / Tysiącznik na forum
jak na razie odbieram to jako promocję na wejście ale
jak wiesz republikanie w stanach wygrali i teraz może być różnie tak sobie wykombinowałem na mój pusty łeb że oto może powstać zarzewie dla drugiej części kryzysu już słychać zapowiedzi o końcu pobłażania i pozalaniu na upadki źle zarządzanym instytucjom na dodatek obciążenia podatkowe i koniec z drukowaniem kasy to pewnie skutek otrzeźwienia powyborczego a przed nami akt drugi FED wiedząc że kończy się dodruk może dziś w trybie pilnym rzucić duuuużo więcej kasy niż planowano początkowo bo to ostatnia szansa tak czy owak w ogólnym bilansie złoto ma szanse będzie dodruk wiadomo nie będzie to powróci gold jako save heaven
ale może jest zupełnie inaczej????
Zeus52 / 2010-11-03 17:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,że FOMC nie słucha polityków...nie musi. Robi swoje,to co uważa za niezbędne. A,że politycy muszą się wygadać,pod publikę...to normalna sprawa.
max1224 / 2010-11-03 17:55 / Tysiącznik na forum
no i jeszzcze jedno dolec się nie podnosi to też coś znaczy
Zeus52 / 2010-11-03 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale dziś banki amerykańskie pozbywały się jena i kupowały dolara(USD/JPY)...przecieki? Czy spekulacja?
max1224 / 2010-11-03 18:01 / Tysiącznik na forum
wiesz jak się porządnie nie zamąci to dużo planktonu wielorybowi ucieknie
max1224 / 2010-11-03 18:00 / Tysiącznik na forum
http://biznes.interia.pl/news/gdy-fed-wrzuci-na-luz-byki-wcisna-gaz,1552715

zobacz ku pokrzepieniu
u2mart / 2010-11-03 17:54 / Tysiącznik na forum
A tak swoją drogę jakby Benek grywał na forex to Bill Gates już by chyba nie był najbogatszym :))
max1224 / 2010-11-03 17:52 / Tysiącznik na forum
to fakt ale jest kwestia tzw. klimatu i lobbingu no i najważniejsze taka zmienność jest koniecznością trzeba to wszystko przetrawić a i wybicia nie było a cień z dołu już jest
u2mart / 2010-11-03 17:55 / Tysiącznik na forum
Sorki Max wbiłem się nad twój post niezamierzenie
max1224 / 2010-11-03 17:56 / Tysiącznik na forum
ha zrobiłem to samo nabijamy wpisów to widać ;-))
Zeus52 / 2010-11-02 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i zapomniałem o czymś. Od dłuższego już czasu są znane wyniki ML-ów. Może to kogoś zmartwić,ale z dolarem mamy:-0,61%. Tzn ML5=+1,38%,Ale dolar zabrał 1,99%,więc ostatecznie,te minus 0,61%. Ale myślę,że aż tak bardzo to nie zmartwi...jednak ML5 trzeci dzień z kolei daje podobne wyniki,a dolar poprzednio jeszcze do nich ładnie dokładał...
max1224 / 2010-11-02 21:58 / Tysiącznik na forum
dziś dolar popsuł humory i to chyba nie koniec
Zeus52 / 2010-11-02 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy ewidentne wybicie górą z trójkąta symetrycznego na ED(nie bardzo rozumiem,co Kuczyn wyrysował na ED?)...można ewentualnie uznać to na razie za naruszenie...Ale teraz wybory...i tu znowu pytanie:czy rynek wynik wyborów ma już w cenach? Bo to nie tylko ja pisałem...ale wynik był niejako tajemnicą poliszynela. Tzn na razie nie znamy wyniku na pewno...ale Demokraci zdaje się mają małe szanse...czyli zgodnie z założeniami. Na dłuższą metę to bardzo szkodliwe dla gospodarki Stanów...ale na krótką metę rynki się pewnie ucieszą. Chodzi nie tylko o ulgi dla najbogatszych,które zostaną utrzymane,ale także podatek od inwestycji kapitałowych,a także o zablokowanie wielu ustaw,regulacji...powtarzam:na krótko,to plus dla rynków. Ale minus na później.
max1224 / 2010-11-02 22:32 / Tysiącznik na forum
zdaje się że demokraci dość mocno po du... dostaną trochę mnie martwi ten dzisiejszy wyskok wolałbym "dalsze napinanie łuku" a tak licho wie jak będzie jutrzejsza końcówka w stanach ani 3 wiedźmy tak nie mieszają
Zeus52 / 2010-11-02 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz. To niżej...na razie dla nas to nie ma wielkiego znaczenia,bo możemy mieć na ED tylko naruszenie trójkąta...ale na forexsie...to byłaby dość kosztowna pomyłka.
max1224 / 2010-11-02 23:12 / Tysiącznik na forum
Ty już zupełnie na dwa fronty fundy - mega wolno i extremalnie szybki forex he he żeby Ci tylko sił starczyło sam po kilku próbach odłożyłem forex na taki moment kiedy więcej czasu wolnego będzie takie bliżej nieokreślone kiedyś
Zeus52 / 2010-11-03 00:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ja też tylko tak,dla wprawy...a poważnie to fundy. Na forex także brak czasu. Pisałem Ci,co robi ten mój lokator...wielu to pewnie zaskoczy...ale głównie śledzenie danych makro,fundamenty,fundamenty i jeszcze raz to samo...czy raczej fundamentalne preteksty. Z techniki to on zdaje się,do spotkania ze mną...używał jedynie linii trendu(kanał),a z figur...flagi. I to wszystko. Plus pewne tricki,obserwacja różnych par. A reszta,to ciągłe ślęczenie nad danymi...dzień,noc...kurna! Wiesz,ile czasu to zabiera? Człowiek musiałby nic innego nie robić....a przecież życie,wszystko wokoło, jest tak piękne... i tak za dużo czasu mi to zabiera...wystarczy.(pewnie sam się oszukuję..)
privy / 2010-11-03 06:04 / Tysiącznik na forum
Oj zabiera, zabiera. ED porusza się w kanale na H4. Kolega ma rację, mniej wskaźników więcej prostych figur, inaczej kaplica.
Zeus52 / 2010-11-03 07:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
I na tym minimum techniki robił niesamowite wyniki...z tym,że jak mówi...to jego własny sposób,a każdy może mieć inny.
privy / 2010-11-03 10:04 / Tysiącznik na forum
Wskaźniki na FX służą czesaniu kapitału tych co szukają w nich świętego grala. Zanim zacząłem przygodę z FX musiałem 2 razy zbankrutować na demie by to zrozumieć.
London / 2010-11-03 10:36 / Bywalec forum
Ja też uważam ,że wszelkie analizy techniczne trzeba sobie upraszczać. A ważniejsze jest by opracować sobie system ktory pasuje do naszych preferencji i trzymac sie jego .
privy / 2010-11-03 10:43 / Tysiącznik na forum
amen
Zeus52 / 2010-11-02 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale na gold napinanie trwa...zobacz(jeśli dotąd tego nie zrobiłeś)na wykresie godzinowym...bardzo precyzyjne napinanie cięciwy... A propos ED. Myślę o pewnym tekście:"...jak słusznie zauważył jeden z czytelników wybicie powinno nastąpić górą. Ale uważam,że w tym otoczeniu najpradopodobniej nastąpi wybicie dołem...". Jakoś tak,to leciało...hi,hi,hi...
max1224 / 2010-11-02 23:04 / Tysiącznik na forum
to przecież jasne że gold czeka na kogoś i Ty dobrze wiesz na kogo;-))
Zeus52 / 2010-11-03 00:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
I tutaj...w takiej sytuacji,jak teraz,przed FED,plus wybory...kurna...żeby tak z fundami dało się tak,na pstryknięcie palcami...pstryk...i zmiana pozycji. Jak w forexie...niestety,to nasze pstryknięcie,to dwa dni robocze...a nie dwie sekundy.
Zeus52 / 2010-11-02 18:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...przyznaj się! Wiedziałeś,że jak sypniesz kasą na eurodolarze przy górnym ograniczeniu trójkąta,to aktywacje polecą...:))
max1224 / 2010-11-02 18:40 / Tysiącznik na forum
eeee tam ja swoimi grosikami ... ??? co ja mogę ?? a tak generalnie to zmieniam jedne akcje na inne a to nie to samo co wychodzić z akcji w pieniężne czy obligacje
Zeus52 / 2010-11-02 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko chyba będziesz musiał nieco grosza wyłożyć...żeby miśkom na EDzie przeszła ochota na wykorzystanie tej ostatniej świeczki godzinowej... Chociaż...co mi tam. Niech wykorzystują. Zobacz lepiej na godzinowy,albo 2H na gold...ciekawie powiewa,to co tam widać...prawda?
Zeus52 / 2010-11-02 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobra,dobra...a kto zimą rozłożył na łopatki totolotka,bo zaspy,zamiecie i do kolektury się nie chciało? :)
Zeus52 / 2010-11-02 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawa analiza rynku Chin...Shanghai composite,w wykonaniu S.Dębowskiego("Globtrex"),na stooq.pl...zapraszam do lektury...zwłaszcza,że już jakiś czas temu była mowa na ten temat na forum...parę miesięcy temu.
max1224 / 2010-11-02 18:41 / Tysiącznik na forum
czytałem ..
ale szczerze to jak przez mgłę pamiętam że coś o Chinach kiedyś na forum było ;-))
Zeus52 / 2010-11-02 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Było. Pisałem wtedy,powtórzyłem za Kuczynem bodajże i jego wykresami...na temat zakończenia spadków i nowej hossie w Kraju Środka...późna wiosna/początek lata(?)
screep / 195.95.170.* / 2010-11-02 16:21
ISE 100 co sądzicie korekta czy odwrocenie trendu ???
London / 2010-11-02 16:44 / Bywalec forum
Przecież nic nie rośnie do nieba bez korekt... spokojnie jeśli otoczenie pozwoli (Janki) to raz dwa wrócą na obraną ścieżkę ;)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy