10 VII - 16 VII

student_mel / 2010-07-10 00:36
Zachęcony zielonym tygodniem,
rozsiadłszy się dość wygodnie
- otwieram tydzień na wzrosty, by giełdy Nam rosły i rosły!

Niech GPW weźmie sobie to do serca :)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-07-13 17:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znowu będziemy mieli jutro podobną sekwencję wydarzeń,jak 2 tygodnie temu. Najpierw dane z Eurolandu,wzmacniające najprawdopodobniej EDa,następnie wyniki aukcji portugalskich obligacji...najpewniej pomogą EDowi kierunek utrzymać. A następnie dane od Janków. Jeśli okażą się,jak ostatnio to bywa danymi niezbyt dobrymi...to mamy ostateczne wybicie linii trendu na ED. Zmianę trendu,przynajmniej średnioterminowo. Pomijając to,że wybicie może nastąpić już dzisiaj...to niewykluczone. Ja bym wyprzedzał jutrzejsze wydarzenia...a co ogół inwestorów? Zobaczymy.
privy / 2010-07-13 18:12 / Tysiącznik na forum
A ja się zastanawiam dlaczego Brazylia jest taka słaba.
Zeus52 / 2010-07-13 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak wcześniej szli? A wracając do Tauronu...150 zleceń sprzedaży PKC i 18 tysięcy kupna po 5,12. Chyba tylko nieliczni załapią się na tak tanie zakupy... No i najpierw pójdą te PKC...za bezcen...
privy / 2010-07-13 18:27 / Tysiącznik na forum
Jak na Brazylię słabo szli. Wykres roczny zrównał się z Wigwamem a to dla mnie pewna anomalia. Mało tego ostatnie krótsze okresy są wyraźnie słabsze od wigwamu. Teoria równania EM w dłuższych okresach jakoś do mnie nie przemawia.
Zeus52 / 2010-07-13 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do analityków Tempeltona też teoria równania EM nie przemawia i raczej nastawieni są na Daleki i Bliski Wschód,Afrykę...co z resztą mnie kusiło i kusi.
privy / 2010-07-13 19:09 / Tysiącznik na forum
Mnie też.
u2mart / 2010-07-13 18:30 / Tysiącznik na forum
Szli tak jak na mundialu i to chyba wyjaśnia sytuację )))
privy / 2010-07-13 19:22 / Tysiącznik na forum
Coś jest nie tak. Można to tłumaczyć napływem kapitału do Europy (ED), ale mimo wszytko mam jakiś dysonans. Zimne piwo mi pomoże.
Zeus52 / 2010-07-13 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Surowce...Chiny...dziwne,podejrzanie zbyt dobre dane...jednocześnie zapowiedzi chińskich władz o wzięciu pod lupę spekulacje na rynku nieruchomości...takie niepewne to wszystko. No i przypomnę,że mimo pewnej zbieżności sytuacji z tą dokładnie pod koniec czerwca i z początku lipca,rok temu...istnieje jednak kardynalna różnica. Wtedy w czerwcu,byliśmy w korekcie wzrostów...i choć zewsząd straszono powrotem do bessy...to24 czerwca utworzył się"złoty krzyż". Pomijam już kierunek,dynamikę zmian danych. Teraz mamy"krzyż śmierci"na S&P500,DJIA...Większość spółek z tych indeksów,zwłaszcza na Staśku też ma to samo na własnych wykresach...Na Nasdaq"krzyż śmierci"powstanie lada dzień. Kierunek danych...po co psuć wszystkim humor. A więc sytuacja jest,delikatnie mówiąc,jakby troszeczkę odmienna,niż przed rokiem... Hmm...możemy nawet myśleć i o nowych szczytach(mamy przecież taką opcję),to nic nie kosztuje,pod warunkiem,że nie weźmie się tego zbyt poważnie. Bo od samego myślenia,to one nie powstaną. Potrzebne jest paliwo. A gdzie go szukać ?
u2mart / 2010-07-13 19:25 / Tysiącznik na forum
No niegłupi pomysł ale ja dziś wybiorę rower zamiast browara bo ostatnio właśnie ten drugi miał absolutny priorytet więc czas to na chwilę zmienić )
privy / 2010-07-13 19:58 / Tysiącznik na forum
Zdaje się, że problemem jest pewna średnia ruchoma na wyk. tygodniowych. Zarówno Stasiek jak i Rysiek (RTS) mieli do niej stosunkowo najdalej więc szybko równają. Odległość do niej waha się pomiędzy 1 a 3% na różnych indeksach. Może to będzie jedynie przystanek.
Zeus52 / 2010-07-13 15:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bilans handlowy U.S.A. ! Wzrost deficytu=minus dla dolara. Ale jednocześnie to pozytywne dane,bo: wzrost importu= 5 mld $/ wzrost eksportu=3 mld$. A więc poprawa nastrojów=minus dla dolara. Czyli podwójny minus dla dolara. Impuls jest,więc ED...działaj! Przypatrz się barierze,przymierz,pochyl głowę,grzebnij kopytem w piachu...i bykiem w barierę! Bykiem ją!
privy / 2010-07-13 15:19 / Tysiącznik na forum
Tak, a Edziu nie korekty zatem układ będzie nosił znamiona przegrzania. Daję mu max 2-3 dni wzrostu.
Rumburak / 2010-07-13 16:58 / Bywalec forum
tym bardziej jeśli dzisiaj wolumen będzie niewielki - wtedy możesz mieć rację privy
Rumburak / 2010-07-13 16:59 / Bywalec forum
..aczkolwiek chciałoby się żeby xau rosło dłużej :(
privy / 2010-07-13 18:21 / Tysiącznik na forum
Spółki Gold jakoś nie zachwycają. Mój nos mówi mi, że coś może być nie tak.
privy / 2010-07-13 15:22 / Tysiącznik na forum
oczywiście, ''nie kończy korekty''. Komputer się przegrzewa i zjada wyrazy :)
London / 2010-07-13 14:27 / Bywalec forum
Robi się ciekawie... Wiguś nam szaleje.
student_mel / 2010-07-13 14:23 / Bywalec forum
Gold już ponad $1210 i widmo testowania dolnych poziomów chyba się oddala.
Zeus głowa do góry :)
max1224 nl / 195.117.209.* / 2010-07-13 14:41
to dlatego że jak Zeus pisał wszyscy anale już na złocie postawili krzyżyk
Zeus52 / 2010-07-13 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze wiesz.Była w tym nutka ironii...tym bardziej,że to jakby na uczczenie pewnej rocznicy...dokładnie rok temu. Złotnicy,zielarze...taki podział. Teraz to sobie uświadomiłem,tak nagle to dotarło. Pamiętasz te straszenia...RGR-y,Podwójne szczyty z przebitą,lub prawie przebitą linią szyi właściwie na wszystkim?....Więc czas na odpał...wbrew gadającym głowom w T.V.?
privy / 2010-07-13 15:00 / Tysiącznik na forum
Wygra ten co uchwyci granice tego szaleństwa. Złoto, giełdy, EDek i korelacje zmieniające się w ciągu godziny. Niezłe przedstawienie kręcą.
Zeus52 / 2010-07-13 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...priv...To ja mam duże szanse. Dlaczego? Ano,jak rynek wariuje,to kto może za nim nadążyć...jak myślisz? A od czasu,gdy rodziła mi się Atena...gdy Hefajstos tak tym młotem między uszy mi przydzwonił...do tej pory mi czasem coś szumi...Więc chyba wszystko jasne?
maxsio / 2010-07-13 20:52 / portfel
A tutaj jeszcze jedno info, które może pokazywać, że należy szybko wracać do złota: http://www.notowany.pl/artykul/14521/tajemnicza-transakcja-wystraszyla-inwestujacych-w-zloto
wynika z tego, że ostatnie spadki były spowodowane tym. Dodatkowo myślę, że mamy szansę na przebicie zniesienia na poziomie 38,2%, co myślę, że też by pomogło złotku.
Zeus52 / 2010-07-13 13:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla Tauronowców! Śmieszne jakieś zagrywki na nim dziś robią. Ale trzymajta się. Tauron 14 lipca wchodzi do indeksu MSCI...po prostu jest skazany...na sukces! I tu zagrywki nic nie pomogą. Może ktoś chce się tanio i dużo obkupić,jakiś grubas...ale lepiej niech bierze,jak leci,bo niebawem wszystkie grubasy będą go chciały mieć i tak tanio już nie będzie.
Blazej_ / 2010-07-13 13:55 / Tysiącznik na forum
dzięki za pocieszenie ;)
Zeus52 / 2010-07-13 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie pocieszenie,to fakt. Kuczyn dziś rano przestrzegał,że w związku z wejściem do MSCI będą robione różne cyrki,aby tylko jak najtaniej się w niego obkupić. Bo niebawem wszystkie fundusze,nasze i obce będą chciały go mieć w portfelach.... To nie pocieszenie. Po prostu nie dajcie się ludzie! Tak,jak niegdyś,w latach 90-tych z certyfikatami NFI...sprzedawali...a teraz marzą:Jak zarobić milion? Gdyby nie sprzedali,to by teraz myśleli...ale jak zarobić drugi milion.
maxsio / 2010-07-13 20:59 / portfel
Inna kwestia to też zlecenia jakie szły. Co jakiś czas pakieciki po 50-200k akcji, więc nie było szans na utrzymanie ceny, choć początkowe minuty (do momentu aż nie poleciały do arkusza takie zlecenia) wskazywały na wzrosty, bo nawet chwile było 5,22. Zresztą ogólnie widać było, że dzisiaj jacyś trochę bardziej ciężcy zawodnicy wyprzedawali, więc jutro pewnie komunikat, że KGHM znów powiększył swój udział i teraz jeszcze pytanie czy ktoś inny nie przekroczył 5%, choć uważam, że część stoi teraz na 4,99%.
Zeus52 / 2010-07-13 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
W końcówce też były jakieś duże pakiety...ale wejście niebawem do MSCI spowoduje duży skup przez fundusze wszelkiej maści...chodzi o fundusze właśnie,więc to już pewnie początek podchodów. Jak załapać jak najwięcej,nie podbijając ceny,cichaczem. A to już 14 lipca bodajże.
u2mart / 2010-07-13 22:22 / Tysiącznik na forum
Mi się wydaję że to od jutra jest w indeksie więc dziś powinien być dzień skupu a wyglądało jakby i instytucjonalni wywalali poza leszczami jak my
Zeus52 / 2010-07-13 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak jakby się zgadzało,bo dziś mamy 13 lipca. Jak ten czas leci... Ale faktycznie(tak ten artykuł o złocie mnie natchnął)...grubasy mogli pograć:ja tobie,a ty mi...tak nawzajem. Trochę będzie kosztów,ale się zwrócą,jak uda się wprowadzić panikę. A później zobaczymy w "top ten"np któregoś subfunduszu JP Morgan,albo HSBC:...Tauron:5%.
maxsio / 2010-07-13 22:49 / portfel
Możliwa też była zagrywka pod obniżenie trochę cen, aby właśnie indywidualni wyrzucili jeszcze trochę swoich pakietów. Jak widzę jak lecą po kosztach pakiety 934/5 to trochę mnie zalewa, ale w sumie tutaj są emocje. Zresztą to instytucje mogły handlować pomiędzy sobą i fundusze już zrobił skup tak na prawdę i od jutro znów możemy mieć konsolidacje w okolicach 5,13 do nie wiadomo kiedy.
Zeus52 / 2010-07-13 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak naprawdę,to priv więcej tu wyczai. Ja w giełdzie bezpośrednio nie siedzę,nie znam zagrywek,czy samych technicznych niuansów związanych ze zleceniami tak,jak priv. Może się odezwie na ten temat. Tak usiłuję go sprowokować,co o tym myśli...a on nic...
student_mel / 2010-07-13 12:57 / Bywalec forum
dłuuuugi dolny cień na złocie poprawia nam nastroje :)
max1224 / 2010-07-13 09:33 / Tysiącznik na forum
raiting Portugalii obniżony
złotko up
dolar lekko też
EM zielone
w sumie początek przyzwoity
tara30 / 83.26.155.* / 2010-07-13 09:36
dzisiaj sprzedaz obligacji greckich , pierwszy raz od momentu pakietu pomocowego, teraz pytanie jaki bedzie popyt ?
u2mart / 2010-07-13 12:40 / Tysiącznik na forum
Popyt był 3,64-razy wyższy od oferty, więc jak widać może w końcu skończy się nam na jakiś czas serial Grecja w opałach by powrócić w razie przejścia na ski grubasów. Albo inny powód znów wyskoczy.
Walka na oporze linii trendu spadkowego trwa i mam nadzieję że skończy się sukcesem
u2mart / 2010-07-13 13:33 / Tysiącznik na forum
No i wygląda że opór przełamany, zobaczymy co dalej
student_mel / 2010-07-13 14:00 / Bywalec forum
teraz niech lecą na 2400 :)
u2mart / 2010-07-13 09:50 / Tysiącznik na forum
Podejrzewam że mało to Janków obchodzi. Dla nich liczą się obecnie wyniki kwartalne
Blazej_ / 2010-07-13 10:29 / Tysiącznik na forum
Jak się okazało pierwsze wyniki "lepsze od prognoz" czyli tak jak miało byc :)
u2mart / 2010-07-13 10:40 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi się że wyniki będą raczej dobre, aczkolwiek znajdą się niektóre spółki co zaskoczą in minus. Póki co dalej w akcjach
Blazej_ / 2010-07-13 11:04 / Tysiącznik na forum
ja również w akcjach i generalnie zawsze tylko w akcjach ale czytam/piszę na forum fundusze bo tylko tutaj mam taką dawkę merytoryki :)
fundek00 / 2010-07-12 22:22
jak przewidujecie ruchy na GPW? będziemy dalej rosnąć do końca tygodnia?
privy / 2010-07-12 22:56 / Tysiącznik na forum
Tego nawet ta ośmiornica nie wie. Na większości rynków w tym także na GPW ukształtował się trend wzrostowy. Decyzja należy do Ciebie.
student_mel / 2010-07-12 16:42 / Bywalec forum
Co teraz technicznie układa się na złocie? Coś się nie może wybić wyżej, chyba całkiem dobre dane z Chin mają też w tym swój udział?
Zeus52 / 2010-07-12 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny to było. Ale poza tym brak kompletnie innych danych. A ponieważ to dziś jest dzień bez danych,więc to dziś jest dzień cudów. Ja tam dziś to po prostu mam to...nie powiem,gdzie.
privy / 2010-07-12 17:18 / Tysiącznik na forum
Będzie test 1170.
Zeus52 / 2010-07-12 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo namów ich,żeby przetestowali 1170 tak migusiem,żebym tego nie zauważył i nie zdążył zareagować...
student_mel / 2010-07-12 17:51 / Bywalec forum
niech oni się wezmą jednak za wzrost złota.... żebyśmy mogli pozamykać i wyjść :)
Zeus52 / 2010-07-12 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kiedy? Jeśli można wiedzieć? Bo chciałbym wyjść na czas.
privy / 2010-07-12 17:57 / Tysiącznik na forum
Jak mi się paluszek omsknie :)
Zeus52 / 2010-07-13 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko nie to! Ja i tak w strachu,a tu na dodatek jakieś paluszki po klawiaturze biegają....alkoholik to ma przynajmniej myszki. Najczęściej białe. Nie chcesz chyba,aby nachodziły mnie wizje biegających po klawiaturze,drżących na dodatek,niepewnie paluszków!? Żeby to jeszcze człek mógł z takiego snu się obudzić....i ulga: to był tylko sen! A swoją drogą...to widzę,jak ryzykownie jadę...więc każdy alarm...co tu gadać...
student_mel / 2010-07-13 00:20 / Bywalec forum
nie ma co gadać. może trzeba coś zacząć robić :)
student_mel / 2010-07-13 00:24 / Bywalec forum
http://stooq.pl/q/?s=xagusd&d=20100712&c=1d&t=l&a=lg&r=xauusd

coś zastanawiającego, sreberko i złotko idą zwykle podobnie....
a tu taki wystrzał na sam koniec, czyżby złotko się nie wyrobiło dzisiaj...
student_mel / 2010-07-13 00:35 / Bywalec forum
zmyła :)
Zeus52 / 2010-07-13 01:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Linia trendu na razie trzyma. Ale to ryzykowna gra. Teraz złotko trzyma sztamę z EDem. ED odszedł od linii trendu spadkowego. Ale jest ogólnie w byczym nastawieniu. Wybil się już zdecydowanie z ORGR,i to zarówno jeśli poprowadzić LS ukośnie,jak i poziomo(bo tak też można)której zasięg jest potężny. Dużo powyżej linii trendu. ED się cofa,bo musiałby wyłamać opadającą linię trendu i zrobić odpał...a do tego brak impulsów. Ale wiecznie cofał się nie będzie. Dotychczasowe odbicie EDa układa się w lokalny kanał wzrostowy. Nie jest to kanał zbyt szeroki,więc dolna banda jest niedaleko. Z resztą wcale nie musi do niej dojść. Dotychczasowe,bycze zachowanie EDa polegało m.innymi,na tym,że zamiast odpaść od górnej bandy lokalnego kanału wzrostowego...kleił sie do bandy i wspinał wzdłuż niej(wzdłuż górnej bandy!). To bardzo byczy znak. Dopiero dojście do głównej linii trendu EDa przystopowało. Ale do czasu. On nie spada,ale się cofa. W pewnym momencie może uderzyć w linię trendu,po cofnięciu dla nabrania rozpędu....i"z byka" ją! Pamiętajmy,że linia trendu to już nie 1,28. Ona opada. To gdzieś pomiędzy 1,26-27. I teraz pytanie:ile cofnie się ED? Ile potrzebuje rozpędu? Wiadomo,że maxs do dolnej bandy lokalnego trendu wzrostowego. Biorąc pod uwagę timing na wykresie...to może wypaść na LS ORGR. Poprowadzonej poziomo. Ta pozioma linia była już grana,więc jest ważna! A więc ruch powrotny,kończący się najdalej w tym miejscu. Bo to jednocześnie dolna banda kanału. Takie podwójne didko do nadania rozpędu do tego walnięcia"bykiem" w linię trendu. Pytanie drugie:czy złotko poczeka,aż ED upora się z uporczywie naciskającymi niedźwiedziami? Czy widząc,że ED i tak ruszy up,bo nie ma wyjścia...mimo chwilowej cofki...złotko poczeka na niego przy swojej linii trendu? Czy może stwierdzi,że nie warto,bo nie ma szans? Na razie liczy na odpał EDa. A co dalej? Tu właśnie ryzyko. No i już krakanie na temat złota jest wszechobecne. Staje się tak natarczywe,że nic innego nie słychać od analityków...zewsząd wyścig: kto da więcej? Oczywiście:kto w prognozie poda większy spadek złota ! Więc widzisz. Teoretycznie...to my jesteśmy upupieni na cacy. Właściwie to złoto umarło,tylko jeszcze o tym nie wie. Bo ktoś zapomniał je piaskiem przysypać. A jak złotko umarło... To kurna, nie wiem,co my jeszcze w ML5 robimy? Sam nie wiem. Tylu analityków nie może się mylić...już takie czarne myśli mnie nachodzą. Bo a nuż,ten jeden raz mają rację?
tara30 / 83.26.155.* / 2010-07-13 09:32
Moodys obnizył rating Portugalii do A1
privy / 2010-07-12 18:00 / Tysiącznik na forum
A tak na poważnie moje kreski delikatnie sugerują mi, że piątek to był lokalny szczyt na goldzie. W sumie ta 5ka mogła by być przedłużoną 3ką.
Rumburak / 2010-07-12 20:26 / Bywalec forum
Lokalny czyli koniec bocznej B i base jump zlota w dol C?
privy / 2010-07-12 21:11 / Tysiącznik na forum
Raczej miałem na myśli koniec 4 w A, B jakaś strasznie krótka, ale gdyby to był koniec B to C powinno zjechać w okolice 1130/40
Rumburak / 2010-07-12 23:03 / Bywalec forum
Moze byc jak liczysz rzeczywiscie. I B nawet musialaby byc krotka jesli mowimy dalej o ABC a nie o odwroceniu trendu czego oznaka moze byc powrot do chmurki i jednoczesne przebicie dolnego ograniczenia kanalu wzrostowego - takie to moje wymysly
tedchom / 2010-07-12 21:19 / Tysiącznik na forum
Panowie mam pytańko na rozluźnienie
Co robi Polak gdy Polska zdobywa Mistrzostwo świata w piłce nożnej?
student_mel / 2010-07-12 21:23 / Bywalec forum
wyłącza PlayStation? :)
tedchom / 2010-07-12 21:29 / Tysiącznik na forum
dokładnie :( a już myślałem, że to jakąś nowość usłyszałem
Rumburak / 2010-07-12 20:30 / Bywalec forum
Mnie lokalny dolek wypada kolo 1050 na gold ale to z patrzenia w telefonie. Zakladam wsparcie na dolnym ogranczeni kanalu ostatniej 1-5 przebicie moze oznaczac ze i gold olewa wszelkie przystanie i schronienia kapitalu.
student_mel / 2010-07-12 11:20 / Bywalec forum
WIG20 całkiem nieźle jak patrzeć na resztę Europy, ale on akurat ma zaległości...
privy / 2010-07-12 11:37 / Tysiącznik na forum
Ale obrót to nędza. Kluczowym może być obszar wokół 2370. Walczymy na razie z oporem poziomym 2350.
student_mel / 2010-07-12 11:59 / Bywalec forum
udało się 2350 z okładem...
Zeus52 / 2010-07-12 02:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak zaglądałem na GPW...Hmmm...zachęcająco wygląda"ACE". Przy wybiciu z tego ładnego,symetrycznego trójkąta...a czas po temu najwyższy...zasięg niesamowity. Pewnie,gdybym grał na giełdzie,dałbym się skusić już w piątek...
Grzegorz77-nielog / 89.8.85.* / 2010-07-12 00:37
I właśnie chodziło mi by tak wybrać by potem mieć możliwości w jednym TFI no może w dwóch bo nie będą to wielkie kwoty miesięcznie i chciałbym mieć możliwość konwersji w różne fundy w zależności od sytuacji ;) Ale dzięki już mam jaśniejszy pogląd ;)pozdr
grzegorz77 / 2010-07-11 23:51
Spoko chłopaki ja też tam chciałbym powoli coś odkładać ;) konczy mi się mały kredyt i te pieniążki ,które i tak płaciłem można gdzieś odkładac he ;)Dws też myślałem bo sporo fundów może Umart coś powie bo z tego co czytam to sporo tam przebywa . Pozdr Co do meczu teraz możemy się pocieszać ,że Polska przegrała z mistrzami świata 6-0 hihi.
u2mart / 2010-07-11 23:58 / Tysiącznik na forum
Poniżej mój post. Jak widzisz Union na czas konwersji, HSBC solidna marka. DWS fajnie jak się w Rosji albo Turcji siedzi, złoto do tej pory nie mogę rozgryźć sposobu wyceny. Jak pisze Romuald warto się zastanowić nad certyfikatami czasem zamiast fundów, szybkość to jednak to.Kiedyś używałem też Allianza obecnie tylko Union i DWS.
Aczkolwiek po konkursie skarbca nabieram przekonania do ich fundów jak Globalny dla przykładu wygląda porządnie
Zeus52 / 2010-07-11 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś ma wątpliwości,czy dobrze zrobił siedząc w akcjach,lub w nie wchodząc....odsyłam do strony: http://pl.macronext.com/strona.php?p=1 Chiny! Cały niezwykle byczy zestaw danych z Chin wraz z komentarzem i wnioskami M.Kiepasa z XTB (foreks). Dane napłynęły w czasie weekendu.
privy / 2010-07-12 09:26 / Tysiącznik na forum
Jak widać niemal nikt nie podziela tego optymizmu. Azja mizerne plusy a Europa też mizernie i w kratkę. Ja tym chińskim danym nie za bardzo wierzę. Dane jakie były niedawno na temat rynku nieruchomości były wręcz dramatyczne teraz niby jest lepiej. Takie rzeczy tylko w ....
Zeus52 / 2010-07-12 11:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podziela,podziela...dolar australijski,pary jenowe...tak cichcem podziela. Tylko ED musi wrócić dla nabrania rozpędu. Linia trendu to nie taki łatwy kąsek,żeby tak od razu to machnąć.
privy / 2010-07-12 09:38 / Tysiącznik na forum
Przypominam też o indeksie dolara, który właśnie potwierdza możliwość wystąpienia dna a co za tym idzie szczytów na giełdach.
Zeus52 / 2010-07-12 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ustaw sobie na jednym wykresie:złoto i dolar index....ciekawie,co? Niezła korelacja. Nie tylko to tąpnięcie na obu 1 lipca,ale ogólnie,jak włączysz ostatnie miesiące... Idą łeb,w łeb. Czasem tylko pewne przesunięcie w kierunku poziomym,wzdłuż osi czasu.
Zeus52 / 2010-07-12 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie widzę jakichś konkretnych powodów do ochłodzenia na walutach...ale takowe ma miejsce. Pary jenowe(także AUD) zareagowały właściwie na dane z Chin. Od pewnego czasu jednak się cofają. Także ED. To raczej dotyczy Eurolandu...ale tu nic się nie dzieje... Więc możliwe,że to tylko opory na ED...sam brak silniejszych impulsów do przebicia linii trendu zmusza do spadku. Ale to może być tylko chwilowe cofnięcie,odreagowanie...bo brak też powodów do silniejszego ruchu w drugą stronę. A jak brak impulsów,to pozostaje iść tak,jak nakazuje technika. Czyli w dół od lini trendu...No i jakiś marazm mamy w Eurolandzie. Nasi dziś za to zaskakują. Choć obroty,jak wszędzie.
privy / 2010-07-12 12:55 / Tysiącznik na forum
Dziwne to wszystko, do tego ropa nieco tanieje. Ufff.... czy u Was też tak gorąco? Na Warmii na południowej, ale ocienionej stronie mam prawie 36stopni, masakra. Dekarze to mają przerąbane.
Zeus52 / 2010-07-12 13:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj ciepło,gorąco! Bezwietrzna pogoda,zatoka u nas,ta część z drugiej strony cypla...Pucka,nie Gdańska...jeszcze parę takich dni,a się zagotuje. A na dachu? Akurat dzisiaj mam przerwę. Ale ja lubie taką pogodę. Nawet na dachu...nie wiem czemu,ale mi to nie przeszkadza...widocznie jakieś geny od pramatki Ewy z Afryki. Ale pomocnicy to chyba z Alaski. Bo mi mdleją.
privy / 2010-07-12 13:22 / Tysiącznik na forum
Może na morzem inaczej odczuwa się temperatury, inna wilgotność i takie tam. Dla mnie pow 25 to już Afryka. Patrzę na giełdy i widzę, że nas teraz do worka z ruskimi wrzucili, ale nasze misie pokazują, że generalnie to jest kicha.
Zeus52 / 2010-07-12 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Możliwe. Bo gdy mam jechać w rodzinne strony,na południe(czasem trzeba)...to jak kara za grzechy...tam się duszę. W ogóle gdziekolwiek w głąb Polski...a tutaj to nawet 35 stopni w cieniu(wyobraź sobie na czarnym dachu,gdzie dotknięcie blachy grozi poparzeniem,a w papę można się wtopić!)...do tego palnik na całą parę...i wtedy jest super! Ale jak mówiłem:Ewa się kłania. Jednak pomocników mam widocznie kosmitów,bo mi padają. Choć....oni o mnie też tak szeptają.
max1224 / 2010-07-12 13:31 / Tysiącznik na forum
mam podobnie jak Ty a moja pani jak Zeus;-))
privy / 2010-07-12 13:46 / Tysiącznik na forum
To się dobrze dobraliście, zawsze ktoś da radę.
Zeus52 / 2010-07-12 13:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,u nas może dochodzić sprawa ciśnienia powietrza. Ja jestem z południa Polski...tu jest tuż nad poziomem morza...no i ta zmiana,mimo,że to już tyle lat...bardziej odczuwam za to złą pogodę,zimno. A słońce,gorąco...to jak dodatkowy spid. Nie lubię za to szarości,zimy... wtedy"zasypiam". Ale zobaczmy,co tam na giełdach...bo jak nic ciekawego,to robię wypad(choć i tak telefon pod ręką!)
privy / 2010-07-12 13:52 / Tysiącznik na forum
Tak może być, ja za to -20, -30 kein problem. Na giełdach nuda, ale na funcie brytyjskim do dolara jak nie dziś to jutro może się dziać. Mamy powrót do przebitej linii ponad miesięcznego kanału wzrostowego.
Zeus52 / 2010-07-12 14:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
No widzisz...nie zadowolisz nigdy wszystkich. A ja znów marzę,aby nastąpiło takie przesunięcie całej skorupy ziemskiej,tak o 30-45 stopni,aby Polska znalazła się w strefie co najmniej podzwrotnikowej....to się co jakiś czas zdarza...ostatnio...kiedy to było? Acha,gdy Antarktyda była w pobliżu równika...czyli wystarczy trochę poczekać. Kilkaset tysięcy lat...aż znowu napięcia związane z precesją szarpną,zerwą wszystko i znajdziemy się tam,gdzie należy...to odbywa się wtedy podobno bardzo szybko...po kilkadziesiąt-kilkaset metrów rocznie. Taaa...poczekamy.
privy / 2010-07-12 14:40 / Tysiącznik na forum
Nie musiałbyś wówczas używać palnika. Zresztą konieczne by było przekwalifikowanie się na liście bananowca :)
Zeus52 / 2010-07-12 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tylko nie pamiętam,jak często takie wydarzenia zachodzą. A jeśli to nie kilkaset tysięcy,ale parę milionów lat....kurna. W takim razie obawiam się,że polisa w Skandii może mi wygasnąć...
Zeus52 / 2010-07-12 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Saldo obrotów bieżących przygięło funta.
Grzegorz77-nielog / 89.8.38.* / 2010-07-10 15:51
Chłopaki mam pytanie ,które już tu pewno padło ale proszę o krótką odpowiedź ;) W jakich TFI w mBanku się poruszacie ? Które wybrać ze względu na konwersje w ramach jednego towarzystwa ( duży wybór dobrych fundów w jednym) ,opłaty itd. Działający tam pewno wiedzą ,które można najlepiej wykorzystać :). A co do nowego tygodnia to pewno po takim rymie urośnie w rytmie samby ;)pozdr
romuald_z / 2010-07-11 23:52 / Bywalec forum
Witam. Korzystałem z kilku różnych mając na uwadze dostępne w danym towarzystwie fundusze. Obecnie ograniczyłem się do dwóch Union i HSBC. Pierwszy głównie ze względu na szybkość konwersji. Dając zlecenie do 15,30 wycenę masz następnego dnia o 12, opłaty 4%. HSBC ma najmniejsze opłaty (2%) a konwersję zleconą do 10 realizuje następnego dnia o 17. Opłaty we wszystkich towarzystwach są w przedziale 2-4% i są tym mniejsze im wyższa jest wymagana minimalna pierwsza wpłata. Zadowolony byłem również z WIOFa. Korzystam również z certyfikatów (trzeba mieć aktywnego e-maklera). Np. zamiast DWS gold kupowałem cert. na złoto. Teraz też zamiast funduszu rosyjskiego mam cert na RTX. Dają możliwość natychmiastowego zakupu i zbycia w trakcie sesji giełdy. Pozdrawiam
Zeus52 / 2010-07-11 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,że tak omijam,ale nie siedzę w mbanku,dlatego nie wiem. Sądzę,że max,albo ktoś inny jakoś to krótko i zwięźle napisze...ale weekend gorący,pewnie wszyscy w plendrze...więc rozumiesz. Ja mieszkam w Rewie,blisko mam wielką wodę...ale nawet teraz,o tej porze...u mnie w domu chłodniej,niż na zewnątrz.
max1224 / 2010-07-11 23:40 / Tysiącznik na forum
nie no właśnie od finału się oderwałem ja w mbanku dopiero zaczynam i tak bardzo ostrożnie bo nie wszystko tam jasne dla mnie jeszcze korzystam z dws dość duże możliwości choć póki co siedzę w gold ale mają i BRIC i rosję i turcję no i unikoronę a to ze względu na szybkość zleceń i możliwość gry na dolcu w razie padaki na giełdach z tym że na razie nie idzi mi zbyt dobrze lepiej czuję skandię ale tam siedzę znacznie dłużej
Zeus52 / 2010-07-11 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale pewnie chodzi głównie o to,czy tam można się przerzucać w różne fundusze tak,jak w Skandii,bez opłat. Np z Black Rocka w Tempeltona,albo Schrodera...bo zdaje się,że kolega wyżej napisał,jakby myślał o jakimś jednym TFI...który najlepiej wybrać,który ma najlepsze możliwości konwersji pomiędzy swoimi subfunduszami...ale to zdaje się dotyczy tylko konkretnych fundów kupowanych"bezpośrednio",a nie Skandii,Axa,Aegona...i pewnie mbanku. Ale ja się tylko domyślam. Czy tak jest? Czy może bez opłat konwersje tylko w ramach jednego TFI?
romuald_z / 2010-07-12 00:11 / Bywalec forum
Zakup funduszy w każdym dostępnym w mbanku towarzystwie jest bezpłatny,. Natomiast konwersji można dokonywać jedynie w obrębie jednego towarzystwa, Tzn. nie można konwertować np. z uniona do dws.
Zeus52 / 2010-07-12 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozumiem. Czyli coś musi był płatne...tzn wyjście? Czyli inaczej niż u nas...
marcin01234 / 2010-07-12 12:26
Za wyjście też nie pobierają prowizji.

Jedyną opłatą jest ta za zarządzanie, pobierana przez każdy fundusz zgodnie z prospektem emisyjnym i ujęta już w wycenie jednostki uczestnictwa.

mBank wydaje się być najlepszą platformą pod względem finansowym. Niestety brakuje w nim funduszy BlackRock, które tak tutaj lubicie.
Zeus52 / 2010-07-12 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,to dla Ciebie może dziwne pytanie. Ale ja nie rozumiem tego(bo nigdy się nie interesowałem)...jeśli nie ma opłat za wejście,ani opłat za wyjście z jakiegoś TFI...to co stoi na przeszkodzie w manewrach pomiędzy różnymi TFI? Tego nie rozumiem. Może to dla Ciebie dziwne pytanie. Ale ja siedzę w Skandii i patrzę w/g niej...a u nas wchodzę i wychodzę z dowolnych TFI w dowolne inne...bez żadnych opłat i w każdej chwili. Wyjątkiem jest samo przewalutowanie=0,2% przy zmianie pomiędzy fundami w różnych walutach. Tak u nas rozumiemy konwersję,czy transfer. Sprzedaje ALL1...za free,kupuję za to Black Rocka...też za free...jedynie 0,2%,bo w tym wypadku mamy zmianę waluty z PLN na USD. Czegoś nie kumam...jeśli nie ma kosztów(tak,jak i u nas)zarówno przy sprzedaży,jak i zakupie...to o co chodzi z tym zastrzeżeniem,że można się obracać tylko w jednym TFI ? Na czym polega trudność? Bo ja w Skandii klikam...i jestem bez opłat w innym...za jakiś czas znowu w innym TFI...wybacz niezrozumienie...ale nigdy nie zaglądałem do mbanku i dlatego nie rozumiem.
student_mel / 2010-07-12 13:12 / Bywalec forum
Może ja coś dorzucę.... Polega to na tym, że jedyną opcję przy konwersji jest wybranie któregoś funduszu(subfunduszu) w obrębie danego TFI. Nie ma opcji wybrania czegoś innego. Dlatego jeżeli chcesz wyjść z jednego TFI do innego, musisz najpierw odkupić jednostki i potem za ten kapitał zakupić jednostki wybranego funduszu. Co niestety trwa dość długo, bo zanim kasa pojawi się na koncie mija kilka dni.
max1224 / 2010-07-12 13:12 / Tysiącznik na forum
niuans polega na tym że w ramach tfi jest konwersja a między różnymi tfi odbywa się to poprzez odkupienie jednostek i zakup nowych i tu kłania się belka (rozliczenie transakcji)
Zeus52 / 2010-07-12 13:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz kumam. Nam nikt Belek pod nogi nie rzuca. No i czas...
student_mel / 2010-07-12 13:13 / Bywalec forum
wyprzedziłeś mnie o całe 44 sekundy :)
max1224 / 2010-07-12 13:29 / Tysiącznik na forum
no nie bądź taki już otwieranie wątków Ci oddałem ( z radością - efekt);-)) więc na sekundy już raczej nie rywalizujmy acz zawsze to miło mieć podobne myśli
student_mel / 2010-07-12 13:37 / Bywalec forum
to raczej praca organiczna, praca od podstaw :)
u2mart / 2010-07-11 23:53 / Tysiącznik na forum
Żeby nie pomieszać unikorona należy do uniona i cenię ich za szybkość konwersji. Z DWS jest w czym powybierać ale HSBC raczej lepsze aczkolwiek trzeba samemu rozliczać się z podatku w ich przypadku.Ogólnie spory wybór fundów i trzeba pokombinować co komu pasuje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy