Forum Forum inwestycyjneFundusze

10.000 na najbliższe 3 miesiące

10.000 na najbliższe 3 miesiące

gdrummer / 83.5.1.* / 2007-06-16 14:50
Witam,

Chcę zainwestować 10tys w fundusz akcji... niestety nie mam czasu na monitoring rynku, więc pytam o sugestie.. który fundusz akcji wybrać na najbliższe 3 miesiące ?


Pozdrawiam
Wyświetlaj:
psmakler / 2007-06-22 20:25
Plecał bym takie fundusze, które inwestują w stosunkowo niewielką ilość małych lub średnich spółek, w takim funuszu prawdopodobieństwo osiągn. większych zysków jest znacznie wyższe zgodnie z zasadą dywersyfikacji lokat; im bardziej kapitał skupiony, tym większe prawdobieńswo zysków, ważne żeby były to spółki niewielike, ponieważ takie mają lepsze możliwości rozwojowe i pozyskiwania kapitału.
(W szczególności polecam: DWS 25 małych spółek, DWS 50 małych i średnich sółek).
TaS / 2007-06-23 00:15 / Tysiącznik na forum
zapomniałes wspomnieć, że:

pierwszy z DWSów już dawno zamknięty,

małe spółki = mega ryzyko :)
piinokio / 83.27.232.* / 2007-06-21 00:26
Po pierwsze to zbyt krótki okres na fundusz inwestycyjny. Jeśli zainwestujesz w taki który dałby jakiś realny zysk z uwzględnieniem prowizji i podatku Belki to znaczy że musisz się zdecydować na fundusz o wysokim poziomie ryzyka. W tej sytuacji nie ma nic za darmo i pozostaje gra na giełdzie. Poziom ryzyka duży ale wpływ na to co się dzieje z Twoimi pieniędzmi też większy niż w funduszu.
Po drugie, przepraszam że to powiem, to są zbyt małe pieniądze. Uszarpiesz się, nastresujesz a w najlepszym wypadku po wszystkim będziesz 1-2 tyś. w plusie na czysto i to jak wszystko dobrze a nawet bardzo dobrze pójdzie. Nie jest to z mojej strony złośliwość ale zwyczajnie myślę że w tym czasie można takie pieniądze zwyczajną pracą zarobić z mniejszym wysiłkiem i stresem. Pozdrawiam i życzę powodzenia,
psmakler / 2007-06-22 20:41
To prawda, ze taki horyzont inwestycyjny jest krótki jak na fundusz inwestycyjny, ale nawet w tak krótkim oresie można coś zarobić, należy pamiętać ojednym: że czas to pieniądz.
TaS / 2007-06-21 00:39 / Tysiącznik na forum
na upartego i z duuuuuuuza iloscia szczescia w ciagu jednego dwoch dni mozesz na gieldzie zrobic z tego 13000zł i wiecej ;) ale to tak jakbys wszystko w totka postawil ;)
piinokio / 83.27.232.* / 2007-06-21 00:44
To prawda. Czasami skrajny przykład najlepiej wyjaśnia istotę problemu.
TaS / 2007-06-21 22:45 / Tysiącznik na forum
mój debiut giełdowy zaczął sie od jakis 40% w dwa dni :) ale potem dostałem po "pupie" i już najpierw myśle, potem kupuje, a nie odwrotnie :D
Marcin Wenzel / 195.254.156.* / 2007-06-20 20:33
Żaden, sam zacznij inwestować. Podziel pieniądze na 3 lub 4 części. Wybierz sektory gospodarki, w które chcesz zainwestować (uważasz, że będą przyszłościowe) i cierpliwie czekaj. Zapraszam na mojego bloga kupie_plotki
a dokładnie Kupię plotki sprzedam informacje... (te słowa mają ogromne znacznie na rynku.
mikolajk / 83.16.54.* / 2007-06-20 13:38
Jesli faktycznie myślisz o funduszach akcyjnych na najbliższe 3 miesiące, to przygotuj się na straty rzędu 15-25%. Zdaniem zarządzających z kilku duzych TFI na WIGu mozna się w wakacje spodziewać przecen od 10 do 20%, i do tego jeszcze ewentualna prowizja za wejście do funduszu. Więc skoro pytasz o sugestie, to najostrzejszy fundusz jaki bym polecił byłby funduszem stabilnego wzrostu.
Leh / 62.111.139.* / 2007-06-20 22:26
Przeceną i korektą straszą przynajmniej od początku roku "wielcy znawcy rynku". Pewnie im się w końcu kiedyś uda to przepowiedzieć zgodnie zresztą z prawem, że "jeżeli coś może się zdarzyć to kiedyś zdarzy się na pewno". Mam nadzieję że na razie to nie nastąpi.
TaS / 2007-06-20 23:34 / Tysiącznik na forum
w wakacje sa mniejsze obroty na rynku - ludzie na wakacjach i mniejsze wpływy do tfi - też ludzie na wakacjach :) dlatego łatwiej rynek z równowagi wyprowadzić. Ja bym jednak nie panikował. Wakacje kiedyś się kończą i przychodzi sesja poprawkowa we wrześniu :)
kaczorra / 83.29.12.* / 2007-06-20 11:36
bph akcji w tym segmencie jest najlepszy. Pomyśl jednak o akcyjnym wschodzącej europy. Myśle że rynki rumuni i bułgarii są pewniejsze jeśli chodzi o dalsze wzrosty niż nasz rynek.
Jestem doradcą jak coś to dzwoń 516086701(śląsk)
gippo / 77.91.4.* / 2007-06-19 23:02
trochę krótki okres ale co tam ;)
najbliższe 3 miesiące to tak jakby lato i wakacje.. a jak wakacje to i wyjazdy wakacyjne to zdrożeje benzyna :) w związku z tym logicznie wydaje się, że spółki naftowe powinny nabrać wartości, a jak surowcówki to UniAkcja Nowa Europa, która inwestuje w rosyjskie, polskie, czeskie i węgierskie spółki surowcowe. jakkolwiek inwestowanie z logiką nie musi mieć wiele wspólnego, tak to wygląda dość ładnie.
Bernadeta / 83.14.81.* / 2007-06-22 21:02
brzmi całkiem logicznie. już benzyna zaczyna drożeć u nas, więc pewnie w innych państwach też podrożeje... także UniAkcje Nowa Europa wydają się na te 3 miesiące całkiem niezłą propozycją a i wyprowadzi się $ za granice, bo u nas to co chwila jakieś spadki, wzrosty i atmosfera napięta.
TaS / 2007-06-17 02:48 / Tysiącznik na forum
za mało danych byśmy mogli Ci pomoc...

wiemy juz jaki masz horyznot, teraz pytanie - którego większość się boi jak ognia - ILE ZGADZASZ SIĘ STRACIĆ?

jeśli nie akceptujesz straty - jak większość niemających czasu - odpuść sobie, wez lokatę lub obligacje.

jesli akceptujesz -5% to wez stabilne, moze ewentualnie cos zrównoważnonego.
jeśli akceptujesz -10% i wiecej możesz brać MiS.

jeśli szukasz łatwej dużej kasy - zapomnij, mogą byc dołki.

na koniec prosta lista fundów:
LeggMason akcji
SEB4 zrównoważony
BPH dyn spół
UniKorona zrównoważona
gdrummer / 83.5.74.* / 2007-06-17 13:53
Akceptuję stratę nawet 20%...

Co sądzicie o podziale po 3.000 na:

Legg Mason Akcji
PZU FIO MS
AIG FIO Akcji


?
TaS / 2007-06-17 18:03 / Tysiącznik na forum
hmm... bardzo odważny wybór.

Ale powiedz mi, czy Ty po prostu nie wybrałeś 3 fundow o najwyzszejs topie zwrotu z list mBanku? :)

to chyba nienajlepsza taktyka...

z tej grupy polecam Legga, do AIG jestem zrażony, PZU to państwowy moloch (mam go trochę w wersji zrównowazonej, ale jakos bez przekonania).

a moze jednak wezmiesz cos stabilnego?
mruwa / 87.204.69.* / 2007-06-18 20:19
Witojcie! Nie polecam AIG Akcji - jak juz to miś. Mozesz spojrzeć jeszcze na Idee Akcji. Zgadzam si eco do PZU - nie jest najlepszym wyjściem. Bph jeszcze dobrze ciągnie w góre - ale UWAGA!!!! W zeszłym roku o tej porze był ostry spadek, więc ja bym tak ostrorznie poczynał. A jak zainwestujesz coś to za żadne skarby nie wyciągaj kasy - nawet jesli bedzie spadek. Poczekasz 2 miesiące albo krócej i fund odrobi straty. Pozdrawiam
economy / 2007-06-16 16:36
Witam !
Polecam strone http://www.epln.ovh.org gdzie znajdziesz dużo informacji na tematy podobne do twojego. Serdecznie zapraszam,pozdrawiam !
mruwa / 87.204.69.* / 2007-06-18 20:22
byłem na tej stronie i mam mieszane uczucia. Raczej na money.pl jest wiecej informacji niz tam. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy