Forum Forum inwestycyjneFundusze

100tys i więcej- AEGON czy mBANK ?

100tys i więcej- AEGON czy mBANK ?

z500 / 2007-07-04 06:11
jestem tuż przed podjęciem decyzji o wrzuceniu 100tys. w fundusze - dość uczciwy doradca prawie przekonał mnie do AEGONu ale..poczytałem forum i mam kilka wątpliwości... dokładnie chodzi o ten produkt Multi AEGON Lokata przy 100tys.- 0zł opłat za wejście, zarządzanie i wyjście płatne. http://aegon.pl/u235/navi/33085 Muszę przewidzieć i taką sytuację, że pieniądze będę chciał wycofać nawet ze stratą (np. uda mi się znaleźć jakąś działkę pod budowę). I czy w tym całym AEGONie nie wpadnę w pułapkę znacznych strat?

Zakładam przytrzymanie tam pieniędzy min. rok i jak wciągnie mnie ta "zabawa
to mogę tam dorzucać jakieś 5-10 tys. miesięcznie. Pytam o wasze opinie- jak by tu dobrać portfel na początek (na dzień dzisiejszy) .Mam 30lat i dopiero zaczyna w temacie
Czy przypadkiem mBank - nie byłby tu bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Wiadomo, że jak każdy liczę na zyski ale jestem też realistą i wiem że nawet NOSTRADAMUS nie przewidzi jaka pogoda będzie za pół-roku....;;) Niemniej jak byście na dzień dzisiejszy konfigurowali portfel aby zarobić po roku - nie mniej niż 15% na czysto, minimalizując ryzyko (z tytułu małego doświadczenia) ?
Czy może zadziałać na dwa fronty - w AEGON wsadzić tą większą kwotę - a te wpłaty wsadzać na SFI mBanku ? - jak tak to jakie portfele konfigurować .... i co konkretnie polecacie na dziś ew. czy już inwestować czy teraz jest dobry okres się wstrzymać w ciągu najbliższych dni.... początek lipca 2007
piotr@z500.pl
Wyświetlaj:
Idyll / 2007-10-08 08:11 / Bywalec forum
W mBanku na pewno jest zdecydowanie szersza oferta. W Aegonie nie kupisz nowych funduszy, na kórych można nieźle zarobić w okresie do pięciu lat. Takim funduszem przykładowo może być UniAkcje: ME 2012, albo AIG EURO MIŚS... Popieram więc zamiar ulokowania części przez mBank!
Duffy / 83.6.221.* / 2007-10-08 01:51
Jesli masz taki problem to skontaktuj sie z doradzca inwestycyjnym..a nie z dor..finansowym. Po drugie ..Aegon ma plusy i minusy ...ale przy wiekszej kasie mbank wypada blado
( podatek belki ). Przy kwocie 1- 10 tys tego sie nie dostrzega przy wiekszej kasie juz boli.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-10-17 08:57
Przykro mi. Doradca inwestycyjny nie zajmuje się tak małymi kwotami. Prawdziwy asset zaczyna się od 1 mln. Ale przy tej kwocie można wejść w portfel inwestycyjny prowadzony przez doradcę inwestycyjnego.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-24 15:18
Wybierasz samochód. Ale czy wiesz dokąd masz nim jechać?
new_rejs / 2007-09-24 13:18 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Trzymaj się z daleka od AEGON.
Zainwestuj sam np. przez mBank lub Millennium.
Zero opłat i prowizji i kasę możesz wypłacić kiedy chcesz.

Sam się dałem naciągnąć na Aegon na 25000zł.
Pierwszy i ostatni raz!
Co kilka tygodni potrącają mi jednostki z funduszy na jakieś opłaty.
Skandal. A nie chcę wyść bo po pierwsze jestem na minus a po drugie jeszcze od tego co zostało potrącą mi 7%. Kpiny w biały dzień - biorą kasę za nic.
henrykw26 / 213.158.196.* / 2008-01-02 15:19
jak bym miał 25000 to poszedł bym na zakupy ,a nie bawił sie w inwestycje
paweł 1 / 83.14.22.* / 2007-10-05 16:59
Porównajmy: W Aegon opłata wstępna 0%, opłata za zarządzanie 1,95% w skali roku, opłata likwidacyjna w zależności od czasu inwestycji oraz zainwestowanej kwoty. mBank chwalił się w swoich marnych reklamówkach... " 0 zł za prowadzenie, 0 zł za nabycie jednostek..." itp. bzdury. Zadzwoń na infolinię mBanku, panienka nie będzie w stanie odpowiedzieć Ci, ile tak na prawdę to kosztuje, jedynie powie, że każdy z wybranych przez Ciebie TFI pobiera opłaty zgodne z ich prospektem oraz regulaminem, ale to już musisz sobie sam sprawdzić. Ja sprawdzałem!!!!! W wielkim skrócie: fundusze akcyjne pobierają za wstęp 2%-4% ( czasami jest jakaś promocja, która trwa przez miesiąc lub dwa - 0% za zakup jednostek), fundusze zrównoważone to 1%-2,5%. I teraz uwaga za zarządzanie w skali roku to: akcyjne 3%-4%, zrównoważone 2%-3%, ale tu bywają pułapki, możesz się dowiedzieć, że nie ma opłaty za zarządzanie- Gówno prawda, opłata jest zawsze ale niektóre banki ukrywają to w cenie jednostki, np. nie kupisz jednej jednostki za39,90 zł, lecz np. za 41zł, ale oczywiście opłaty za zarządzanie nie ma ( ha ha ha!!!!). Jeśli mówimy już o mBanku to proponuję przyjżeć się bliżej funduszom. Niektóre z nich są ok. ale są też te "mniej ok." np. pożal się Boże "dynamiczny" Allianz akcji ( ha ha ha !!!). Pozdrawiam i życzę powodzenia !!!
andrzej666 / 2007-12-30 09:11
czesc wejdz na strone mbank i bedziesz wiedzial wszystko pawel1 o tym mbanku to niewiesz nic jest to bank internetowy i wszystkie sprawy zalatwia sie przez internet a jak chcesz sobie pogadac z pania przez telefon i zrobic ,zlozyc jakies przelewy to masz racje trzeba zaolacic a tak to wszystko prawie gratys wszystko jest napisane na stronie internetowej www.mbank.pl ja jestem juz 5lat i jakos nie nazekam ale moglobyc lepjei
hen / 87.96.10.* / 2007-10-28 10:57
Masz kolego racjie
krzysiek29 / 2007-10-05 17:22 / Uznany Gracz Giełdowy
ale z ciebie gosc co za glupoty piszesz mbank jest ok nie ma oplat dystrybucyjnych caly czas a nie zadne promocje inwestuje juz troche i wiem a ty lepiej zobacz i pozniej oceniaj
ewusia75 / 80.55.107.* / 2007-10-05 17:49
zgadzam się z krzyśkiem29, zaś Pan paweł 1 chyba żyje w innym świecie, przede wszystkim to opłata za zarządzanie nie jest ukryta, tylko wycena jednostki jest już o nią pomniejszona (i nie ominie jej Pan czy będzie Pan kupował przez mBank czy przez kogokolwiek innego), bo chyba nie myślał Pan Panie Pawle, że TFI będą za darmochę zarządzać funduszami podczas gdy Pan tylko będzie zgarniał zysk, jeśli nie chce Pan płacić za zarządzanie to proszę samemu się trochę wysilić i inwestować w akcje
przewodnick / 2007-09-21 23:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zakupił Pan w połowie lipca...... wspólczuje
aphex2@tlen.pl / 87.205.230.* / 2007-07-25 21:57
wpalc na aegon cala sume, nastepnie w razie dobrej okazji inwestcyjnej np. Deutche Bank udziela taniego krdytu do 80% wartosci polisy - wes kredyt - oprocentowany 5,8 w skali roku ze spalta jedynie raty odsetkowej. po finale splac kredyt i reszta Twoja.
hannibal / 2007-09-24 12:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bzdury gadasz kolego.....dzwoniłem do DB i nie dają wcale takich kredytów......ale w Noble coś podobnego jest ale oprocentowanie 9 % w złotówkach i na 2 lata i do 60% wartości polisy
wójek-dobra-rada / 85.89.162.* / 2007-07-15 01:26
Taki problem powinieneś skonsultować z doradcą. Powiedz mu o swoich wątpliwościach. Ja osobiście bardzo lubię AEGONA ,a dla moich klientów mam na twój problem dwa rozwiązania : 1.cesja na drugiego klienta (musisz rozmawiać z doradcą przez duże D, a nie z 20prao latkiem po studiach), dwa to kredyt pod zastaw polisy (ale takie umowy mało który doradca posiada). mBank jest fajny, ale przy podatku od zysków kapitałowych jest całkowicie nie efektywny. Zrób sobie symulacje, jeśli doradca Ci takiej nie zrobił. W Aegonie bez większych problemów można zrobić bezpiecznie 22-25 % /r, a to głównie dzięki konwersją bez podatku, a reagowanie na złą koniunkturę jest rolą Twojego doradcy. Dobry pomysł, 10 % włóż w łatwo zbywalne aktywa. A resztę na emeryturę. Jeśli mówimy o perspektywie inwestowania minimum 10 lat - to ABSOLUTNIE nie ma na rynku lepszego produktu niż AEGON. A jak będziesz kupować Aegona to nie wypełniaj alokacji (wszystko pójdzie na gwarantowany) a potem sobie wejdziesz w akcje jak dołek na giełdzie będzie. Co do działki, to bez problemu znajdziesz bank który da Ci kredyt pod tą polisę.
zbigj99 / 84.40.163.* / 2007-09-24 14:29
Rolą doradcy inwestycyjnego jest może reagowanie na złą koniunkturę, natomiast agenci AEGON nie mogą udzielać takich porad - nie mają odpowiednich uprawnień ani wyszkolenia. Więc albo znasz sam jakiegoś doradcę albo musisz liczyć na siebie.
Bartolomeo / 83.144.109.* / 2007-08-10 18:48
To znaczy ze dwudzisto-paro-latek po studiach nie wie co to jest cesja? albo o co w niej chodzi? no może gość po filozofii nie bedzie wiedział... Poza tym jaka cesja na innego klienta? chyba w cesji chodzi o to że mając ten program inwestycyjny w razie twojej niewyplacalnosci/smierci itp. bank pobierze to co mu się nalezy z owej polisy inwestycyjnej. No ale tacy jak ja tego nie mogą wiedzieć prawda?
Pan_Stanislaw / 129.35.231.* / 2007-07-09 12:54
Tylko powtorze ignorujac wycieczki osobiste w stylu kompleksu szkoly srenidniej czy tez wszechwiedzy o moim doswiadczeniu, znajomych itd - klasyczne buractwo dorobkiewicza z efect itp. z500 - idz do prawdziwego banku a nie do McDoradcow ktorzy widza w tobie jedynie swoje prowizje. I uciekaj z forum bo tu jest najwiecej tego typu pomniejszych cwaniaczkow.
jertom / 2007-07-09 14:30 / portfel / Bywalec forum
nie czuję się pomniejszym cwaniaczkiem mimo że jestem doradcą
a ty masz naprawdę kompleksy lub trudne doswiadczenia
co to znaczy prawdziwy bank czy on jest instytucją charytatywną i nie zarabia
czy jak chcesz zjeśc schabowego to idziesz do rolnika po swinie no bo przecież wszyscy od rzeżnika po sprzedawcę w sklepie widzą tylko swoją prowizje i oskubią cie
a tak na marginesie to doradca który widzi tylko prowizję szybko odpada gdyż nie jest w stanie utrzymać sie na rynku
no ale dość o tym nie po to jest forum
wracając do tematu i aegon i mbank ma swoje plusy i minusy
wszystko zależy co dla ciebie jest ważne i co możesz zaakceptować
mbank na pewno jest tańszy w przypadku gdy nie będziesz robił ruchów transferowych
między funduszami gdy będziesz robił częste zmiany w portfelu to już taki tani nie będzie,ma duży wybór funduszy ale rodzi sie problem że trzeba sie trochę podszkolić aby swobodnie wybierać odpowiednie dla siebie fundusze
aegon daje ci serwis daje mozliwość transferowania częstego i to bez belki
ale coś za cos są opłaty kwestia dyskusyjna czy duże czy małe część z nich jest stała część zmienna i zanikająca w czasie jest też możliwość stałego dostępu do 90% kwoty którą chcesz zainwestować jest taki program pytaj o to doradcę
będąc na twoim miejscu podzieliłbym kaseę na 2 części i jedną w aegon a drugą w mbank i po pewnym czasie sprawdził który wariant jest lepszy
Pan_Stanislaw / 129.35.231.* / 2007-07-11 09:39
Sory jesli cie urazilem, nie twierdze ze WSZYSCY doradcy to cwaniaki/oszusci, oczywiscie ze sa wsrod nich uczciwi. Problem w tym, ze jest ich malo - wiekszasc mysli tylko o kasie ktora zarobi. A jezeli z500 rzeczywiscie potrzebuje pomocy i rzeczywiscie sie po nia zglasza na forum to po prostu nie moglem przejsc obok obojetny bo zaraz znalazloby sie kilku gosci ktorzy obrociliby go jak tylko by im sie podobalo. Spojrz np na post tomka mieszczanina. Jak myslisz, czy to jest profesjonalny doradca ktory po rozwazeniu wszystkich za i przeciw twojej obecnej sytuacji probowalby znalezc wspolnie z toba optymalne rozwiazanie czy tez koles ktory chce ci wepchnac produkt z ktorego ma najwieksza prowizje i okrasic go wyryta na blache marketingowa gadka?
P.S.
Naprawde warto porownywac kotlet schabowy do produktu finansowego?
MATI28 / 217.98.38.* / 2007-07-08 12:36
pracowałem a Aegonie i uważam ze jest ok.ale polecam też firme gerling są niższe opłaty likwidacyjne już w pierwszym roku jeżeli wypłacimy z konta to tylko 4% i mają dobry fundusz BPH akcji dynamicznych spółek który mana dziś 105% zysku
nowicjusz 1982 / 84.197.26.* / 2007-07-11 18:33
mati witam pytanko jak to zeczywiscie wyglada w gerlingu ?? agent ktory mi doradza przy wplacie odpuszcza mi prowizje to kuszace i mysle nad dws top50 akcji co ty o tym sadzisz??
MATI28 / 217.98.38.* / 2007-07-12 18:18
witam a jaką kwotę chcesz zinwestować ja bym zainwestował 50% dws top 50 i 50% i w Legg Mason Akcji tylko że z tego co wiem aegon nie ma dws top 50
nowicjusz1982 / 2007-07-12 18:31 / Dzieciak *€* forum
juz mam 100% na dws top 50 akcji w gerlingu ale mysle nad kolejnym i chyba wezme markiet mbanku i tam pobawie sie np 10 tys pln i 30 % unikorona 30 %legg mason i 40 %bph akcji dynamicznych
MATI28 / 217.98.38.* / 2007-07-13 16:11
msle ze nawet nie zły pomysł z tymi 10 tyś w mbanku ja też inwestujeale w multibanku
tomek mieszczanin / 2007-07-08 11:55
TYLKO AEGON Jezeli jeszcze nie jesteś przekonany napisz do mnie. Pozdrawiam
Balbina 012 / 83.6.134.* / 2007-07-08 11:25
poieram pomysł iwestycji w Aegon. Dziś można być w funduszach akcji a po ewentualnej zmianie trendu przejść na fundusze obligacji. Nie ma sprzedaży jednostek nie ma też podatku Belki. Bardzo szeroka gama funduszy od złotowych, przez euro po franka szwajcarskiego. To wydaje się zdecydowanie funkcjonalniejsze. W Aegonie nie mam też opłaty wstępnej.
mirek1024 / 83.30.144.* / 2007-07-08 11:12
Ja mam mbank. W funduszach sprzedawanych przez SFI trzymam nawet więcej niż Ty masz zamiar zainwestować. Ich oferta jest prosta i wszystko działa jak narazie bez problemu - mogę polecić. Jeśli idzie o stopę zwrotu to i tak wszystko zależy od "pogody" na GPW i sprawności zarządzających funduszami, a nie od dystrybutora :)
MMagda / 91.94.53.* / 2007-07-08 10:17
Witaj!:)
Jestem pracownikiem banku i oferuję klientom fundusze inwestycyjne od ponad trzech lat. Znam ofertę m/multibanku bardzo dobrze oraz ofertę AEGONU. Produkt AEGONU, który opisujesz jest również oferowany przez Citi i to w troszkę korzystniejszej formie niż wersja samego AEGONU. Zawsze możesz przejść się do oddziału Citi, poprosić o OWU i porównać.
Jakie są różnice w inwestowaniu poprzez programy typu AEGON (opisywane tutaj przez kogoś opłaty na poziomie 99% są po prostu nieprawdziwe, a wspomniany artykuł Forbsa został napisany BARDZO nierzetelnie i nieprofesjonalnie i podważył moje wieloletnie zaufanie do tego magazynu), a rejestrami otwieranymi bezpośrednio w TFI?
W ramach TFI, jeśli posiada ono program parasolowy, jak np ING, można przesuwać swoje aktywa pomiędzy funduszami nie płacąc w międzyczasie podatku Belki. Będzie on pobrany kiedy wycofamy się z inwestycji, czyli kiedy wypłacimy pieniądze z funduszu do własnej kieszeni. Jednak jeśli zechcemy całkowicie zmienić TFI np z ING na Legg Mason to wtedy zapłacimy i podatek Belki i poniesiemy na nowo opłaty manipulacyjne. Tych ostatnich możemy uniknąć inwestując poprzez m/multibank. Jednak inwestując przez internet pozbawiamy się kontaktu z doradcą banku i nie możemy skorzystać z jego wiedzy. Oczywiście doradcy zdarzają się różni, są takimi samymi ludźmi jak my, a jeśli nie mamy zaufania dla jednej osoby to zawsze możemy skorzystać z usług innej. Pamiętajmy, że za taką usługę należy zapłacić, ci ludzie nie pracują charytatywnie i też mają rodziny na utrzymaniu. My płacimy im za ich wiedzę i doświadczenie. Dobry doradca szanuje swojego klienta i jego pieniądze. Zanim zaproponuje mu produkt przeprowadzi z nim rozmowę i dobiera ofertę do potrzeb klienta. Prawdą jest, że AEGON oferuje bardzo atrakcyjne prowizje.
AEGON daje nam możliwość rozlokowania środków pomiędzy kilka TFI, 12 bezpłatnych transferów w roku, pozwala na zapisanie tych pieniędzy osobom, które chcemy zabezpieczyć w razie naszej śmierci, odwlecze płatność podatku Belki do momentu wypłaty środków z programu. W zamian pobiera opłatę likwidacyjną przez kilka pierwszych lat trwania programu.
Pamiętajmy jednak, że na funduszach nie da rady "grać" czy spekulować tak swobodnie jak na giełdzie. Tam sami decydujemy które akcje zakupimy, a w funduszu robi to za nas zarządzający. Czekanie na spadek aby kupić tańsze jednostki może spowodować, że w rezultacie kupimy je drożej bo ceny wzrosną. Fundusz, szczególnie akcyjny, jest rekomendowany do inwestycji na dłuższy czas, 3-5letni. W trakcie hossy zarobimy na nim nawet w pół roku, ale co jak hossa zmieni się w bessę?
Na Twoim miejscu zainwestowałabym w fundusze stabilnego wzrostu i zrównoważone, zwracaj uwagę ile fundusz może maksymalnie zainwestować w akcje i jaka jest jego wielkość. Giganty takie jak Arka są mało "ruchliwe". Mają ograniczoną płynność. Akcje małych spółek są bardziej ryzykowne.
A czy zainwestować w mbanku czy poprzez AEGON to zależy tylko od Ciebie:)

Pozdrawiam!:)
Marylka P / 77.252.80.* / 2007-11-08 12:49
jestem klientką Aegon, i na przestrzeni 4 lat uzyskałam tam dobre efekty z zainwestowanych pieniążków . Wiem jedno, że najważniejszy jest program przejrzysty, który nie wiąże klienta z firmą zbyt długo /tak jest w przypadku wpłat jednorazowych/ jeślichcemy osiągać zyski wyższe niż lokata w banku a jednocześnie nie jest to inwestycja na 30 lat. Koszty odstąpienia nie są zbyt duże jeśli porównamy z innymi produktami, i nie można się łudzić co do tego że gdzieś zapłacimy mniej /w taki czy inny sposób/. Gdybym była bardziej cierpliwa wybrałabym formę regularnych składek - na emeryturę korzystniej i oczywiście na łdnych kilka lat należy zapomnieć o korzystaniu z tych pieniędzy - to się sprawdza. Aegon można myślę polecić z czystym sumieniem, ale jednocześnie bardzo polecam podzielić pieniążki które chcesz zainwestować i tym sposobem poobserwować jak to wygląda w praktyce , a ryzyko rozkłada się czyli w rezultacie możesz "mniej" zyskać, a to jest o wiele mniej bolesne niż znalezienie się pod kreską. Piszę to jako osoba zupełnie nie związana z finansami od strony zawodowej.
10 lat lokowania moich ciężko zapracowanych nadwyżek które w przyszłości mają być
emeruturą przekonały mnie właśnie do tego - ZAWSZE dewersyfikacja , POWODZENIA
deniaiko / 83.5.30.* / 2007-12-13 23:39
Aegon jest pośrednikiem i opłaty nie są tanie . Opłaty za wyjście są w pierwszych latach
bardzo wysokie trzeba trzymać pieniądze 5 lat wtedy opłaty są małe. W Aegonie na
konwersję pozostawiają sobie 5 dni , po co ? Zawsze miałem to policzone z dnia najmniej kozystnego( raz trzeci dzień raz piąty itd) było to kilka % w plecy .CU ma fajny parasol ,przeliczanie po konwersji z t ego samego dnia lub następnego zależy od godziny operacji , w innych TFI podobnie .M bank ma w ofercie dobre fundusze jestem z nich zadowolony .Uważam także ZAWSZE dewersyfikacja !!! Giełda to nie tylko zyski ,lepiej powoli i ostrożnie a fundusze to nie lokata.
Bartosz Milewski / 2007-12-14 00:09 / Bywalec forum

Aegon jest pośrednikiem i opłaty nie są tanie .

Skoro AEGON jest pośrednikiem, jaką "rangę" otrzyma od ciebie "open finans".
Spotkałem się kiedyś z sytułacją, że coś dobrego jest tanie? ( może na promocji, lecz to chwyty marketingowe, a AEGON nawet się nie reklamuje....)


CU ma
fajny parasol ,

konwersja? hmm... domyślam się że miałeś na myśli transfer. CU napewno ma swoje zalety, ale jak dobrze pamietam mają kiepską ofertę funduszy( mogę się mylić)
[
cytat]
trzeba trzymać pieniądze 5 lat wtedy opłaty są małe.
Po 5 latach nie ma żadnych opłat przy odpowiednim wariancie i nie jest to dyskwalifikujący mankament, bo dlaczego rozpoczynamy inwestycje i odrazu myślimy kiedy tylko wyjąć pieniądze? Mało kto tak uważa, ja jeżeli ktoś chce mieć dostęp do środków, wystarczy spotkać rzetelnego "doradce" i napewno on dostosuje wszystko do oczekiwań.

Brak argumentów, przedstawiasz AEGONa podobnie jaki "rzepa" ,krytykując za wady, lecz nie ukazując zalet ( każdy człowiek ma wady, więc produkt tym bardziej) ......
brutus / 212.76.37.* / 2007-07-07 10:59
mając 100k wybrałbym Aegona z kliku względów - przede wszystkim oprócz polskich funduszy takich jak Legg Mason, czy Noble Funds - możesz skorzystać z funduszy zagranicznych - Azjatyckich, akcji amerykańskich, ameryki Łacińskiej, i wielu innych które umożliwią dywersyfikację regionową portfela - zgodnie z zasadą że nie trzyma się wszystkich jajek w jednym koszyku. - tego w mbanku nie ma.
Ogromną zaletą jest brak opłat opłat manipulacyjnych i podatku belki przy konwersji portfela - co w perspektywie kilku lat daje pokaźne oszczędności. Nie jest prawdą że środki nie są dostępne czy zamrożone - toważyszy im jedynie opłata likwidacyjna za wcześniejszy wykup - ok 6% w pierwszym roku i o jeden % mniej w każdym kolejnym.
I RZECZ NAJWAŻNIEJSZA - pod Aegona czy Skandię (która ma jeszcze bogatszy portfel funduszy do wybory) - MOŻNA ZACIĄGAĆ KREDYT DO 80% WARTOŚCI POLISY więc możesz mieć inwestycję na 100k i kupić działkę rolną uwalniając środki na kredyt pod polisę Aegona - korzyść : masz działkę oraz inwestycję na 100 k która spłaca Ci odsetki od kredytu:))
z500 / 2007-07-13 18:18
Generalnie zacząłem "kombinować" podobnie No i wsadziłem te 100tys. w AEGON i dodatkowo dla "bezpieczeństwa" psychicznego- skorzystałem też z SFI mBanku i wsadziłem tam na kilka funduszy (głównie MIS spółki) jakieś 35 tys. ..... zobaczymy poobserwuje jak to działa zostawiając sobie jeszcze wolne środki . Popatrzę w okresie próbnym i zależnie od tego co będzie lepiej prosperować - tam będę dorzucać.... po jakieś 5-8tys./ miesiąc. Zobaczymy....

Z tą dywersyfikacją właśnie, to - fajny pomysł i wsadziłem jakieś 10% w Lation; 20% w Asian oraz Legg Mason,a
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy