10 IX - 14 IX

privy / 2012-09-09 13:38
Patrząc na WIG 42700-42900 opór wynikający z kanału i 50fibo. 42200 poziom ucieczki. Na razie technicznie jesteśmy w kupnie choć w nadchodzącym tygodniu spodziewam się korekty - płaskiej. Stasiek również w kupnie, ale dopiero rozjechanie 1450 spowoduje atak na szczyty poprzedniej hossy i kto wie co dalej. W obecnej sytuacji 1415 to byłby dla mnie poziom ucieczki. Wszędzie gadają o jesiennej hosannie co może być pewnym zmartwieniem bo latem ubiegłego roku atmosfera była podobna.
Wyświetlaj:
tedchom / 2012-09-14 18:35 / Tysiącznik na forum
No proszę mogę posłużyć jako antywskaźnik;) Dzisiaj dokupiłem za resztę que2 . Jednak reasumując to i tak nie jest źle bo 60% kasy zarobiło ok 6 % dziś. Zobaczymy jak długo tak pofruniemy z tymi indeksami.
matkapolka / 83.22.237.* / 2012-09-16 09:35
Pogoniłem akcje w piątek, ostatnio odbyłem rozmowę z moim znajomym, inwestor, głównie siedzi w funduszach już od 5 lat ma gość pojęcie, widać, że zna się na tym, operuje fachowym słownictwem itp. Tak od słowa do słowa powiedział że właśnie sprzedał wszystkie fundusze, choć na stracie ale mówi, ... rozwiń całośćże nadchodzą ciężkie czasy dla rynków akcji, ja kupiłem kilka dni przed dywidendą bo rekomendował że to dobra spółka ale już nie posiadam akcji, mówił coś o zakupie walut ale ja mam za małą głowę do tego. Zresztą trochę jeżdżę po Polsce i gdzie nie dojdzie do rozmowy np. w taxi czy na przystanku ludzie dostrzegają to co się dzieje, idzie kryzys, to już widać wszyscy zaczynają obawiać się najgorszego.Co myslicie na ten temat , idzie w koncu ten kryzys czy to tylko w naszych głowach i trzeba robic inaczej jak wszyscy i przy tak masowym dodruku kupowac jednak akcje a moze jak sie człowiek nie zna to lepiej kupic złoto ale w raalu i czekac az to sie wszystko poukłada tylko tam tez czytałam ,ze jest juz napompowana banka, Poradzcie gdzie uciekac z gotowka , ziemi nie kupie bo nie mam na hektary a wiec złoto ?W papierki na złoto tez nie wierze po ostatnich wpadkach a wiec tylko real ? a moze waluty krajow gdzie nie drukuje sie kasy tylko jakie aby spokojnie spac ?
max1224 / 2012-09-16 10:55 / Tysiącznik na forum
jeśli ma być jak twierdzi Twój znajomy ... to jest na rynku kilka funduszy, które zarobią w trakcie spadków (Quercus short, Superfund trend bis powiązany, Eurogeddon) jeśli zaś nie fundusze to są jeszcze kontrakty terminowe i wiele innych instrumentów
PS. operowanie fachowymi pojęciami nie daje gwarancji sukcesu ... wiedza to nie wszystko;)
Zeus52 / 2012-09-14 13:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzę na mój wykresik USD/PLN.Wyłamanie w dół z kanału=jazda w dół o szerokość kanału.Hmmm...jeśli kanał miał szerokość 25 groszy,a wyłamanie nastąpiło na poziomie 3,15,to gdzie jest cel? 3,15-0,25=.... To tyle teorii,bo jednak po drodze mamy silne wsparcia. Tymczasem EUR/USD na krótko dziś się zatrzymał pod luką bessy z początku maja...małe cofnięcie-konsola i zdecydowany,oraz skuteczny atak.Dollar-indeks...cóż,wygląda gorzej od USD/PLN...totalny wodospad,świece daily zlewają się z linii kanału-klina już czwartą sesję w tym tygodniu...początek był w ubiegłym tygodniu,w ten poniedziałek jedynie nieudolny ruch powrotny do wybitej już w dół linii...precyzyjny ruch,z dotknięciem jej w punkt...no i ciąg dalszy formacji wodospadu.Na dodatek nadal bez dywergencji RSI...i bez szansy na nią(na razie)
image77 / 2012-09-14 21:15
zeus a tak na marginesie kiedy były wprowadzone qe2 i qe1?
Zeus52 / 2012-09-15 00:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,teraz zauważyłem błąd...nie doczytałem.Myślałem,że pytasz o fundy w Skandii...a to QUE,a nie QE.Ale przypał :))
Zeus52 / 2012-09-14 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,nie wiem...chyba niedawno...1,5 roku temu,może dwa...Max na pewno wie,on jest bardziej otrzaskany w tych sprawach
image77 / 2012-09-14 16:36
taki trend mówią może 2-3 miesiące potrwać osuwania się dolara ale potem mogą znowu trupy europejskie wylecieć z szafy jak grecja hiszpania itd no i na koniec roku możemy zobaczyć poziom dolara...no właśnie jaki? co ty zeus myślisz że jaki?
sangria / 83.10.76.* / 2012-09-14 18:37
Wyglada ,ze chyba bedzie korekta na usd/pln gdzie tak w okolice 3,20 a pozniej zjazd do tych moze 2,97 w pazdzierniku a moze i nizej ?Na koniec roku ?moze jednak Zeuss52 cos napisze on ma wiedze i wyczucie.
Zeus52 / 2012-09-14 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko bez przesady proszę...z tą wiedzą i wyczuciem...po prostu ćwiczę,jak mogę...czasami się udaje. Gdyby zawsze się udawało,to nie zostałbym"inwestorem długoterminowym".Tu jest więcej takich nieco zakręconych maniaków...w pozytywnym sensie.Privy,max...piterus jakiś czas temu aktywnie dołączył i parę innych osób,niezalogowanych,ale z bardzo interesującymi zdaniami nieraz wskakujących w temat. Co do korekty...to bez niej ani rusz i należałoby przez weekend to przemyśleć.
sangria / 83.10.76.* / 2012-09-14 19:46
Zeus52 przypacz sie eur/usd czy tam przypadkiem nie ma do wynienia z potrojnym zygzakiem i teraz zjazd w doł ?
Zeus52 / 2012-09-14 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,nie zaglądałem na forum...jeśli Ci chodziło o wykres intra...to właśnie na tym grałem...a właściwie to tylko częściowo,gdy ED zaczął się wyłamywać w dół z trójkąta intraday...mówiłem kiedyś,że ja sobie najpierw,na bieżąco rysuję po wykresach,a dopiero później wchodzę,gdy coś się święci,jakieś wyłamanko.
image77 / 2012-09-14 19:11
ja myślę że ciężko będzie osądzić co z dolarem do końca roku. Wszystkim kierują dziś politycy. Ogłoszono qe3 i już spadek. Jak wyjdą problemy europejskie znowu dolar będzie rósł.
Zeus52 niel. / 95.41.3.* / 2012-09-15 12:16
Trudno liczyć na większe wzrosty dolara, choćby z tego względu,że QE3 może być(i pewnie będzie) największym programem"dodruku"dolara. 40mld$ miesięcznie...ale przez lata! Rok ma 12 miesięcy...a projekcje wzrostu na najbliższe lata,jakie przedstawił Ben w czwartek nie pozostawiają wątpliwości,że QE3 potrwa do minimum połowy 2015roku...na dodatek może to zostać w każdym momencie zwiększone. Euroland...kłopoty...ależ wiadomo,że będą. Ale czym to się ostatecznie skończy? Ano podobnie...dodrukiem. I to też nieograniczonym. Wcześniej,czy później. Co więc można powiedzieć o parach walutowych związanych z PLN? Tyle....że korekty wzrostowe będą. KOREKTY WZROSTOWE. I tylko korekty.
image77 / 2012-09-15 21:12
myślisz że w takim np czerwcu 2013 dolar będzie po 2,20 zł? ciekaw jestem co czeka giełdy po tym qe3? czy giełdy będą non stop szybowały w górę skoro jest stymulacja gospodarki? surowce ml6 też powinny długo długo rosnąć tak mi się wydaje
Zeus52 / 2012-09-14 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę,że powinniśmy na to spojrzeć technicznie...i z tego punktu widzenia,to dolar zareaguje,zanim problemy się pojawią...po prostu EUR/USD dojdzie do hipotetycznej linii szyi o-RGR...w tym momencie wykupienie na wskaźnikach,opór,realizacje zysków...i właśnie wyprzedzenie zdarzeń,to akurat na budowę prawego ramienia o-RGR.
max1224 / 2012-09-14 20:30 / Tysiącznik na forum
oj poszło poszło te ponad 2% na dolarze to pikuś, zostaje ok 5,4% zysku na czysto:))
Zeus52 / 2012-09-14 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gratki! Ale +6,04% QUE2 też jakoś od biedy da się przeżyć... :))
max1224 / 2012-09-14 22:54 / Tysiącznik na forum
dzięki mam i to :)) łacznie wynik będzie nieco słabszy ale... :)) co tam dedykuję to naszemu koledze i dobrze wiesz kogo mam na myśli;)
image77 / 2012-09-14 23:06
ale dupło w górę max ml6 :)
Zeus52 / 2012-09-14 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamilcz,proszę Cię bardzo...jeszcze wejdzie w longi i dopiero będziemy mieli przerąbane... :))
max1224 / 2012-09-14 23:12 / Tysiącznik na forum
"miło szaleć póki czas po temu" cytując klasyka, wiesz mam na myśli tych wszystkich lub tego pod wszystkimi nickami co to tacy niemili głównie dla Ciebie byli ... a teraz chciałoby się zapytać słowami śp. Ciechowskiego "Gdzie oni są ..."
a tak na serio to mam dziś nastrój jak ten zepsuty zegar co to się właściwej godziny doczekał:))
image77 / 2012-09-14 23:14
ja chyba też :) ciekawe dokąd popędzi ml6 jeszcze :)
Zeus52 / 2012-09-14 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz,właściwie za jakiś czas,będą się liczyły dane makro.Ben to tak sprytnie załatwił.Przedłużenie operacji Twist,przedłużenie czasu niskich stóp procentowych,nieograniczony w czasie skup obligacji(kasa dla banków),po 40mld$ miesięcznie...do skutku.Na dodatek z zapewnieniem jeszcze jego powiększenia,gdyby sytuacja nadal się nie poprawiała.Ale to daje też Benowi furtkę...jeśli sytuacja się wyraźnie poprawi,w każdej chwili może sobie dać wolne przy drukarce. Tak,że dane będą obserwowane i przez Bena i przez rynek.Ale rynek też będzie obserwowany przez Bena...samego Bena nie trzeba obserwować,bo wszyscy go już znają...no,chyba,że wpadł komuś w oko...:)). A surowce...no cóż...pamiętajmy też o Wen Jiabao,który już raczył był się zaanonsować,choć niewielu to na razie zauważyło...
max1224 / 2012-09-14 23:17 / Tysiącznik na forum
ten dzisiejszy górny cień u janków trzeba traktować w kategorii realizacji zysków i na razie wyznaczaniem celu na poniedziałek
Zeus52 / 2012-09-15 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trzeba uważać na srebro...potrójna dywergencja MACD sugeruje jakąś korektę.RSI bym się nie przejmował,jest co prawda załomek na wskaźniku...ale to nie jest związane z wyższym szczytem wykresu,a brak dywergencji RSI...cóż,co najwyżej jakaś korekta i schłodzenie wskaźnika.Miedź...jak popatrzyłem na to,co wyskoczyło jakiś czas temu na P&F...o rany! Nie wiem,czy to ma sens...cóż,automaty nie myślą,tylko wyrzucają dane...a w/g nich,to miedź miałaby zdrożeć o ponad 100%...do 825c/lb.Cóż,z maszynką nie będę dyskutował,opiera się na czystej technice...ale na czym ja miałbym oprzeć taką cenę? nie wiem...do tego,co teraz mam dodać Wen Jiabao(?)
image77 / 2012-09-14 23:19
czyli co? spadki troszku?
max1224 / 2012-09-14 23:39 / Tysiącznik na forum
raczej nieco gotówki na weekendową zabawę, prezenty dla małżonek itp. :))
szalony inwestor / 2012-09-15 00:31 / Tysiącznik na forum
Jeszcze 90 pkt na w20 i.... Wielka zwala:-)
My prawdziwe niedzwiedzie powoli budzimy sie z zimowego snu..
.
Grrrrr....grrrr.... Jeszcze kilka dni....i....:-)
Zeus52 / 2012-09-15 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Korekta...nazywając rzecz po imieniu...może i duża,.Ale jak coś wszyscy widzą,to przeważnie nie wychodzi,więc albo wcześniej,albo zajdziemy wyżej...sam,jak coś widzę,to sobie nie wierzę...jest wtedy taka lampka,która się zapala:"eee...e tam...zbyt widoczne,pewnie się nie sprawdzi"
image77 / 2012-09-14 23:43
ja tam mieszkam sam :)
max1224 / 2012-09-14 23:48 / Tysiącznik na forum
miałem na myśli przyczynek tego cofnięcia u janków na koniec ... choć nie powiem sam nieco zaszalałem w tym tygodniu (porcelanowe wesele)
Zeus52 / 2012-09-14 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie to wygląda.Można rzec,że GPW tym razem jedzie z prędkością 200mlnPLN/h... Janki...no cóż,u nich,mimo wysokich poziomów i tak większość jest jeszcze poza rynkiem.Tak ich analitycy wmanewrowali,że teraz tuptają z nogi na nogę i modlą się:"Panie!Spuść jakąś korektę,bo chcemy wejść!"
Zeus52 / 2012-09-13 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...! Do czterech razy sztuka.Trzy razy się nie udało podstawianie czapki pod gold...udało się za czwartym i to na horrendalnym dolnym cieniu...! Cóż,w skrócie...stopy bez zmian i QE3!!!
akcjekontraktycfd / 2012-09-13 19:34
tutaj macie wskazówki w Co wejsc żeby zarobić
www.akcjekontraktycfd.wordpress.com
kto kopiowal moje ruchy ma juz stope zwrotu dwucyfrową
Zeus52 / 2012-09-13 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dwucyfrową...he,he,he...żebyś Ty widział moją za dzisiejszy dzień!40$ na gold...ile to w pipsach. Teraz robię podjazdy na ED. Teraz mam mały przerywnik,więc mogłem się odezwać.
akcjekontraktycfd / 2012-09-13 20:36
Dwucyfrowa w tydzien to swietna stopa zwrotu bez szslenstw na lewarze
nie karzdy lubi duze ryzyko
Zeus52 / 2012-09-13 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież żartuję...tak dla jaj.Ale faktycznie wyszła mi dużo wyższa. Teraz podjechałem pod 1,30...i już biją shorty...bo ten poziom,poza tym czas na"szalonego Iwana"na Staśku...Muszę zerknąć,jak tam spada...Z resztą,samo się w razie Niemca wyłączy...
image77 / 2012-09-13 21:30
bernake mówił że zamierza wspierać rynek nieruchomości. Myślisz że warto w to wchodzić w średnim terminie? jest mocno wyprzedany ten rynek i w skali roku taki np ING Środkowoeuropejski Budownictwa i Nieruchomości jest na 44% minusie.
Zeus52 / 2012-09-14 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o nieruchomości w Jankesowie,to nawet nie Ben...pisaliśmy z maxem kiedyś na forum o pewnym raporcie...wynika z niego,że dane są zaniżone...raport wewnętrzny,na razie nie do publikacji,mówił o silnym wzroście cen w 2013 roku,o zmianie wręcz tendencji. Odwrót od wynajmu w kierunku kupna domów. To ma już przeważać na początku 2013r. Po prostu....na rynku nieruchomości w Stanach taniej już nie będzie,a na dodatek wzrost cen powinien być gwałtowny. To już było pisane dość dawno temu. I nie jest to ogólnie znana tajemnica..,te dane,ten wewnętrzny raport widział ktoś,kto akurat miał do tego dostęp. Nawet wtedy zastanawialiśmy się z maxem...po co więc QE3,jeśli raport(Ben pewnie to wie)mówi,że jest dobrze,o wiele lepiej,niż się wydaje. W nieruchomościach...ale z tym wiąże się cała reszta. Ale to było takie retoryczne pytanie...po co QE3? FED odpowiedział wcześniej,po co....i na to pytanie,z resztą i tak znaliśmy odpowiedź. Wcale nie chodzi o ratowanie gospodarki Stanów....to nie ma być ratowanie,Stany mają wyjść z kryzysu potężniejsze,niż są. Poza tym,faktycznie,dla nich PKB na poziomie 2%,albo i niżej oznaczałby cofanie się rynku pracy,wzrost bezrobocia...przyrost naturalny zjadałby wzrost nowych stanowisk pracy. A mniejszy przyrost naturalny...kiedyś tam,zapętlili by się,jak Japonia.
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-09-13 22:02
Też mnie ciekawi taki temacik :)
Może ktoś się wypowie w tym temacie ?:)
44% w stosunku rocznym na minusie , więc ?
max1224 / 2012-09-13 22:05 / Tysiącznik na forum
Benek wesprze amerykański rynek, a czy i kiedy pójdzie nasz rejon?
to już chyba prędzej globalny Schroder ISF Global Property Securities ... tylko, że ten jest w Euro
image77 / 2012-09-13 22:09
max ty żyjesz :) dawno cię tu nie było :) no ja niestety nie mam innych fundów axa co w nieruchomości inwestują. JEszcze bhp surowców i żywnościowy mnie zaciekawił bo to ma iść w górę no i nie jest w dolarach. CO o naszym ml6 myślisz max? ten dolar popsuje zyski mocno czy trzymamy dalej?
max1224 / 2012-09-13 22:17 / Tysiącznik na forum
mam kilka ważnych spraw na głowie, a co za tym idzie czasu jakby mniej, a blog jest priorytetem, bph o którym wspominasz to u mnie bph6 (można jego wyniki śledzić na blogu), co do ml6 to dziś zdecydowana większość spółek powyżej 3% dolar musiałby spaść ponad 12 groszy żeby taki zysk zeżreć a to by oznaczało 3,04 czy coś w tym stylu, na dodatek potencjał wzrostowy spółek jest (przypomnij sobie wykresy) tam wszystko tworzyło formacje odwrócena, jak nie wybicia ponad chmurę to mega luki hossy, przebijanie średniej 200 sesji itd. no i jeszcze jedno pamiętam cenę fundu w dolarach około 120 a teraz mamy połowę z tego ... pewnie dolar będzie skubał, ale powinno być OK w razie czego "Sufler" podpowie dając sygnał SELL :))
max1224 / 2012-09-13 22:28 / Tysiącznik na forum
sorry to euro 12 groszy dolar oczywiście ponad 9
image77 / 2012-09-13 22:34
ok max. Jak co to miłego weekendu gdybyś się tu nie pojawił :) dialogi tu bez ciebie to jakąś jaką pustką wieją :) zeus nie ma z kim gadać:)
max1224 / 2012-09-13 23:01 / Tysiącznik na forum
eee tam nie ma niezastąpionych:)) teraz powinno być nieco lepiej
image77 / 2012-09-14 16:11
dziś powinno nieźle dupnąć w górę :) kopalnie sporo rosną dziś :) szkoda tylko że dolar od wczoraj o parę groszy osłabł bo mogło być jeszcze lepiej :)
image77 / 2012-09-13 22:03
no ja przemas właśnie kupiłem trochu nieruchomości - ten właśnie ING fund za 10% moich oszczędności póki co.
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-09-14 12:37
dzięki za info , image77 .
Bardzo mnie kuszą te fundy , tak samo jak fund ING Selektywny , też ma stopę ujemną w skali ujemnej .
Więc można wnioskować że będzie wzrost cen jednostki.
Warto ?:)
Co myśli o rynku tureckim (wiem, że jest wysoko 68k), ale czy będzie wzrost dalszy .
image77 / 2012-09-13 20:27
dolar spada zeus - aktualnie 3,13 ale surowce idą w górę mocno. Mówili że spadek dolara był już w cenach i za bardzo już nie spadnie. Ale surowce mogą wręcz pognać w górę. Co myślisz o ml6? opłaca się trzymać czy dolar raczej pożre zyski?
dfg / 89.99.88.* / 2012-09-13 20:36
Ben bedzie wypuszczal sporo papieru, wiec raczej dolar bedzie tracil - co pomoze w US - krajowe produkty beda tansze od importowanych. Tez sie zastanawialem nad ml6 ale niestabilnosc dolara i samego funduszu nie wrozy nic dobrego... oczywiscie moge sie mylic!
Zeus52 / 2012-09-13 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...! Do czterech razy sztuka.Trzy razy się nie udało podstawianie czapki pod gold...udało się za czwartym i to na horrendalnym dolnym cieniu...! Cóż,w skróxcie...stopy bez zmian i QE3!!!
tedchom / 2012-09-12 21:35 / Tysiącznik na forum
Cóż póki co jest ok oby jeszcze jutro i w piątek u nas spadło jak najwięcej, bo wchodzę z powrotem w QUE2 po cenie piątkowej.
Zeus52 / 2012-09-12 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie martwi to samo,co privego. Wiesz,co od dłuższego czasu piszę. Tymczasem czytam już,nieco ostrożne na razie,prognozy niektórych anali...i co widzę...że "kto wie,ale są szanse na bliski atak na ubiegłoroczne szczyty...i nie chodzi o coś,gdzieś tam,ale o nasz grajdołek. Nooo....jeśli anale odbierają mi temat...tylko brakuje,aby media zaczęły o tym trąbić(tak ogólnie na razie cisza)...i to powoduje już pewne obawy. Bo jak ja sam coś piszę,to z pewnością nie stanowię większości. Ale jak zacznie być o tym głośno(na razie nieśmiałe głosy paru anali)...to chyba ja będę musiał zweryfikować własne prognozy. W dół. Chociaż,wertując wykresy wszystkich spółek z Wig20,każdą z osobna...to jakieś 12 ma potężny potencjał do wzrostów(i to jest 10 od najwięcej ważących licząc),pozostałe zaś albo są do chwilowego odpoczynku(około5),albo potencjał spadkowy im się wyczerpuje. Tak,że biorąc każdą z osobna...wygląda to nieźle,wręcz zaje...ście.
tedchom / 2012-09-13 14:57 / Tysiącznik na forum
Póki co jest dobrze, może by jeszcze trochę nasz stragan obniżył loty jak inne eruolandu np BUX ale i taki wynik dla mnie jest w sam raz. Pozostała dalej obserwacja i tyle.
Zeus52 / 2012-09-13 16:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na 10USY.B są przekonani o QE3...może nie do końca,bo spadek 2,20%,jak i tylko częściowe zajęcie luki hossy,to niewiele...
dfg / 89.99.88.* / 2012-09-13 19:11
ja teraz mam que2 60% i 40% w unk4 - zastanawiam sie po akcji Bena nad przesunieciem wszystkiego na que2 - myslicie ze warta gra swieczki?
Zeus52 / 2012-09-13 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakiś czas pójdą up.Ben ogłosił QE3 już teraz i to bez ograniczeń...tzn,bez ram ilościowych i czasowych...będzie tak długo skupował obligacje rynku hipotecznego,po 50mld$ miesięcznie,jak długo na rynku pracy nie nastąpi wyraźna poprawa.Poza tym syopy na dotychczasowym,niskim poziomie minimum do połowy 2015 roku.
max1224 / 2012-09-12 23:07 / Tysiącznik na forum
może być z tym lekki problem ... jutro Ben, a i Dębowski podniósł target S&P do 1500 ... dziś u nas trzeba było odreagować wczorajszą cofkę w USA
Zeus52 / 2012-09-12 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...1,30 na ED jest do zaliczenia...ale sądzę,że gold-futures pozycjonuje się pod jutrzejszy FED...
p o p o / 188.127.25.* / 2012-09-12 13:37
Witam
Ale rozumiesz, że pozycjonuje. Dla mnie niebezpiecznie (odnośnie wzrostów) duża formacja flagi na usd/pln (od czerwca 2011) EDEK też tylko naruszył od dołu (przebitą wcześniej)linię trendu wzrostowego od 2001 roku i nie jest powiedziane, że nie pójdzie w dół. DAX i SP500 mają jeszcze delikatny potencjał do wzrostów tylko RSI na tygodniowym już nie wygląda dobrze. Poza tym wygląda jakby kończona była fala 5 na obu indeksach.
Co Zeus sądzisz o zagrożeniach, bo oczywiście pozytywy też są (przebicia szczytów czy wyjście z trojkątów górą na złocie i srebrze)
Zeus52 / 2012-09-12 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzienny wolumen(stockcharts)na gold to 173326,na silver 64278,co stanowi w obu wypadkach potężny skok w górę,o jakieś 75-80% wobec wolumenu z dwóch poprzednich dni.Teoretycznie należałoby obstawić spadki...tyle,że jutro komunikat FOMC.Dziwne by były niezmiernie spadki przed komunikatem. Diabli wiedzą,co robić....Chyba,że machną jutro górny,długaśny cień... Nie,nie wiem,nie będę zgadywał w tej sytuacji.
Zeus52 / 2012-09-12 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal w/g moich kresek osiągnięcie sugerowanych poziomów na ED/gold/silver(1,30/1780/35-36) jest nie tylko możliwe,ale to scenariusz PREFEROWANY i to w ciągu najbliższych 24 godzin(może być dużo szybciej)...Z resztą,albo szybko,albo nic z tego na dłużej.Dlatego ćwiczę"podstawianie kapelusza".Odpuszczę dopiero,gdy zejdzie i przełamie mi kreski.
Zeus52 / 2012-09-12 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie,jak pisałem...straszenie też będzie...z tym,że to na silver coś się dzieje. Jeszcze przed pierwszym wpisem,zaobserwowałem na silver(tylko na silver),taki niesamowity pik w dół...trwał tylko parę sekund,a godzinę po nim srebro podążyło w tym kierunku. Czort wie,czy znowu nie manipulują ze stawkami depozytów na silver. Gdyby tak było,to mogła by być niezła jazda na eskach. Tyle,że to utrudnienie dla gold...Nic,wybiło,nadal próbuję podstawiać czapkę.
p o p o / 46.186.15.* / 2012-09-12 20:17
Ja siedzę na Aliorze na ECN i nic takiego nie ma. Prawdopodobnie twój market maker coś manipulował.
Ja tylko złapałem połowę spadku golda na FX, bo oczywiście ustawiłem nie wiem po co take profit. Na silver boję się czasem grać, bo są za duże ruchy. Stop lossy są realizowane po najbliższej cenie, więc w razie dużej luki straty mogą być duże, a ja dopiero jestem początkujący (3 tygodnie na forex) i na razie to nauka na żywej gotówce.
Zeus52 / 2012-09-12 21:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...kto wie...może i tak.Nieraz tak robią,taki sekundowy strzał...i stopy lecą.Później sprawdzam gdzie indziej...a tam nic,nigdy takiego ruchu nie było.Co do luk,to już kiedyś ostrzegałem,aby uważać na walorach gdzie luki mogą wystąpić.No i na każdych przed weekendem,jakimś świętem...właśnie z powodu,o jakim piszesz.Wtedy zlecenie S/L zamiast pomagać,może pogrążyć.Ale ja to sobie sam wydedukowałem,jeszcze zanim zacząłem...to wydawało mi się oczywiste.Później potwierdziło się,gdy przeczytałem regulamin. Pewnie wszyscy o tym wiedzą,ale wolałem przypomnieć.
Zeus52 / 2012-09-12 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym,pisałem raczej na tamtą chwilę...chodziło o grę na FRX...na krótkie ruchy na foreksie. O przygotowaniu bazy na jazdę pod QE3.To może być krótka,gwałtowna jazda...ale najpierw przygotowania,straszenie pewnie też będzie(choć na gold akurat w miarę spokój).Dlatego to w tym momencie napisałem...między wierszami...że przesiadam się zaraz z ED na gold-futures,jak sobie odpocznie(już wykonane).Ale powtarzam...chodziło mi tylko o krótkie ruchy.Na dłużej,to trzeba jeszcze przemyśleć.
Zeus52 / 2012-09-12 14:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold ma potencjał do 1780$/ozt....i sądzę,że to będzie na tyle,na tę falę.Więcej przed korektą nie wydoli.Tak w ogóle,to należało by patrzeć na wszystko razem...złoto,srebro,platyna,pallad...Opór nie do przebicia na jednym,blokuje jazdę up na drugim.Bardziej grupami gold/silver i pallad/platyna(miedź?). Choć srebro pasuje do obu grup metali...tej bardziej"technicznej",jak i inwestycyjnej...to jednak teraz bardziej do powiązania ze złotem.
Zeus52 / 2012-09-12 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieję,że wszyscy na walutowej kolejce górskiej mieli zapięte pasy i nie pospadali...Taaa...nie należy wydawać wyroków za sędziów...
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-09-11 18:53
Dj zrobił cel 13353 i teraz w dol,pytanie w jakiej formie abc czy 5tka ,wyjdzie w praniu
Zeus52 / 2012-09-11 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie...pożyjemy,zobaczymy.
akcjekontraktycfd / 2012-09-11 19:10
Tu macie w co wejsc zeby zarobic
bardzo fajne analizy krotko i na temat
www.akcjekontraktycfd.wordpress.com
Zeus52niel. / 85.128.18.* / 2012-09-10 14:44
Oczywiście na ED mamy opór,szczyt z 21 maja,którego górny cień został w piątek zaliczony"w punkt".Tyle,że realizacja zysków z tego miejsca jest dość niemrawa.Do tego dochodzą silne bliskie wsparcia...właśnie powstałe pod koniec tygodnia.Do tego indeks dolara...na nim wyraźniej widać,co dolarowi grozi i gdzie się wybiera...ostra zwała na dollar-index,w świetle tego,co pokazuje jego wykres,jest kwestią czasu.I to bardzo bliskiego czasu....to może nastąpić jutro,max pojutrze...a równie dobrze za kilkanaście minut.Po prostu,jeśli na ED jest coś niejasnego(w/g mnie tam nic niejasnego nie ma),to indeks dolara to dość jednoznacznie wyjaśnia...baaardzo źle,wręcz tragicznie wygląda to dla dolara.A tym samym baaardzo pozytywnie dla EUR/USD
privy / 2012-09-10 15:35 / Tysiącznik na forum
Indeks dolara w kwietniu też był tragiczny i poszedł do góry. Dla mnie ideałem byłby teraz wzrost tego indeksu na formację wiadra, ED by się cofnął pod nabranie rozpędu i wtedy decyzja o QE3 i mamy pełny odwrót i na jednym i na drugim i na to liczę.
Zeus52 / 2012-09-11 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo! Niech chwilę odsapnę.A widziałeś dollar-index teraz? Mi już przebił nie tylko dolną bandę wewnętrznego kanału,ale i głównego....i nadal,mimo dużego wyprzedania...dywergencji ani widać,ani słychać.
Zeus52 / 2012-09-10 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
W końcu zeszli na ED na właściwe fibo.
Zeus52 / 2012-09-10 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na dollar-index na 1H/4H...właśnie,jakby coś chciał sztukować...ładna flaga prospadkowa
Zeus52 / 2012-09-10 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam teraz problem,na czym pograć...ED jest za wysoko.Nie za wysoko ogólnie,ale na 5/15/30-minutówkach/1h...zszedł na 23,6fibo liczone od piątkowej porannej konsolidacji...zaledwie.I do wsparcia zejść nie chce(38,2fibo jednocześnie) i słupki wolumenu nie robią wystrzałów przy zejściach,czasem nawet na minutkach ledwie je widać...brak kapitału...chyba faktycznie czekają poza rynkiem.O! Teraz coś tam z wolumenem się dzieje...na 1m/5m...ale zobaczymy co z tego wyniknie.
tax09 / 83.22.203.* / 2012-09-10 17:32
Zeus o jakim wolumenie na forex piszesz? masz dane od wszystkich brokerów live? a te słupki na dole to można sobie w kiszke wsadzić, to są dane brokera.
Zeus52 / 2012-09-11 13:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
A w BOSSIE się na ten temat pytałem...o spektrum klientów...w większości indywidualni i INSTYTUCJONALNI(instyt.finansowe?) z Polski i niewielka część z zewnątrz...tyle tylko się dowiedziałem. Tak,że jasne iż wolumen nie powie nic o działaniach grubych ryb działających choćby w Londynie,czy gdziekolwiek indziej.
Zeus52 / 2012-09-11 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiem o tym. Masz w 100% rację. Dane całościowe....chyba nikt ich nie ma na bieżąco. Ale mimo to,w większości się to sprawdza....psychologia widocznie wszędzie działa podobnie,jak u jednego brokera jest skup,zakładam że podobnie jest wszędzie...dlatego staram się tym sugerować. Grunt,by broker miał dużą płynność...powinno to działać. I w większości przypadków działa. Nie zawsze! Ale działa.
privy / 2012-09-10 17:20 / Tysiącznik na forum
może nzd/usd
iwonka z krakowa / 83.22.231.* / 2012-09-10 19:25
Witam myslicie ,ze na koniec roku dolar bedzie po 3 zeta czy taniej ?Kiedys Zeuss52 taki plan zakładał czy nadal aktualny ?
Zeus52 / 2012-09-10 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam przygotowany i opracowany wykres AUD/NZD...ten dolny cień jest na dolnej bandzie kanału spadkowego...i RSI ciekawie się może ułożyć...
Zeus52 / 2012-09-10 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyobraź sobie,że miałem pallad...i kurna przeholowałem...za ostrożnie podciągnąłem stop...i drobne.A mogło być tak pięknie...
privy / 2012-09-10 20:01 / Tysiącznik na forum
Jakiego brokera skubiesz?
Zeus52 / 2012-09-10 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
BOŚSA...ale ja go nie skubię...on na mnie zawsze zarabia,tak jak na wszystkich....każda transakcja,to spread,a spread,to prowizja.Im kasa płynie nieustannym strumieniem,co by się nie działo,co byś nie robił.Oskubać to mogę ewentualnie innych graczy...ale nie kasyno. :))
privy / 2012-09-11 07:02 / Tysiącznik na forum
To marketmaker. Jak nie ma drugiej strony to sam się ustawia więc jest możliwość do skubania zwłaszcza na rzadziej handlowanych instrumentach.
iwonka z krakowa / 83.10.76.* / 2012-09-11 08:41
Witam ,ponownie prosze napiszcie jak widzicie kurs walut w najblizszym czasie czy bedziemy kierowac sie w kierunku tych poziomow co pisał Zeus52 tzn 3 zeta za dolara i 3,80 euro .
ggggggggggggggggggggg / 195.117.209.* / 2012-09-11 08:50
wiele na to wskazuje, ale kto wie jak będzie
iwonka z krakowa / 83.10.76.* / 2012-09-11 08:41
Witam ,ponownie prosze napiszcie jak widzicie kurs walut w najblizszym czasie czy bedziemy kierowac sie w kierunku tych poziomow co pisał Zeus52 tzn 3 zeta za dolara i 3,80 euro .
tedchom / 2012-09-10 23:20 / Tysiącznik na forum
Takie biuro założyć to jest prawdziwy biznes nie?;)
Ale jak to piszą ludziska tylko fundusze itp mają prowizje ech.... Społeczeństwo mamy wyedukowane że hej;)
max1224 / 2012-09-11 20:03 / Tysiącznik na forum
no wygląda na to, że z decyzją wyjścia wyszło całkiem, całkiem gratki ... jednakowoż wyobraź sobie sytuację, że jutro i we czwartek rynek dostaje czego chciał (szczerze to właśnie na to liczę) układ falowy na naszym straganie jest OK opisywałem prawdopodobną podfalę 3 w fali III o dość dużym zasięgu, a i S&P nie koniecznie musi zawracać z 1450 ;) (to Zeusowe 1550 ma realne szanse)
Ciekawosc / 80.53.5.* / 2012-09-11 20:29
Wczoraj wig 20 0,79 w górę a que2 dziś 0,08 jakos z dupy dlaczego tak znowu coś przeoczylem
max1224 / 2012-09-11 20:38 / Tysiącznik na forum
QUE2 to kontrakt (WIG20fut) a ten 0,04% czyli biorąc lewar jest prawidłowo 0,08% ... za to jutro będziesz miał 2,32%:))
Ciekawość / 80.53.5.* / 2012-09-21 18:44
Wig20fut wczoraj był -1,60%? Jakos kurka znów złe popatrzylem:( dałbym sobie łapę uciąć że na stooq było inaczej
max1224 / 2012-09-21 21:52 / Tysiącznik na forum
jak zwykle w trzecim tygodniu ostatniego miesiąca kwartału zamieszanie związane z trzema wiedźmami:)
image77 / 2012-09-11 21:29
nasz ml6 mimo dzisiejszych małych spadków i osłabienia dolara wciąż dobrze się trzyma. Myślisz że wybory w USA będą miały jakiś istotny wpływ na ten fund?
Ciekawosc / 80.53.5.* / 2012-09-11 21:01
Dzienks
Zeus52 / 2012-09-10 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie....czy coś później ugrasz,czy stracisz...to nie ich rzecz.Walczysz z innymi graczami.A Dom maklerski ma od wszystkich prowizję,niezależnie czy przegranych,czy wygranych.Od razu,każde kliknięcie...od razu masz na minusie,prowizja pobrana z góry,zawarta w spreadzie. Jak w kantorze...tyle,że tu przez internet.
tom1109 / 83.22.2.* / 2012-09-11 12:32
Nie jest to tak jak piszesz Zeus Twój broker to market makers i jest drugą stroną transakcji tak że spred spredem a im więcej jesteś w plecy tym lepiej dla nich a jak za dużo zarabiasz mogą stosować różne sztuczki żeby Ci to utrudnić w ostateczności mogą nawet zerwać z tobą umowę a inna bajka to broker ecn który jest pośrednikiem.Ale bossa na początek w zupełności ci wystarczy jeden z lepszych MM.
image77 / 2012-09-09 21:26
ja czekam na rajd ml6 w tym tygodniu. Byle dolar nie spadnie za nisko a będzie git :)
tedchom / 2012-09-09 21:45 / Tysiącznik na forum
Ja zgodnie również z tym na co ty liczysz zakładam, że nasz grajdołek może troszkę sapnie w tym tygodniu i uda mi się zakupić trochę taniej akcyjnych więc tobie życzę duuuuużego zarobku. No chyba, że pójdą obydwa w górę, to trudno mniej uskubam dla siebie.
privy / 2012-09-09 16:40 / Tysiącznik na forum
ED stanął na 200 sesyjnej. To bardzo ważny moment i to był cel maksimum na ubiegły tydzień. Teraz wszystko jest możliwe. Max zasięg potencjalnej korekty to 2 figury, po której 1,35 więcej niż realne. Będą do wyjęcia bogate święta.
Zeus52 / 2012-09-10 12:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sądzę,że1,33- 1,35 to będzie cel na najbliższy czas. ED już nic konkretnego nie ma nad głową po wybiciu wszelkich wcześniejszych kanałów. Dopiero z tamtych okolic(grupa oporów poziomych+jeszcze jedna,ta pierwotna linia trendu) powinien nastąpić duży ruch w dół...tworząc prawe ramię ogromnej o-RGR. Ale to już tylko prawe ramię...to już i tak wszystko ponad dotychczasową,przyspieszoną linią trendu spadkowego. Dlatego,choć oficjalnie nie można mówić,że długoterminowy trend się już zmienił,ale co najwyżej że jest w trakcie zmiany.... Ale to akademickie dyskusje na temat kresek....a kreski nie powstają bez przyczyny. W maju bajeczkę na tej właśnie o-RGR,która się tworzy od tamtego czasu...to nie było dlatego,że tak mi się widziało na wykresie,tak mi się ubzdurało,że ma powstać taka figura....ona wynikała z sytuacji. Strach,dzialania polityków,zawód,obietnice...następne kłopoty,itp,itd....a defektem tego miała być o-RGR...".
tax09 / 83.27.106.* / 2012-09-09 15:27
Nie było jeszcze żadnego wybicia na wigu , wystarczy pociągnąć kreske od szczytu z 31.08.11 żeby zobaczyc że jesteśmy dokładnie na niej a eur/usd owszem przebił linie kanału spadkowego do tego lokalny szczyt przy 1.275 ale do zmiany trendu długoterminowego przy 1.35 sporo mu brakuje, utworzył sie nowy kanał spadkowy i e/d jest tuż pod górną bandą 1.285
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy