1 XI - 5 XI

max1224 / 2010-10-31 21:08
tym razem nietypowo w zadumie nad tymi którzy już odeszli otwierać pora nowy wątek
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-11-01 02:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Indie,to dopiero jutro. A tymczasem mamy już dane z Chin. Najpierw prognozy. Analitycy prognozowali(konsensus rynkowy)spadek PMI-przemysłu w październiku,do 52,9p.,z 53,8p.w poprzednim miesiącu. Taki spadek był przewidywany,z powodu tygodniowego święta w Chinach. Tymczasem odczyt wypadł....54,7p.! Jeśli wziąć pod uwagę rozrzut prognoz:51,6p.-54,5p....można rzec,że odczyt przekroczył nawet najśmielsze prognozy. Spółki surowcowe w Australii,jako główni dostawcy surowców dla Chin,bardzo się cieszą...
andy2U / 2010-11-02 20:12 / Bywalec forum
Dziś: Indie i Australia stopa % 0.25 up.
Zeus52 / 2010-11-02 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Ale o Indiach tak na 80%już wiedzieliśmy,że tak będzie. Natomiast Australia,to zaskok kompletny...Indie mogły zaważyć na surowcach na minus,ale zrównoważyła to pewnie Australia(AUD/USD) i zapowiedź,w przypadku Indii,że to ostatnia podwyżka z serii. Teraz pozostają wybory w Stanach. Po 23.00 naszego czasu zaczną spływać wyniki.
max1224 / 2010-11-01 12:16 / Tysiącznik na forum
kurcze teraz zaczynam czuć niepokój złoto wygląda jakby budowało podwójny szczyt może się okazać że wejście wypadnie na samym (drugim) szczycie jakoś w piątek widziałem to inaczej czyżby klasyka z punktem widzenia???
Zeus52 / 2010-11-02 18:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zachowaj spokój. Na gold,to niedźwiedzie próbują się bronić,a nie byki. Miśki chcą na siłę utrzymać szczyt tej czarnej gromnicy...tylko w razie przedłużania ruchu bocznego zacznie nam się dawać we znaki dolar...na szczęście spółki są bardziej optymistycznie nastawione. Ciekaw jestem,jaki wynik wypadnie...łączny,za dwie sesje...
max1224 / 2010-11-02 18:34 / Tysiącznik na forum
będzie na pewno ciekawie ;-)) jest nieźle ale dws i ml7 zostawiam
Zeus52 / 2010-11-02 09:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,te zabawy z ruchami intraday,dobre na forexie...ale dla nas mało istotne. Taka zabawa. Ale dość na tym...czas na poważniejsze sprawy...wracamy do normalnej gry,na dłużej,a nie na jednodniowe i parogodzinne ruchy...Pozdro. I trzymaj kciuki za gold.
matu / 15.203.233.* / 2010-11-02 12:24
Ja trzymam :) tylko że jak patrzę na dolara to mnie krew zalewa - dziś zabierze -2%, zastanawiam sie czy dożyję czasów kiedy gold i dolar pójdą razem na północ.... jak dalej beda drukować to nigdy sie nie umocni i bedzie to tańsze od papieru toaletowego, pozdrawiam wyjadaczy tego forum
Zeus52 / 2010-11-02 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musi się znowu pojawić jakieś porządne zagrożenie jakimś krachem,jak na wiosnę,w strefie euro...
matu / 15.203.233.* / 2010-11-02 12:57
ok, ale jak sie na razie nic nie wysypie i żaden trup z szafy nie wypadnie to co? dolar po 2,5 pln i 2950 na WIG20? Wszyscy teraz pisza że to poczatek euforii i że wszedzie silne sygnały kupna ale czy nie należy byc w takim razie ostrożnym? Miski pytaj rośnie ale pod co? czy wyniki gospodarek sa takie świetne? współczuje tym co w dolarze...
Zeus52 / 2010-11-02 13:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musimy zadać sobie inne pytanie...dlaczego indeksy tak bardzo spadły? Chodzi o dno bessy z lutego 2009...ten spadek też nie był niczym uzasadniony. Mądrzejsi ode mnie twierdzą,że gdyby nawet nie było żadnego później odbicia w gospodarce,to giełdy i tak za dużo,o wiele za dużo spadły. Dno powinno być najniżej na poziomie z jesieni 2008...to poziom"zero",a wszystko poniżej,to nieuzasadniona panika i....spekulacja. A ponieważ aż taki spadek był nieuzasadniony,więc należy się korekta. Korekta bessy....i nawet,gdyby niewiele zmieniło się na lepsze w gospodarce...to właściwy poziom,jakby poziom startu jest wysoko. Nie podejmę się określenia jego poziomu...ale to jest ,wobec jednak dużego postępu w gospodarce...gdzieś obecny poziom. Tak przypuszczam...bo rynek tak przypuszcza. A teraz dochodzą nadzieje na poprawę po interwencji FED. Te pieniądze trafią do spółek,do gospodarki stopniowo. Poza tym czas na dotarcie z samej góry,do dołu...to minimum 8 miesięcy,do roku. I tyle też czasu będzie trwalo oczekiwanie na skutki,obserwacja. Tyle też czasu powinna trwać druga,wzrostowa część WIELKIEJ KOREKTY BESSY...Do szczytu w kwietnniu była jej pierwsza część:WIELKIE"A" korekty bessy. W sierpniu zaczęło się prawdopodobnie"C". Wielkie"C",które może potrwać(oczywiście z lokalnymi przerwami) wiele miesięcy,może rok. Z powodu jak wyżej. Liczenie na skutki"dodruku". Nie tylko na skutki tych 500mld teraz,ale na ciąg dalszy,na skutki całego programu. Być może sukcesywnego,aż do 2 bilionów?
London / 2010-11-02 12:38 / Bywalec forum
Póki Stanom jest na rękę słaby dolar to na jego wielkie umacniane bym nie liczył no chyba że jakiś armagedon na giełdach się przytrafi ;)
Zeus52 / 2010-11-02 09:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiejsza analiza Łucjana i prognozy dla gold potwierdzają bardziej,tę naszą optymistyczną opcję...a więc atak na szczyt wszechczasów.
student_mel / 2010-11-02 09:37 / Bywalec forum
wszystko ładnie, tylko kiedy ten USD ruszy do przodu? :)
Zeus52 / 2010-11-02 09:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę powiedziawszy...to wolałbym,aby nie ruszył...bo ruszenie USD=spadek EU/USD=spadek gold. A to by mi nie pasowało...USD,to dla mnie zabezpieczenie,w razie nieprzewidzianej obsuwy na spółkach gold,jako waluta rozliczeniowa fundu...i wolałbym,aby na razie tak pozostało. Co nie oznacza,że rynek musi mnie posłuchać...:)
Zeus52 / 2010-11-01 15:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurodolar intraday ładnie się odbił w dół,dosłownie w punkt,od górnego ograniczenia trójkąta(jak w nocy pisałem:niezła gratka na szybką kasę na forexsie...takie jazdy!). Złoto też sprawia wrażenie,że przymierza się do niezłego ruchu w dół. Ale to,co dobre na forex,niekoniecznie jest istotne dla nas. My miejmy nadzieję,że to tylko intraday,i zakończy się długim,dolnym cieniem...z resztą,zobaczymy. Może tak nie będzie.g
Zeus52 / 2010-11-01 14:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cały czas to piszę...istnieje zagrożenie powstaniem którejś z formacji szczytowych. Ale może skończyć się dalszą budową prowzrostowej flagi,tylko że większych rozmiarów...łagodniejszy kąt nachylenia kanału spadkowego. I szerszy kanał...Ale to dopiero w razie zwrotu w dół. Wtedy najbliższe maksimum byłoby dopiero drugim punktem dla górnej bandy. Ale na razie to jedna z opcji. Wcale nie musi tak się zdażyć...teraz się to rozstrzyga.
max1224 / 2010-11-01 22:23 / Tysiącznik na forum
tak ta teoria bardziej mi się podoba a zejście do dolnej bandy mogłoby się pokryć akurat z moim wejściem gdyby to się udało i było faktycznie jak piszesz to cudo ale właśnie czy nie za pięknie????
Zeus52 / 2010-11-02 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,nie sądzę...bo zrobiłby się dość szeroki kanał spadkowy i tak szybko do dolnej bandy nie zejdzie...a Ty już zdaje się,że dałeś zlecenie. A tymczasem zerknij na dzisiejszą całą sesję na eurodolarze. Ale zobacz wykres intra,15-minutowy,lub 5-min. Tu nie ma szumu,jeśli chodzi o tak krótki czas...może technicznie tak. Ale tu technika miała drugorzędne znaczenie.Zobacz akcję o godz 1.00 w nocy...i całą sesję tym zdeterminowaną...aż do fal o gasnącej amplitudzie przy poziomie dolnego cienia z nocy...cała sesja,do końca jak po sznurku,jak zgodnie z modelem impulsu...nie wiem,kto taką akcję zrobił(nie śledziłem wszystkich par)...ale aż musiałem w nocy napisać(bo coś takiego nie zawsze się zdarza) i później pozostało obserwować,jak idzie po sznurku. Tak,jako ciekawostka...I teraz ciąg dalszy...powinna być szpulka jutro(wbrew temu,co sugeruje A.T.). Szpulka z cieniami,górnym i dolnym...może ruch w górę. I w takim razie,jeśli miałby być ostatecznie,na gold,ruch do dolnej bandy...to się opóźni i trochę to potrwa. I to może Ci popsuć wejście. Pozostaje więc nadzieja na to,że jednak nie będzie żadnej dolnej bandy....tym razem wspólna nadzieja. Pzdr.
cyrk . / 89.74.249.* / 2010-11-02 00:46
SP500 . Na Es.F dzisiaj jeśli to oznaczenie jest prawidłowe to zaliczone D i E ...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9f0ace83530728d9.html
cyrk . / 89.74.249.* / 2010-11-02 00:53
Na świecach heikin
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/83652c337e01093f.html
u2mart nielogo / 94.246.127.* / 2010-11-01 12:27
Hmm no to rzeczywiscie kiepsko by wyszlo.Ale jak by tak sie stalo to wtedy dobrym rozwiazaniem bylby certyfikat na spadek ropy i wzrost zielonego,ale wszyscy czekamy ile wpompuje Fed
Zeus52 / 2010-11-01 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rynek liczy na 500 mld. I pewnie tak będzie,tzn 500mld teraz...ale zależy,co planują na później. Podobno cały program skupu obligacji ma sięgać nawet do 2 bilionów $....Pytanie:czego dowiemy się teraz? Jaki skup na najbliższy czas i jakie plany na przyszłość przedstawi FED po posiedzeniu.
privy / 2010-11-01 15:05 / Tysiącznik na forum
Rynek jest strasznie zadymiony, nic nie widać. To jest jak spacer po lesie ze snajperem na drzewie.
Zeus52 / 2010-11-01 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...tak nie da rady...na forexsie,albo się gra,albo pisze. Zanim czlek coś napisze i wyśle...to już właśnie się dzieje. Ale to takie wprawki...dla konkursowiczów. Taki trick...poniedziałek,zjazd,dolny pik...natychmiast up,a następnie dążenie w ten sam punkt jeszcze raz. Na gold,czy ED,na forexsie też można nieźle podjechać. Zdradzam może pewne rzeczy...ale ja nie gram w konkursie,a komuś to się może przydać. 100000$ piechotą nie chodzi.
privy / 2010-11-01 15:24 / Tysiącznik na forum
Ja niestety wybrałem sen. Gra na razie w trójkącie, prosta sprawa. Jutro pewnie dolna banda i ustawienie pozycji pod FED.
Zeus52 / 2010-11-01 15:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też tylko tak,wirtualnie...z resztą też spałem. Zobaczyłem tylko początek w nocy...a później sprawa jasna:górna banda trójkąta i powrót do poziomu piku w dół,dolnego cienia na 15minutowym. Chciałem przetestować jeden z tricków,pewniaków,które pokazał mi mój lokator(kiedyś pisałem)...on lubi grać na końcówkach sesji(czasami na ostatnich sekundach),albo na początku,w nocy...z późniejszymi implikacjami pierwszego ruchu...nie zawsze...ale dziś w nocy na intra powstał akurat taki wymarzony układ,ten pik w dół,jak impuls.
privy / 2010-11-01 17:36 / Tysiącznik na forum
Produkują te twin peaks-y i rgr-y niemal gdzie okiem nie sięgnąć. Niema to jak dobra zasłona dymna. Tylko czy tym razem pies zaszczeka?
Zeus52 / 2010-11-01 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwróciłbym uwagę na Indie,Bank Centralny...to poza kalendarium,ale 80%analityków sugeruje kolejną podwyżkę stopy referencyjnej o 25p.b....i surowce,które dziś nieco szaleją po super danych z Chin mogą zostać przystopowane w nocy.... Przystopowane,nie znaczy oczywiście,że zostaną zawrócone.
Zeus52 / 2010-11-01 01:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za godzinę pierwsze dane z Chin...PMI przemysłu,a za 3 godziny,taki sam odczyt,ale w/g HSBC. We wtorek, 2 listopada,prawdopodobnie Bank Centralny Indii podniesie stopy procentowe o 25 p.b.. Byłaby okazja,jeśli ktoś bawi się na forexie, pograć na ED...na spadek w ramach trójkąta...jeśli komuś się chce walczyć po nocach. Ale Indie,to jutro... Choć pewnie ciekawiej będzie na parach jenowych,albo na AUD/USD..Ale ja tak tylko sobie marudzę po nocach...taka wprawka,dla treningu...
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy