Forum Polityka, aktualnościGospodarka

100 miliardów dla górników

100 miliardów dla górników

jliber / .* / 2005-08-01 18:57
Komentarze do wiadomości: 100 miliardów dla górników.
Wyświetlaj:
KASIA / .* / 2005-08-02 01:19
JESTEM ZONA GORNIKA.TE BZDURY KTORE WYPISUJECIE SĄ ŻENUJĄCE. OK 4 GRUDNIA SĄ DARMOWE WYCIECZKI POD ZIEMIE -ZAŁATWCIE SOBIE TAKĄ "RAJSKĄ WYPRAWĘ" A ZOBACZYCIE W JAKICH WARUNKACH PRACUJĄ GÓRNICY, JAKIE JEST ZAGROŻENIE ZYCIA A POTEM WYMĄDRZAJCIE SIĘ ,SIEDZĄC W CIEPLUTKIM FOTELIKU PRZED KOMPUTEREM.
górnik / .* / 2005-08-02 22:57
a ktoby się odważył zjechac pod ziemie z idiotów co te bzdury wypisują ani jeden bo przed szolą by już mieli pełno w gaciach oni są szpecami od gospodarki tylko przed kompem
Bellum orga omnes / .* / 2005-08-02 14:36
Wpełni sie zgadzam ale skąd budżet zgromadzi tyle pieniędzy pomyśl lepiej o swoich dzieciach czy chcesz żeby pracowały w Polsce rozwijały ten kraj czy tak jak setki tysięcy a może już niedługo miliony młodych ludzi będzie zmuszonych do opuszczenia kraju. 100 mld na nowe miejsca pracy i rowuj nowoczesnych technologii jest durzo lepszym rozwiązaniem, pomyśl o tych co wogule nie pracują i muszą utrzymać rodziny!!!!
ON / .* / 2005-08-02 11:55
Droga KASIEŃKO! Popieram George, że mogłaś wybrać inaczej, i zdecydować się na jakiegoś wymądrzającego się frajera siedzącego w cieplutkim fotelu przed komputerem. Podobnie Twój mąż mógł również wybrać atrakcyjniejszą ”posadkę” np. w hipermarkecie. Dokonując wyboru zawodu świadomie zdecydowaliście się na czerpanie czekających korzyści finansowych wynikających ze wszystkich przywilejów i wysokiej emerytury, bez konieczności zdobywania wykształcenia i codziennej walki o przetrwanie. Z powodu przejścia na emeryturę w sile wieku, Twój małżonek będzie mógł sobie dalej ”fedrować” i urabiać ”przodek” lecz już w zaciszu domowego ogniska. Czy wiesz, że inni w wieku ponad 60 lat będą w pocie czoła pracować i dokładać do jego emerytury, i to bez możliwości odstąpienia od wykonywanego zawodu za duuuużą kasę i bez prawa przejścia na wcześniejszą emeryturę. Czy w Twoim odczuciu tak wygląda sprawiedliwość społeczna?! Mimo wszystko uważam, że praca górnika pod ziemią jest ciężka. Nie można jednak żyć kosztem innych grup społecznych kiedy większości żyje się w niedostatku. W mojej ocenie jest to niemoralne, tak jak siłowy sposób organizowania sobie przywilejów.
Mała / .* / 2005-08-02 10:33
Mój ojciec i przyrodni brat "byli" górnikami. Teraz mają własne businessy bo odeszli z kopoalni i każdy dostał do łapki 40.000 zł "odprawy". W czasach, kiedy zwykli ludzie oblizywali się na pewne rzeczy oni mieli wszystko za pół darmo w sklepach dla górników. A na dole byłam. Nie jest fajnie. Nie podobało mi się, dlatego bardzo dobrze uczyłam się w szkole, w liceum a potem skończyłam studia wyższe. Nie stać mnie było na komputer, nie miałam magnetofonu ani kolorowego telewizora (co mieli górnicy). Zwykli ludzie nie chlają ton piwa usprawiedliwiając to rodzajem pracy. A górrnicy tak. Nie chcę dawać pieniędzy darmozjadom i moczymordom. Tak już jest. Dlaczego lekarz, który latami studiuje i zdobywa kolejne stopnie specjalizacji i odpowiada za ludzkie życie dostaje G... a moczymorda, któremu nie chciało się uczyć uważa że złapie za łopatę i za to dostanie za miesiąc tyle ile zarobi lekarz z dyżurami przez pół roku. Chyba Wam się we łbach poprzewracało. Za komuny mieliście wszystko niezależnie od tego czy tam na dole pracowaliście czy spaliście.
Marc / .* / 2005-08-02 08:03
To też dlatego pensja górników jest dużo powyżej średniej krajowej. To rekompensuje im niedogodności pracy pod ziemią i tu zgadzam się na takie wysokie wynagrodzenie. Co do emerytur jestem zdecydowanie na NIE! To niestety można nazywać po imieniu - złodziejstwo, ponieważ innym, wcale nie lepiej sytuowanym (np. służba zdrowia), trzeba zabrać, żeby dać górnikóm.
George / .* / 2005-08-02 06:00
Trzeba było wybrać kogoś innego. Nikt nikogo nie zmusza do pracy pod ziemią, ale jak się nie ma w głowie....
samozatrudniony / .* / 2005-08-02 00:07
Nie mam nic przeciwko wcześniejszym emeryturom górników, nauczycieli, mundurowych, czy gospodyń domowych, ALE NIECH DO CHOLERY SAMI SOBIE OPŁACAJĄ WYŻSZĄ STAWKĘ ZUSU!!!!!!!!! Wara im od moich pieniędzy! Jeżeli ta ustawa przejdzie, będę się domagał, jako poszkodowany, aby RPO zaskarżył ją w Trybunale Konstytucyjnym.
jm / .* / 2005-08-02 00:03
nie mam nic przeciwko wcześniejsztm emerytorom dla górników pod warunkiem, że będą od zaraz płacili wyższą składkę na fundusz emerytalny yal aby w pełni pokryła zwiększone wydatki budżetu z tego tytułu
O / .* / 2005-08-01 22:01
każda praca ma swoje zalety i wady. A czy któryś z ciężko pracujących górników zastanowił się na przykład nad pracą pielęgniarki zarabiającej średnio 800-900 zł, która niejednokrotnie z pomocą innej osoby, musi przenieść z łóżka na łóżko lub podnieść, obrócić itp. osobę, która waży w najlepszym wypadku 100 kg? Nikt z walczących też nie powiedział głośno, że planowane przepisy nie narzucały pracy do 65 roku życia pod ziemią, lecz w pracach na powierzchni, no ale niestety to wiąże się z niższą pensją (bez dodatków za szkodliwość) a tego górnicy przyzwyczajeni do dobych wędlin i mięsa oraz codzienne porcji piwa i ogólnie konsumpcyjnego trybu życia nie byliby w stanie zaakceptować. Nieprawdą jest również zarabianie 1 700 zł (chyba, że w spółkach prywatnych, ale w takich miejscach prywatny właściciel osiąga zyski i niech to on pokrywa dodatkowe wydatki a nie my, celem osiągnięcia przez niego wyższych dochodów). górnicy otrzymują 13, barbórkę, talony na żywność, które realizują w sklepach ogólnodostępnych, a także np. udział w zyskach kopalni. z tego co mi wiadomo ostatnio zysk taki wypłaciła jastrzębska spółka węglowa. Nie należy również zapominać o tym, że produkcja węgla jest nadal dotowana.Ja tylko z jednym się nie mogę zgodzić, dlaczego pracuję, płacę podatki i poświęcam każdy swój wolny czas aby coś w życiu osiągnąć i jednocześnie pracuję po to, aby górnicy w wieku 45 lat (kiedy to ja będę dopiero w połowie swego też niełatwego i pełnego stresu życia zawodowego) będą przed moimi oknami spędzali każdy swój wolny czas na drobiazgowym myciu każdego zakamarka swego idealnie utrzymanego samochodu, albo też zakładali działalność gospodarczą w celu dorobienia (nie trzeba przecież płacić ZUS), albo też pracowali na czarno u okolicznych przedsiębiorców. Bo przecież w 45 roku życia są mężczyznami w pełni sił.Co to za sprawiedliwość, że ja muszę ich utrzymywać. ja chcę pracować, zgadzam się by część moich dochodów była przeznaczana na biednych, bezrobotnych i bezdomnych, ale nie na darmozjadów.
student AE / .* / 2005-08-01 23:06
Kolega wyzej ma racje, jak sie slyszy w wiadomosciach o gornikach to tylko strajki i tylko ze wszyscy ich oaszukali i beda strajkowac, blokowac. W naszym kraju niedlugo wszyscy beda mieli emerytury po 25latach (policja, wojsko, kierowcy mpk, nauczyciele, urzednicy, no to czemu nie gornicy tez?) Ja chce zalozyc wlasna firme i chce widziec jak za moje podatki panstwo zbuduje moim dzieciom basen obok szkoly a nie zeby za te podatki jakis 45letni byly gornik jezdzil na wakacje! Praca ciezka na dole, ale zobaczycie ilu teraz zrobi sie gornikow pracujacych na dole! Beda zapisy i kolejki! Poprzewracalo sie wam we lbach krotko mowiac! Ten biznes jest niedochodowy, popatrzcie ile co roku miliardow idzie na doplaty do tego gornictwa! Zamknac to, uciac to w koncu, te strumienie pieniedzy! Ile za to mozna by szkol wyposazycz, szpitali zbudowac! Skoro gornicy maja po 25 latach emeryturki to moja mama tez powinna miec, jest ksiegowa, od 10 kazdego miesiaca siedzi po 14h w pracy, stes, problemy z urzednikami, i co? do 65 roku bedzie pracowac a ma dopiero 45! I zobaczycie ze wszystkie kraje wokol Polski zostawia nas daleko w tyle, bo my bedziemy ciagle placic za przeszlosc
nie lubię zakłamania / .* / 2005-08-01 22:33
Zapomniales dodać jeszcze tylko to, ze kampania prezydencka tez kosztuje, cimoszewicz zyskal poparcie górników a my za to zaplacimy i to na tyle, przy nadchodzaych wyborach prosze tylko zweryfikowac czy ostatnia kadencja sejmu pod rzadami SLD byla poprawna:)
Absolwent AE / .* / 2005-08-01 22:08
ZGADZAM SIE :-)))Apel do Prezydenta: WETO !!!!!!!!!!!!!!!!
PŁACĄCY ZUS / .* / 2005-08-02 10:37
Panie Prezydencie proszę nie podpisywać tej ustawy, jest ona szkodliwa, powinny obowiazywać zgodnie z Konstytucją równe prawa. A poza tym które kopalnie płacą ZUS, dlaczego ZUS miałby płacić komus emeryturę jeśli on nie opłacił składek. Ja jak nie zapłacę pracownikom ZUS-u to zaraz groża mi zamknięciem firmy itp., dlaczego są rowni i równiejsi, jeszcze raz prosze niepodpisywać tej Ustawy, jest ona szkliwa dla przyszłosci tego kraju.
Stan / .* / 2005-08-01 22:40
Apel do Prezydenta: WETO !!!!!!!!!!!!!!!!
O / .* / 2005-08-01 22:34
widzę, że absolwenci AE myślą podobnie :)))
Nowy / .* / 2005-08-02 08:37
Proponuję też Veto dla EMERYTUR MUNDUROWYCHTrepostwo idzie na wcześniejsze emerytury, może potem bez ograniczeń pracować, a do tego wg. oficjalnych danych średnia emerytura trepowskajest CZTERY-PIĘĆ RAZY większa od przeciętnej krajowej.Ciekawe że to jakoś nikogo nie boli?????
niegórnik / .* / 2005-08-01 21:48
A ile miliardów wyjdzie do np. 2050 roku, albo do 2100 roku ?Nie po to górnicy walczyli o zmiany na lepsze (np. w kopalni "Wujek"), żeby teraz mieć gorzej. To chyba oczywiste. A że oni, i cała reszta, która walczyła o "lepsze", została kiwnięta ostro przez tzw. inteligencję (co to nie orze i nie sieje, a zbiera), to niestety jest fakt.A teraz radzę policzyć, ile kosztuje nasze państwo ukryte bezrobocie (a w zasadzie szkodnictwo) w formie etatów we wszelkiego typu instytucjach publicznych.A kto ustanowił tzw. wcześniejsze emerytury (w tym dla "ciężko pracujących" urzędników wszelkiej maści)? Kto, w pocie czoła i za przyzwoleniem społecznym, produkował masowo rencistów wszelkich kategorii? Kto wprowadził zasiłki przedemerytalne? Czy ci ludzie, którzy z tego korzystają nie powinni normalnie pracować do osiągnięcia wieku emerytalnego?Więc dajmy spokój górnikom, bo im się należy nie mniej, niż innym.
sceptyk / .* / 2005-08-01 22:08
Masz rację! Dlatego proponuje żebyś wzioł jakiegoś górnika na utrzymanie kiedy już wypracuje te 25 lat pod ziemią. "bo mu się należy". Dlaczego mają to robić wszyscy pracujący Polacy?? W naszym społeczeństwie niestety pokutuje mentalna spuścizna po "najlepszym systemie" że jak ktoś spływa potem przy fizycznej pracy, to musię "należy więcej" od tego co używa mózgu! Nic błędniejszego, dlatego budowa "najlepszy ustrój" sie nie udała. Technologia milionów "fizycznych" nie wytrzymała konkurencji z technologią "mózgowców" ! Pozdrawiam
niegórnik / .* / 2005-08-02 20:59
Co do wiedzy waści o minionym systemie, to niestety, tutaj jestem raczej sceptykiem: jest bardzo słaba i opiera się zapewne na aktualnie obowiązującej propagandzie sukcesu obecnego ustroju i wątpliwej jakości przekazach historycznych o tym, jak to wtedy było. Jest to "temat-rzeka", więc powiem tu tylko, że jeżeli już jakaś mentalna spuścizna pokutuje, to dokładnie odwrotna od przedstawionej przez waści, panie Sceptyku (jak chyba zresztą zawsze na przestrzeni dziejów). Co zaś do kwestii "technologii milionów 'fizycznych' versus technologii 'mózgowców' ", to też akurat było dokładnie odwrotnie (wystarczy tu np. wspomnieć wczesnego Gierka z jego programem rozwoju nauki i techniki i kredytami, które nabrał w celu nadgonienia zapóźnień cywilizacyjnych; inna sprawa, co z tego wyszło); lat 80-tych nie bierzmy pod uwagę, bo wtedy obowiązywało, jak pamietamy, hasło "im gorzej, tym lepiej".Aa co do "mózgowców", tzw. inteligencji, to szacuję, że 30% ich populacji istotnie kreuje rozwój i postęp; reszta to w większości osoby bezużyteczne, pasożytujące na organizmie państwa za pomocą zręcznie skonstruowanego systemu prawnego, uzasadniającego ich istnienie.To tylko tyle tytułem sprostowania, moim zdaniem, fałszywych wniosków szanownego Pana. Ale moja poprzednia wypowiedź de facto abstrahuje od minionych czasów (choć oczywiście odnosi się do sytuacji, której korzenie sięgają w głąb bardzo głęboko - jak to często zresztą bywa). W największym skrócie: powiedziałem, że skoro tylu darmozjadów żeruje na tym państwie już teraz, dzisiaj, to tym bardziej wcześniejsza emerytura należy się górnikom. Bądźmy konsekwentni. I jeszcze taka mała uwaga. Pisze się "wziął", a nie "wzioł".
Marek / .* / 2005-08-01 21:18
Przedtem .... talony na samochody, sklepy tylko dla górników. Teraz ciągle dopłacamy do tego węgla, do pensji górniczych. Jest to chore i nie maoralne. Skoro jest tak źle z tymi górnikami, z ich wydajnością, z efektywnością gospodarcza to dlaczego górnik zarabia sporo jak nie ma z czego. ? Moim zdaniem, zawód jak każdy inny i jakieś ogromne przywileje z cała pewnościa im sie nie należą. Zgadza się, górnik 65 letni nie ma miejsca na dole kopalni lecz nikt nie mówi że ma pracowac do tego roku życia. Jest wolność gospodarcza, może zmienić sobie pracę jeśli tylko chce. Po drugie, za prace w górnictwie mozna im co najwyżej przyznać korzystniejszy przelicznik i to za lata faktycznie przepracowane na dole kopalni.
Sławek / .* / 2005-08-01 21:10
Prowadzę mały Oddział banku komercyjnego i też mam ciężką robotę w permanentnym stresie. Też chce na wcześniejszą emeryturę
ON / .* / 2005-08-02 10:19
Drogi Sławku! Moim skromnym zdaniem przysługuje Ci prawo do wcześniejszej emerytury. Przynajmniej powinieneś się o nie ubiegać z uwagi na podobny do górnika charakter i warunki pracy. Przecież tak jak górnicy pracujesz pod ziemią w skarbcu, jesteś ciągle narażony na zawał z powodu ilości gotówki, pracujesz w smrodzie nowych banknotów. A tak poważnie, to wykonywanie każdej pracy i zawodu jest stresujące nawet sprzątaczki, której na świeżo umytą podłogę ktoś wlezie z brudnymi butami. Dlatego też uważam, że bardzo ostrożnie należy (o ile w ogóle) rozdawać różnego typu przywileje.
Jacek / .* / 2005-08-01 20:43
Trzeba jednak przyznać, że górnicy bardzo skutecznie potrafią realizować wybraną przez siebie strategię. To niesamowite, że kilka godzin "szumu medialnego" przed wyborami może być warte ponad 100 miliardów złotych !!! Chyba nawet Bono i Geldof nie powstydziliby się tego...
jliber / .* / 2005-08-01 18:57
Taniej jest kupowac wegiel za granica niz go wydobywac w Polsce. Przez ostatnie 30 lat wszyscy Polacy placili ciezkie haracze na doplaty eksportowe aby inne kraje kupowaly nasz wegiel jeszcze taniej. Teraz nastepne haracze na wybujale zadania emerytalne. Nie dosc ze maja ogromne pensje, to jeszcze beda sobie przechodzic wczesniej na emeryture. Wszystko na koszt nas wszystkich. Tymczasem jest proste rozwiazanie. Sprzedac i Zapomniec.
hiszpan / .* / 2005-08-01 21:16
niewiem czy pensja 1700zł to taki luksus niech sobie kazdy zjadzie i zobaczy jak wyglada praca pod ziemia w zapyleniu smrodzie i pocie chetnie sie zamienia gornicy z prac przy biurkach
Obsolwent AE / .* / 2005-08-01 22:05
Panie Hiszpan, prace kazdy sobie wybiera... Jak ludzie sie godza za tyle pracowac co Pan tu pisze (co wydaje mi sie duuuuzym zanizeniem - pamietajmy takze o ukladach zbiorowych oraz "barbórkach" itp.) to ich sprawa. Zreszta nie chce mi sie o tym pisac bo i tak sie niezrozumiemy...Jest kapitalizm i nie bede doplacac do jakis tam "uprzywilejowanych" grup spolecznych (ktore mysla tylko o sobie oraz "tu i teraz" - a nie obchodzi ich zupelnie sloganowa "przyszlosc narodu (gospodarki)". Mam dosc!!!!!! Ciagle tylko gornicy to, gornicy sro...."otake Polske walczyliscie".Prosze przeczytac kazda jedna ksiazke z zakresu makroekonomii - "w kapitalizmie nie ma miejsca na zwiazki zawodowe" - wiec o co tak wlasciwie walczyliscie??? (wedlug mnie to samodestrukcja...).Wedlug mnie KOSZTY takiej ustawy beda bardzo powazne...i caly narod bedzie lozyl na "biednych" gornikow, a Polska zostanie "dalego w tyle" - bedziemy dalej traktowani jak zebracy Europy a Indie pokaza nam jak wyglada prawdziwy rozwoj gospodarczy!!!
Lost generation / .* / 2005-08-19 19:48
Nikt ci nie karze dopłacać Jastrzębska Spółka Węglowa S.A Wypracowuje ogromne zyski i odprowadza je do budrzetu państwa A jak się nie podoba praca polskich górników To sobie kupujcie ruski węgiel Nie znacie tej pracy i łatwo wam tu pisać .Mi się wydaję że średnia wieku na tym forum to 15 lat bo tylko dzieci dają się propagandzie w tych czasach telewizja pro Rządowa namieszała wam w muzgach i teraz zamiast dbać o swoje prawa jesteście zazdrośni a nawet nie wiecie że nie ma powodów do zazdrościPostarajcie się o swoje prawa a oszczędności nalerzy szukać w korupcji i pensjach urzędników państwowych ,bjurokracji a nie wśród najbiedniejszych pozabijalibyście się nawzajem P******* Naród !!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy