Forum Polityka, aktualnościGospodarka

100 hektarów legalnej plantacji konopi w Polsce. Pojechaliśmy tam z kamerą

100 hektarów legalnej plantacji konopi w Polsce. Pojechaliśmy tam z kamerą

Wyświetlaj:
oMazur / 94.254.193.* / 2015-10-25 01:39
To nie Pomorze tylko Warmińsko mazurskie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
byuta / 159.205.216.* / 2015-10-25 01:38
i co mozna mozna ,gospodarka musi byc zgodna z duchem partii
kosc / 188.146.65.* / 2015-10-25 00:58
i co mamy po...........? z pomieszaniem ?
Krzyśśśśśśś / 94.231.56.* / 2015-10-25 00:47
ktoś zarabia i od razu halo, niech zarobi milion w miesiąc i ucieknie z tego zawistnego kraju, tego życzę
juleoa / 5.172.232.* / 2015-10-25 00:34
Moja mama miała kilka lat temu pole ok 1 ha konopi przemysłowych. Niestety w miejscu gdzie to nowość to nie był dobry biznes. Codzienne doglądanie krzaków, pilnowanie jakości pola, spotkania z instytutem. Zbieranie plonów było ciężkie. Większość wykonywana była ręcznie, całą rodziną. Większość maszyn nie dawała rady. Jednak najgorsi byli ludzie, szczególnie Ci młodzi. Przyjeżdżali, myśląc, że można to palić. Wszystkich trzeba było informować co to tak naprawdę jest. Pozwalaliśmy im, żeby wyrwali sobie krzak co jest wielkim wyczynem, by mogli spróbować. Tak pozbyliśmy się miejscowych, chociaż ''wycieczek'' i tak było dużo. W promieniu ok 50 km rozeszła się wieść o polu. Pole trzeba było pilnować, bo było jakościowo jednym z najlepszych w Polsce.
Szkoda, że z pola zostały tylko kikuty po zorganizowanej kradzieży wiechów konopi przez pewną grupę. Z pola nic nie zostało, później już była tylko policja, kryminalni i instytut. Szukanie sprawcy i żal nad konopiami, które mogły zostać przeznaczone na olejek. Codzienne noce pilnując, tego co się zostało na polu.
Sprawców znaleziono. Myśleli, że to ''ta prawdziwa konopia'', ich grupa wpadła z indyjską odmianą, moja mama się nachodziła jako świadek do sądu po zniszczeniu pola. Od tego zdarzenia minęło 5 lat. Do dziś nie otrzymaliśmy obiecanego odszkodowania.
Sama sądzę, że przemysł konopny powinien się rozwinąć (artykuły spożywcze, ubrania produkowane z konopi), byłam w jednej wsi w bodajże woj. opolskim, gdzie cała wieś hoduje konopie, każdy nawzajem sobie pomaga, sąsiad z sąsiadem, pracują nad tym od lat. Tam nie ma mowy o kradzieżach, widziałam jak pracowali przy zbiorach. Ludzie powinni być lepiej doinformowani nt konopi przemysłowych. Niestety jest tak jak na stronie głównej wp. Ludzie wchodzą bo myślą, że to nie wiadomo co, marihuana, starsi widzący coś nowego na polu tylko obgadują za plecami, że narkotyki masz na polu.
To była ciekawa uprawa, sama się wiele nauczyłam. Odróżnianie odmian, wyrywanie tych złych, coś nowego. Z perspektywy czasu szkoda tego pola, mogło być przeznaczone na olejek konopny...
Crunk / 91.245.80.* / 2015-10-24 23:59
i dobrze bo polska zarobiła by na tym tyle milionów że nasza władza by się zdziwiła
RafalNL / 80.61.48.* / 2015-10-24 23:28
A ja wraz z przyjaciółmi buduję w Holandii jeden z pierwszych domów w którym ściany wykonane są z mieszanki konopi przemysłowej, wapna i wody. Niesamowite wartości izolacyjne i trwałość to niektóre z zalet. Budowa nie jest wcale droższa niż ze zwykłych cegieł i szczerze mówiąc mury postawiliśmy, a właściwie ubiliśmy, w 2 tygodnie. W rejonie Groningen chcą budować takie domy. Tam ogromnym problemem są wstrząsy tektoniczne powodowane, tak jak w rejonie Katowic, wyrobiskami złóż. Domy z konopi nie pękają tak jak te z tradycyjnej cegły. Ktoś chce to tu można znależć więcej informacji, tyle że po holendersku - Twitter #hennephuis
gość2 / 178.43.52.* / 2015-10-25 02:40
Taki dom to dobra sprawa. Nie wychodzimy z łóżka i jesteśmy odurzeni zapachem Marihuany.
Ela 984 / 83.23.44.* / 2015-10-24 23:13
Ale odkrycie. Konopie w Polsce sadzi się od zawsze. Z łodygi robiło się bardzo mocne sznurki. Mój dziadek mówił że najlepsze sznurki konopne . Co z resztą tej rośliny robili nie wiem, może właśnie jakiś olej tak jak ze lnu.
Nostalgik / 87.78.175.* / 2015-10-25 00:03

Co z resztą tej rośliny robili nie wiem, może właśnie jakiś olej tak jak ze lnu.

Moja mama robiła z ziaren konopii zupę na Wigilię Bożego Narodzenia. Zupa ta nazywała sie "Siemieniotka" , ale z siemieniem lnianym nie miała nic wspólnego. Przepis na nia jest mi znany , ponieważ byłem wciągany w proces produkcyjny. Po zjedzeniu tej zupki , wszystkie prezenty pod choinką wydawały się być fantastyczne.
Wieslaw46 / 31.178.46.* / 2015-10-24 23:11
Bajdurzycie jak małe dzieci
W latach 60-70 konopie przemysłowe były uprawiane na wielką skalę, Były przerabiane na włókno i przynosiły dobre zyski. Odkrywacie Amerykę. Do dziś po stodołach lubelskich wsi leżą resztki maszyn i urządzeń. Uprawy te zostały zapomniane.
Świećkobrzęk / 93.105.120.* / 2015-10-24 23:09
A kiedyś Słowianie powszechnie uprawiali len i konopie. Tylko wymyślono przepisy i organy ścigania. Koszula lniana czy włókna konopi mają właściwości bakteriobójcze natomiast w importowanej bawełnie rozwój bakterii i grzybów nic nie hamuje. No ale jest lobby producentów i importerów bawełny a nie konopi. Słoma konopi to wspaniałe paliwo, rośnie szybko, tłuste i pożywne nasiona itd itp. Tylko w tym chorym kraju zakazy i zakazy bo bawełna by się nie sprzedawała. Co do właściwości to te konopie mają bardzo niski poziom THD ale niezarejestrowanego rolnika uprawiającego konopie Policja traktuje gorzej jak islamskich terrorystów.
Marian659 / 178.183.183.* / 2015-10-24 22:44
Konopie przemysłowe sadzi się od dobrych może nawet 10 lat w Polsce. nic nowego w tym artykule nie ma :)
pazdzioch z ferdkiem / 46.208.202.* / 2015-10-24 23:02
Oj lepiej. Ja jakies 15 lat temu moze wiecej bylem na takiej plantacji w Kalinowej kolo Warki. Tam byl kiedys instytut genetycznu buraka cukrowego i tam na ok 150 ha hodowali konopie do okladania w kopcach burakow na zime : )
ghjrtyu / 79.110.199.* / 2015-10-24 22:37
no to wspaniałe miejsce można by tam zasiać prawdziwe roslinki, przecież nikt się nie kapnie; co będą brali próbki z hektara?
tete / 89.230.214.* / 2015-10-24 23:04
Nie dość że tam nic nie zasiejesz, to jeszcze w promieniu kilku kilometrów koleś zniszczył wszystkie plantacje. Tam jest masa męskich roślin które zapylą Ci te Twoje medyczne. Tyle z plonów.
Arcanum. / 178.42.197.* / 2015-10-24 22:36
4k z hektara, hahah, chyba wg poprawnych politycznie pismaków. Pewnie na 90ha rośnie nieregularnie rozmieszczone co najmniej z kilka arów tych z THC. Jeśli chcesz coś ukryć pozostaw to na widoku :)
konop / 46.204.242.* / 2015-10-24 22:30
Niewobrazam sobie zbioru konopi zyklym kombajnem zbozowym.
zając stepowy / 77.92.35.* / 2015-10-24 22:17
Rośnie sobie w przydrożnym rowie jakieś ekologiczne zielsko, którego żadne dzikie bydlę nie zeżre w trosce o swoje zdrowie, a właściciel rowu też nie.
Co z tym zielskiem począć ?
Zielsko rozrasta się, ograniczając widoczność użytkownikom tej drogi, płacącym podatki za użytkowanie drogi.
Droga jest "krajowa" , wiejska albo gminna. Rów z zielskiem też ma w kwitach jakiegoś właściciela.

Najnowsze wpisy